Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[2.2.1 JPY] Είδα με χαρά ότι μπορείς να βάλεις ringtone σε επαφή που είναι στο gmail κατευθείαν. Επίσης περνάει στο τηλ. τα groups του gmail. Δεν έχω βρει όμως τρόπο να βάλω ringtone σε γκρουπ...

Επίσης, ξέρει κανένας γιατί δεν μου δουλεύει πια η επιλογή "set as ringtone" από τον Astro Explorer;

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια ισχύει οτι οι extra launchers τρώνε περισσότερη μπαταρία απο τον default (επειδη τρέχουν και οι 2 ? ) ?
ο launcher pro που χρησιμοποιώ είναι μια χαρά με μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

εκανα hard reset ,(2.2.1 εχω )και το μενου γυρισε στα αγγλικα,πως το κανω ελληνικα?

 

Εντάξει ρε παιδιά, είπαμε, διακοπές είναι αλλα η βαρεμάρα έχει χτυπήσει κόκκινο :p ... Settings, Locale and text, Select locale, Eλληνικά.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα μια δυσάρεστη παρατήρηση, στις επαφές (την default εφαρμογή που χρησιμοποιούμε για να πάρουμε τηλ) μετά το Froyo, όταν κάνεις αναζήτηση κάποιο όνομα, στα αποτελέσματα πλέον δεν φαίνονται τα εξτρά πεδία που μπορεί να έχει καταχωρημένα μια επαφή ( εταιρία, σημείωση κτλ), παρά μόνο ονοματεπώνυμο. Στην αναζήτηση όμως τα λαμβάνει ως κριτήριο (ευτυχώς!). Έχει βρει κανείς κάποια εφαρμογή να συμπεριφέρεται ανάλογα ή κάποια έκδοση ρομ που να δουλεύει η αναζήτηση επαφών όπως στην eclair?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , εχω την 2,2 απο την πρωτη μερα που βγηκε επισιμα και ολα δουλευαν ρολοι.... δεν χρειαζομουν ουτε ροοτ/λαγκφιξ.. χ8ες αρχισα και κατεβαζα εφαρμογες απο το μαρκετ και κυριος δοκιμαζα νεα 8εματα και βασικα οτι μου ερχοταν στο μυαλο το κατεβαζα... σε καποιο σημειο και μετα ειδα πως οταν τελοσ παντων κατελιξα παλι στο αρχικο 8εμα αρχισε να κολαει οταν μπαινω στο μενου εφαρμογων και επισεις οταν επεστρεφα παλι στην αρχικι ο8ονη τα πρωτα 2-3 σκρολαρισματα ειναι μεσα στο λαγκ... εκανα επαναφορα αλλα παλι τα ιδια... ξερει μηπως κανεις τι μπορει να φταει?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.....μου γυρισε στα αγγλικα μετα απο hard reset ,ειναι φυσιολογικο?

 

η 2.2.1 είναι αγγλική, οπότε φυσιολογικότατο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση: Μπορεί κάποιος να κατεβάσει applications σε PC και αργότερα να τις μεταμορφώσει σε ένα Galaxy S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση: Μπορεί κάποιος να κατεβάσει applications σε PC και αργότερα να τις μεταμορφώσει σε ένα Galaxy S
Ναι τις πετας στην sd και τις τρεχεις με astro file manager.

http://www.androlib.com/android.application.com-metago-astro-qzq.aspx

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ισχύει οτι οι extra launchers τρώνε περισσότερη μπαταρία απο τον default (επειδη τρέχουν και οι 2 ? ) ?

 

Αν δε θέλεις να τρέχουν πολλοί Launchers ταυτόχρονα, κατέβασε το "home manager", προγραμματάκι που κάνει kill ακόμα και το default home, και κάνει και switch ανάμεσα στα homes που έχεις εγκατεστημένα ;)

Link to comment
Share on other sites

παίδες αποφάσισα να μην το πειράξω το κινητό μιας και είναι μόλις 10 ημερών γιατί φοβάμαι ότι θα κάνω μεγαλύτερη βλακεία. θα το πάω αύριο στη wind απ' όπου το πήρα και θα δούμε.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηγα να επαναφερω το recovery2e συμφωνα με τον οδηγο και οταν εκανα ετρεξα την εφαρμογη recovery τοκινητο αντι να ανοιξει σε recovery εμεινε εκει που λεει galaxy s

gt-i9000....... και δεν ανοιγει με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ clubmaster αφού το έχεις μόνο 10 μέρες πάνε και ζήτα άμεση αντικατάσταση. Μη το σκέφτεσαι καθόλου.

 

Για το GPS ρε παίδες θα βρούμε καμιά λύση; Εγώ δεν ξέρω καν πως δουλεύει το GPS. Δεν έχω καταφέρει ούτε μια φορά να βρω στίγμα. Δοκίμασα και το Fix μέσα από τα SGS Tools, αλλά klein.

Edited by Budah
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηγα να επαναφερω το recovery2e συμφωνα με τον οδηγο και οταν εκανα ετρεξα την εφαρμογη recovery τοκινητο αντι να ανοιξει σε recovery εμεινε εκει που λεει galaxy s

gt-i9000....... και δεν ανοιγει με τιποτα

 

Καλησπέρα και χρονια πολλα. Το ίδιο προβλημα είχα και εγω. Βέβαια ειχα το συνδιασμό των 3 κουμπιων και ετσι μπηκα σε download mode και ξαναφλασαρα τη rom απο την αρχη. Ισως να υπαρχει καποιο προβλημα με το συγκεκριμενο οδηγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα το Galaxy αλλά δεν ξέρω από που ανοίγει. Καμιά βοήθεια;

:) :) :) :) (Αστειεύομαι)

Χρόνια πολλά και καλή χρόνια σε όλους και ιδίως στους γκουρού μας που κάνουν τη δουλειά της Samsung...

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι μπορουμε να κανουμε στην 2.2.1 που η εφαρμογη επαφων δεν κλεινει και πρεπει να την κλεινουμε απο την διαχειρηση εφαρμογων?
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι μπορουμε να κανουμε στην 2.2.1 που η εφαρμογη επαφων δεν κλεινει και πρεπει να την κλεινουμε απο την διαχειρηση εφαρμογων?

 

Εμένα μου κλείνει μια χαρά. Μήπως χρησιμοποιείς κάποιον launcher ή κάτι αντίστοιχο και το κρατάει ανοιχτό;

Αλλά πάλι, γιατί καίγεσαι; Η ram που τραβάει είναι πολύ λίγη και η 2.2.1 κάνει πολύ καλή διαχείριση μνήμης, οπότε και ανοιχτό να μένει δεν έχεις λόγο να σε χαλάει

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

καποια ρυθμιση ειναι ,το ειχε αντιμετωπισει και καποιος αλλος απο εδω και ειχε παρει απαντηση ,τι πρεπει να κανει ,αλλα δεν ξερω που το διαβασα!!!

 

το kies air εχουμε τροπο να το βαλουμε στην 2.2.1 ? δεν το εχει στα sams application

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονια πολλα. Το ίδιο προβλημα είχα και εγω. Βέβαια ειχα το συνδιασμό των 3 κουμπιων και ετσι μπηκα σε download mode και ξαναφλασαρα τη rom απο την αρχη. Ισως να υπαρχει καποιο προβλημα με το συγκεκριμενο οδηγο.

 

Ποιο οδηγο χρησιμοποιησατε? Οι οδηγοι ειναι δοκιμασμενοι παντως και συνηθως το λαθος το κανουμε εμεις επειδη δεν διαβασαμε επαρκως.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι μπορουμε να κανουμε στην 2.2.1 που η εφαρμογη επαφων δεν κλεινει και πρεπει να την κλεινουμε απο την διαχειρηση εφαρμογων?

Καταργείς το update toy task manager :)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...