Jump to content

[Επίσημο] Nokia C7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα στην ελληνική αγορά οπότε, όλα όσα βλέπεις είναι παραεισαγωγές. Δεν είχαμε κάνει λόγο ποτέ για 350 ευρώ αλλά για 335 χωρίς τους φόρους και τα κέρδη. Στα 400 με 450 το περιμένουμε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και σε πολυ καλη τιμη θα ελεγα οτι το εχουν ενω δεν εχει κτκλοφορησει....

ok ευχαριστω mirror...

δεν νομιζω οτι πανω απο 360-380 δικαιολογει τα χρηματα του

με ουσιαστικη προσθηκη το usb host , ολα τα αλλα (software-hardware) ερχονται απο τα

προηγουμενα (Ν97 κλπ) που και εκεινα ηταν πανακριβα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψέ με, το S^3 που φοράει δεν έχει καμία απολύτως σχέση με όλα τα 5th edition και είναι σαφώς ανώτερο των Χ6 και Ν97 που κόστιζαν αρκετά παραπάνω όταν κυκλοφόρησαν. Η διαφορά δεν εντοπίζεται μόνο σε αυτά που βλέπεις στην λίστα των τεχνικών χαρακτηριστικών αλλά στην αίσθηση που σου δίνει η συσκευή που είναι σαφώς ανώτερη από αυτή των 5th edition.
Link to comment
Share on other sites

εως σημερα μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο,γρηγορη αποκριση,ταχυτητα μεταξυ των μενου.Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι μετα απο επανεκινηση δεν χρειαζεται να περιμενεις αλλα 15-20 δευτερολεπτα μεχρι να ειναι ετοιμο προς χρηση οπως γινοταν με τα symbian 3rd και 5th.To βιντεο εχει πολυ καλη ποιοτητα ειδικα αν τραβας την ημερα.Οι φωτος γενικα ειναι καλες την ημερα εκτος οταν υπαρχει αντικειμενο σε κοντικη αποσταση που βγαινει λιγο το τονιζω λιγο θολο.Γενικα οι ληψεις σε χαμηλο φωτισμο εχουν θορυβο που ειναι κατι που το περιμενα αλλα προσωπικα εχω ψηφιακη φωτογ. μηχανη που με καλυπτει απολυτα.Η οθονη αφης ειναι πολυ ευαισθητη στο αγγισμα και στην αρχη με ξενισε ερχομενος απο ν97 μινι αλλα πλεον την εχω συνηθησει.Το μονο που θα ηθελα ειναι η κατω μπαρα στο πορτρε πληκτρολογιο να ηταν στο πανω μερος και να υπηρχε ενας πιο γρηγορος τροπος εναλλαγης ελληνικης με αγγλικης γλωσσας ουσιαστικα με το πατημα ενος πληκτρου.Το ωραιο ειναι οτι υπαρχει η δυνατοτητα copy-paste μεταξυ των notes και οπερα mobile.Η μοναδικη εφαρμογη που ουσιαστικα μου εχει ληψει ειναι το powermp3.To ευχαριστο επισης για μενα ειναι το wifi που σε καποια σημεια εμπαινα με δυσκολια με το μινι με to c7 μπαινω απροβληματιστα.Η μπαταρια ειναι πολυ καλη και εχοντας ν86 εχω επισης αγορασει φορτιστη απο ebay

καθως και μια τριτη μπαταρια και μπορω και τις εναλλασσω.Ο βιντεο player παιζει σχεδον τα παντα τουλαχιστον οσα κατεβαζουμε απο ιnternet,ας πουμε καποια δικα μου αρχεια mkv που εφτιαξα με ηχο σε mp3 και οχι σε acc μου επαιξε μονο το video και οχι το ηχο,επισης δεν παιζει mpg αρχεια.Για τα flv ανοιγει ειδικος flash player παιζει αρκετα αλλα οχι ολα τα flv.Πιστευω η εφαρμογη που χρειαζεται αυτο το κινητο ειναι οπωσδηποτε το coreplayer,εχει το hardware για να υποστηριχθει απο το coreplayer

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

εως σημερα μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο,γρηγορη αποκριση,ταχυτητα μεταξυ των μενου.Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι μετα απο επανεκινηση δεν χρειαζεται να περιμενεις αλλα 15-20 δευτερολεπτα μεχρι να ειναι ετοιμο προς χρηση οπως γινοταν με τα symbian 3rd και 5th.To βιντεο εχει πολυ καλη ποιοτητα ειδικα αν τραβας την ημερα.Οι φωτος γενικα ειναι καλες την ημερα εκτος οταν υπαρχει αντικειμενο σε κοντικη αποσταση που βγαινει λιγο το τονιζω λιγο θολο.Γενικα οι ληψεις σε χαμηλο φωτισμο εχουν θορυβο που ειναι κατι που το περιμενα αλλα προσωπικα εχω ψηφιακη φωτογ. μηχανη που με καλυπτει απολυτα.Η οθονη αφης ειναι πολυ ευαισθητη στο αγγισμα και στην αρχη με ξενισε ερχομενος απο ν97 μινι αλλα πλεον την εχω συνηθησει.Το μονο που θα ηθελα ειναι η κατω μπαρα στο πορτρε πληκτρολογιο να ηταν στο πανω μερος και να υπηρχε ενας πιο γρηγορος τροπος εναλλαγης ελληνικης με αγγλικης γλωσσας ουσιαστικα με το πατημα ενος πληκτρου.Το ωραιο ειναι οτι υπαρχει η δυνατοτητα copy-paste μεταξυ των notes και οπερα mobile.Η μοναδικη εφαρμογη που ουσιαστικα μου εχει ληψει ειναι το powermp3.To ευχαριστο επισης για μενα ειναι το wifi που σε καποια σημεια εμπαινα με δυσκολια με το μινι με to c7 μπαινω απροβληματιστα.Η μπαταρια ειναι πολυ καλη και εχοντας ν86 εχω επισης αγορασει φορτιστη απο ebay

καθως και μια τριτη μπαταρια και μπορω και τις εναλλασσω.Ο βιντεο player παιζει σχεδον τα παντα τουλαχιστον οσα κατεβαζουμε απο ιnternet,ας πουμε καποια δικα μου αρχεια mkv που εφτιαξα με ηχο σε mp3 και οχι σε acc μου επαιξε μονο το video και οχι το ηχο,επισης δεν παιζει mpg αρχεια.Για τα flv ανοιγει ειδικος flash player παιζει αρκετα αλλα οχι ολα τα flv.Πιστευω η εφαρμογη που χρειαζεται αυτο το κινητο ειναι οπωσδηποτε το coreplayer,εχει το hardware για να υποστηριχθει απο το coreplayer

απο ποιοτητα κατασκευης τι λεει? βαρος-αισθηση?

μπορουμε να του βαλουμε απο εφαρμογες ο,τι εχουμε και στα 5αρια?

θεμα ελευθερης μνημης για εφαρμογες εχουμε και εδω?

στο host μπορουμε να συνδεσουμε φλασακι?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ότι εφαρμογή έχω δοκιμάσει για 5th & 3rd edition,δούλεψε μια χαρά. Από θέμα μνήμης δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα ούτε στην εγκατάστασή αφού διαθέτει άπλετο αποθηκευτικό χώρο (350ΜΒ εσωτερική μνήμη και 8GB μαζικής μνήμης) και με την διπλάσια RAM από τα 5th edition (256MB) είναι σχεδόν απίθανο να δεις μήνυμα χαμηλής μνήμης.

 

Στο usb on the go μπορείς να βάλεις φλασάκια αλλά και κινητά που υποστηρίζουν μαζική αποθήκευση και θα τα αναγνωρίσει αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

απο εφαρμογες το powermp3 εγκαθιστατε αλλα δεν ανοιγει το εικονιδιο και δοκιμασα πολλες εκδοσεις,καθως επισης και το jbaktaskman εχει προβλημα,ολες οι αλλες εφαρμογες δουλεψαν.Κατα τα αλλα το κινητο ειναι ελαφρυ και λεπτο και το καταλαβαινεις στο χερι, α και ξεχασα να πω οτι η φωτεινοτητα στο maximun ειναι λιγο χαμηλη αλλα αυτο λυνεται αμεσως με την εφαρμογη LightCtrl.Απο μνημη εχοντας ανοιξει 6-7 παραθυρα στο opera mobile me μεγαλες σελιδες την εφτασα στα 10 mb και δεν μου εβγαλε κανενα μυνημα, για μενα σε αυτον τον τομεα παιρνει αριστα
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Να πω την κακία μου: Communicator ΧΩΡΙΣ κάρτα μνήμης γίνεται; Είχε το Ε90 μου προ 3ετίας!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Να πω την κακία μου: Communicator ΧΩΡΙΣ κάρτα μνήμης γίνεται; Είχε το Ε90 μου προ 3ετίας!

Προφανώς εννοείς το Ε7,το C7 παίρνει κανονικά MicroSD.

http://europe.nokia.com/support/product-support/c7-00/specifications

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αναμένετε τον Δεκέμβρη 311 ευρω + ΦΠΑ και εισφορά ανακύκλωσης

 

[ATTACH]17654[/ATTACH]

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Damian Dinning on Nokia’s Full Focus Cameras

 

http://conversations.nokia.com/wp-content/uploads/2010/09/Nokia-C6-C7-E7-150x150.jpg

 

Following the recent introductions of the Nokia E7, C7 and C6, it’s become evident that we need to take time out to explain the technology behind the Nokia Full Focus cameras used in these products.

 

http://conversations.nokia.com/2010/11/23/damian-dinning-on-nokias-full-focus-cameras/

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος πωσ αλλαζει το Product code στο c7?..
6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος πωσ αλλαζει το Product code στο c7?..

 

νομιζω οτι προς το παρων δεν υπαρχει τροπος αλλαγης οχι μονο στο c7 αλλα σε ολα τα symbian 3.

Aλλα ας επιβεβαιωσει καποιος σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Κατι διαβασα, καπου, πως ενας το εκανε σε ενα Ν8.

 

Το πηρα σημερα κ δν ειναι ελληνικο, του εκανα κ update κ χαθηκαν τα ελληνικα..

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Κατι διαβασα, καπου, πως ενας το εκανε σε ενα Ν8.

 

Το πηρα σημερα κ δν ειναι ελληνικο, του εκανα κ update κ χαθηκαν τα ελληνικα..

 

για να περασεις το πακετο ελληνικων δεν χρειαζεται να αλλαξεις product code.

αλλη διαδικασια η μια αλλη η αλλη.

το να περασεις πακετο ελληνικων ειναι εφικτο απο οσο γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να το κανω?

 

Αλλα κ παλι, καθε φορα που θα κανω Update θα πρεπει να περναω κ το πακετο.

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να το κανω?

 

Αλλα κ παλι, καθε φορα που θα κανω Update θα πρεπει να περναω κ το πακετο.

 

για το πως google it

οσο για τις αναβαθμισεις αμα κανεις update μεσω ota (over the air) δλδ απο το κινητο δεν θα χανεις τιποτα.

αμα κανεις απο το pc θα τα χανεις.

οποτε αλλαζεις και οχι αναβαθμισεις απο τον υπολογιστη και ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Με το πρόγραμμα navifirm κατεβάζεις το ελληνικό firmware και με το phoenix το περνάς στην συσκευή σου και έχεις ελληνικά. Θα τα βρεις όλα στο google. Από κει και πέρα θα αναβαθμίζεις μόνο μέσω wi-fi και δεν θα χάσεις ποτέ την ελληνική γλώσσα.
Link to comment
Share on other sites

Με το πρόγραμμα navifirm κατεβάζεις το ελληνικό firmware και με το phoenix το περνάς στην συσκευή σου και έχεις ελληνικά. Θα τα βρεις όλα στο google. Από κει και πέρα θα αναβαθμίζεις μόνο μέσω wi-fi και δεν θα χάσεις ποτέ την ελληνική γλώσσα.

 

Ελα ομως που δν υπαρχουν ελληνικα για την εκδοση 12.0.04! Μονο για την 12.0.03!

 

Κ μου λεει το Phoenix "datapackage is old type"

 

Αν κανω sw reset και κατεβασω το 12.0.03 θα γινει δουλεια???

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...