Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια και χρονια πολλα σε ολους!

 

υπαρχει εδω η αλλου καποιος αναλυτικος οδηγος για αναβαθμιση στην 2.2.1 ?

 

 

Ακολούθησε τον οδηγό εδώ, και αντί για COS στο drop-down menu στην εικόνα βάλε XEU. Δε χρειάζεται κάτι περισσότερο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εννοείται ότι εγώ θεωρώ καλύτερο τον τρόπο που το έκανα... είναι ο πιο διάφανος τρόπος, βγαίνει εύκολα, δεν αλλάζει τίποτα και δε θέλει φλας για να φύγει. Και φυσικά δε δημιουργεί πρόβλήματα με κανένα πρόγραμμα, π.χ. το adfree εμένα μου δουλεύει τέλεια. Από κει και πέρα ο καθένας διαλέγει τί του ταιριάζει περισσότερο.

Αλεξανδρε σ'ευχαριστω για μια ακομη φορα. ακολουθησα τον οδηγο και το εκανα root χειρονακτικα οπως το εκανες κι'εσυ.

σιγουρα χρειαστηκε καποια ωρα παραπανω γιατι τα διαβαζα βημα βημα και απο 3-4 φορες το καθε βημα, αλλα αξιζει τον κοπο γιατι γνωριζω απο εντολες και σε dos και σε linux Και ευχαριστηθηκα πιο πολυ που το εκανα μονος μου, απο το να τρεχω μια εφαρμογη στον υπολογιστη και να μου το κανει root χωρις να ξερω τι και πως το κανει.

 

την διαδικασια αυτη την συνιστω σε ολους, για να μπειτε στο κλιμα του android και του linux γενικοτερα, ωστε να μπορειτε να κανετε σχεδον τα παντα με γραμμη εντολων, ειτε μεσω terminal, ειτε μεσω adb.

ο οδηγος ειναι εδω για οποιον τον ψαχνει : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3410880#post3410880

 

Αλεξανδρε, απ'οτι καταλαβα, αν θελω να κανω αορατο το root απλα θα σβησω την εφαρμογη superuser, σωστα ?

και αν θελω να γινω εντελως unroot, μπορω απλα να σβησω τα αρχεια su και busybox.

τα 2 αυτα αρχεια που βρισκονται ακριβως ? τα κανω delete μεσω adb, η με τον root explorer ας πουμε ?

 

ευχαριστω πολυ και παλι !!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα παίζει μια χαρά πάντος :confused: (και στο galaxy s συναδέλφου)

 

Darky's 7.5 και οι 2

 

Την επίσημη 2.2.1 jpy έβαλα, σε αυτήν αντιμετώπισα το πρόβλημα με το adfree.

 

 

 

Παραξενο...Σιγουρα φταιει αυτο φιλε μου? Παλι καλα παντως που το ειπες. Προσωπικα δεν ειχα σκοπο να το περασω αλλα θα σωσει κοσμο εδω μεσα (οσους δεν βαριουνται να διαβασουν τουλαχιστον τις 3-4 τελευταιες σελιδες...)

 

Μέχρι να βάλω το adfree όλα δούλευαν ΟΚ, οπότε δε το ρισκάρω να το ξαναβάλω, δεν υπάρχει και ιδιαίτερος λόγος εξάλλου.

Edited by ektel
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,

μια ερωτησουλα, στο recovery mode, η επιλογη wipe cache partition γνωριζει κανεις τι κανει ?

 

Ναι, σβήνει o,τι extra έχει ο φάκελος /cache, o oποίος ανήκει σε ξεχωριστό partition, συγκεκριμένα /dev/block/stl11 (30792K στην JPY).

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σβήνει o,τι extra έχει ο φάκελος /cache, o oποίος ανήκει σε ξεχωριστό partition, συγκεκριμένα /dev/block/stl11 (30792K στην JPY).

θα κερδισω κατι αν το κανω ?

επειδη εχω ξεκινησει απο την αρχη τωρα που εβαλα την jpy, και εκανα και format την internal sd, γι'αυτο ρωταω.

να το κανω και αυτο το wipe cahe ?

 

edit:

Αλεξ, τα βρηκα τα αρχεια su και busybox, ειναι χυμα στο \sdcard :).

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά επέστρεψα και εγώ, διαβάζω το φόρουμ κανα 2 μέρες αλλά δεν μπορώ να γράψω γιατί αυτα τα νοκια έχουν μαλώσει με το ίντερνετ αλλά τι να κάνουμε...

Από αύριο που θα είμαι σπίτι.

 

Λοιπόν κάθε φορά που πάμε να αλλάξουμε ρομ βγάζουμε το lagfix. Το Root δεν μας ενοχλεί καθόλου.

 

Βλέπω τόσες μέρες μιλάτε για τις ρομ του darky, o doc τι έγινε ξεχάστηκε εντελώς? Δεν έχει βγάλει καμια ρομ αντίστοιχη αυτής του darky?

και ο doc εχει βγαλει εξισου καλες ρομ, ασχετα αν δεν αναφερεται στο forum...

καλημερα παιδια!!πηρε το ματι μου στο xda την xwjpi και την κατεβασα αλλα απο εκει και περα μου φανηκαν λιγο παραξενα τα πραγματα..αν μπορει καποιος να την κατεβασει και να δει τι περιεχει μηπως μπορει να μου πει τι παιζει...

τι παραξενο σου κανει δηλαδη?

Γεια σας παίδες.

 

Μια απλή ερώτηση θέλω να κάνω..

Άν αλλάξω τα πάντα (λέμε τώρα - ROMs, bootloaders, root κλπ.), χάνω την εγγύηση, σωστά?

 

Δε μπορώ πάντα (εκτός αν πεθάνει η συσκευή με customιές πάνω) να επιστρέψω σε stock και να έχω ξανά εγγύηση?

Προσοχή δε μιλάω μόνο για το rooting, αλλά για όλα τα στοιχεία.

αν εχεις EU αντι για COS μπορεις να επαναφερεις το τηλεφωνο σε εργοστασιακη μορφη 100%, αν εχεις COS δεν γνωριζω...

 

Φιλε μου εισαι απο τους καινουργιους και παρακολουθω αυτα που γραφεις. Ορισμενες φορες πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω το σκεπτικο σου. Εκτος του οτι δεν εχεις διαθεση να ψαξεις λιγο στο φορουμ και θελεις ετοιμες απαντησεις λες και ειμαστε service της samsung, τωρα ζητας απο εδω μεσα να σου δωσουμε λινκ για να αποκτησεις παρανομο σπασμενο λογισμικο? Ρε παιδια εχουμε ξεφυγει τελειως μου φαινεται...

 

καλα και links με το root explorer δινουμε αβερτα κουβερτα και ειναι και αυτο επι πληρωμη κανονικα... :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αλεξανδρε, απ'οτι καταλαβα, αν θελω να κανω αορατο το root απλα θα σβησω την εφαρμογη superuser, σωστα ?

και αν θελω να γινω εντελως unroot, μπορω απλα να σβησω τα αρχεια su και busybox.

τα 2 αυτα αρχεια που βρισκονται ακριβως ? τα κανω delete μεσω adb, η με τον root explorer ας πουμε ?

 

ευχαριστω πολυ και παλι !!!

 

Ναι για αόρατο.. αλλά δε θα το συνιστούσα, γιατί έτσι δε μπλοκάρει τίποτα το su, oπότε οποιαδήποτε κακόβουλη εφαρμογή μπορεί να το κάνει ζημιά χωρίς έλεγχο. Γι'αυτό βάζουμε το superuser permissions για να ξέρουμε ποιές εφαρμογές έχουν πρόσβαση στο root και φυσικά να το ελέγχουμε οι ίδιοι.

Τα αρχεία su και busybox βρίσκονται στο φάκελο /system/xbin.

 

To unrooting όπως πάντα θέλει απλά να βγούνε τα αρχεία που έβαλες... αν έκανες ΑΚΡΙΒΩΣ ότι έγραψα στον οδηγό, δηλαδή έκανες install to busybox με το --install στο xbin, etc., oι εντολές για unroot θα είναι οι παρακάτω, στο adb.

 

adb shell
$ su
# mount -t rfs -o remount,rw /dev/block/stl9 /system
# busybox ls -al /system/xbin |busybox grep busybox | busybox awk -F" " '{print "/system/xbin/"$9}'| busybox xargs busybox rm
# rm /etc/passwd 
# rm /etc/group 
# rm /system/bin/su
# rm /system/xbin/su
# rm /sdcard/jk-su
# rm /data/local/tmp/rageagainstthecage-arm5.bin
# reboot

- Alex
Link to comment
Share on other sites

 

τι παραξενο σου κανει δηλαδη?

 

 

αμα δεν σου κανει κοπος κατεβασε το..;)

Link to comment
Share on other sites

θα κερδισω κατι αν το κανω ?

επειδη εχω ξεκινησει απο την αρχη τωρα που εβαλα την jpy, και εκανα και format την internal sd, γι'αυτο ρωταω.

να το κανω και αυτο το wipe cahe ?

 

edit:

Αλεξ, τα βρηκα τα αρχεια su και busybox, ειναι χυμα στο \sdcard :).

 

Κάντο, αλλά δε νομίζω να κερδίσεις κάτι, ίσως έχει κανένα .apk εφαρμογής που απέτυχε στο install ή κάποιο κακό download που κόπηκε... κάντο πάντως δε θα χάσεις τίποτα αφού τα έσβησες όλα έτσι κι αλλιώς..

 

Όσο για τα αρχεία που βρήκες, είναι αυτά που έγραψες εσύ ο ίδιος στην sdcard, και μπορείς να τα σβήσεις αυτά τώρα. Η εγκατάσταση τα πήγε στο /system/xbin.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

αμα δεν σου κανει κοπος κατεβασε το..;)

 

επειδη θα μου παρει κανενα μισαωρο να μου κατεβει με τη συνδεση που εχω τωρα, δεν μπορεις να πεις ποιο ειναι το προβλημα?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

επειδη θα μου παρει κανενα μισαωρο να μου κατεβει με τη συνδεση που εχω τωρα, δεν μπορεις να πεις ποιο ειναι το προβλημα?

 

εκτος οτι δεν εχει αρχειο csc εχει μεσα odin 3 v1.7 ενα αρχειο που λεγεται aries_i-p-sbl.tar.md5 και δυο αρχεια pit ενα 803 και ενα 512 και εχει και οδηγιες που λενε αυτο:

 

Platform FN: Aries (GALA)

Model: GT-I9000 (A3LGTI9000)

HW-REV: 0.800

Client Code: Open

Market: Western Europe

Status: Release

CL Bulletin: 771309

Compile Date: 12:47:11 CET 12.11.2010

PDA Code Version: I9000XWJPI

SDK: Level 8

Version: 2.2

 

Baseband Platform: Infineon X-Gold X616 (PMB9801)

CL Bulletin: 790916

Compile Date: 13:09:37 KST 12.20.2010

MODEM Code Version: I9000XXJPY

Market: - (850/900/1800/1900/2100MHz)

 

Bootloader Update

Initial + Primitive + Secondary Bootloaders

Security: YES (MSL)

Compile Date: 12.02.2010

CL Bulletin: Minor

 

-----------------------------------------------------

 

I9000XWJPI Block sizes

 

FactoryFS: 272800kB

DBDataFS: 1344kB (Dummy)

 

... Use s1_odin_20100803.pit partition mapping if necessary.

 

Works fine with excisting (in phone) s1_odin_20100512.pit too thou,

but space available in /System will be 10MB less.

 

 

Block sizes in s1_odin_20100803.pit:

 

FactoryFS: 303616kB

DBDataFS: 126976kB

 

CODE_xxx .tar.md5 files -> PDA (Odin3).

MODEM_xxx / BASEBAND_xxx .tar.md5 files -> PHONE (Odin3).

CSC_xxx / CUSTOMER_xxx .tar.md5 files -> CSC (Odin3).

Bootloaders (IBL/PBL/SBL) .tar.md5 always -> PDA (Odin3).

 

Apply the updated bootloaders separately after the update.

Updating the bootloaders is not mandatory as they are only supposed

to fix some compatibility issues with Mac OS X platform.

 

Remeber to tick "Phone Bootloader Update" option in Odin3 before updating.

Do not select .pit or any other file when updating the bootloaders.

Before updating type *#0228# in the dialer and check that the "Voltage value"

(without USB plugged in) is atleast 3800(mV).

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω κανενα προβλημα με το AdFree σε JPU με CF. Ειτε ειναι rom version dependant προβλημα, ειτε φταει κατι αλλο κατα την γνωμη μου..

Αντωνη περιμενω πως και πως να πεις εντυπωσεις μετα την αρχαια JG1 :lol:

 

Bασιλη οντως οι Doc ειναι πραγματικα αξιολογες rom, προσωπικα τις προτιμουσα απο αυτες του Darkyy. Αυτο που με χαλουσε παντα στον Darkyy ειναι ο ρυθμος που βγαζει τα updates και ψυχαναγκαστικα φλασαρες συνεχεια. Εχω αιωνες βεβαια να φλασαρω, αλλα απ'ο,τι διαβαζω δεν εχει αλλαξει αυτο :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

csc απο οτι ειδα σου δινει να κατεβασεις απο αλλο link

αλλα και να μην εβαζες δεν τρεχει κατι

 

αν σου δινει ενα αρχειο μονο περα απο τα pit., και με αυτες τις οδηγιες ομολογω οτι δεν καταλαβαινω 100% πως ακριβως γινεται... :O

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια, ακολουθησα τις οδηγιες του Αλεξανδρου για να περασω το samsung Πληκτρολογιο με ελληνικα, και στο τελευταιο βημα που πρεπει να αντιγραψω 2 αρχεια μεσα στο /system/lib, οταν κανω την επικολληση, μου πεταει μηνυμα οτι δεν εχει ελευθερο χωρο.

νομιζω το διαβασα οτι το ανεφεραν κι'αλλα παιδια εδω.

εχουμε καμια λυση γι'αυτο ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες.

 

Μια απλή ερώτηση θέλω να κάνω..

Άν αλλάξω τα πάντα (λέμε τώρα - ROMs, bootloaders, root κλπ.), χάνω την εγγύηση, σωστά?

 

Δε μπορώ πάντα (εκτός αν πεθάνει η συσκευή με customιές πάνω) να επιστρέψω σε stock και να έχω ξανά εγγύηση?

Προσοχή δε μιλάω μόνο για το rooting, αλλά για όλα τα στοιχεία.

 

Αν πεθανει η συσκευη με τις customιες επανω και δεν μπορεις να σωθεις ουτε με jig τοτε θα παει στο service ετσι και δεν θα μπορεις να κανεις τιποτα.

 

Εγω δεν εχω κανενα προβλημα με το AdFree σε JPU με CF. Ειτε ειναι rom version dependant προβλημα, ειτε φταει κατι αλλο κατα την γνωμη μου..

Αντωνη περιμενω πως και πως να πεις εντυπωσεις μετα την αρχαια JG1 :lol:

 

Bασιλη οντως οι Doc ειναι πραγματικα αξιολογες rom, προσωπικα τις προτιμουσα απο αυτες του Darkyy. Αυτο που με χαλουσε παντα στον Darkyy ειναι ο ρυθμος που βγαζει τα updates και ψυχαναγκαστικα φλασαρες συνεχεια. Εχω αιωνες βεβαια να φλασαρω, αλλα απ'ο,τι διαβαζω δεν εχει αλλαξει αυτο :)

 

Πετρο εσυ με τι εισαι τοσο καιρο? Κλασσικα με JPU απο τοτε που εσκασε μυτη?

 

csc απο οτι ειδα σου δινει να κατεβασεις απο αλλο link

αλλα και να μην εβαζες δεν τρεχει κατι

 

αν σου δινει ενα αρχειο μονο περα απο τα pit., και με αυτες τις οδηγιες ομολογω οτι δεν καταλαβαινω 100% πως ακριβως γινεται... :O

 

Αποτι καταλαβαινω φλασαρεται και με τα 2 .pit απλα στο ενα πιανει περισσοτερο χωρο. Επισης μπορεις να φλασαρεις και τους bootloaders σε αντιθεση με τις αλλες ρομ, για να διορθωθουν λεει θεματα με το MacOS. Tους bootloaders (aries_i-p-sbl.tar.md5) τους φλασαρεις χωρια, οπως γινεται και η διαδικασια root με το cf root. Θεωρητικα ολα αυτα δεν δοκιμασα τιποτα εννοειται.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ααα καταλαβα..δηλαδη δεν ειναι official ε?:p η xwjpm που ανεφερε ενα παιδι οτι εχει απο που την βρηκε?
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια, ακολουθησα τις οδηγιες του Αλεξανδρου για να περασω το samsung Πληκτρολογιο με ελληνικα, και στο τελευταιο βημα που πρεπει να αντιγραψω 2 αρχεια μεσα στο /system/lib, οταν κανω την επικολληση, μου πεταει μηνυμα οτι δεν εχει ελευθερο χωρο.

νομιζω το διαβασα οτι το ανεφεραν κι'αλλα παιδια εδω.

εχουμε καμια λυση γι'αυτο ?

μ@λακια...

κατι πρεπει να σβησεις αλλα το θεμα ειναι τι... :lol:

μηπως με το sgs tools εκει που λεει να ελευθερωσεις χωρο κανεις κατι?

 

 

Πετρο εσυ με τι εισαι τοσο καιρο? Κλασσικα με JPU απο τοτε που εσκασε μυτη?

 

 

 

Αποτι καταλαβαινω φλασαρεται και με τα 2 .pit απλα στο ενα πιανει περισσοτερο χωρο. Επισης μπορεις να φλασαρεις και τους bootloaders σε αντιθεση με τις αλλες ρομ, για να διορθωθουν λεει θεματα με το MacOS. Tους bootloaders (aries_i-p-sbl.tar.md5) τους φλασαρεις χωρια, οπως γινεται και η διαδικασια root με το cf root. Θεωρητικα ολα αυτα δεν δοκιμασα τιποτα εννοειται.

 

JPU γερα ρεεεε

εγω με τον Πετρο κραταμε ακομη τη σημαια... :lol: :lol:

 

αυτο για τα pit το καταλαβα...

αυτο που δεν καταλαβα ειναι οτι δινει ενα μονο αρχειο, το οποιο μαλλον το βαζουμε στο pda και αυτο ηταν?!? :worry:

δεν ξερω...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

μ@λακια...

κατι πρεπει να σβησεις αλλα το θεμα ειναι τι... :lol:

μηπως με το sgs tools εκει που λεει να ελευθερωσεις χωρο κανεις κατι?

 

 

JPU γερα ρεεεε

εγω με τον Πετρο κραταμε ακομη τη σημαια... :lol: :lol:

 

αυτο για τα pit το καταλαβα...

αυτο που δεν καταλαβα ειναι οτι δινει ενα μονο αρχειο, το οποιο μαλλον το βαζουμε στο pda και αυτο ηταν?!? :worry:

δεν ξερω...

 

Κρατατε γερα, η 2.3 ειναι κοντα!! :X:ninja:

 

Λοιπον επειδη την κατεβασα εχει 2 αρχεια μεσα CODE+MODEM και επιπλεον τους bootloaders και το .pit...Διαλεγεις και ενα CSC και προχωρας. Αν καταλαβα καλα τους bootloader αν θελεις να μπλεχτεις με MacOS Κλπ τους περνας

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως αυτο γινεται απλως δεν εχω καταλαβει...αυτη δεν δοθηκε μεσω kies δηλαδη??ολες οι αλλες εχουν δοθει ε?
Link to comment
Share on other sites

Κρατατε γερα, η 2.3 ειναι κοντα!! :X:ninja:

 

Λοιπον επειδη την κατεβασα εχει 2 αρχεια μεσα CODE+MODEM και επιπλεον τους bootloaders και το .pit...Διαλεγεις και ενα CSC και προχωρας. Αν καταλαβα καλα τους bootloader αν θελεις να μπλεχτεις με MacOS Κλπ τους περνας

 

μακαρι... :lol:

 

ενταξει αμα εχει 2 αρχεια, modem και code κομπλε... :)

domi γιατι ελεγες οτι εχει ενα ρε?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αν πεθανει η συσκευη με τις customιες επανω και δεν μπορεις να σωθεις ουτε με jig τοτε θα παει στο service ετσι και δεν θα μπορεις να κανεις τιποτα.

 

 

 

Πετρο εσυ με τι εισαι τοσο καιρο? Κλασσικα με JPU απο τοτε που εσκασε μυτη?

 

 

 

Αποτι καταλαβαινω φλασαρεται και με τα 2 .pit απλα στο ενα πιανει περισσοτερο χωρο. Επισης μπορεις να φλασαρεις και τους bootloaders σε αντιθεση με τις αλλες ρομ, για να διορθωθουν λεει θεματα με το MacOS. Tους bootloaders (aries_i-p-sbl.tar.md5) τους φλασαρεις χωρια, οπως γινεται και η διαδικασια root με το cf root. Θεωρητικα ολα αυτα δεν δοκιμασα τιποτα εννοειται.

 

Ναι με JPU και δεν βρισκω λογο να την αλλαξω :) Το μονο που σκεφτομαι ειναι πως οι αλλες 2.2.1 ειναι "ημερολογιακα" πιο νεες, αλλα δεν εχω διαβασει για καποια πρακτικη διαφορα, οποτε μενω εδω μεχρι καμια 2.2.2 ή (samsoung θελουσης) 2.3 original ή cooked :lol:

Φαντασου πως και την cyanogen που περιμενα την ξεχασα..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

μακαρι... :lol:

 

ενταξει αμα εχει 2 αρχεια, modem και code κομπλε... :)

domi γιατι ελεγες οτι εχει ενα ρε?

 

βασικα ξεχαστηκα να γραψω οτι εχει το modem και το pda γιατι εγραψα απλως το προβλημα που ειχα ειναι οτι λειπει το csc και τα αλλα που ειπα και υπεθεσα οτι θα καταλαβατε οτι τα εχει τα αλλα 2 αφου δεν τα ειπα στα προβληματα μου :p

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως αυτο γινεται απλως δεν εχω καταλαβει...αυτη δεν δοθηκε μεσω kies δηλαδη??ολες οι αλλες εχουν δοθει ε?

 

Μαλλον ειναι leaked γιατι ο Richthofen ειναι μαστορας σε κατι τετοια.

 

Ναι με JPU και δεν βρισκω λογο να την αλλαξω :) Το μονο που σκεφτομαι ειναι πως οι αλλες 2.2.1 ειναι "ημερολογιακα" πιο νεες, αλλα δεν εχω διαβασει για καποια πρακτικη διαφορα, οποτε μενω εδω μεχρι καμια 2.2.2 ή (samsoung θελουσης) 2.3 original ή cooked :lol:

Φαντασου πως και την cyanogen που περιμενα την ξεχασα..

 

Και πολυ καλα κανεις:) Κι εγω περιμενα darky αλλα μαλλον επεσα πανω στη περιοδο του οιστρου του (καινουργια ρομ καθε 3 μερες) οποτε ειπα να περιμενω ποτε θα καταλαγιασει την ορμη του:p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

πως θα μαθω αν ειναι πχ leaked?δεν θα βγει στο samfirmwares?? η xwjpm που ανεφερε ενας(δυστυχως πρεπει να αναφερθω) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3445047#post3445047 απο που την βρηκε??
Link to comment
Share on other sites

Και πολυ καλα κανεις:) Κι εγω περιμενα darky αλλα μαλλον επεσα πανω στη περιοδο του οιστρου του (καινουργια ρομ καθε 3 μερες) οποτε ειπα να περιμενω ποτε θα καταλαγιασει την ορμη του:p

 

παιδες η ορμη του darky και του καθε darky θα καταλαγιασει μονο οταν παρουν αλλο κινητο... ;)

:lol: :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...