Jump to content

[Επίσημο] Nokia C7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελα ομως που δν υπαρχουν ελληνικα για την εκδοση 12.0.04! Μονο για την 12.0.03!

 

Κ μου λεει το Phoenix "datapackage is old type"

 

Αν κανω sw reset και κατεβασω το 12.0.03 θα γινει δουλεια???

 

Έχω την εντύπωση ότι υποβάθμιση λογισμικού , δεν γίνεται . Λογικά θα πρέπει να περιμένει κανείς (και εγώ μαζί) την ελληνική 12.04 .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω την εντύπωση ότι υποβάθμιση λογισμικού , δεν γίνεται . Λογικά θα πρέπει να περιμένει κανείς (και εγώ μαζί) την ελληνική 12.04 .

 

Νομίζω ότι με το Phoenix μπορείς να κάνεις υποβάθμιση λογισμικού.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι με το Phoenix μπορείς να κάνεις υποβάθμιση λογισμικού.

 

Προσπάθησα να την κάνω σε ένα nokia store αλλά δεν την κατάφεραν , μακάρι να έχεις δίκαιο .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! το προβλημα εχει ως εξης:

μπαινω youtube απο το κινητο με το δικο μου δικτυο αλλα οταν

διαλεγω ενα βιντεο να δω, δεν το φορτωνει και λεει

οτι η συνδεση ειναι αδυνατη χωρις ομως να εχει αποσυνδεθει απο το δικτυο.

 

δοκιμασα και με αλλα δικτυα και με μερικα ειδα κανονικα τα βιντεο και με αλλα

παλι κολλουσε...:(

καθε βοηθεια πολυτιμη.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να την κάνω σε ένα nokia store αλλά δεν την κατάφεραν , μακάρι να έχεις δίκαιο .

 

Ρώτησα και εγώ σε γνωστό μου nokia care και τελικά Δεν γίνετε από αυτούς !!! Μόνο στα κεντρικά. :(

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! το προβλημα εχει ως εξης:

μπαινω youtube απο το κινητο με το δικο μου δικτυο αλλα οταν

διαλεγω ενα βιντεο να δω, δεν το φορτωνει και λεει

οτι η συνδεση ειναι αδυνατη χωρις ομως να εχει αποσυνδεθει απο το δικτυο.

 

δοκιμασα και με αλλα δικτυα και με μερικα ειδα κανονικα τα βιντεο και με αλλα

παλι κολλουσε...:(

καθε βοηθεια πολυτιμη.

Μου το εκανε κ εμενα, κατι πειραξα στις ρυθμισεις που δεν θυμαμαι καν τι ηταν κ τωρα ειναι οκ! :P

 

Υπαρχει καποιο αλλο Product Code περα απ το ελληνικο που να εχει τα ελληνικα μεσα?

Edited by paulchro
6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα βαλκανικά product codes περιέχουν και την ελληνική γλώσσα.

Δες εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τα country variant πακετα εχουν μονο την αντιστοιχη γλωσσα?
6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Και στο ΠΛΑΙΣΙΟ Κηφισιάς εχει κομμάτια αλλά Vodafonized στα 429 €.

 

Μικρο το κακο, το κανεις debrand απο τον Η/Υ σου και ειναι παλι... "παρθενο"

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Απρόσμενα καλή τιμή αλλά η ζήτησή του φαίνεται ιδιαίτερα μειωμένη σε σχέση με αυτή του Ν8.

 

Όποιος το πάρει από Πλαίσιο ή οποιοδήποτε άλλο κατάστημα, ας μας ενημερώσει για το αν έχει ελληνικό manual και τι product code έχει.

Link to comment
Share on other sites

Αφού το Ν8 στο πλαίσιο κυκλοφόρησε στα 499 ευρώ, κατά τη γνώμη μου το C7 έχει αρκετά υψηλή τιμή. Η διαφορά τους είναι μόνο 70 ευρώ και νομίζω ότι με αυτή τη διαφορά δεν παίζει μέτρο σύγκρισης για την τελική επιλογή κάποιου (το Ν8 είναι άλλο πράμα) και πάει κατευθείαν για Ν8. Θα είχε καλές πωλήσεις το συγκεκριμένο κινητό αν η διαφορά τιμής με το Ν8 ξεπερνούσε τα 100 ευρώ. Η γνώμη μου είναι για τη νέα σειρά της Νόκια ότι ή αγοράζεις το C6-01 ή πας για Ν8, δυστυχώς το C7 έχει ''καεί''.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Μικρο το κακο, το κανεις debrand απο τον Η/Υ σου και ειναι παλι... "παρθενο"

 

Το debrand δεν είναι πια τόσο απλή υπόθεση όπως ήταν(και είναι ακόμα για αρκετά μοντέλα) με την αλλαγή product code μέσω Nemesis(το κάνεις μια φορά και τελείωσε),πλέον αυτά τα S^3 μόνο με Phoenix(επί του παρόντος και μπορεί για αρκετό χρόνο ακόμα....;)) που σίγουρα δεν είναι το ίδιο διότι πρέπει να ξεχάσεις το NSU και να κάνεις αναβαθμίσεις μόνο μέσω FOTA.

Βολικό αυτό αλλά οι επιμέρους αναβαθμίσεις των διαφόρων system apps με Wifi τελικά μειώνουν και την εσωτερική μνήμη C της συσκευής(που στο C7 βέβαια δεν τίθεται θέμα με τα 300+ ΜΒ) και τελικά μια αναβάθμιση που συγκεντρώνει επιμέρους αναβαθμίσεις μέσω καλωδίου είναι πιο καλή(κατ'εμέ),αν είναι κάθε φορά να ψάχνω μέσω Navifirm και Phoenix και να πρέπει να ξαναστήνω το τηλέφωνο εξ αρχής....βράστα:cry:(διότι και διορθώστε με αν κάνω λάθος η αναβάθμιση με Phoenix είναι erase/write flash,δηλαδή σβήνονται όλα και ξαναμπαίνει όλο το firmware από την αρχή χωρίς διατήρηση των δεδομένων του χρήστη-ρυθμίσεις,εφαρμογές,εικονες κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις των ενσωματωμένων εφαρμογών δεν μειώνουν την εσωτερική μνήμη της συσκευής. Από την εποχή του Ν78 κάνω όλες μου τις αναβαθμίσεις μέσω wi-fi και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα ούτε χρειάστηκα ποτέ το nsu. Φλασάρεις το κινητό όταν το αγοράζεις και τελείωσες.
Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτη απλα η Νοκια.

Το c7 με σχεδον χαλια φωτο και καλο βιντεο, το Ν8 που το χω, απαραδεκτο νυχτερινο βιντεο, και καλη φωτο. Τι τσαλιμια και ''εκβιασμοι'' ειναι αυτα? Ή το ενα, καλο στον εναν τομεα, ή το αλλο καλο στον αλλο τομεα..

Οπότε κι εγω, ξαναχρησιμοποιω το Ν86 οταν βγαινω βραδυ για φωτο και βιντεο..

 

Στο ''αρχαιο'' πλεον, C905 s.e., ειναι βλακες που εβαλαν αυτοματη εστιαση, xenon ΚΑΙ leds για το βιντεο..? Η Νοκια δεν μπορει..??? :mad:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι καθαρά θέμα προταιρεoτήτων, προσωπικά με ενδιαφέρει περισσότερο το βίντεο και όχι τόσο οι φωτογραφίες και με βάση αυτά που έχω δει στο youtube δεν υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά σε σχέση με αυτά που τραβάει το Ν8, με εξαίρεση το πολύ καλό ζούμ. Αυτή τη στιγμή το πλαίσιο το δίνει στα 419 και 80 ευρώ δε θεωρώ οτι είναι και μικρή διαφορά. Στην αρχή πήγαινα κατευθείαν για Ν8 αλλά τώρα το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω το C7.
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Nομιζω οτι ειναι καθαρα θεμα ''τιμης''...

Και, δεν ειναι και λιγα τα 400+.. για να μην σου δινει τα αυτονοητα (πλεον) η madam Nokia... και μαλιστα το 2010 - 2011!!

Edited by antonio_r
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγες ώρες πήρα κι εγώ το c7 από το πλαίσιο στην τιμή που προαναφέρθηκε.Βέβαια ανανέωσα εκεί το συμβόλαιο μου με τη vodafone κι ετσι είχα και την επιδότηση.

Δυστυχώς με όση ανυπομονησία περιμένει κανείς να δει κάτι ,τόσο απογοητεύεται αν κάτι πάει στραβά.Και τα πρώτα δείγματα ήταν πολύ απογοητευτικά και δεν ξέρω αν ήταν τυχαία.Συγκεκριμένα το τηλέφωνο ήταν όπως συνήθως φορτισμένο αρκετά για να κάνω την πρώτη εκκίνηση.Ολα καλά στο φόρτωμα λειτουργικού κλπ,μετά από΄2 λεπτά όμως έσβησε μόνο του.Θεώρησα ότι μπορεί να είναι μπαταρία και το έβαλα να φορτίσει αλλά δεν φόρτιζε.Αναβε μόνο η οθόνη η άσπρη χωρίς να ξεκινάει.Μετά την αφαίρεση της μπαταρίας για να ξεκολήσει, νέα αποτυχημένη προσπάθεια να φορτώσει και πάγωσε στην χειραψία της νόκια αυτή τη φορά.Κλείσιμο άνοιγμα ξανά κόλλησε στην εισαγωγή του pin που αφού το έβαλα δεν πατιόταν το εντάξει για να προχωρήσει...κλείσιμο πάλι αφαίρεση κάρτας σιμ και κάρτας μνημης που είχα αγοράσει 8GB της lexar.Αυτή τη φορά φόρτωσε κανονικά.Ξανακλείνω και βάζω πάλι τις κάρτες και τώρα δουλεύει.Ημουν έτοιμος να πάω στο πλαίσιο να ζητήσω αντικατάσταση γιατί επιπλέον στο κάτω μέρος της συσκευής υπάρχει και μια αμυχή ,αλλά περιμένω πρώτα να ακούσω καμιά γνώμη μήπως υπάρχει περίπτωση να φταίει κάποια από΄τις κάρτες είτε λόγω παλαιότητας (η σιμ) ή ασυμβατότητας η micro sd.Κατά τα άλλα η συσκευασία περιέχει οδηγίες στα ελληνικά αλλά όχι πολύ αναλυτικές όπως είχα συνηθίσει σε παλαιότερα νόκια.για product code δεν έχω δει ακόμα,κάποια στιγμή αργότερα θα το γράψω κι αυτό αφού προς το παρόν το τσεκάρω για να δω τι θα κάνω..

Link to comment
Share on other sites

Τρεχα το πίσω και στα γρήγορα.

Εαν το δοκιμασουν και ανοιξει με την μια πες τους ΘΕΛΩ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΡΑ.

Γιατι μπορει να πας σπιτι και να σου κανει παλι νερά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ηρεμισε θεωριτικα δεν ειναι ασυμβατοτητα

να θυμασε οτι στο πλαισιο μπορεις να το επιστρεψεις και να σου πιστωσουν τα λεφτα

εγω προσωπικα θα κοιτουσα αν δουλευει τωρα και θα επαιζα με το κινητο αλλα και ανοιγμα κλεισιμο

εγω ειμαι πολυ ευαισθητος και θα το πηγαινα πισω στο επομενο glitch

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι καθαρά θέμα προταιρεoτήτων, προσωπικά με ενδιαφέρει περισσότερο το βίντεο και όχι τόσο οι φωτογραφίες και με βάση αυτά που έχω δει στο youtube δεν υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά σε σχέση με αυτά που τραβάει το Ν8, με εξαίρεση το πολύ καλό ζούμ. Αυτή τη στιγμή το πλαίσιο το δίνει στα 419 και 80 ευρώ δε θεωρώ οτι είναι και μικρή διαφορά. Στην αρχή πήγαινα κατευθείαν για Ν8 αλλά τώρα το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω το C7.

 

Φίλε μου εγώ θεωρώ ότι η διαφορά των 70-80 ευρώ δεν είναι μεγάλη όταν φθάσει κάποιος σε τέτοιο ύψος τιμής. Αν σκεφτείς ότι άλλο πράμα το Ν8 και για τόσα λίγα λεφτά παραπάνω αφού ήδη έχω φθασει τα 420 ευρώ να μην το πάρω? εεεεε οποιοσδήποτε το καταλαβαίνει αυτό. Αν μιλούσαμε για ύψος τιμής κάποιου κινητού στα 250-300 ευρώ τότε θα έλεγα ότι η διαφορά των 70-80 ευρώ είναι αρκετή και παίζει κάποιο σημαντικό ρόλο.

Με τη δική σου γνώμη (βεβαίως δικαίωμα σου είναι) τότε γιατί να μην διαλέξει κάποιος το C6-01 αντί του C7 που είναι φθηνότερο, έχει και CBD οθόνη, βέβαια ελαφρώς μικρότερη, αλλά γενικώς είναι πανομοιότυπα σε λειτουργίες, κάμερα κτλ.

 

Ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

τελικά το πήγα πίσω όπως μου είχε παγώσει η οθόνη οταν μου ζητούσε το πιν και μου το αντικατέστησαν χωρίς να φέρουν αντιρρήσεις ή δυσκολίεςΤελικά αυτό που θεώρησα ελατωμα στο κάτω μέρος της οθόνης είναι μέρος της συσκευής (μια μικρή τρύπα κάτω από το κεντρικό πλήκτρο)Αφού το μελετήσω εξονυχιστικά θα είμαι έτοιμος σε μερικές ώρες να απαντήσω σε κάθε πιθανή ερώτηση!!Ελπίζω να μην τύχει σε κάνένα αλλο κάτι παρόμοιο γιατί κάτι τέτοιες ******** με ένα ν86 με είχαν απομακρύνει από τη νόκια για 2-3 χρόνια και είναι η τελευταία ευκαιρία που της δίνω...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...