Jump to content

[Επίσημο] Nokia C7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θυμίζει έντονα τα E51/E71.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα μείνει με την εντύπωση ότι έχει όντως αφαιρούμενη μπαταρία και το C7 όπως και το C6-01. Το E7 φαντάζομαι επειδή μοιράζεται τον ίδιο σχεδιασμό με το Ν8 θα έχει κι αυτό μη αφαιρούμενη μπαταρία, δεν είμαι σίγουρος όμως. :confused:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα μείνει με την εντύπωση ότι έχει όντως αφαιρούμενη μπαταρία και το C7 όπως και το C6-01. Το E7 φαντάζομαι επειδή μοιράζεται τον ίδιο σχεδιασμό με το Ν8 θα έχει κι αυτό μη αφαιρούμενη μπαταρία, δεν είμαι σίγουρος όμως. :confused:

κατι βρηκα http://www.allaboutsymbian.com/gallery/item/Nokia_C7.php#18

τι λες αφαιρουμενη δεν ειναι?

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

Ναι αφαιρούμενη είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

θα ερθει σε αυτο το χρωμα ?

 

http://europe.nokia.com/PRODUCT_METADATA_0/Products/Phones/C-Series/C7/images/nokia_c7_mahogany_brown_vertical_left_604x604.png

 

Απλά super το χάλκινο!

Μακάρι, γιατί μας έχει φάει η μαυρίλα..

http://europe.nokia.com/PRODUCT_METADATA_0/Products/Phones/C-Series/C7/images/c7_mahogany_brown_front_r_604x604.png http://europe.nokia.com/PRODUCT_METADATA_0/Products/Phones/C-Series/C7/images/c7_mahogany_brown_back_604x604.png

 

& η επίσημη θήκη σιλικόνης της Nokia (CC-1009)

http://europe.nokia.com/MEDIA_BANK_100/R6Accessories/C/CC-1009/CC-1009_overview2_black_604x604.png

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

C7 mini review

 

http://www.pocket-lint.com/review/5003/nokia-c7-symbian-phone-preview

 

C7 Sample photos

 

http://www.allaboutsymbian.com/gallery/item/Nokia_C7.php

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων χρησιμοποιούμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το manual διαπίστωσα ότι κρατώντας το πλήκτρο ξεκλειδώματος για 2'' ανάβει το led της κάμερας και λειτουργεί σαν φακός!

Μάλλον θα δούμε αρκετά ευχάριστα πραγματάκια στo ^3

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ενδιαφέρον κινητό! Μέχρι τώρα, ψηνόμουν να πάρω κάτι σε android, αλλά σε λογικό budget (για τα δικά μου δεδομένα, μέχρι 350 ευρώ) δεν υπάρχει κάποια πολύ αξιόλογη συσκευή. Αν αυτό κυκλοφορήσει γύρω στα 350 και όχι στα 430 που αναγράφεται πιο πάνω, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να με κάνει να το αγοράσω.
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το manual διαπίστωσα ότι κρατώντας το πλήκτρο ξεκλειδώματος για 2'' ανάβει το led της κάμερας και λειτουργεί σαν φακός!

Μάλλον θα δούμε αρκετά ευχάριστα πραγματάκια στo ^3

 

Aυτο γινεται και στο Ν93 (2006)...:O

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

... Αν αυτό κυκλοφορήσει γύρω στα 350 και όχι στα 430 που αναγράφεται πιο πάνω, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να με κάνει να το αγοράσω.

 

Δεν πιστευω φιλε μου να ερθει κατω απο τα 400€, δεδομενου κιολας οτι το C6-01 που ειναι και κατωτερο ερχεται στην τιμη τον 260€ προ φορων (αρα πανω κατω στα 300€ θα ειναι). Η διαφορα τους δεν πιστευω να ειναι μολις 50€ (μακαρι να βγω ψευτης). Εγω προσωπικα το αναμενω περιπου στα 430-450€. Αν ερθει που μακαρι να ερθει κατω απο τα 4 κατοσταρικα πιστευω οτι το κινητο θα κανει απλα...παταγο!

Link to comment
Share on other sites

Γυρω στα 420 να το περιμενετε,απ οτι φαινεται εκει θα κινηθει. Φυσικα εξαρταται παντα απ το "ελληνικο" κερδος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το SAR της συσκευής σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία (βλ. Nokia C7 από εδώ) είναι 0.73 W/kg. Εξαιρετικά χαμηλό για τα σημερινά δεδομένα όπου τα περισσότερα smart-phone φλερτάρουν με το 1.00 W/kg και πάνω!

:)

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Nokia C7 is shipping!

 

ESPOO, Finland – Less than a month since it was announced at Nokia World, the Nokia C7 has begun shipping to to customers around the world. The sleek and beautifully-crafted social networking smartphone becomes the second Symbian^3 device to hit the market.

Combining stainless steel and glass in a sleek, full touch design, the Nokia C7 features a 3.5 inch AMOLD display and looks absolutely stunning! The estimated retail price of the Nokia C7 is EUR 335 before applicable taxes or subsidies, with pricing and availability varying from region to region, operator to operator.

Be sure to give us a shout in the comment section if you plan on picking up a C7.

 

 

http://conversations.nokia.com/2010/10/11/nokia-c7-is-shipping/

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στο Γερμανικό eshop της Nokia το έχει διαθέσιμο για προ παραγγελία στα 429€! Κάτω-κάτω γράφει κάτι που νομίζω ότι αναφέρει πιθανή ημερομηνία παραλαβής τις 20/10/2010...
Link to comment
Share on other sites

Στο Γερμανικό eshop της Nokia το έχει διαθέσιμο για προ παραγγελία στα 429€! Κάτω-κάτω γράφει κάτι που νομίζω ότι αναφέρει πιθανή ημερομηνία παραλαβής τις 20/10/2010...

 

Φαρμάκι η τιμή σε σχέση με το Ν8:(

 

(499€ στο ίδιο eshop)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οντως η τιμη ειναι φαρμακι ρε γμτ (αν ισχυουν αυτα που ακουγονται).Ειχα πει μεχρι μεχρι ενα οριο τα εδινα αλλα δυστυχως ξεφευγει πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Είναι στρατηγική επιλογή να καταστεί η συσκευή "μη ελκυστική από άποψη τιμής", από όσο έψαξα το θέμα, ώστε να μην επηρεάσει τις πωλήσεις του N8.

Όπως επίσης ήταν στρατηγική επιλογή να κυκλοφορήσει το E7 ως η μοναδική S^3 με QWERTY πληκτρολόγιο συσκευή αφήνοντας για όλους τους υπόλοιπους το C6-00 με .. S^1 :-\

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

εγώ εχω μπερδευτεί λίγο με το αν όλες οι συσκευές ^3 θα υποστηρίζουν multitouch, η θα είναι προτέρημα μόνο των πιο ακριβών μοντέλων
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Είναι στρατηγική επιλογή να καταστεί η συσκευή "μη ελκυστική από άποψη τιμής", από όσο έψαξα το θέμα, ώστε να μην επηρεάσει τις πωλήσεις του N8.

Όπως επίσης ήταν στρατηγική επιλογή να κυκλοφορήσει το E7 ως η μοναδική S^3 με QWERTY πληκτρολόγιο συσκευή αφήνοντας για όλους τους υπόλοιπους το C6-00 με .. S^1 :-\

 

στρατηγικη επιλογη χαντακωματος ηταν...οχι απλα στρατηγικη επιλογη

Link to comment
Share on other sites

εγώ εχω μπερδευτεί λίγο με το αν όλες οι συσκευές ^3 θα υποστηρίζουν multitouch, η θα είναι προτέρημα μόνο των πιο ακριβών μοντέλων

Όλες οι συσκευές με S^3 θα υποστηρίζουν. Ευτυχώς, μία λίστα με προηγμένα χαρακτηριστικά, έγιναν επιτέλους στάνταρ όπως οθόνες capacitive με multitouch, USB on the go, επιταχυντής γραφικών, RAM 256MB και άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...