Jump to content

[Επίσημο] Nokia C7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κι εμένα η μπαταρία στη 1 εβδομάδα που το έχω, 2 μέρες με το ζόρι κρατάει και με ελάχιστες κλήσεις αλλά με αρκετό browsing και ψάξιμο.Κανένα παράπονο κατά τα άλλα αν εξαιρέσω το πρώτο πάγωμα οθόνης και το πρώτο αναγκαστικό restart καθώς και ότι δεν συνδεόταν με το wi-fi παρόλο που το εντόπιζε,και χρειάστηκε επαννεκινηση για να ξεμπλοκάρει..αυτά προς το παρόν...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρέλαβα σήμερα τη συσκευή (στα 320 € παρεμπιπτόντως, όχι παραεισαγωγή). Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές αν και λόγω έλλειψης χρόνου θα πάρει μερικές ημέρες για να τη μάθω.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα τη συσκευή (στα 320 € παρεμπιπτόντως, όχι παραεισαγωγή). Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές αν και λόγω έλλειψης χρόνου θα πάρει μερικές ημέρες για να τη μάθω.

 

320 μόνο; από ποιο κατάστημα αν επιτρέπεται;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα τη συσκευή (στα 320 € παρεμπιπτόντως, όχι παραεισαγωγή). Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές αν και λόγω έλλειψης χρόνου θα πάρει μερικές ημέρες για να τη μάθω.

Μάλλον εννοείς ότι είναι παραεισαγωγή (gsmeasy.nl),σίγουρα δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοείς ότι είναι παραεισαγωγή (gsmeasy.nl),σίγουρα δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας.

 

προφανως. το αποκλειω να εχει ελληνικο product code

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guys, στο Άμστερνταμ μένω...προφανώς και δεν έχει ελληνικό product code αλλά ολλανδικό.:D

 

καταλαβαμε λαθος. ειναι κατασκευασμενο για την ολλανδια. δεν ειναι παραεισαγωγης για τα ολλανδικα δεδομενα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προφανως. το αποκλειω να εχει ελληνικο product code

 

Πήξαμε στις παραεισαγωγές,ειδικά το Multirama θύμαμαι που πήρα το C7 είχε καμμια 20αριά κουτιά όλα με λευκή ταινία στοκαρισμένα(Netherlands product code-τσεκαρισμένο σε ΝΟΚΙΑ Care,καλύπτεται κανονικά από εγγύηση βέβαια αλλά στις αναβαθμίσεις μέσω καλωδίου τα χάνεις τα ελληνικά.....),πίστευα πως τα Ν8 θα τα έφερνε ελληνικά αλλά μπα....μια απ΄τα ίδια και ΄δω,κριμα γιατί η τιμή είναι ΟΚ.(Δεν τους αδικώ απ΄την άλλη όμως αφού αυτή η Logicom σαν προμηθευτής της ΝΟΚΙΑ είναι για τα μπ@ζα τελείως...τέτοια καθυστέρηση ούτε τα μεγάλα εργα στις μεγαλουπόλεις μας δεν είχαν....:lol::mad:)

Link to comment
Share on other sites

Πήξαμε στις παραεισαγωγές,ειδικά το Multirama θύμαμαι που πήρα το C7 είχε καμμια 20αριά κουτιά όλα με λευκή ταινία στοκαρισμένα(Netherlands product code-τσεκαρισμένο σε ΝΟΚΙΑ Care,καλύπτεται κανονικά από εγγύηση βέβαια αλλά στις αναβαθμίσεις μέσω καλωδίου τα χάνεις τα ελληνικά.....),πίστευα πως τα Ν8 θα τα έφερνε ελληνικά αλλά μπα....μια απ΄τα ίδια και ΄δω,κριμα γιατί η τιμή είναι ΟΚ.(Δεν τους αδικώ απ΄την άλλη όμως αφού αυτή η Logicom σαν προμηθευτής της ΝΟΚΙΑ είναι για τα μπ@ζα τελείως...τέτοια καθυστέρηση ούτε τα μεγάλα εργα στις μεγαλουπόλεις μας δεν είχαν....:lol::mad:)

 

και το δικο μου το c7 απο μουλτιραμα το πηρα και ειναι παραεισαγωγης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα τη συσκευή (στα 320 € παρεμπιπτόντως, όχι παραεισαγωγή). Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές αν και λόγω έλλειψης χρόνου θα πάρει μερικές ημέρες για να τη μάθω.

 

Και εμενα ολλανδικο ειναι αλλα εκανε 420Ε αλλα εδω.

 

Παρατηρησα σημερα ενα μικρο χτυπιματακι στο πλαισιο του κινητου που σιγουρα δν εκανα εγω.

Το καλυπτει η εγγυηση?

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα ολλανδικο ειναι αλλα εκανε 420Ε αλλα εδω.

 

Παρατηρησα σημερα ενα μικρο χτυπιματακι στο πλαισιο του κινητου που σιγουρα δν εκανα εγω.

Το καλυπτει η εγγυηση?

 

μπορεις να αποδειξεις οτι δεν το εκανες εσυ? δεν προσπαθω να σου την πω, απλα αυτο θε σε ρωτησουν αν το πας στο καταστημα και ζητησεις αλλαγη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το Fring και το Nimbuzz. Προσπαθώ να τα τοποθετήσω στην οθόνη της συσκευής ως widgets για να τα ανοίγω εύκολα αλλά δεν υπάρχουν στη λίστα με τα widgets (λογικό, αφού είναι εφαρμογές). Υπάρχει τρόπος να τοποθετηθούν τα εικονίδια στην οθόνη; Στις οδηγίες εδώ στο forum δυστυχώς δε βρήκα κάτι σχετικό.
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το Fring και το Nimbuzz. Προσπαθώ να τα τοποθετήσω στην οθόνη της συσκευής ως widgets για να τα ανοίγω εύκολα αλλά δεν υπάρχουν στη λίστα με τα widgets (λογικό, αφού είναι εφαρμογές). Υπάρχει τρόπος να τοποθετηθούν τα εικονίδια στην οθόνη; Στις οδηγίες εδώ στο forum δυστυχώς δε βρήκα κάτι σχετικό.

 

θα δημιουργησεις συντομευση και εκει θα βαλεις οτι θελεις εφοσον δεν υπαρχει σαν widget

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου το C7 το πήρα από το πλαίσιο και είναι vodafonised.ηταν κανονικά σφραγισμένο με την ταινία ασφαλείας της νοκια και έχει product code 059D375.Ξέρει κανείς που αντιστοιχεί αυτό?έχουν διαφορετικό product code αυτά που είναι της vodafone από τα αντίστοιχα για την ελληνική αγορά με το ελληνικό product code.Tο ρωτάω για να ξέρω πριν την αναβάθμιση λογισμικού να μην χάσω τη γλώσσα αλλά και για την εγγύηση να δω τι μου καλύπτει.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου το C7 το πήρα από το πλαίσιο και είναι vodafonised.ηταν κανονικά σφραγισμένο με την ταινία ασφαλείας της νοκια και έχει product code 059D375.Ξέρει κανείς που αντιστοιχεί αυτό?έχουν διαφορετικό product code αυτά που είναι της vodafone από τα αντίστοιχα για την ελληνική αγορά με το ελληνικό product code.Tο ρωτάω για να ξέρω πριν την αναβάθμιση λογισμικού να μην χάσω τη γλώσσα αλλά και για την εγγύηση να δω τι μου καλύπτει.

Thanks

 

σε ενημερωσαν οταν το αγορασες οτι ειναι branded?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεισ που εχει την 12.004 με ελληνικα?

Μου χουν σπασει τα νευρα τα αγγλικα.

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου το C7 το πήρα από το πλαίσιο και είναι vodafonised.ηταν κανονικά σφραγισμένο με την ταινία ασφαλείας της νοκια και έχει product code 059D375.Ξέρει κανείς που αντιστοιχεί αυτό?έχουν διαφορετικό product code αυτά που είναι της vodafone από τα αντίστοιχα για την ελληνική αγορά με το ελληνικό product code.Tο ρωτάω για να ξέρω πριν την αναβάθμιση λογισμικού να μην χάσω τη γλώσσα αλλά και για την εγγύηση να δω τι μου καλύπτει.

Thanks

 

059D375 RM-675 Vodafone GR GR Charcoal Black V1,αυτά που πουλάει το ΠΛΑΙΣΙΟ είναι ελληνικά και δεν υπάρχει περίπτωση να χάσεις τα ελληνικά απλώς μπορεί να σε καθυστερεί στις ενημερώσεις λογισμικού οι οποίες βγαίνουν πιο αργά για τα branded απ΄ότι στα non branded.Και η Vodafone τα ίδια πουλάει.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεισ που εχει την 12.004 με ελληνικα?

Μου χουν σπασει τα νευρα τα αγγλικα.

Γιατί δεν περνάς το ελληνικό firmware με το phoenix;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν περνάς το ελληνικό firmware με το phoenix;

 

To πηρα ολλανδικο οπως ειπα με την 12.003, εκανα αναβαθμιση μεσω του pc στην 12.004 κ εχασα τα ελληνικα. Οταν πηγα να περασω παλι την 12.003 με το ελληνικο product code το κινητο δεν ανοιγε κ δν ολοκληρωνε την διαδικασια μεχρι που περασα κ απλι την ολλανδικη 12.004.

 

Γινεται οντως downgrade? Να ξαναπροσπαθησω η θα μ μεινει το κινητο?

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

To πηρα ολλανδικο οπως ειπα με την 12.003, εκανα αναβαθμιση μεσω του pc στην 12.004 κ εχασα τα ελληνικα. Οταν πηγα να περασω παλι την 12.003 με το ελληνικο product code το κινητο δεν ανοιγε κ δν ολοκληρωνε την διαδικασια μεχρι που περασα κ απλι την ολλανδικη 12.004.

 

Γινεται οντως downgrade? Να ξαναπροσπαθησω η θα μ μεινει το κινητο?

 

Downgrade δεν γινεται.μονο update

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνε υπομονή μέχρι να βγει κάποιο firmware της 12.004 για το ελληνικό product code. Και μην ξανακάνεις αναβάθμιση μέσω υπολογιστή. Όλες οι αναβαθμίσεις από εδώ και πέρα θα γίνονται OTA μέσω wi-fi.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε υπομονή μέχρι να βγει κάποιο firmware της 12.004 για το ελληνικό product code. Και μην ξανακάνεις αναβάθμιση μέσω υπολογιστή. Όλες οι αναβαθμίσεις από εδώ και πέρα θα γίνονται OTA μέσω wi-fi.

 

δυστυχως για εμας τους βιαστικους και ανυπομονους, η ανανεωση μεσω wi fi ειναι η μονη σωτηρια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσεις μετά από 4-5 μέρες συμβίωσης:

 

+Φαίνεται πως η μπαταρία όταν θα στρώσει θα κρατάει πολύ καλά (τώρα βγάζει άνετα 2 μέρες παρόλο το "σκίσιμο" που τρώει σαν καινούριο τηλέφωνο)

+Ταχύτατη απόκριση παντού, χωρίς κανένα κόλλημα μέχρι στιγμής

+Το GPS κλειδώνει ακαριαία και στο Ovi maps και στο Garmin (με A-GPS ενεργοποιημένο φυσικά)

+Τέλειο βίντεο και φωτό τη μέρα

 

-Με το σήμα έχω κάποια προβλήματα (wind) καθώς πότε πότε χάνεται εντελώς μέσα στο σπίτι και μετά από λίγο επανέρχεται χωρίς να κουνήσω το τηλ. Και γενικά μου φαίνεται πως το N82 είχε καλύτερο σήμα.

-Το Ovi Store τις περισσότερες φορές είναι "απασχολημένο"

-Οι φωτογραφίες το βράδυ και γενικά όταν δεν έχει καλό φωτισμό είναι ένα θέμα (συνήθισα το φλας του N82 και μου λείπει)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Παντως για το Ovi Store δεν πιστευω να ευθυνεται η συσκευη, αλλα το οτι εχει η σελιδα εκατομμυρια επισκεψεις καθημερινα. Οσον αφορα την φωτογραφικη ειναι ενα θεμα αναμενομενο μιας και απο την αρχη δεν ακουστηκαν και τα καλυτερα για τις φωτογραφιες που εβγαζε. Τωρα για το θεμα του σηματος δεν μπορω να πω τιποτα.

 

Καλα κανεις παντως φιλε μου και μας ενημερωνεις και περιμενουμε και αλλα σχολια στο μελλον ειτε θετικα ειτε αρνητικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...