Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια στο z4root εχει temporary root και permanent root ποιο παταω για να γινω root? γιατι πατησα 2 φορες το temporary root εκανε τι εκανε αλλα δεν ειδα να εγινα root δεν εμφανιστικε το εικονιδιο, εκανα και επανεκινηση τιποτα??
theodoros
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ μολις εβαλα το adfree σε JPY,η οποια ειχε γινει root με superoneclick και μεχρι στιγμης δεν εχω παρατηρησει καποιο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια στο z4root εχει temporary root και permanent root ποιο παταω για να γινω root? γιατι πατησα 2 φορες το temporary root εκανε τι εκανε αλλα δεν ειδα να εγινα root δεν εμφανιστικε το εικονιδιο, εκανα και επανεκινηση τιποτα??

 

ποια ρομ εχεις?

κανε το permanent καλυτερα...

 

αν εχεις την jph 2.2 βαλε το superoneclick καλυτερα η δες στην πρωτη σελιδα για root μεσω adb

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια στο z4root εχει temporary root και permanent root ποιο παταω για να γινω root? γιατι πατησα 2 φορες το temporary root εκανε τι εκανε αλλα δεν ειδα να εγινα root δεν εμφανιστικε το εικονιδιο, εκανα και επανεκινηση τιποτα??

 

permanent root πατας:p:p

Link to comment
Share on other sites

permanent root πατας:p:p

 

Με το permanent root μπορω να το κανω μετα αν χρειαστει unroot ετσι? Ευχαριστω

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Με το permanent root μπορω να το κανω μετα αν χρειαστει unroot ετσι? Ευχαριστω

 

ναι κανονικα

Link to comment
Share on other sites

πως θα μαθω αν ειναι πχ leaked?δεν θα βγει στο samfirmwares?? η xwjpm που ανεφερε ενας http://www.myphone.gr/forum/showthre...47#post3445047 απο που την βρηκε?? Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθησα τον οδηγο για επαναφορα του recovery 2e στη JPY και τωρα με τα 3 κουμπια κολαει στην μαυρη οθονη που λεει με ασπρα γραμματα : Galaxy S GT-I9000 και Samsung. Ξερει κανεις τι μπορει να παιζει?
Link to comment
Share on other sites

παιδες η ορμη του darky και του καθε darky θα καταλαγιασει μονο οταν παρουν αλλο κινητο... ;)

:lol: :lol:

 

Πηρε το nexus s..;)

Aπλα λιγο το οτι τις rom του galaxy τις παιζει στα δαχτυλα και λιγο το οτι οι χρηστες του nexus ειναι ακομα λιγοι (οποτε απο του galaxy s θα εχει και περισσοτερα τυχερα ;) - και καλα το κανει..) οδηγουν στο να συνεχιζει ακομα και τωρα να μας φτιαχνει..

KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

Πηρε το nexus s..;)

Aπλα λιγο το οτι τις rom του galaxy τις παιζει στα δαχτυλα και λιγο το οτι οι χρηστες του nexus ειναι ακομα λιγοι (οποτε απο του galaxy s θα εχει και περισσοτερα τυχερα ;) - και καλα το κανει..) οδηγουν στο να συνεχιζει ακομα και τωρα να μας φτιαχνει..

 

Το πηρε για να μας κανει ενα ωραιοτατο port της 2.3 :lol::lol::lol:

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Πηρε το nexus s..;)

 

ωχ...

αρα η τελικη εκδοση darky ειναι κοντα... :lol: :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Να το δω και να μην το πιστεψω :P δεν παιζει αυτο , εκτος και αν του την δωσει με το νεξους και ξεξοκαλισει αυτο μετα

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο z4root εχει temporary root και permanent root ποιο παταω για να γινω root? γιατι πατησα 2 φορες το temporary root εκανε τι εκανε αλλα δεν ειδα να εγινα root δεν εμφανιστικε το εικονιδιο, εκανα και επανεκινηση τιποτα??

 

permanent root πατας:p:p

 

Πατησα και permanent και παλι τιποτα δεν εγινε root, αν βοηθαει εχω 2.2

I9000XXJPP, Τι αλλο να κανω?

theodoros
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το superoneclick...τι pda εχεις??δεν εχεις δηλαδη το εικονιδιο του superuser?
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το superoneclick...τι pda εχεις??δεν εχεις δηλαδη το εικονιδιο του superuser?

 

Δεν ειμαι και πολυ σχετικος το pda τι ειναι? Το εικονιδιο superuser δημιουργειται μονο του ετσι δεν ειναι? Δεν το εχω. Μπηκα και στο xda για το superoneclick και εχει πολλεσ εκδοσεις ειδα, τι πρεπει να δοκιμασω?

theodoros
Link to comment
Share on other sites

και εγω οπως ο πετρος υπερευχαριστημενος με την JPU...

αν ομως χρειαστει να περασω την 7.6 ποια εκδοση θα πρεπει να βαλω...wipe or no wipe?

επειδη δεν εχω διαβασει τις τελευταιες εξελιξεις...μπορει να γραφω καμια κοτσανα:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ρωτησε πριν και ο Αλεξ,με ποιο τροπο προσπαθεις να κανεις το root αλλα δεν γινεσαι συγκεκριμενος και δεν βοηθας ετσι.Πιστευω απο τα συμπτωματα που περιγραφεις οτι προσπαθεις να κανεις root μαλλον με z4root,το οποιο οντως δεν δουλευει γιατι ημουν απο τους πρωτους που το ειχα δοκιμασει και μαλιστα σου κανει αυτες τις χαρακτηριστικες δονησεις που περιγραφεις.Δοκιμασε το superoneclick αφου τικαρεις πρωτα τον εντοπισμο σφαλματων στο κινητο σου,ειναι πανευκολο :up:

 

ρε φιλε @tsilas να σου κανω μια ερωτηση εντελως φιλικα..σε βλεπω μερες τωρα να σε εχει πιασει μια εμμονη με τα lagfix στην 2.2.1 που ειπες οτι περασες..γιατι???βλεπεις καποιο lag???καποια καθυστερηση,κατι,καπου???τι προσπαθεις να λυσεις με το lagfix?μην παρεξηγησεις το υφος μου,σου ξαναλεω οτι στα λεω πολυ φιλικα,αν παρατηρεις καποιο προβλημα που σε χαλαει ποσταρησε το εδω να προσπαθησουμε να δωσουμε λυση, με lagfix και τετοια σε αυτην την ρομ το μονο που θα κανεις ειναι να της δημιουργησεις προβληματα!!

 

Οχι φιλε μου δεν παρεξηγω τιποτα.Η βοηθεια που εχω παρει απο αυτο το site αλλα και απο εσας ειναι απεριοριστη οποτε ολα τα παιρνω φιλικα.Απλα αυτη η εμμονη ειναι οτι το κινητο lagari σε καμια ορισμενα σημεια.Και αυτα ειναι.Οταν παω να δω τις κλησεις μου,αν μαζευτουνε πολλες,οταν scrolaro προς τα κατω δεν παει ετσι ωραια οπως πηγαινει ψιλοκολλαει.Επισης ενα αλλο θεμα ειναι οτι οταν ανοιγω τις επαφες μου μετα οταν βγαινω με το back αυτες δεν κλεινουν και ετσι πρεπει να πηγαινω να τις κλεινω απο το program monitor.Και επισης οταν ειχα lagfix θυμαμαι οτι το gps δουλευε πιο καλα..αυτα..

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω εγω προτιμησα την wipe αλλα υπαρχει θεμα αν βαλεις την wipe πριν προχωρησεις στην εγκατασταση πρεπει να κανεις απο μονος σου delete ωστε να μπει στην εγκατασταση αυτα εκανα εγω χθες και δεν ειχα κανει την διαγραφη πιο πριν και ειχε παει η ψυχη μου στη κουλουρη μεχρι να το βρω

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι αλλο.Επειδη το παλεψα και εγω αρκετα με το ελληνικο πληκτρολογιο και ακρη δν εβγαλα.Μαλιστα ειχα παει να βαλω το swype.zip και το κινητο λαγκαρε απιστευτα,ετσι εβαλα το smart keyboard pro που υποστηριζει ελληνικα και τελος.Ουτε να βαζω,να βγαζω,να κανω delete και ολα αυτα.(Δεν θελω να μπλεκομαι κ πολυ σε αυτα γιατι θα το ξεκανω στο τελος το κινητο :p )
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια, ακολουθησα τις οδηγιες του Αλεξανδρου για να περασω το samsung Πληκτρολογιο με ελληνικα, και στο τελευταιο βημα που πρεπει να αντιγραψω 2 αρχεια μεσα στο /system/lib, οταν κανω την επικολληση, μου πεταει μηνυμα οτι δεν εχει ελευθερο χωρο.

νομιζω το διαβασα οτι το ανεφεραν κι'αλλα παιδια εδω.

εχουμε καμια λυση γι'αυτο ?

 

Υπάρχει λύση (το έπαθα και εγώ), απλά κάνεις uninstall κάποια από τις αρχικές εφαρμογές για να ελευθερώσεις λίγο χώρο. Εγώ έβγαλα το press reader που δεν το χρησιμοποιώ (και ούτε πρόκειται).

 

Το είχε αναφέρει ο Αλέξανδρος στον οδηγό του.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λύση (το έπαθα και εγώ), απλά κάνεις uninstall κάποια από τις αρχικές εφαρμογές για να ελευθερώσεις λίγο χώρο. Εγώ έβγαλα το press reader που δεν το χρησιμοποιώ (και ούτε πρόκειται).

 

Το είχε αναφέρει ο Αλέξανδρος στον οδηγό του.

εχω βγαλει 3 live wallpapers, το press reader και το layar.

το samsung το περασα.

δεν μου περνιεται με τιποτα το swype :cry:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

εχω βγαλει 3 live wallpapers, το press reader και το layar.

το samsung το περασα.

δεν μου περνιεται με τιποτα το swype :cry:

δοκιμασα 2 διαφορετικους μεθοδους για να βαλω το ελληνικο swype. τελικα τα καταφερα. το πως εγινε μην με ρωτατε :lol::lol::lol::lol:

τα εμπλεξα ολα μαζι και εκανα αλχημιες. τελος καλο ολα καλα.

 

οποτε, εχουμε, jpy ελληνικο swype και ελληνικο samsung keypad.

ξεκιναω το στησιμο εφαρμογων τωρα πλεον.

ουφφφφφ. επιτελους !!!!:lol:

 

μερικες ερωτησουλες :

 

1) αν κανω επαναφορα, το root δεν χανεται, σωστα ?

 

2) θα μου χαθει το ελληνικο samsung keypad και το ελληνικο swype ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μολις εβαλα το adfree σε JPY,η οποια ειχε γινει root με superoneclick και μεχρι στιγμης δεν εχω παρατηρησει καποιο προβλημα.

 

1) Έχεις εγκατεστημένα Beautiful Widgets / Flikie hd ;

 

2 ) Reboot έχεις κάνει ή όχι ακόμα; Για κάνε και ένα reboot και πες μας ^^

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και 14 ώρες να κάνω αυτό

 

- Πώς επαναφέρουμε το 2e recovery στο Froyo.

 

To Froyo εισήγαγε ένα καινούριο πιο ασφαλές recovery mode, που το λένε 3e recovery, το οποίο δεν επιτρέπει να φορτώσουμε ανυπόγραφα update.zip. Αυτό βέβαια μας κάνει δύσκολη τη ζωή, γιατί δε μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε όλα τα custom roms, clockwork mode recovery, etc. Εδώ δίνω οδηγίες για να το ξεφορτωθούμε και να επιστρέψουμε στο παλιό καλό 2e recovery, που αν και λιγότερο ασφαλές, είναι καλύτερο για όλα τα mods. Eννοείται ότι πρέπει να είσαι root.

 

Kατέβασε αυτό εδώ το αρχείο: recovery 2e.

- Aποσυμπίεσέ το και βάλε τα περιεχόμενά του σε ένα φάκελο με το όνομα recovery2e μέσα στον /sdcard φάκελο (την εσωτερική μνήμη).

- Με το root explorer, κάνε mount r/w τον φάκελο /system (το κουμπάκι μετά θα λέει mount R/O)

- Bρες το αρχείο /system/bin/recovery και μετονόμασέ το σε recovery3e (για λόγους backup)

- Mε το root explorer ή το terminal emulator, αντίγραψε το αρχείο recovery από τον φάκελο recovery2e που αντέγραψες στην /sdcard στο /system/bin/

(cp /sdcard/recovery2e/recovery /system/bin/)

- Aντίγραψε όλο το φάκελο recovery που είναι μέσα στον φάκελο xbin μέσα στο /sdcard/recovery2e, στον /system/xbin/

(cp -r /sdcard/recovery2e/xbin/recovery /system/xbin/)

- Eπανεκκίνησε το τηλέφωνο. Τώρα έχεις recovery 2e (δοκίμασέ το με τα 3 κουμπιά ή με adb reboot recovery).

 

Καταλήγω πάντα με τηλέφωνο που δεν μπουτάρει

 

Και ξανά μανά απο την αρχή.

 

είμαι με 2.2.1 το αγγλικό

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...