Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα οσοι φορατε την JPY με τον browser πως τα πατε? Ειναι το μονο μειονεκτημα που εχω ανακαλυψει ως τωρα. Καλα εννοειται οπως ειναι χωρις απενεργοποιηση του java δεν την παλευει, αλλα σημερα ξαφνικα μου εξαφανιστηκε και η μπαρα που ανεβοκατεβαινει καθως scrollαρουμε σε μια σελιδα. Εκανα κι ενα reset και παλι τα ιδια. Αντιμετωπισε κανεις κατι παρομοιο? Γενικα ποιον browser χρησιμοποιειτε? Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια κατι ασχετο...η τελευταια εκδοση odin ειναι η 1.3 ε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι ασχετο...η τελευταια εκδοση odin ειναι η 1.3 ε?

 

Oxι ειναι η 1.7

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και 14 ώρες να κάνω αυτό

 

 

 

Καταλήγω πάντα με τηλέφωνο που δεν μπουτάρει

 

Και ξανά μανά απο την αρχή.

 

είμαι με 2.2.1 το αγγλικό

 

να σου πω και εγω το ειχα προσπαθησει στη jpu 2.2.1 μια φορα, δεν τα καταφερα και εβαλα το 2e με το cf root

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Oxι ειναι η 1.7

 

α οκ γιατι ολα τα site(xda,samfirmwares)δινουν την 1.3 και η xwjpi που κατεβασασ ειχε το 1.7 για αυτο ρωτησα...και οταν το ανοιγω λεει αυτο:Samsung P1-S1 (Aries) Downloader ενω το 1.3 ελεγε GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Τελικα οσοι φορατε την JPY με τον browser πως τα πατε? Ειναι το μονο μειονεκτημα που εχω ανακαλυψει ως τωρα. Καλα εννοειται οπως ειναι χωρις απενεργοποιηση του java δεν την παλευει, αλλα σημερα ξαφνικα μου εξαφανιστηκε και η μπαρα που ανεβοκατεβαινει καθως scrollαρουμε σε μια σελιδα. Εκανα κι ενα reset και παλι τα ιδια. Αντιμετωπισε κανεις κατι παρομοιο? Γενικα ποιον browser χρησιμοποιειτε?

 

Η μπαρα πραγματι δεν εμφανιζεται. Βαλε dolphin ή dolphin mini να βρεις την υγειά σου

Link to comment
Share on other sites

α οκ γιατι ολα τα site(xda,samfirmwares)δινουν την 1.3 και η xwjpi που κατεβασασ ειχε το 1.7 για αυτο ρωτησα...και οταν το ανοιγω λεει αυτο:Samsung P1-S1 (Aries) Downloader ενω το 1.3 ελεγε GT-I9000

 

Exω δει και αλλο που γραφει Android+SLP

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

αρα παιζει τιποτα με την 1.7?? αμα ειναι να αφησω την 1.3? :p
Link to comment
Share on other sites

Η μπαρα πραγματι δεν εμφανιζεται. Βαλε dolphin ή dolphin mini να βρεις την υγειά σου

επι την ευκαιρια που αναφερες τον dolphin mini, μου ετυχε 2 φορες απο 2 διαφορετικα ατομα εδω μεσα, να μου στειλουν pm με τον dolphin mini και να μου ερθει το μηνυμα κενο.

δειτε το μηπως εχει κανενα θεματακι ο dolphin mini.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και 14 ώρες να κάνω αυτό

 

 

 

Καταλήγω πάντα με τηλέφωνο που δεν μπουτάρει

 

Και ξανά μανά απο την αρχή.

 

είμαι με 2.2.1 το αγγλικό

 

Κανε root το κινητο σου με αυτο εδω ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=788108 ) και θα περαστει μαζι και το 2e recovery. :)

Ο τροπος που περιγραφεις ουτε σε μενα δουλεψε

Link to comment
Share on other sites

Κανε root το κινητο σου με αυτο εδω ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=788108 ) και θα περαστει μαζι και το 2e recovery. :)

Ο τροπος που περιγραφεις ουτε σε μενα δουλεψε

 

με cfroot έχω προβλήματα με δονήσεις κάθε τόσο

 

θα το κάνω σε 2.1 να δώ

Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω και κατι αλλο. σημερα εβαλα την jpy οπως ειπα. δοκιμασα πριν λιγο να μπω ιντερνετ μεσω 3g και δεν εμπαινε, προφανως επειδη δεν υπηρχαν τα apn της cosmote.

ειχα διαβασει απο καποιον στον οποιο εμπαινε κανονικα ιντερνετ μεσω 3g αλλα στα apn δεν υπηρχε τιποτα. δεν θυμαμαι ποια ρομ ειχε ομως.

 

εκανα restore τα apn Που ειχα στην jg1 με την εφαρμογη apn backup restore και τωρα μπαινει κανονικα ιντερνετ μεσω 3g, και επισης εστειλα και mms και πηγε κανονικα !!!!

 

το αναφερω για οποιον φυγει απο καποια 2.1 η 2.2 επισημη ελληνικη, να παρει ενα backup τα apn του με αυτη την εφαρμογη για να μην τα περναει ξανα χειρονακτικα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα 2 διαφορετικους μεθοδους για να βαλω το ελληνικο swype. τελικα τα καταφερα. το πως εγινε μην με ρωτατε :lol::lol::lol::lol:

τα εμπλεξα ολα μαζι και εκανα αλχημιες. τελος καλο ολα καλα.

 

οποτε, εχουμε, jpy ελληνικο swype και ελληνικο samsung keypad.

ξεκιναω το στησιμο εφαρμογων τωρα πλεον.

ουφφφφφ. επιτελους !!!!:lol:

 

μερικες ερωτησουλες :

 

1) αν κανω επαναφορα, το root δεν χανεται, σωστα ?

 

2) θα μου χαθει το ελληνικο samsung keypad και το ελληνικο swype ?

Ετοιμος να απολαυσεις το κινητο που ειναι σαν καινουριο ε? :lol:

 

1) Ακριβως αυτο, το root θα παραμεινει.

2) Οχι, θα παραμεινει. Ειμαι κατα 99,9% σιγουρος βασικα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμος να απολαυσεις το κινητο που ειναι σαν καινουριο ε? :lol:

 

1) Ακριβως αυτο, το root θα παραμεινει.

2) Οχι, θα παραμεινει. Ειμαι κατα 99,9% σιγουρος βασικα.

Πετρο σημερα νιωθω οτι πηρα καινουργια συσκευη !!!!

ακομα δεν εχω βαλει τις εφαρμογες που θελω αλλα μεχρι αυριο θα εχουν γινει ολα.

Αν μου φτιαξει και την χαλια αυτονομια που ειχα με jg1 και jph (maximum 15-16 ωρες), τοτε θα ειμαι κατενθουσιασμενος !!!!

ουτε 2.3 σκεφτομαι ουτε τιποτα !!!!

(λεμε τωρα :lol::lol:)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

1) Έχεις εγκατεστημένα Beautiful Widgets / Flikie hd ;

 

2 ) Reboot έχεις κάνει ή όχι ακόμα; Για κάνε και ένα reboot και πες μας ^^

 

Έχω κάνει reboot και χρησιμοποιώ και τα 2 προγράμματα που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω και κατι αλλο. σημερα εβαλα την jpy οπως ειπα. δοκιμασα πριν λιγο να μπω ιντερνετ μεσω 3g και δεν εμπαινε, προφανως επειδη δεν υπηρχαν τα apn της cosmote.

ειχα διαβασει απο καποιον στον οποιο εμπαινε κανονικα ιντερνετ μεσω 3g αλλα στα apn δεν υπηρχε τιποτα. δεν θυμαμαι ποια ρομ ειχε ομως.

 

εκανα restore τα apn Που ειχα στην jg1 με την εφαρμογη apn backup restore και τωρα μπαινει κανονικα ιντερνετ μεσω 3g, και επισης εστειλα και mms και πηγε κανονικα !!!!

 

το αναφερω για οποιον φυγει απο καποια 2.1 η 2.2 επισημη ελληνικη, να παρει ενα backup τα apn του με αυτη την εφαρμογη για να μην τα περναει ξανα χειρονακτικα.

 

Καλησπερα φιλε μου. Μπορεις να μου πεις και μενα πως να περασω τα apn χειροκινητα και ποια ειναι αυτα? Τα ειχα βρει παλιοτερα στο blog σου νομιζω, αλλα δεν ειχα καταφερει να τα περασω.

Cosmote εχω και γω και εχω περασει την JPY.

 

1) αν κανω επαναφορα, το root δεν χανεται, σωστα ?

 

2) θα μου χαθει το ελληνικο samsung keypad και το ελληνικο swype ?

 

Το root δε χανεται σιγουρα αν το εχεις κανει με CF-Root.

Τα πληκτρολογια σε μενα ειχαν χαθει. Το swype και το htc ime βασικα γιατι το samsung δεν εχω καταφερει να το βαλω.

Edited by THV
Link to comment
Share on other sites

Επισης ενα αλλο θεμα ειναι οτι οταν ανοιγω τις επαφες μου μετα οταν βγαινω με το back αυτες δεν κλεινουν και ετσι πρεπει να πηγαινω να τις κλεινω απο το program monitor.

 

 

 

Τελικα γι αυτο εχει βρεθει καμμια λυση ρε παιδια ????

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

εγω τα λεω αυτες οι custom roms ολο προβληματα ειναι :p
Link to comment
Share on other sites

Επισης ενα αλλο θεμα ειναι οτι οταν ανοιγω τις επαφες μου μετα οταν βγαινω με το back αυτες δεν κλεινουν και ετσι πρεπει να πηγαινω να τις κλεινω απο το program monitor.

 

 

 

Τελικα γι αυτο εχει βρεθει καμμια λυση ρε παιδια ????

 

ε και που είναι το πρόβλημα , ήθελες να είναι ανοιχτές (που θα είναι έτσι κι αλλιώς)και να μην φαίνονται στο program monitor ; (όπως και τα περισσότερα προγράμματα) :)

 

καλύτερα να <τρέχουν> για να ανοίγουν και πιο γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΒΑΛΑΝ 2.2.1!

 

Την έκανα root, όλα ΟΚ...μετά έβαλα το adfree και μου τα σκισε όλα! ΜΗ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕ !! Αναγκάστηκα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών, τα κανε π....α όλα!

 

darky 4.1/4.2/6/7/7.5,

jpu/jpy <-- Cf root.

Με lagfix και χωρίς, δεν αντιμετώπισα ΠΟΤΕ πρόβλημα με το adfree

Οπότε μπορώ να πω με σιγουριά οτι είσουνα ο μοναδικός "υπερτυχερός" :)

 

Need Help Πρόβλημα

 

Έχω το εξής πρόβλημα με το Swype. Είναι ΠΟΛΥ έξυπνο .... και εξηγούμαι.

Στη νορμάλ μου χρήση γράφω επί το πλήστον greeklish(ξέρω κακή συνήθεια)

Δεν τα γράφω με το swype όμως επίτηδες γιατί ξέρω οτι τα αποθηκεύει.

Και όμως το $#%#$% το swype έχει καταφέρει και έχει διαβάσει το Sns(η μαμίσια εφαρμογή facebook που συνδέει επαφές και δεν θέλω να τη βγάλω για άλλους λόγους άσχετους)

Με αποτέλεσμα όπως καταλαβένετε όταν προσπαθώ να γράψω ελληνικά με το swype να μου βγάζει πρώτες επιλογές greeklish

να επιλέγω την δεύτερη και να μου βγάζει το ενοχλητικό μήνυμα(this word was hidden μπλα μπλα μπλα) και ακόμα και να κάνω delete την λέξη με τον γνωστό τρόπο ΠΑΛΙ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ την επόμενη φορά που γράφω.

 

Κάποιος Pro/Hacker/God/Genius εδώ που να ξέρει πως να κάνω το Swype ΧΑΖΟ και να σταματίσει να μαθαίνει.. ;

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου. Μπορεις να μου πεις και μενα πως να περασω τα apn χειροκινητα και ποια ειναι αυτα? Τα ειχα βρει παλιοτερα στο blog σου νομιζω, αλλα δεν ειχα καταφερει να τα περασω.

Cosmote εχω και γω και εχω περασει την JPY.

 

 

 

Το root δε χανεται σιγουρα αν το εχεις κανει με CF-Root.

Τα πληκτρολογια σε μενα ειχαν χαθει. Το swype και το htc ime βασικα γιατι το samsung δεν εχω καταφερει να το βαλω.

1) κατεβασε το αρχειο που εχω ανεβασει σαν συνημενο παρακατω

 

2) αποσυμπιεσε το. θα σου βγαλει εναν φακελλο με ονομα ApnBackupRestore

 

3) αντιγραψε τον φακελλο αυτο οπως ειναι μεσα στο \sdcard του galaxy.

 

4) μπες στο market και κανε αναζητηση την εφαρμογη apn backup & restore. καντην εγκατασταση.

 

5) μολις τελειωσει η εγκατασταση, ανοιξε την εφαρμογη και πατα restore APNs.

 

6) θα σου εμφανισει το αρχειο apns-backup.xml. πατα οκ.

 

7) μετα θα σου ζητησει να ψαξει για διπλοτυπα. εκει πατα οχι. θα συνεχισει και εισαι ετοιμος !!!!

 

8) αν πας στις ρυθμισεις->ασυρματη επικοινωνια...-->δικτυα κινητης τηλεφωνιας--> ονοματα σημειων προσβασης, θα εχεις κανονικα

cosmote internet και cosmote mms.

 

9) μην ξεχασεις στις ρυθμισεις->ασυρματη επικοινωνια...-->δικτυα κινητης τηλεφωνιας, να εχεις τσεκαρισμενο το "χρηση δεδομενων πακετου" ωστε να μπορεις να μπεις ιντερνετ μεσω 3g.

 

δοκιμασε τα παραπανω και πες μου αν ολα πηγαν καλα (που θα πανε σιγουρα :rolleyes:).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΒΑΛΑΝ 2.2.1!

 

Την έκανα root, όλα ΟΚ...μετά έβαλα το adfree και μου τα σκισε όλα! ΜΗ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕ !! Αναγκάστηκα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών, τα κανε π....α όλα!

 

πιστεύω ότι απλά ήσουν άτυχος και δεν έχει σχέση με το πρόγραμμα

 

και σε μένα πριν λίγες μέρες χάθηκαν όλα ΧΩΡΙΣ να έχω βάλει κάτι καινούριο , απλά είχα κάνει ένα ρεσταρτ (είχα darky 7)

Link to comment
Share on other sites

darky 4.1/4.2/6/7/7.5,

jpu/jpy <-- Cf root.

Με lagfix και χωρίς, δεν αντιμετώπισα ΠΟΤΕ πρόβλημα με το adfree

Οπότε μπορώ να πω με σιγουριά οτι είσουνα ο μοναδικός "υπερτυχερός" :)

 

Need Help Πρόβλημα

 

Έχω το εξής πρόβλημα με το Swype. Είναι ΠΟΛΥ έξυπνο .... και εξηγούμαι.

Στη νορμάλ μου χρήση γράφω επί το πλήστον greeklish(ξέρω κακή συνήθεια)

Δεν τα γράφω με το swype όμως επίτηδες γιατί ξέρω οτι τα αποθηκεύει.

Και όμως το $#%#$% το swype έχει καταφέρει και έχει διαβάσει το Sns(η μαμίσια εφαρμογή facebook που συνδέει επαφές και δεν θέλω να τη βγάλω για άλλους λόγους άσχετους)

Με αποτέλεσμα όπως καταλαβένετε όταν προσπαθώ να γράψω ελληνικά με το swype να μου βγάζει πρώτες επιλογές greeklish

να επιλέγω την δεύτερη και να μου βγάζει το ενοχλητικό μήνυμα(this word was hidden μπλα μπλα μπλα) και ακόμα και να κάνω delete την λέξη με τον γνωστό τρόπο ΠΑΛΙ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ την επόμενη φορά που γράφω.

 

Κάποιος Pro/Hacker/God/Genius εδώ που να ξέρει πως να κάνω το Swype ΧΑΖΟ και να σταματίσει να μαθαίνει.. ;

θα ριξω μια ιδεα και μπορει να πιασουμε κατι.

πηγαινε στο ρυθμισεις->τοπικες ρυθμισεις και κειμενο-->swype και εκει θα βρεις 2 επιλογες.

 

1) παραθ. επιλογης λεξεων. εδω μπορεις να φερεις τον slider προς τα αριστερα. μπορεις να το βαλεις σχεδον τερμα αριστερα.

 

2) ταχυτητα/ακριβεια. εδω μπορεις να βαλεις τον slider και παλι αριστερα (αν δεν κανω λαθος).

 

παιξε λιγο με τις δυο παραπανω επιλογες να βρεις τον συνδυασμο που σε βολευει γι'αυτο που λες.

 

δοκιμασε και πες μας τι εκανες για να ξερουμε πως πηγε :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και 14 ώρες να κάνω αυτό

 

 

 

Καταλήγω πάντα με τηλέφωνο που δεν μπουτάρει

 

Και ξανά μανά απο την αρχή.

 

είμαι με 2.2.1 το αγγλικό

 

να σου πω και εγω το ειχα προσπαθησει στη jpu 2.2.1 μια φορα, δεν τα καταφερα και εβαλα το 2e με το cf root

 

Ο τροπος που περιγραφεις ουτε σε μενα δουλεψε

To ειχα δοκιμασει κι εγω σημερα το πρωι αλλα ουτε και σε μενα δουλεψε,

 

ρε παιδια οσοι ειχατε βαλει την επισημη ελληνικη 2.2,η φωνητικη εκφωνηση και αναζητηση στα εληνικα δουλευε?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα οσοι φορατε την JPY με τον browser πως τα πατε? Ειναι το μονο μειονεκτημα που εχω ανακαλυψει ως τωρα. Καλα εννοειται οπως ειναι χωρις απενεργοποιηση του java δεν την παλευει, αλλα σημερα ξαφνικα μου εξαφανιστηκε και η μπαρα που ανεβοκατεβαινει καθως scrollαρουμε σε μια σελιδα. Εκανα κι ενα reset και παλι τα ιδια. Αντιμετωπισε κανεις κατι παρομοιο? Γενικα ποιον browser χρησιμοποιειτε?

Dolphin mini δοκίμασε τον αρκετά γρήγορος

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...