Jump to content

[Επίσημο] Nokia C7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

αγόρασα πρόσφατα ένα nokia c7 από την vodafone..

Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω debrand?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

 

εχε υποψιν σου οτι αν το πειραξεις, χανεται αυτοματως η εγγυηση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εσυ αποφασιζεις. απλα πρεπει να λαβεις ολες τις παραμετρους υποψιν σου. απο πλαισιο το πηρες?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εσυ αποφασιζεις. απλα πρεπει να λαβεις ολες τις παραμετρους υποψιν σου. απο πλαισιο το πηρες?

Aπό vodafone..

Γενικά στην Ελλάδα δεν υπάρχει ακόμα η 12.004 ή μόνο στα της vodafone;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά και από μένα!!! Έχω μεγάλα προβλήματα με το ράδιο (το έχω ξαναγράψει). Ενώ παίζει κανονικά, μετά από λίγο όταν πάω να αλλάξω σταθμούς κολλάει.΄Έχει κανείς παρατηρήσει κάτι όμοιο ή έχουμε κάτι να προτείνουμε? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά και από μένα!!! Έχω μεγάλα προβλήματα με το ράδιο (το έχω ξαναγράψει). Ενώ παίζει κανονικά, μετά από λίγο όταν πάω να αλλάξω σταθμούς κολλάει.΄Έχει κανείς παρατηρήσει κάτι όμοιο ή έχουμε κάτι να προτείνουμε? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

διαβασε τα τελευταια μηνυματα που εγραψα πριν λιγο στην ενοτητα του ν8.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά και από μένα!!! Έχω μεγάλα προβλήματα με το ράδιο (το έχω ξαναγράψει). Ενώ παίζει κανονικά, μετά από λίγο όταν πάω να αλλάξω σταθμούς κολλάει.΄Έχει κανείς παρατηρήσει κάτι όμοιο ή έχουμε κάτι να προτείνουμε? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

κανε επανεγκατασταση λογισμικου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανε επανεγκατασταση λογισμικου

 

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα μόνον δικό μου. Το έχουν πολλά C7 αλλά και Ν8 το πρόβλημα με τις αλλαγές σταθμών στο ράδιο. Για κάντε εναν έλεγχο όλοι σας μήπως είναι γενικό το κακό...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα μόνον δικό μου. Το έχουν πολλά C7 αλλά και Ν8 το πρόβλημα με τις αλλαγές σταθμών στο ράδιο. Για κάντε εναν έλεγχο όλοι σας μήπως είναι γενικό το κακό...

 

σε μενα και στις δυο συσκευες λειτουργει κανονικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η 012.003 είναι η τελευταία software version στην Ελλάδα?

Για τα Ελληνικά product codes η τελευταία διαθέσιμη είναι η 012.003.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για τα Ελληνικά product codes η τελευταία διαθέσιμη είναι η 012.003.

Εγ'ω το πήρα από Wind με Ελληνικό product code και έχει την 012.004

Link to comment
Share on other sites

Σε τι χρωμα το πηρες απο wind ; το εχουν μονο σε μαυρο απ'οτι μου ειπαν...

Μονο η vodafone εχει το ασημι ;

Link to comment
Share on other sites

Σε τι χρωμα το πηρες απο wind ; το εχουν μονο σε μαυρο απ'οτι μου ειπαν...

Μονο η vodafone εχει το ασημι ;

 

Mαύρο το πήρα, αλλά δεν ρώτησα για άλλο χρώμα...

Link to comment
Share on other sites

Πιο product code εχει thalassi?

 

Βρηκα οντως στο navifirm ελληνικη εκδοση της 12.004 απ την κοσμοτε.

Αν περασω αυτη την εκδοση στο κινητο θα υπαρχει προβλημα?

 

Επιτελους! Ελληνικα στο c7...

Λειπει το transmitter...ελεος...

Edited by paulchro
6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Εγ'ω το πήρα από Wind με Ελληνικό product code και έχει την 012.004

Είπα την 012.003, γιατί αυτή δίνει η nokia στο site της αλλά απ' ότι φαίνεται δεν το έχουν ενημερώσει για τα Ελληνικά product codes.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Είπα την 012.003, γιατί αυτή δίνει η nokia στο site της αλλά απ' ότι φαίνεται δεν το έχουν ενημερώσει για τα Ελληνικά product codes.

 

Παντως phoenix + navifrim δειχνουν οτι τα ελληνικα product codes εχουν μεινει στην 12.003 οντως κ δν υπαρχει 12.004. Η μονη 12.004 ειναι αυτη της κοσμοτε που εβαλα. Λογικα ειναι θεμα χρονου τοτε να αναβαθμιστουν κ τα ελληνικα codes σε 12.004. Αντε να δουμε.

Edited by paulchro
6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Πιο product code εχει thalassi?

 

Βρηκα οντως στο navifirm ελληνικη εκδοση της 12.004 απ την κοσμοτε.

Αν περασω αυτη την εκδοση στο κινητο θα υπαρχει προβλημα?

 

Επιτελους! Ελληνικα στο c7...

Λειπει το transmitter...ελεος...

 

Πάντως έχει το πρόβλημα με το ράδιο. Ίσως αυτά με παράλληλες εισαγωγές δεν το έχουν...

Link to comment
Share on other sites

Παντως phoenix + navifrim δειχνουν οτι τα ελληνικα product codes εχουν μεινει στην 12.003 οντως κ δν υπαρχει 12.004. Η μονη 12.004 ειναι αυτη της κοσμοτε που εβαλα. Λογικα ειναι θεμα χρονου τοτε να αναβαθμιστουν κ τα ελληνικα codes σε 12.004. Αντε να δουμε.

Η 12.003 δεν πρόκειται να «αναβαθμιστεί» σε 12.004. Οι δύο εκδόσεις είναι στην ουσία ίδιες, πρόκειται για τη v12 και στις δύο περιπτώσεις. Να κοιτάτε το πρώτο μέρος του version number (12). Το δεύτερο (003, 004, κλπ) έχει συνήθως να κάνει με country variants, branded εκδόσεις κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχει το πρόβλημα με το ράδιο. Ίσως αυτά με παράλληλες εισαγωγές δεν το έχουν...

 

το δικο μου c7 που ειναι παραεισαγωγης, δεν εχει προβλημα με το ραδιο.το θεωρω παντως τυχαιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η 12.003 δεν πρόκειται να «αναβαθμιστεί» σε 12.004. Οι δύο εκδόσεις είναι στην ουσία ίδιες, πρόκειται για τη v12 και στις δύο περιπτώσεις. Να κοιτάτε το πρώτο μέρος του version number (12). Το δεύτερο (003, 004, κλπ) έχει συνήθως να κάνει με country variants, branded εκδόσεις κλπ.

 

Δν λεω οτι εχουν κατι διαφορετικο, εννοειται αυτο. Απλα ειναι μια λυση για οσους βιαστηκαν να κανουν update το firmware στα παραεισαγωγης c7, οπως εγω για παραδειγμα που το χα σιγουρο οτι ηταν ελληνικο κ ουτε καν κοιταξα..

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Δν λεω οτι εχουν κατι διαφορετικο, εννοειται αυτο. Απλα ειναι μια λυση για οσους βιαστηκαν να κανουν update το firmware στα παραεισαγωγης c7, οπως εγω για παραδειγμα που το χα σιγουρο οτι ηταν ελληνικο κ ουτε καν κοιταξα..

 

φανταζομαι οτι το βιβλιο οδηγιων ηταν φωτοτυπια. αυτο και μονο φτανει για να καταλαβεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δν λεω οτι εχουν κατι διαφορετικο, εννοειται αυτο. Απλα ειναι μια λυση για οσους βιαστηκαν να κανουν update το firmware στα παραεισαγωγης c7, οπως εγω για παραδειγμα που το χα σιγουρο οτι ηταν ελληνικο κ ουτε καν κοιταξα..

Φίλε μου, οι branded συσκευές Cosmote και Vodafone δεν είναι παραεισαγωγής, είναι απλά branded. Παραεισαγωγής θεωρείται μια συσκευή που προοριζόταν για άλλη χώρα αλλά κατέληξε τελικά στην Ελλάδα.

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει πιθανοτητα να δουμε την συσκευη και στα αλλα χρωματα στην Ελλαδα;Εχει αναφερθει οτι κυκλοφορει πιο πολυ το μαυρο και μονο απο την Vodafone το ασημι.Εγω πχ που εχω Cosmote θα το δω το χρωμα σε ασημι που το προτιμω ή μονο στο μαυρο;Και αν ειναι πχ η Cosmote το φερνει αποκλειστικα σε μαυρο τι μπορω να κανω ωστε να χρησιμοποιησω την επιδοτηση μου και να το παρω και σε ασημι; (εννοωντας να μην παω να αγορασω το κινητο σαν συσκευη απο καπου αλλου).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...