Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10178275&postcount=22984

 

ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΓΛΕΝΤΙΑ :)

 

Custom rom στο επόμενο επίπεδο!!

 

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑαααααααααα

 

 

ΥΓ. Άντε να μπει και σε κανέναν server της προκοπής γιατί με 4 slots που έχει μέχρι να κάνεις το 1 cook θα έχει βγει καινούργιο base :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι οκ με καλυψες. Αρα εχεις eclair 2.1. Το z4root που προσπαθησες να βρεις πολλες φορες προκαλει προβληματα στην 2.1 κι ευτυχως που δεν το βρηκες. Μπορεις να κοιταξεις στην πρωτη σελιδα του θεματος οπου ο Αλεξ εχει γραψει αναλυτικα οδηγους για την 2.1. Ενας απλος τροπος ειναι το one click lag fix του RyanZA που μπορεις να βρεις στο μαρκετ. Περαν του lagfix εχει επιλογη για να κανεις root πατωντας απλα στην επιλογη. Διαβασε στην πρωτη σελιδα και καντο οπως σε βολευει.

 

Φίλε συγγνώμη, είμαι ό,τι να 'ναι, έχω την 2.2 την JPH. Μου έμεινε η JP2 στο μυαλό επειδή προχθές το άλλαξα σε froyo. Για froyo ψάχνω τρόπο να το κάνω root μέσω market. Υπάρχει τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Απο τα 20 και κάτι τηλέφωνα που έβαλα darky τις τελευταίες μέρες μόνο σε 2 δεν ρούφαγε μπαταρία.

 

Μπορείς να το εξηγήσεις? Όλα με τον ίδιο τρόπο, ακριβώς όπως λέει (όχι ότι λέει κάτι δύσκολο), όλα με wipe και όλα σε εντελώς πεντακάθαρα τηλέφωνα όπως βγαίνουν απο το κουτί τους.

 

Σε τουλάχιστον 4-5 απο αυτά έβγαζε force close σε διαφορες εφαρμογες και κάποιες stock και το ξαναπέρασα 2 και 3 φορές μέχρι να σταματήσει.

 

Πάμε λοιπόν σε πολλές συσκευές με τον ίδιο τρόπο και διαφορετικά αποτελέσματα. Βγάζεις άκρη?

 

φιλε μου δεν σε αμφισβήτησα, μην με παρεξηγήσεις..

εμενα ετυχε και μου εκατσε με την πρωτη..:)

Σε πολλα δεν βγαζω ακρη με το κινητο αλλα τις περισσοτερες φορες ειμαι και τυχερος..Μεχρι να την πατησω..(φτου-φτου:p)

Edited by nikolaki12
KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

Φίλε συγγνώμη, είμαι ό,τι να 'ναι, έχω την 2.2 την JPH. Μου έμεινε η JP2 στο μυαλό επειδή προχθές το άλλαξα σε froyo. Για froyo ψάχνω τρόπο να το κάνω root μέσω market. Υπάρχει τρόπος;

 

Α οκ τοτε. Ε ο πιο απλος ειναι το z4root τοτε το οποιο εχει ο Αλεξ στην πρωτη σελιδα και λινκ απο το xda αν δεν τον βρισκεις στο μαρκετ. Απο κει και περα υπαρχει ο χειροκινητος τροπος επισης στην πρωτη σελιδα και το superoneclick root, αλλα ειπες δεν θελεις διαδικασιες υπολογιστη επομενως ο μονος τροπος που μεινει ειναι το z4root.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Α οκ τοτε. Ε ο πιο απλος ειναι το z4root τοτε το οποιο εχει ο Αλεξ στην πρωτη σελιδα και λινκ απο το xda αν δεν τον βρισκεις στο μαρκετ. Απο κει και περα υπαρχει ο χειροκινητος τροπος επισης στην πρωτη σελιδα και το superoneclick root, αλλα ειπες δεν θελεις διαδικασιες υπολογιστη επομενως ο μονος τροπος που μεινει ειναι το z4root.

 

Επειδή ακριβώς δεν το βρίσκω στο market το z4root τι ακριβώς εννοείς με το λινκ από το xda; Συγγνώμη για το πρήξιμο φίλε μου αλλά δεν πολυκαταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10178275&postcount=22984

 

ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΓΛΕΝΤΙΑ :)

 

Custom rom στο επόμενο επίπεδο!!

 

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑαααααααααα

 

 

ΥΓ. Άντε να μπει και σε κανέναν server της προκοπής γιατί με 4 slots που έχει μέχρι να κάνεις το 1 cook θα έχει βγει καινούργιο base :lol:

 

Ειναι πραγματικα απιστευτο...Το πε και το κανε ο ανθρωπος, μαγειρευεις μονος πλεον:pΔεν ειχα ασχοληθει τοσο σοβαρα με καποιο smartphone παλιοτερα, αλλα δεν πιστευω να υπηρξε αλλη φορα αυτο το πραγμα που γινεται τωρα με το galaxy...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

To ειχα δοκιμασει κι εγω σημερα το πρωι αλλα ουτε και σε μενα δουλεψε,

 

ρε παιδια οσοι ειχατε βαλει την επισημη ελληνικη 2.2,η φωνητικη εκφωνηση και αναζητηση στα εληνικα δουλευε?

στα ελληνικα νομιζω δεν δουλευει σε καμια ρομ...

μονο στα αγγλικα

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10178275&postcount=22984

 

ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΓΛΕΝΤΙΑ :)

 

Custom rom στο επόμενο επίπεδο!!

 

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑαααααααααα

 

 

ΥΓ. Άντε να μπει και σε κανέναν server της προκοπής γιατί με 4 slots που έχει μέχρι να κάνεις το 1 cook θα έχει βγει καινούργιο base :lol:

παταω στο λινκ στο πρωτο ποστ αλλα μου βγαζει σφαλμα στη σελιδα...

φταιει οτι τρεχω σε ubuntu?

 

θα δοκιμασω πιο μετα και σε windows

παντως απο τον τιτλο και μονο φαινεται εντυπωσιακο :shock::shock::shock:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν σε αμφισβήτησα, μην με παρεξηγήσεις..

εμενα ετυχε και μου εκατσε με την πρωτη..:)

Σε πολλα δεν βγαζω ακρη με το κινητο αλλα τις περισσοτερες φορες ειμαι και τυχερος..Μεχρι να την πατησω..(φτου-φτου:p)

 

βρε προς θεου αν ειναι να βλέπουμε στραβα και τα φορουμίστικα καήκαμε. Εννοείται πως μια χαρά τα λέμε απλά μην νομίζεις ότι είμαι κατά του darky και των rom του. Κερνάω μπύρες κιόλλας το παλικάρι.

 

jig να έχεις στο συρτάρι και όλα καλά :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακριβώς δεν το βρίσκω στο market το z4root τι ακριβώς εννοείς με το λινκ από το xda; Συγγνώμη για το πρήξιμο φίλε μου αλλά δεν πολυκαταλαβαίνω.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=833953

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

 

Μα κι εκεί πρέπει να γίνω μέλος το σάιτ για να κατεβάσω το αρχείο και πέραν αυτού γιατί να το κατεβάσω στον υπολογιστή μου αφού υποτίθεται ότι θα το κατέβαζα μέσω μάρκετ;

Link to comment
Share on other sites

Μα κι εκεί πρέπει να γίνω μέλος το σάιτ για να κατεβάσω το αρχείο και πέραν αυτού γιατί να το κατεβάσω στον υπολογιστή μου αφού υποτίθεται ότι θα το κατέβαζα μέσω μάρκετ;

 

δεν χρειαζεται να γινεις μελος και δεν υπαρχει στο μαρκετ...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

βρε προς θεου αν ειναι να βλέπουμε στραβα και τα φορουμίστικα καήκαμε. Εννοείται πως μια χαρά τα λέμε απλά μην νομίζεις ότι είμαι κατά του darky και των rom του. Κερνάω μπύρες κιόλλας το παλικάρι.

 

jig να έχεις στο συρτάρι και όλα καλά :ninja:

 

Ολα καλα Then..

Το παρήγγειλα το Jig εχθες και το περιμενω(μιας και ειμαι σκραπας στα ηλεκτρολογικά - σπουδασα αλλο μηχανιλικι..)

 

Βασιλη ουτε εμενα με αφηνει να μπω..διαβάζω οτι εχουν ρίξει τον server τα μιλιούνια που μπηκαν..

KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

Μα κι εκεί πρέπει να γίνω μέλος το σάιτ για να κατεβάσω το αρχείο και πέραν αυτού γιατί να το κατεβάσω στον υπολογιστή μου αφού υποτίθεται ότι θα το κατέβαζα μέσω μάρκετ;

 

To κατεβαζεις απο το λινκ, το περνας απο το pc σου στην internal sdcard και μετα το τρεχεις στο κινητο. Συγγνωμη φιλε μου, ομως αυτος ειναι ο πιο απλος τροπος που υπαρχει. Κι εγω στο μαρκετ τωρα που εψαξα δεν μου το βγαζει. Παλιοτερα υπηρχε.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα Then..

Το παρήγγειλα το Jig εχθες και το περιμενω(μιας και ειμαι σκραπας στα ηλεκτρολογικά - σπουδασα αλλο μηχανιλικι..)

 

μπραβο Νικο να το εχουμε και εμεις απο κοντα...

:lol::lol::lol:

 

 

οσο για το ποστ του vipercubic για τον doc ακομη δεν μπορω να το πιστεψω!!! :wacko: :wacko:

αυριο θα πεσει το απαραιτητο διαβασμα :D :D :D

απλα κοιταξτε ποσες σελιδες εχει το topic 2300+!!!

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

οσο για το ποστ του vipercubic για τον doc ακομη δεν μπορω να το πιστεψω!!! :wacko: :wacko:

αυριο θα πεσει το απαραιτητο διαβασμα :D :D :D

απλα κοιταξτε ποσες σελιδες εχει το topic 2300+!!!

 

Μαλλον το topic περιειχε τις παλαιοτερες ρομς και mods οποτε εμπαινε λαος απο παλια:p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

To κατεβαζεις απο το λινκ, το περνας απο το pc σου στην internal sdcard και μετα το τρεχεις στο κινητο. Συγγνωμη φιλε μου, ομως αυτος ειναι ο πιο απλος τροπος που υπαρχει. Κι εγω στο μαρκετ τωρα που εψαξα δεν μου το βγαζει. Παλιοτερα υπηρχε.

 

z4root.1.3.0.apk Αυτό δεν είναι το λινκ; Ε, το κλικάρω και μου βγάζει ότι πρέπει να είμαι μέλος.

Link to comment
Share on other sites

http://www.4shared.com/file/HvJ7Anrq/z4root130.htm

την επόμενη φορά γίνε μέλος ;)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

μπραβο Νικο να το εχουμε και εμεις απο κοντα...

:lol::lol::lol:

 

;)

 

βασικα αν εχω καταλαβει σωστα, υπαρχει μια ευγενής (?) άμιλλα μεταξυ

Doc kai darky..Ειχε ανέβει τελευταια ο Darky και τωρα με αυτο το μπαμ ο Doc ξαναπηρε το πανω χερι..

Γενικα υπαρχουν μερικα τσακαλια εκει μεσα που κανουν παπαδες..

Και ολα αυτα προς οφελος δικο μας..:happy:

KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

http://www.4shared.com/file/HvJ7Anrq/z4root130.htm

την επόμενη φορά γίνε μέλος ;)

 

Thanks saliez τωρα ετοιμαζομουν να το ανεβασω κι εγω.

 

@rishi μια εγγραφη στο xda παντως δεν θα εβλαπτε. Ειναι ο ναος της γνωσης, οσον αφορα τα συγχρονα κινητα τηλεφωνα και οτιδηποτε περιστεφεται γυρω απο αυτα. Δεν υπαρχει περιπτωση να μην βρεις κατι εκει. Θα σου παρει 2 λεπτα απο το χρονο σου.

 

Οσο για τους guru του development darky, doc, richthofen κλπ δεν νομιζω να μην εχουν κι αυτοι το οφελος τους απο ολη αυτη την ιστορια. Δεν ξερω πως, αλλα μου φαινεται εξαιρετικα δυσκολο να καθονται και να ριχνουν ολη αυτη τη δουλεια και να μεγαλουργουν απο την καλη τους την καρδια για μας.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Γενικα υπαρχουν μερικα τσακαλια εκει μεσα που κανουν παπαδες..

Και ολα αυτα προς οφελος δικο μας..:happy:

 

περιμένει κανένας από εδώ να μαγειρέψει;;;

αν ναι ποιον kernel/modem έχει υπόψη του;

άυριο ίσως να έχω rapidshare account για να ανεβάσουμε ένα καλό cooked rom.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το topic περιειχε τις παλαιοτερες ρομς και mods οποτε εμπαινε λαος απο παλια:p

 

ναι μαλλον... :lol: :lol:

παντως ειναι λιγο δυσκολοτερο απο οτι φαινεται

θελει λιγο ψαξιμο

 

 

@saliez

εγω σιγουρα θα κανω μια προσπαθεια, δεν νομιζω οτι θα τα καταφερω αλλα λεμε τωρα :)

τα ειδα μια ματια πολυ προχειρα, αυριο που θα υπαρχει πιο πολυς χρονος θα το δουμε πιο καλα...

Edited by suspect21
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Οσο για τους guru του development darky, doc, richthofen κλπ δεν νομιζω να μην εχουν κι αυτοι το οφελος τους απο ολη αυτη την ιστορια. Δεν ξερω πως, αλλα μου φαινεται εξαιρετικα δυσκολο να καθονται και να ριχνουν ολη αυτη τη δουλεια και να μεγαλουργουν απο την καλη τους την καρδια για μας.

 

Δεν αντιλέγω. Απο την μια υπαρχουν τα donations και απο την αλλη χτίζουν την φημη τους και σιγουρα ολο και καποια εταιρια θα τους τσιμπήσει.. Ομως στην τελικη, μαζι με αυτους κερδισμενοι βγαινουμε κι εμεις..

Οσο για το μαγειρεμα, θελει πολυ διαβασμα οπως ειπε και ο Βασιλης (αργει και το jig:p). Θα ακολουθησω τους πιο εμπειρους εκει και εδω μεσα..

Καληνυχτα απο μενα..

KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω. Απο την μια υπαρχουν τα donations και απο την αλλη χτίζουν την φημη τους και σιγουρα ολο και καποια εταιρια θα τους τσιμπήσει.. Ομως στην τελικη, μαζι με αυτους κερδισμενοι βγαινουμε κι εμεις..

Οσο για το μαγειρεμα, θελει πολυ διαβασμα οπως ειπε και ο Βασιλης (αργει και το jig:p). Θα ακολουθησω τους πιο εμπειρους εκει και εδω μεσα..

Καληνυχτα απο μενα..

 

Eκει ακριβως πιστευω οτι παιζεται ολο το παιχνιδι. Το οτι κοντα στο βασιλικο ποτιζεται και η γλαστρα (εμεις δηλαδη:p ) ειναι το μονο σιγουρο. Οσο για το μαγειρεμα, εκτος απο ψαξιμο θελει και προσοχη, γιατι δεν ξερω αυτο που θα παραχθει ποσο ευκολα μπορει να ειναι απο διαμαντι μεχρι τερατουργημα που θα καταστρεψει το κινητο :lol:

 

Οπως και να χει ποτε δεν θελω να ειμαι απο τους πρωτους δοκιμαστες (και δεν υπαρχει και χρονος) οποτε περιμενουμε εντυπωσεις απο τους επιδοξους master chef:p

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μάλλον είμαι εντελώς ανόητος. Το κατέβασα, το πέρασα στο τηλέφωνο, το εγκατέστησα και όταν το άνοιξα μου έβγαλε τη γνωστή γαλάζια οθόνη. Είτε πατάω temporary root είτε permanent μου βγάζει ένα πινακάκι και γράφει In order for this to work, USB debugging must be enabled. The settings page will open when you press OK. Please enable USB debugging, and then retry. Το αφήνω, είμαι άσχετος με όλα αυτά και μου φαίνονται ακαταλαβίστικα. Μπορώ να καταλάβω τι σημαίνει μεταφράζοντάς το αλλά δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θέλει να κάνω. Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και την προσπάθεια.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...