Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

https://docs.google.com/document/d/1YbeyOOgORLjYLtUAdrrFBYpUtu7S1buZFPUcXk2KrrU/preview?hl=de&pli=1&sle=true#

 

Originally Posted by jaju123

Hey darkyy when can we expect 7.7? Tonight maybe? =)

.........................

No... I want it ROCK STABLE.

So I need MORE testing.

I start writing more & more scripts to prevent the likelyhood of getting errors & issues.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To βημα 4 σε μενα δεν υπαρχει. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να γινει?

Την JPY εχω. ή ειναι μονο για τις costum roms ο συγκεκριμενος οδηγος?

 

Χμμμ ! εγώ για να είμαι ειλικρινής έχω την CWM όταν μπαίνει σε recovery οπότε εσύ μάλλον δεν την έχεις και γ'αυτό σου λείπει η επιλογή

κάνε το άλλο αντί να μπεις σε recovery μπες κανονικά στο κινητό.

sgs tools --> apply script --> delete_batterystats.txt(προυπόθεση οτι είσαι rooted)

και μετά συνέχισε την διαδικασία που γράφω

 

@dimitrisioak πήγα να κάνω τον έξυπνο και δεν γίνεται ε; καλή φάση :P

@Prattein_Aloga πάω να τα κάνω DELETE ΟΛΑ ΤΩΡΑ ! :ninja:

 

Πάντως πέρα από την πλάκα αφήστε τα πειράματα για του χρόνου, να έχουμε κινητάκι τώρα την πρωτοχρονιά χαχαχα <3 <3 <3

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην τρελαινεστε, δεν παιζει κανενα προβλημα αν βγει η συγκεκριμενη εφαρμογη. Νομιζω ...

SamsungWidget_Calenderclock.apk

SamsungWidget_Weatherclock.apk

 

Τhanks Πετρο πολυ ενδιαφερον:)

 

 

Γιατι επιμενετε να τις περνατε τις darky. Πλεον βγαζει καινουργια καθε μερα, οχι καθε 3 μερες. Θελει να φτιαξει κατι δυνατο για να αρχισει να ασχολειται μαλλον με το nexus s. Υπομονη μεχρι το τελειωτικο χτυπημα:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Γιατι επιμενετε να τις περνατε τις darky. Πλεον βγαζει καινουργια καθε μερα, οχι καθε 3 μερες. Θελει να φτιαξει κατι δυνατο για να αρχισει να ασχολειται μαλλον με το nexus s. Υπομονη μεχρι το τελειωτικο χτυπημα:)

Δοκιμασε την και εσυ ρε τα σπαει....εγω σαν μεσος χρηστης δεν εχω βρει καποιο bug.Στα βασικα δουλευει απροβληματιστα....το Nexus S ηδη ειναι το κυριο κινητο του και ελπιζουμε να δουμε ενα port απο 2.3 :)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω πάρει 2-3 πμ για το πορτ των battery mods από διάφορες ρομς, αποφάσισα να γράψω έναν οδηγό για να βρίσκεται εύκαιρος.

 

 

 

 

HOW TO: Κάντε port οποιοδήποτε battery icon mod στο ρομ σας, ασχέτως έκδοσης!!

 

Απαιτήσεις

  • Βασικές γνώσεις windows
  • Deodexed Rom (κοινώς custom rom)
  • Το theme από το οποίο θα κάνουμε extract τα battery icons
  • Και τα 2 battery icons θα πρέπει να είναι 1% percentage (δηλαδή το 99.9% των custom rom/themes εκεί έξω, για την ακρίβεια το μόνο που δεν είναι 1% percentage είναι το στοκ εικονίδιο σε official ρομ οπότε και δεν μας αφορά. Βασικά θα μπορούσε να γίνει και εκεί απλά απαιτεί και πείραγμα των .xml αρχείων οπότε δεν επεκτείνομαι άλλο)
  • Δοκιμασμένο σε διάφορες εκδόσεις eclair και froyo 2.2 / 2.2.1 (deodexed πάντα) δεν έχω βρεί κάποια που να μην δουλεύει αυτή η μέθοδος. Εαν βρεθεί ας με ενημερώσει κάποιος να το προσθέσω στο ποστ.

 

Εργαλεία:

  • 7zip (ή winrar)
  • Root explorer

 

Ξεκινάμε αντιγράφοντας το αρχείο framework-res.apk από το τηλέφωνό μας, στο pc. Αυτό βρίσκεται μέσα στο φάκελο /system/framework. (με Root explorer το αντιγράφουμε στην sd και από εκεί στο pc). Το αφήνουμε ως έχει προς το παρόν θα μας χρειαστεί αργότερα. ΠΡΟΣΟΧΗ! Copy και όχι Cut !!

 

http://www.heberger-image.fr/data/vignettes/93762_1.jpeg

 

 

Μετά βρίσκουμε ποιο battery mod μας αρέσει! Ένα καλό σημείο για να ξεκινήσετε την αναζήτηση είναι εδώ Θυμηθείτε ΔΕΝ μας ενδιαφέρει για ποια έκδοση είναι φτιαγμένο!!

 

Ας πάρουμε για παράδειγμα από το theme του atonda που έχει αυτά τα icons

 

http://www.heberger-image.fr/data/images/17241_signature.png

 

 

 

 

Κατεβάζουμε το .zip ΔΕΝ το αποσυμπιέζουμε, το ανοίγουμε με 7zip ή winrar και πλοηγούμαστε στο φάκελο \system\framework\ (μέσα στο 7zip πάντα).

 

http://www.heberger-image.fr/data/vignettes/76915_2.jpeg

 

Εκεί βρίσκουμε το αρχείο framework-res.apk και κάνουμε διπλό κλικ πάνω του. Ναι είναι και αυτό ένα "zipaki"! :) Οταν μας το ανοίξει πλοηγούμαστε στο φάκελο \res\drawable-hdpi\. Έτσι λοιπόν σαν συνολικό path θα πρέπει να έχουμε \UPDATE_GINGER_JPY_DARKY'S.zip\system\framework\framework-res.apk\res\drawable-hdpi\

 

http://www.heberger-image.fr/data/vignettes/55517_3.jpeg

 

ΣΤΟΠ ΕΔΩ και το αφήνουμε το παράθυρο με το zipaki ανοιχτό ως έχει.

 

Επόμενο βήμα ανοίγουμε πάλι με 7zip το αρχικό framework-res.apk που φέραμε από το κινητό μας και πλοηγούμαστε στο ίδιο path \res\drawable-hdpi\

 

Έτσι έχουμε στο ένα παράθυρο το framework-res.apk του theme από το οποίο θέλουμε τα icons και στο 2ο παράθυρο το original framework-res.apk που αντιγράψαμε από το Κινητό μας. Προσοχή να μην μπερδέψουμε ποιο είναι ποιο, αν και ξεχωρίζει στο address bar του 7zip.

 

http://www.heberger-image.fr/data/vignettes/48835_4.jpeg

 

Εντοπίζουμε λοιπόν τα αρχεία που ξεκινάν με "stat_sys_battery χχ) και τα μαρκάρουμε όλα. Αυτό στο zip που περιέχει το theme. (Για να είστε σίγουροι πρώτο αρχείο "stat_sys_battery_0.png" και τελευταίο "stat_sys_battery_unknown.png")

 

http://www.heberger-image.fr/data/vignettes/32679_5.jpeg

 

Αυτό που έχει μείνει είναι να τα σύρετε στο διπλανό παράθυρο που έχετε ανοιχτό το original framework-res.apk απαντώντας θετικά στο μήνυμα αντιγραφής που θας σας βγάλει. (νομίζω μόνο στο winrar βγάζει και μήνυμα αντικατάστασης, φυσικά απαντάμε θετικά.)

 

ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ :)

 

Κλείνουμε και τα 2 παράθυρα 7zip και απλά για να είμαστε σίγουροι ότι τα κάναμε όλα σωστά ανοίγουμε πάλι με 7zip το original framework-res.apk πλοηγούμαστε στο \res\drawable-hdpi\ και σέρνουμε ένα οποιοδήποτε αρχείο από αυτά που αντιγράψαμε πχ "stat_sys_battery_0.png" έξω για να ελέγξουμε ότι έχει γίνει η αντικατάσταση με αυτό της αρεσκείας μας.

 

Εφόσον λοιπόν είναι όλα οκ, μεταφέρουμε πάλι το original framework-res.apk στην sd μας και από εκεί με root explorer πίσω στο /system/framework ΚΑΝΟΝΤΑΣ OVERWRITE το παλιό framework-res.apk. Μετά από αυτό κατευθείαν restart (πριν αρχίσουν τα FC) και στο επόμενο reboot απολαμβάνουμε τα νέα μας icon!

 

Με την ίδια ακριβώς λογική μπορούμε να αλλάξουμε και τα υπόλοιπα εικονίδια που βρίσκονται μέσα στο U]framework-res.apk[/u] με αυτά της αρεσκείας μας κρατώντας πάντα ένα backup για κάθε ενδεχόμενο!!

 

 

και για να μην ξεχνιόμαστε

 

 

ΔΕΝ ΦΕΡΩ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ για οτιδήποτε πάει στραβά, εάν σας καεί το κινητό, το βίντεο, η τοστιέρα κτλ dont blame me !! προσπάθησα να τα γράψω όσο ποιο απλά μπορώ !!

 

 

Καλή επιτυχία!

 

 

ΥΓ. Είναι ευκολότερο απ'ότι φαίνεται με την πρώτη ματιά!

ΥΓ2. Επειδή μου κάνει νούμερα το hosting site για τα screenshots, τα ανεβάζω και σε ένα .rar http://www.megaupload.com/?d=PJ469U8J

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

Γιατι επιμενετε να τις περνατε τις darky. Πλεον βγαζει καινουργια καθε μερα, οχι καθε 3 μερες. Θελει να φτιαξει κατι δυνατο για να αρχισει να ασχολειται μαλλον με το nexus s. Υπομονη μεχρι το τελειωτικο χτυπημα:)

 

Γιατί να μην τις περνάμε? Αφου μπαίνει σαν update η no-wipe έκδοση και παίζει μαμιόντας :) Σε 3 λεπτά πας στην νεότερη έκδοση. Φυσικά πάντα υπάρχει η περίπτωση να πάει κάτι στραβά :lol: Εγώ πάντως από την 7,0 και μετά αναβαθμίζω έτσι και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

ΥΓ. (Άντε να δουλέψει το kitchen του Γιατρου!!!)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην τις περνάμε? Αφου μπαίνει σαν update η no-wipe έκδοση και παίζει μαμιόντας :) Σε 3 λεπτά πας στην νεότερη έκδοση. Φυσικά πάντα υπάρχει η περίπτωση να πάει κάτι στραβά :lol: Εγώ πάντως από την 7,0 και μετά αναβαθμίζω έτσι και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

ΥΓ. (Άντε να δουλέψει το kitchen του Γιατρου!!!)

 

Παρα πολυ καλος ο οδηγος thanks!

 

Απλα για να τις αναβαθμιζει συνεχεια βρισκει bugs μαλλον και τα διορθωνει γιαυτο το λεω. Επισης για προφανης λογους οπως εχω πει δεν θελω να φλασαρω πλεον καθε τρεις και λιγο, δεν το θεωρω καλο ουτε για μενα ουτε για το κινητο.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχεται με την jpy κανενα προβλημα στο wi-fi και στην ενδειξη της μπαταριας????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και χρήστης 1 εβδομάδα, πουλάω το 3gs μου και μένω με το Galaxy S.

Ερώτηση:

Αναβάθμισα με kies registry hack σε JPY και πράγματι όλα πάνε καλύτερα!

Κατά την αναβάθμιση έχασα μονο τη σειρά των εικονιδίων στη home screen. Ακόμα και το HTC πληκτρολόγιο έχει μείνει, swype τελικά κατάλαβα ότι δεν λειτουργούσα οπότε έμεινα έτσι!

Κατά τα άλλα ακόμα και το z4root με το οποίο ειχα κάνει root στην JPA έχει μεινει.

Βέβαια επειδή διαβάζω ότι αυτό δεν λειτουργεί στην JPY δεν το ακουμπάω καν! Να το απεγκαταστήσω;

Επίσης στο SGSToolbox όταν το τρέχω μου βγάζει "System remount not supported on this device: Error 109" και κάποιες επιλογές του είναι με κόκκινο!

Αυτό σημαίνει ότι έχει φύγει το root, έτσι;

Πως ξαναγίνομαι root; αφού δεν παίζει το z4root τι βάζω; και που το βρίσκω;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχεται με την jpy κανενα προβλημα στο wi-fi και στην ενδειξη της μπαταριας????

 

Στο wifi ουδεν προβλημα, στη μπαταρια τα γνωστα και χιλιοειπωμενα. Εχουν αναφερθει και παρα πολλοι τροποι εδω μεσα για το calibratiοn.

 

Αν και χρήστης 1 εβδομάδα, πουλάω το 3gs μου και μένω με το Galaxy S.

Ερώτηση:

Αναβάθμισα με kies registry hack σε JPY και πράγματι όλα πάνε καλύτερα!

Κατά την αναβάθμιση έχασα μονο τη σειρά των εικονιδίων στη home screen. Ακόμα και το HTC πληκτρολόγιο έχει μείνει, swype τελικά κατάλαβα ότι δεν λειτουργούσα οπότε έμεινα έτσι!

Κατά τα άλλα ακόμα και το z4root με το οποίο ειχα κάνει root στην JPA έχει μεινει.

Βέβαια επειδή διαβάζω ότι αυτό δεν λειτουργεί στην JPY δεν το ακουμπάω καν! Να το απεγκαταστήσω;

Επίσης στο SGSToolbox όταν το τρέχω μου βγάζει "System remount not supported on this device: Error 109" και κάποιες επιλογές του είναι με κόκκινο!

Αυτό σημαίνει ότι έχει φύγει το root, έτσι;

Πως ξαναγίνομαι root; αφού δεν παίζει το z4root τι βάζω; και που το βρίσκω;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3445935#post3445935

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Στο wifi ουδεν προβλημα, στη μπαταρια τα γνωστα και χιλιοειπωμενα. Εχουν αναφερθει και παρα πολλοι τροποι εδω μεσα για το calibratiοn.

 

 

δεν μου συνδεεται αυτην την στιγμη με το wi-fi μου γιαυτο το λεω.εχθες ολα καλα τελεια οσο για την μπαταρια ναι εχει θεματακη το εκανα αυτο με το calibration αλλα παλι μολις το βγαζω απο την φορτιση και ενω μου δειχνει 100% πεφτει αυτοματος στο 98%.σκεφτομαι να ξαναπερασω παλι την rom.....................................:(:(:(

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3445935#post3445935

 

δεν μου συνδεεται αυτην την στιγμη με το wi-fi μου γιαυτο το λεω.εχθες ολα καλα τελεια οσο για την μπαταρια ναι εχει θεματακη το εκανα αυτο με το calibration αλλα παλι μολις το βγαζω απο την φορτιση και ενω μου δειχνει 100% πεφτει αυτοματος στο 98%.σκεφτομαι να ξαναπερασω παλι την rom.....................................:(:(:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και χρήστης 1 εβδομάδα, πουλάω το 3gs μου και μένω με το Galaxy S.

Ερώτηση:

Αναβάθμισα με kies registry hack σε JPY και πράγματι όλα πάνε καλύτερα!

Κατά την αναβάθμιση έχασα μονο τη σειρά των εικονιδίων στη home screen. Ακόμα και το HTC πληκτρολόγιο έχει μείνει, swype τελικά κατάλαβα ότι δεν λειτουργούσα οπότε έμεινα έτσι!

Κατά τα άλλα ακόμα και το z4root με το οποίο ειχα κάνει root στην JPA έχει μεινει.

Βέβαια επειδή διαβάζω ότι αυτό δεν λειτουργεί στην JPY δεν το ακουμπάω καν! Να το απεγκαταστήσω;

Επίσης στο SGSToolbox όταν το τρέχω μου βγάζει "System remount not supported on this device: Error 109" και κάποιες επιλογές του είναι με κόκκινο!

Αυτό σημαίνει ότι έχει φύγει το root, έτσι;

Πως ξαναγίνομαι root; αφού δεν παίζει το z4root τι βάζω; και που το βρίσκω;

 

Ναι δεν έχεις πια root. Για τις υπόλοιπες ερωτήσεις διάβασε σε παρακαλώ το πρώτο ποστ του θέματος.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

δεν μου συνδεεται αυτην την στιγμη με το wi-fi μου γιαυτο το λεω.εχθες ολα καλα τελεια οσο για την μπαταρια ναι εχει θεματακη το εκανα αυτο με το calibration αλλα παλι μολις το βγαζω απο την φορτιση και ενω μου δειχνει 100% πεφτει αυτοματος στο 98%.σκεφτομαι να ξαναπερασω παλι την rom.....................................:(:(:

 

Κανε ενα hard reset πρωτα

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγα λεπτα βγαινει η no wipe.

 

- v7.7

  • Reverted back to the Gingerbread Battery Icon [small numbers]
  • Added Circular Battery in the Statusbar [shows the exact %]
  • Provide several Swype packages for every language out there
  • Black Glass Phone Dialer
  • Rewrote the Installation Script to prevent heavy battery drain and gallery problems
  • Wrote a script to delete the defect Helvetica Fonts [prevent FC in Font Selection, even with the [No Wipe] Version]
  • Modded SMS App to show the correct timestamp [by ykk_five]
  • Fixed Force Close on Lockscreen Wallpaper [100% working with Samsung Lockscreen]
  • Fixed CSC to XEU [default now]
  • Replaced Google Quick Search Box with a Black one
  • Added Go SMS [nice & sleek]
  • Added Hacked Gmail [showing all pictures directly]
  • Rewrote the update-script [preventing more errors // tested]
  • Wrote an additional script to prevent LauncherPro not saving settings
  • [No Wipe] Version is more secure now [updated installation process]
  • Full Arabic / Hebrew Support[/color] [with keyboards & everything // Download seperated]
  • Fixed Gingerbread Keyboard Force Close [script]
  • Samsung Apps shows all apps now [32 Apps]
  • Fixed 'Set Wallpaper' [Rectangle Frame now 960 x 800]
  • Fixed 'Photo Frame Widget' [Rectangle Frame now correct]

Link to comment
Share on other sites

Σε 7' την φλασάρω...για να δούμε τι θα λέει,γιατί με την 7.6 η μπαταρία δεν έβγαζε ούτε 10 ώρες:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σε 7' την φλασάρω...για να δούμε τι θα λέει,γιατί με την 7.6 η μπαταρία δεν έβγαζε ούτε 10 ώρες:ninja:

Αν και ο Darky προτεινει την Wipe μολις την βαλεις γραψε κανα comment αν ειναι ολα οκ με την no wipe.....

Link to comment
Share on other sites

Σε 7' την φλασάρω...για να δούμε τι θα λέει,γιατί με την 7.6 η μπαταρία δεν έβγαζε ούτε 10 ώρες:ninja:

 

Κάτι δεν κάνεις σωστά, με 7.6 η μπαταρία μου κρατάει 48 ώρες σίγουρα(Πχ από εχθές το βράδυ στις 12 τώρα είμαι στο 56% με wifi, surfing, games, κλήσεις, sms και τα ρέστα..)... με heavy usage κάποιες ώρες της ημέρας. Έχεις κάνει calibration?

Link to comment
Share on other sites

Calibration 5 φορές από εχθές....βαρέθηκα πλέον...

Έχω αλλάξει 15 ρομ ως τώρα και σε λίγο φλασάρω την 16.Γενικά μ'αρέσει να δοκιμάζω.Με καμία δεν είχα τέτοιο battery drain.

Και δοκίμασα και με την no-wipe και με την wipe με factory reset+wipe cache

Link to comment
Share on other sites

Για την 7.7 πρώτες εντυπώσεις:

Ανοίγει πιο γρήγορα τις εφαρμογές

Περισσότερη ram διαθέσιμη,παρόλο που έτρεχα και εκλεινα συνεχώς εφαρμογές.Πριν δεν έβλεπα κάτω από 220 πιασμένα,τώρα παίζει στα 195-199

Ωραίο ο interface των sms

Ομαλή και γρήγορη πλοήγηση

 

Αν μου λύσει και το baterry drain,την παντρέυομαι:lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα να ρωτησω κατι εχω βαλει την 2.2.1 jpy απο εχθες και διαπιστωσα οταν φορτισω μου γραφει 100% και οταν βλαλω τον φορτιστη πεφτη αμεσως στο 97%.ξερεται κατι μηπως τι φταιει???? ευχαριστω πολυ

ειχα και εγω το ιδιο θεμα με jpu 2.2.1

ο mantzaros ειχε δωσε τη λυση με αλλαγη kernel, με τον speedmod αν δν κανω λαθος...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=822756

Είναι κανείς άλλος που κάνει από το πρωί refresh εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=817703 ή είμαι ο μόνος καμένος? :lol:

 

δεν εισαι μονος σου... :O

ειναι πλεον online εδω και αρκετη ωρα, η διαδικασια ειναι πανευκολη

οταν ενσωματωσει και τα themes θα γινει super!!! :D

το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι θα πρεπει να ξανατσεκαρω μπαταριες, ξαναπερναω προγραμματα κτλ και βαριεμαι... :(

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα

σχετικα με τις custom roms οι developers εχουν μεσα στο ζιπ αρχειο 2 φακελους με τα apk που εγκαταστονται στο συστημα μας

αλλα

ο ενας φακελος μερικες φορες περιεχει χρησιμα apk οπως you tube η και αλλα

ο αλλος φακελος περιεχει ολα τα apks του συστηματος μερικες φορες αχρηστα

οπως το press reader

 

το προβλημα ειναι οτι οταν κανουμε hard reset χανονται τα apks του 1ου φακελου καθως ειναι προσθετα στο συστημα και μερικες φορες ειναι πιο χρησιμα

 

λοιπον τι κανω

ανοιγω το ζιπ αρχειο και βλεπω αριστερα κατω απο το ονομα της ρομ τους φακελους του ζιπ

ανοιγω το φακελο data και εχει ενα υποφακελο apps

μεταφερω οτι χρειαζομαι απο κει μεσα στο ζιπ αρχειο παντα τα apks στο φακελο system-apps

και μετα απο το φακελο system-apps σβηνω οτι θεωρω αχρηστο

 

κλεινω το ζιπ (σωζεται μονο του αυτοματα)και το φλασαρω κανονικα

με αυτο το τροπο εχω ολα τα χρησιμα apks οταν κανω hard reset και πεταω απο νωρις ολα τα αχρηστα πριν τα βαλω στη συσκευη μου

 

βεβαια ολα αυτα αργουν λιγο να γινουν γιατι η επεξεργασια του ζιπ τουλαχιστον στο λαπτοπ μου αργει λιγο αλλα μη ταραχτητε δε χρειαζεται

 

enjoy...

Link to comment
Share on other sites

δεν εισαι μονος σου... :O

ειναι πλεον online εδω και αρκετη ωρα, η διαδικασια ειναι πανευκολη

οταν ενσωματωσει και τα themes θα γινει super!!! :D

το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι θα πρεπει να ξανατσεκαρω μπαταριες, ξαναπερναω προγραμματα κτλ και βαριεμαι... :(

 

ΕΦΥΓΑΑΑΑααααααααα :)

 

 

(Καλημέρα:))

 

Edit. Δουλεύει άψογα το kitchen, φυσικά είναι ελλιπές ακόμα αλλά τα παλικάρια το αναβαθμίζουν συνέχεια.. Πολύ καλή δουλειά πάντως, full modullar !

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Μια χαρη θελω. Ειμαι σε gsm και γενικα το search δεν βολευει καθολου αυτην την στιγμη, αλλα ειμαι σιγουρος πως αυτο που θα ρωτησω εχει απαντηθει, οποτε αν μπορει καποιος ας μου κανει μια υποδειξη.

Λοιπον περασα την JPU σε μια φιλη. Ολα πηγαν καλα. Αλλα δεν μπορει να κατεβασει τιποτα απο το market. Δειχνει downloading με το εικονιδιο στην μπαρα αλλα δεν εχει προοδο. Και καποια στιγμη κανει fc το market.

Δεν της εβαλα root γιατι δεν το χρειαζεται και γενικα η συσκευη ειναι πεντακαθαρη γιατι καναμε hard reset. Clear cache επιλογη δεν εχει στο manage applications για το market.

Εχουμε καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει και πως διορθωνεται? Δεν εχω αντιμετωπισει ποτε τετοιο θεμα και δεν ξερω τι παιζει...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

έχω μπριζωθεί τώρα να δοκιμάσω κι εγώ το 7.7 του darky, να υποθέσω αυτό γίνεται μέσω odin;

 

θα έχει αισθητές διαφορές με την 2.2.1 που έβαλα προχθές;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...