Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να πω την αληθεια δεν θα το πολυ χρισιμοποιω τησ sansung αλλα ειναι το γαμοτω γιατι να μην λειτοθργη σωστα και επειδη μου αρεσει ολα να ειναι στην θεση τους και να λειτουργουν αψογα γιαυτο παλευω μπας και καταφερουμε κατι τελος παντον.να δουμε και τον φιλο τον παναγιωτη τη θα μας πει.περιμενουμεεεεεεεεεεεεε παναγιωτακηηηη:D:D:D:D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια επιβεβαιωνω οτι η μεθοδος του Αλεξ για ελληνικο πληκτρολογιο στην JPY δουλεψε κανονικα και χωρις προβληματα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Bug!!! Πείτε μου ρε παιδιά αν το έχω μόνο εγώ ή συμβαίνει και σε άλλους με JPY????

 

Όταν μιλάω στο τηλέφωνο και το βγάλω από το αυτί μου για να δω τις επιλογές που έχω για την κλήση ας πούμε(μεγάφωνο κλπ), η μπάρα πάνω εκεί που είναι τα Notifications είναι πράσινη και μετά επανέρχεται!!

 

υγ: αυτό με τα τετραγωνάκια στον browser το φτιάξανε??

-- Άγγελος
Link to comment
Share on other sites

Bug!!! Πείτε μου ρε παιδιά αν το έχω μόνο εγώ ή συμβαίνει και σε άλλους με JPY????

 

Όταν μιλάω στο τηλέφωνο και το βγάλω από το αυτί μου για να δω τις επιλογές που έχω για την κλήση ας πούμε(μεγάφωνο κλπ), η μπάρα πάνω εκεί που είναι τα Notifications είναι πράσινη και μετά επανέρχεται!!

 

υγ: αυτό με τα τετραγωνάκια στον browser το φτιάξανε??

 

Η μπαρα ειναι πρασινη κατα τη διαρκεια των κλησεων σε ολες τις froyo μην αγχωνεσαι.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Bug!!! Πείτε μου ρε παιδιά αν το έχω μόνο εγώ ή συμβαίνει και σε άλλους με JPY????

 

Όταν μιλάω στο τηλέφωνο και το βγάλω από το αυτί μου για να δω τις επιλογές που έχω για την κλήση ας πούμε(μεγάφωνο κλπ), η μπάρα πάνω εκεί που είναι τα Notifications είναι πράσινη και μετά επανέρχεται!!

 

υγ: αυτό με τα τετραγωνάκια στον browser το φτιάξανε??

 

Δε νομίζω ότι είναι bug, το ίδιο γινότανε στην JPO, η μπάρα πάνω όταν μιλάς γίνεται πράσινη, νομίζω είναι feature.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Α οκ αφού το έχετε και οι υπόλοιποι!:) Άντε να δούμε με τα τετραγωνάκια τι θα γίνει..μου έχουν κάτσει άσχημα!! Καλό βράδυ παιδιά!
-- Άγγελος
Link to comment
Share on other sites

παιδια βγηκε καινουργια xw η με γελουν τα ματια μου?? I9000XWJPI 2.2 στο xda...
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βαλω την jpy η εστω την jpu με odin και το τηλ. κολλαει στο σημα της samsung και δονειται μονο του:(.ειχα 2,2 vodafone..τι κανω????please??
Link to comment
Share on other sites

παδια εχω μια ερωτηση.Εχω μεσα στο κινητο μου το voodoo lagfix 5.02 και το εχω κανει disable με το γνωστο τροπο.Τωρα που θελω να περασω το lagfix 5.03 αρκει να το περασω απο πανω με το odin????

ναι στο site του ο supercurio γραφει οτι μπορεις να το περνας απο πανω, αρκει να το εχεις κανει disable

Κανένα νέο για το πότε θα μπορέσουμε να φλάσάρουμε την 2.3 δεν έχουμε;

Ο supercurio βλέπω ότι χαρακτηρίζει την δικιά του "unstable"....

Αν δεν βγεί καμιά διαθέσιμη 2.3 θα πάω για Darky's v7.6....ήμαρτον,πόσο ακόμα να την τραβήξει την έρμη την 2.2.1:lol:

2.3 της προκοπης παιδια, θα παρουμε μονο και αν διαρευσει απο την ιδια την samsung 2.3 και φυσικα αφου προηγηθει η ανακοινωση της οτι θα διαθεσει την 2.3 στο galaxy

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και την 7.6

 

Ο τύπος δεν παίζεται, το Galaxy πάει άερας σε ότι και αν κάνω, χωρίς lagfix και με το Gingerbread Launcher.

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία, αν κάποιος βάλει cooked rom με lagfix όπως του darky, μετά πως επιστρέφει σε stock rom? Υποθέτω χρησιμοποιώντας odin, pit και repartition. Χρειάζεται πριν από αυτό να κάνουμε disable το lagfix?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία, αν κάποιος βάλει cooked rom με lagfix όπως του darky, μετά πως επιστρέφει σε stock rom? Υποθέτω χρησιμοποιώντας odin, pit και repartition. Χρειάζεται πριν από αυτό να κάνουμε disable το lagfix?

 

Από την Darky 6.0 και έπειτα το Vodoo lagfix είναι disabled by default.

Από όσο θυμάμαι αν πας για full Odin με repartition δεν σε ενδιαφέρει τι είχες πριν (αν πας για CWM update σε ενδιαφέρει, εκτός και αν απλα βάζεις νεότερη ίδια ROM, πχ Darky).

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά επέστρεψα και εγώ, διαβάζω το φόρουμ κανα 2 μέρες αλλά δεν μπορώ να γράψω γιατί αυτα τα νοκια έχουν μαλώσει με το ίντερνετ αλλά τι να κάνουμε...

Από αύριο που θα είμαι σπίτι.

 

Λοιπόν κάθε φορά που πάμε να αλλάξουμε ρομ βγάζουμε το lagfix. Το Root δεν μας ενοχλεί καθόλου.

 

Βλέπω τόσες μέρες μιλάτε για τις ρομ του darky, o doc τι έγινε ξεχάστηκε εντελώς? Δεν έχει βγάλει καμια ρομ αντίστοιχη αυτής του darky?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!!πηρε το ματι μου στο xda την xwjpi και την κατεβασα αλλα απο εκει και περα μου φανηκαν λιγο παραξενα τα πραγματα..αν μπορει καποιος να την κατεβασει και να δει τι περιεχει μηπως μπορει να μου πει τι παιζει...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες.

 

Μια απλή ερώτηση θέλω να κάνω..

Άν αλλάξω τα πάντα (λέμε τώρα - ROMs, bootloaders, root κλπ.), χάνω την εγγύηση, σωστά?

 

Δε μπορώ πάντα (εκτός αν πεθάνει η συσκευή με customιές πάνω) να επιστρέψω σε stock και να έχω ξανά εγγύηση?

Προσοχή δε μιλάω μόνο για το rooting, αλλά για όλα τα στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

Το τερας ο δαρκυ εβγαλε την 7.6 μεσα σε λιγοτερο απο εξι ωρες , σε λιγο θα την περασω .

 

Να ρωτησω κατι εχει παρατηρησει κανεις προβλημα με το gps ? βεβαια δεν το εχω βγαλει ακομα εξω για να δω και δεν εχει ξαναλειτουργησει

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ειλικρινά, έχω λίγες μέρες το Galaxy S ( έχω το Tab εδώ και 2 μήνες και είχα και το galaxy 3 για ένα μήνα ) και βλέπω συνεχώς προβλήματα.

 

Για τις roms του Darky που λέτε συνέχεια, όλο προβλήματα έχουν. Μία ξεχνάει το 1, μία δε δουλεύει το άλλο, αν είναι να σου σπάνε τα νεύρα και να μην έχεις το κινητό στημένο σωστά περισσότερο από μερικές μέρες, ποιο το νόημα;

 

Διαβάζω πχ, δόνηση στο πληκτρολόγιο δεν έχει η 7.6, πρόβλημα να θυμηθεί ρυθμίσεις πληκτρολογίου και ποιος ξέρει τι άλλο.

 

 

Τι εννοώ, πέρασα την ελληνική 2.2 ( JPH ) και ενώ ήταν όλα ΟΚ στην αρχή, άρχισε ήδη να μου κάνει τα πρώτα κουλά: Αργεί το πληκτρολόγιο να εμφανιστεί όταν κλικάρω σε πεδία κειμένου στον browser ( και στον original και στον Dolphin hd ), ο dolphin σέρνεται τρελά ξαφνικά, κολλάει δε κάνει πίσω κλπ, γενικά όταν προσπαθώ να κλείσω προγράμματα, κάποιες φορές κολλάνε και αργούν να κλείσουν / δεν ανταποκρίνονται στο πάτημα του "back"..

 

Έλεγα λοιπόν να βάλω την 7.6 του Darky αλλά διαβάζω διάφορα..η 2.2.1 jpy, τι γνωστά θέματα έχει;;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα και εγώ την 7.6 no-wipe πάνω από την 7.0(δεν ασχολήθηκα με την 7.5 αφού ο άνθρωπας ανακοίνωσε ότι θα έβγαζε την 7.6 σε μερικές ώρες:lol:)

So far so good και κανένα fc όπως βλέπω σε όλα τα "ύποπτα σημεία" όπως unlock screen,μηνύματα/επαφές κτλ.

Το αν έχει δόνηση όταν πληκτρολογώ να πω την αλήθεια δεν το δοκίμασα,αλλά και να μην έχει,αφόδευσε ο ημίωνος στο αλώνι:lol:

Σε λίγο θα δοκιμάσω και το gps.

Το κινητό πάντως,είναι το ίδιο smooth με την 7.0 αλλά τις βαριές εφαρμογές έχω την εντύπωση ότι τις ανοίγει πιο γρήγορα:)

Link to comment
Share on other sites

στην 7 υπηρχε προβλημα με συσκευες bluetooth gps receiver

η συσκευη μολις συνδεοταν κρασαρε και εκανε επανεκκινηση

στην ανοιχτη ακροαση δεν εμενε ανοικτος ο ο φωτισμος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα και εγώ την 7.6 no-wipe πάνω από την 7.0(δεν ασχολήθηκα με την 7.5 αφού ο άνθρωπας ανακοίνωσε ότι θα έβγαζε την 7.6 σε μερικές ώρες:lol:)

So far so good και κανένα fc όπως βλέπω σε όλα τα "ύποπτα σημεία" όπως unlock screen,μηνύματα/επαφές κτλ.

Το αν έχει δόνηση όταν πληκτρολογώ να πω την αλήθεια δεν το δοκίμασα,αλλά και να μην έχει,αφόδευσε ο ημίωνος στο αλώνι:lol:

Σε λίγο θα δοκιμάσω και το gps.

Το κινητό πάντως,είναι το ίδιο smooth με την 7.0 αλλά τις βαριές εφαρμογές έχω την εντύπωση ότι τις ανοίγει πιο γρήγορα:)

 

Ρυθμίσεις γλώσσας στο πληκτρολόγιο σου θυμάται; Ελληνικά-Αγγλικά δηλαδή.

 

Και για δες, δουλεύει η δόνηση στο πληκτρολόγιο ( default samsung dialer, όχι swype ) ;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!!πηρε το ματι μου στο xda την xwjpi και την κατεβασα αλλα απο εκει και περα μου φανηκαν λιγο παραξενα τα πραγματα..αν μπορει καποιος να την κατεβασει και να δει τι περιεχει μηπως μπορει να μου πει τι παιζει...

 

Την πηρε το ματι μου χθες βραδυ που χαζευα στο xda. Leaked κλασσικα απο τον Richthofen. Μεσω odin περνιεται τι παραξενο ειδες?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Την πηρε το ματι μου χθες βραδυ που χαζευα στο xda. Leaked κλασσικα απο τον Richthofen. Μεσω odin περνιεται τι παραξενο ειδες?

 

κατεβασε την και θα δεις... ;) εχει και καποιες οδηγιες που διαβασα και σκαλωσα....υποτιθεται οτι οτι ειναι εκει δεν εχει βγει στο kies??

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις γλώσσας στο πληκτρολόγιο σου θυμάται; Ελληνικά-Αγγλικά δηλαδή.

 

Και για δες, δουλεύει η δόνηση στο πληκτρολόγιο ( default samsung dialer, όχι swype ) ;

 

4 φορές έκανα reboot ως τώρα και απ'ότι βλέπω τις κρατάει τις ρυθμίσεις.

Την δόνηση εννοείς όταν πληκτρολογείς;Όχι,δεν δονείται,αλλά αν δεν το ανέφερες,δε θα το είχα καν προσέξει,οπότε δε με απασχολεί:)

Samsung πληκτρολόγιο έχω επιλέξει,μιας και το swype δε με βολεύει.

 

Βλέπω ότι όσοι την πέρασαν με no-wipe πάνω στην 7.5 αντιμετωπίζουν προβληματάκια.

Ή wipe με καθάρισμα cache κτλ ή υπομονή 1-2 μέρες να δείτε τι προβλήματα αναφέρονται και μετά φλασάρισμα.

πχ όποιος δεν βιάστηκε να περάσει την 7.5 θα έβλεπε ότι έχει προβληματάκια-οπότε κανένας λόγος για φλασάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ειλικρινά, έχω λίγες μέρες το Galaxy S ( έχω το Tab εδώ και 2 μήνες και είχα και το galaxy 3 για ένα μήνα ) και βλέπω συνεχώς προβλήματα.

 

Για τις roms του Darky που λέτε συνέχεια, όλο προβλήματα έχουν. Μία ξεχνάει το 1, μία δε δουλεύει το άλλο, αν είναι να σου σπάνε τα νεύρα και να μην έχεις το κινητό στημένο σωστά περισσότερο από μερικές μέρες, ποιο το νόημα;

 

Διαβάζω πχ, δόνηση στο πληκτρολόγιο δεν έχει η 7.6, πρόβλημα να θυμηθεί ρυθμίσεις πληκτρολογίου και ποιος ξέρει τι άλλο.

 

 

Τι εννοώ, πέρασα την ελληνική 2.2 ( JPH ) και ενώ ήταν όλα ΟΚ στην αρχή, άρχισε ήδη να μου κάνει τα πρώτα κουλά: Αργεί το πληκτρολόγιο να εμφανιστεί όταν κλικάρω σε πεδία κειμένου στον browser ( και στον original και στον Dolphin hd ), ο dolphin σέρνεται τρελά ξαφνικά, κολλάει δε κάνει πίσω κλπ, γενικά όταν προσπαθώ να κλείσω προγράμματα, κάποιες φορές κολλάνε και αργούν να κλείσουν / δεν ανταποκρίνονται στο πάτημα του "back"..

 

Έλεγα λοιπόν να βάλω την 7.6 του Darky αλλά διαβάζω διάφορα..η 2.2.1 jpy, τι γνωστά θέματα έχει;;

 

Έχεις κάνει ένα βασικό λάθος. Από τι στιγμή που οι ROMs αυτές είναι από cookers δεν μπορούν να συνοδεύονται από καμία εγγύηση καλής λειτουργίας ή κάτι τέτοιο.

 

Αν δεν θες να μπλέξεις ή δεν έχεις χρόνο καλύτερα να μην ασχοληθείς. Είναι κρίμα να χαλάσεις τα νεύρα σου ή την διάθεση σου για ένα αποτέλεσμα που τελικά δεν εκτιμήσεις.

 

υγ: αξίζει να δοκιμάσεις πάντως τις Darky ROMs......

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει ένα βασικό λάθος. Από τι στιγμή που οι ROMs αυτές είναι από cookers δεν μπορούν να συνοδεύονται από καμία εγγύηση καλής λειτουργίας ή κάτι τέτοιο.

 

Αν δεν θες να μπλέξεις ή δεν έχεις χρόνο καλύτερα να μην ασχοληθείς. Είναι κρίμα να χαλάσεις τα νεύρα σου ή την διάθεση σου για ένα αποτέλεσμα που τελικά δεν εκτιμήσεις.

 

υγ: αξίζει να δοκιμάσεις πάντως τις Darky ROMs......

 

Δε περιμένω εγγύηση καλής λειτουργίας, εδώ δε την δίνουν οι επίσημες, θα την δίνουν οι custom; Απλώς παρατηρώ ότι το galaxy tab μου με την stock vodafone 2.2 rom δε μου κάνει αυτά τα κουλά που μου κάνει το S με την ελληνική 2.2 .. και ψάχνω κάποια rom που να δουλεύει χωρίς ουσιώδη προβλήματα...

 

 

4 φορές έκανα reboot ως τώρα και απ'ότι βλέπω τις κρατάει τις ρυθμίσεις.

Την δόνηση εννοείς όταν πληκτρολογείς;Όχι,δεν δονείται,αλλά αν δεν το ανέφερες,δε θα το είχα καν προσέξει,οπότε δε με απασχολεί:)

Samsung πληκτρολόγιο έχω επιλέξει,μιας και το swype δε με βολεύει.

 

Βλέπω ότι όσοι την πέρασαν με no-wipe πάνω στην 7.5 αντιμετωπίζουν προβληματάκια.

Ή wipe με καθάρισμα cache κτλ ή υπομονή 1-2 μέρες να δείτε τι προβλήματα αναφέρονται και μετά φλασάρισμα.

πχ όποιος δεν βιάστηκε να περάσει την 7.5 θα έβλεπε ότι έχει προβληματάκια-οπότε κανένας λόγος για φλασάρισμα.

 

Η δόνηση στο πληκτρολόγιο είναι θέμα συνήθειας, οπότε θα με ξενερώσει λίγο :p

 

Θα περιμένω ως το βράδι μάλλον και θα δω...

 

Δε ξέρω αν αξίζει και η 2.2.1 τελικά, γι αυτό ρωτάω τι γνωστά προβλήματα έχει.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...