Jump to content

[Επίσημο] Nokia E7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο και μόνο γιαυτό αξίζει να το πάρεις.μπορεί να είναι το τελευταίο communicator με symbian άλλα δεν πρόκειται να το παραμελήσουν.ούτως ή άλλως είναι ένα κινητό που υπερκαλύπτει σχεδόν όλες τις ανάγκες και με κατασκευή που για μένα είναι από τις καλύτερες της nokia.να δούμε πότε θα μπορούμε να το παραγγείλουμε και σε τι τιμή!εν αναμονή..;ότι νεότερο μαθαίνει ο καθένας ας το γράφει εδώ να ενημερωνόμαστε!

 

Κανά 600αρι να το περιμένεις...

Μέσα Μαρτίου θα κυκλοφορήσει τουλάχιστον από WIND!

 

Καλό κινητό, πολύ βαρύ όμως!

Ανάλογα και τις ανάγκες του καθενός! Αν ο άλλος γυρνά με ένα χαρτοφύλακα όλη μερα...

 

Σε μαγιό πάντως καλοκαίρι δεν μπαίνει...

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 995
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια πριν λιγο απεκτησα το ε7 απο μαγαζι ελληνικο,παραεισαγωγη απο γερμανια.οτι εχουν πει ολοι για την ποιοτητα κατασκευης ειναι ολα αληθεια!!σιγουρα η πιο ποιοτικη συσκευη που εχει βγαλει μεχρι σημερα η nokia(μεχρι την επομενη).ο μηχανισμος του slide out ειναι καταπληκτικος και το πληκτρολογιο κορυφαιο.το λογισμικο ειναι ιδιο με του nokia n8,τουλαχιστον εκ πρωτης οψεως,δεν εχει κολλησει πουθενα μεχρι τωρα.

φωτογραφιες ενταξει,χωρις τιποτα το συγκλονιστικο και η οθονη επειδη του n8 εχει το γνωστο προβλημα την κοιταξα λιγο παραπανω αλλα δεν υπαρχει θεμα.τωρα ξεκινησα να παιζω οποτε τις επομενες μερες θα εχω ολοκληρωμενη αποψη.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοδούλευτο το εργαλείο. :)

 

Ότι παρατηρήσεις έχεις από την χρήση της συσκευής, περιμένουμε να τις διαβάσουμε. Ποιά έκδοση λογισμικού φοράει; Πόσο σου πήγε;

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοδούλευτο το εργαλείο. :)

 

Ότι παρατηρήσεις έχεις από την χρήση της συσκευής, περιμένουμε να τις διαβάσουμε. Ποιά έκδοση λογισμικού φοράει; Πόσο σου πήγε;

 

καλησπερα φιλε μου,φοραει την 013.016 και η τιμη του ηταν 594 ευρω.

να σημειωσω οτι το τηλεφωνο ειναι βαρυ,με την καλη εννοια!!κατι που προσωπικα λατρευω!

Edited by skiros
Link to comment
Share on other sites

Review: Nokia E7, part 5 - Internet, Security and Productivity

http://www.allaboutsymbian.com/reviews/item/12638_Nokia_E7_part_5-Internet_Secur.php

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Review: Nokia E7, part 6 (Navigation, Utilities, Homescreens, Wrap-up)

http://www.allaboutsymbian.com/reviews/item/12646_Nokia_E7_part_6-Navigation_Uti.php

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

To παρήγγειλα και εγώ από VPN. Λογικά παραλαμβάνω αύριο. Ξέρω ότι είναι παραεισαγωγής και με Αγγλικό μενού (δε με ενοχλεί καθόλου). Αυτό το κινητό μάλλον θα γίνει συλλεκτικό, αφού κατά πάσα πιθανότητα θα είναι το τελευταίο Symbian και γι' αυτό δε μπορούσε να λείπει από τη συλλογή μου!
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

To παρήγγειλα και εγώ από VPN. Λογικά παραλαμβάνω αύριο. Ξέρω ότι είναι παραεισαγωγής και με Αγγλικό μενού (δε με ενοχλεί καθόλου). Αυτό το κινητό μάλλον θα γίνει συλλεκτικό, αφού κατά πάσα πιθανότητα θα είναι το τελευταίο Symbian και γι' αυτό δε μπορούσε να λείπει από τη συλλογή μου!

 

ακριβως με την ιδια λογικη το απεκτησα και εγω πριν λιγες μερες!δε θα το μετανιωσεις καθολου φιλε μου,πιστεψε με!

Link to comment
Share on other sites

αφού κατά πάσα πιθανότητα θα είναι το τελευταίο Symbian και γι' αυτό δε μπορούσε να λείπει από τη συλλογή μου!

 

Φυσικα και δεν ισχυει κατι τετοιο.

 

Μην γραφετε Ο,ΤΙ θελετε πια.....

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και δεν ισχυει κατι τετοιο.

 

Μην γραφετε Ο,ΤΙ θελετε πια.....

 

μαλλον ο φιλος εννοουσε το τελευταιο communicator με symbian πραγμα που ειναι πιθανο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ρε όλους τους φίλους.Μπορεί κανείς να μου επιβεβαιώσει ότι στην περίπτωση που κάνουμε φορμάτ στο Ε7 γίνεται αναγκαστικά καί διαγραφή των περιεχομένων της μνήμης μαζικής αποθήκευσης;Υπάρχει καί επιλογή να μην γίνει έτσι καί να διαγραφεί μόνο η εσωτερική μνήμη του κινητού;Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο υπαρχει στα Μultirama , το εχουν βγαλει στα stand .Εντυπωσικο τηλεφωνο. 667 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο υπαρχει στα Μultirama , το εχουν βγαλει στα stand .Εντυπωσικο τηλεφωνο. 667 ευρω

 

Πωωω.... παρα πολλα λεφτα...

 

Τιμες Νοκια προ 4ετιας ειναι αυτες...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με τίποτα δεν θα έδινα πάνω από 550-580€ για το Ε7, ιδίως χωρίς επέκταση μνήμης με κάρτα, και επίσης χωρίς έστω μία αξιοπρεπή κάμερα, ασχέτως αν ανήκει σε άλλη κατηγορία. Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειναι super,σε ποιοτητα , εμενα που δεν με ενδιαφερει να βγαζω φωτο απο κινητο ( το καλυτερο κινητο βγαζει φωτο οσο η χειροτερη ψηφιακη αλλωστε , απλα με 80 ευρω ψφμ , βγαζεις πολυ καλυτερες) , ο μονος ανασταλτικος παραγοντας , ειναι η μη χρηση καρταςμνημης @#%#@%#@ :lol:
Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο κινητο βγαζει φωτο οσο η χειροτερη ψηφιακη αλλωστε , απλα με 80 ευρω ψφμ

Νομίζω ότι υπερβάλλεις. Η ψαλίδα μεταξύ ορισμένων πολύ καλών φωτοκινητών και ψηφιακών φωτογραφικών χαμηλής και χαμηλομεσαίας κατηγορίας έχει κλείσει και πλέον το κλίμα έχει αντιστραφεί και κλίνει υπέρ των φωτοκινητών. Αν πάμε πιο πάνω σε κατηγορία τιμής ψηφιακών φωτογραφικών, σίγουρα τα πράγματα είναι διαφορετικά.

 

Δε λέω ότι θα έπρεπε να έχουν βάλει τη φωτογραφική του Ν8 και στο Ε7, αλλά θα έπρεπε να έχει τουλάχιστον αυτόματη εστίαση. Η νέα μόδα με την τεχνολογία EDOF δε μου αρέσει καθόλου.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι υπερβάλλεις. Η ψαλίδα μεταξύ ορισμένων πολύ καλών φωτοκινητών και ψηφιακών φωτογραφικών χαμηλής και χαμηλομεσαίας κατηγορίας έχει κλείσει και πλέον το κλίμα έχει αντιστραφεί και κλίνει υπέρ των φωτοκινητών. Αν πάμε πιο πάνω σε κατηγορία τιμής ψηφιακών φωτογραφικών, σίγουρα τα πράγματα είναι διαφορετικά.

 

Δε λέω ότι θα έπρεπε να έχουν βάλει τη φωτογραφική του Ν8 και στο Ε7, αλλά θα έπρεπε να έχει τουλάχιστον αυτόματη εστίαση. Η νέα μόδα με την τεχνολογία EDOF δε μου αρέσει καθόλου.

 

Παιδιά έχετε απόλυτο δίκιο,η έλλειψη αυτόματης εστίασης είναι αδικαιολόγητη και σε υποχρεώνει να χρησιμοποιείς την κάμερα του κινητού σε 'εύκολα' θέματα,όπως π.χ. τοπία.Οφείλω ωστόσο να καταθέσω ώς περήφανος κάτοχος του Ε7 εδώ και μια εβδομάδα ότι οι φωτογραφίες του είναι τουλάχιστον ΄κρυστάλλινες΄ και βάζουν αρκετή λεπτομέρεια(ίσως η οξύτητα να είναι λίγο 'τσιμπιμένη'αλλά μου αρέσει) με αποτέλεσμα ευχάριστο στο μάτι,ζωντανά λαμπερά χρώματα και αρκετές λεπτομέρειες με ελάχιστο θόρυβο ακόμα και σε συννεφιά αλλά και σε εσωτερικούς χώρους,αρκέι να τηρείς κάποια απόσταση από το θέμα.Μου έτυχε δε να το συγκρίνω με κινητά που έχουν αυτόματη εστίαση αλλά 'καμμένες' κάμερες και το αποτέλεσμα να είναι χίλιες φορές καλύτερο ακόμα και....στην εστίαση,π.χ. το Sonyericsson W995 ενός φίλου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε απόλυτο δίκιο,η έλλειψη αυτόματης εστίασης είναι αδικαιολόγητη και σε υποχρεώνει να χρησιμοποιείς την κάμερα του κινητού σε 'εύκολα' θέματα,όπως π.χ. τοπία.Οφείλω ωστόσο να καταθέσω ώς περήφανος κάτοχος του Ε7 εδώ και μια εβδομάδα ότι οι φωτογραφίες του είναι τουλάχιστον ΄κρυστάλλινες΄ και βάζουν αρκετή λεπτομέρεια(ίσως η οξύτητα να είναι λίγο 'τσιμπιμένη'αλλά μου αρέσει) με αποτέλεσμα ευχάριστο στο μάτι,ζωντανά λαμπερά χρώματα και αρκετές λεπτομέρειες με ελάχιστο θόρυβο ακόμα και σε συννεφιά αλλά και σε εσωτερικούς χώρους,αρκέι να τηρείς κάποια απόσταση από το θέμα.Μου έτυχε δε να το συγκρίνω με κινητά που έχουν αυτόματη εστίαση αλλά 'καμμένες' κάμερες και το αποτέλεσμα να είναι χίλιες φορές καλύτερο ακόμα και....στην εστίαση,π.χ. το Sonyericsson W995 ενός φίλου.

 

βγαλε ενα κειμενο απο 20 εκατ αποσταση...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

To Multirama το έχει ακριβά (και είναι και αυτό παραεισαγωγής, έτσι;). Εγώ το πήρα 575.

Για τον φίλο που έλεγε ότι η Nokia θα βγάλει και άλλα Symbian smartphones, μπορεί να το τεκμηριώσει; Γιατί, ακόμη και αν είχαν ανακοινωθεί πριν από τη συνεργασία με την Microsoft, μπορούν κάλλιστα τώρα να ακυρωθούν. Πιστεύω μάλιστα ότι δε συμφέρει τη Nokia αυτή τη στιγμή να βγάλει και άλλα Symbian στην αγορά (γιατί άλλωστε και τι καινούριο θα έχουν να προσφέρουν;). Αντίθετα, πρέπει να ρίξει το βάρος της στα WP7 και να αναπτύξει άμεσα τόσο συσκευές, όσο και δική της διαμόρφωση του λειτουργικού (αφού είναι η μόνη εταιρία που πήρε άδεια για κάτι τέτοιο).

Πάντως, οι πρώτες εντυπώσεις μου από το Ε7 είναι απολύτως θετικές (παρά το μέγεθός του που ούτως ή άλλως είναι αναμενόμενο για communicator).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που έλεγε ότι η Nokia θα βγάλει και άλλα Symbian smartphones, μπορεί να το τεκμηριώσει;

 

Για να μην ασχολησε αδικα, σου λεω πως κατι τετοιο δεν ισχυει. αφου ηδη εχουμε δει μελλοντικα Symbian κινητα (Χ7)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

To Multirama το έχει ακριβά (και είναι και αυτό παραεισαγωγής, έτσι;). Εγώ το πήρα 575.

Για τον φίλο που έλεγε ότι η Nokia θα βγάλει και άλλα Symbian smartphones, μπορεί να το τεκμηριώσει; Γιατί, ακόμη και αν είχαν ανακοινωθεί πριν από τη συνεργασία με την Microsoft, μπορούν κάλλιστα τώρα να ακυρωθούν. Πιστεύω μάλιστα ότι δε συμφέρει τη Nokia αυτή τη στιγμή να βγάλει και άλλα Symbian στην αγορά (γιατί άλλωστε και τι καινούριο θα έχουν να προσφέρουν;). Αντίθετα, πρέπει να ρίξει το βάρος της στα WP7 και να αναπτύξει άμεσα τόσο συσκευές, όσο και δική της διαμόρφωση του λειτουργικού (αφού είναι η μόνη εταιρία που πήρε άδεια για κάτι τέτοιο).

Πάντως, οι πρώτες εντυπώσεις μου από το Ε7 είναι απολύτως θετικές (παρά το μέγεθός του που ούτως ή άλλως είναι αναμενόμενο για communicator).

 

Επ' ευκαιρία, σου φαίνεται στιβαρό; Διότι δείχνει στα βίντεο που έχω δει ότι είναι. Επίσης βλέπεις η οθόνη του και ο αρμός που συγκρατεί το πληκτρολόγιο να αντέχει πτώσεις; Ρωτώ καθώς συμβαίνει καμία φορά και στους πιο προσεκτικούς. Επίσης γνωρίζει κανείς αν υπάρχει θήκη / clip ζώνης για την συσκευή;

 

Υ.Γ.

Συμφωνώ απόλυτα σχετικά με τα WP - πλέον οφείλει να ασχοληθεί με αυτά και να παρουσιάσει κάτι όσο το δυνατόν πιο αξιοπρεπές.

Edited by Directx

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα την τράβηξα από απόσταση μεγαλύτερη των 20 εκ. αλλά το κείμενο είναι ευανάγνωστο,χωρίς την λεπτομέρεια που θα προσέφερε η λειτουργία macro αν υπήρχε....Αυτό δεν σημαίνει ότι αποδέχομαι ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΑΡΙΠΤΩΣΗ την απουσία auto focus. http://www.facebook.com/album.php?id=1782910397&aid=917#!/photo.php?fbid=1466565602452&set=a.1007045554738.917.1782910397&theater
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...