Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,

Σας μιλω απο Κυπρο..νεος στο φορουμ.

Θα ηθελα να μου πειτε το καλυτερο απο αυτα τα ταμπλετ που κυκλοφορουν τωρα,,τα κινεζικα μιλω τους κλωνους..διαθετω γυρω στα 60-80 ευρω..γιατι απο οτι κοιταξα λιγο στο εμπαυ εκει βρηκα τις τιμες.

Απο πλευρας μου επειδη το θελω για ταινιεσ και σερφαρισμα κυριως και ισως και κανα παιχνιδακι απο το android market το θελω τουλαχιστον 7 ιντσες, android 2.2,να παιζει flash(κυριως για youtube) και να υποστηριζει τουλαχιστον τους κυριοτερους τυπους ταινιων.

Ευχαριστω παιδια..ελπιζω να γραφω στο σωστο θεμα περιμενω απαντηση σας και τις προτασεις σα..Θελω τουλαχιστον μεχρι αυριο μεθαυριο να εχω απαντησεις γιατι ανυπομονω να το παρω στα χερια μου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.ebay.co.uk/itm/New-7-MID-4G-Google-Android-2-2-TouchScreen-WiFi-EPAD-APAD-Tablet-PC-/260866800977?pt=UK_iPad_Tablets_eReaders&hash=item3cbcdf7d51#ht_3200wt_1396

 

Βρηκα αυτο και μαλλον αυριο το παραγγελνω..

μου φαινεται καλο και καλυπτει τις αναγκες μου

Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.co.uk/itm/New-7-MID-4G-Google-Android-2-2-TouchScreen-WiFi-EPAD-APAD-Tablet-PC-/260866800977?pt=UK_iPad_Tablets_eReaders&hash=item3cbcdf7d51#ht_3200wt_1396

 

Βρηκα αυτο και μαλλον αυριο το παραγγελνω..

μου φαινεται καλο και καλυπτει τις αναγκες μου

Τι λετε?

 

Τσέκαρε πρώτα το review και το video. Μπορεί να σε βοηθήσουν στην απόφαση σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Σας μιλω απο Κυπρο..νεος στο φορουμ.

Θα ηθελα να μου πειτε το καλυτερο απο αυτα τα ταμπλετ που κυκλοφορουν τωρα,,τα κινεζικα μιλω τους κλωνους..διαθετω γυρω στα 60-80 ευρω..γιατι απο οτι κοιταξα λιγο στο εμπαυ εκει βρηκα τις τιμες.

Απο πλευρας μου επειδη το θελω για ταινιεσ και σερφαρισμα κυριως και ισως και κανα παιχνιδακι απο το android market το θελω τουλαχιστον 7 ιντσες, android 2.2,να παιζει flash(κυριως για youtube) και να υποστηριζει τουλαχιστον τους κυριοτερους τυπους ταινιων.

Ευχαριστω παιδια..ελπιζω να γραφω στο σωστο θεμα περιμενω απαντηση σας και τις προτασεις σα..Θελω τουλαχιστον μεχρι αυριο μεθαυριο να εχω απαντησεις γιατι ανυπομονω να το παρω στα χερια μου

Με 60€ περιμένεις να πάρεις κάτι που να έχει όλα τα παραπάνω??? :blink: :blink:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ισως να μην ειδες οτι ειπα 60-80 ευρω...και ναι με 60 ευρω βρισκω καπου εκει που θελω..παιδια ευχαριστω για τις προτασεις σας που μου κανατε αλλα π.χ ο φιλος με τα 120 ευρω δυστυχως δεν μπορω να δωσω τοσα χρηματα περισσοτερα..θελω κατι λιγο φθηνο

 

με 256 ραμ; γιατι δε βλεπεις καποιο με 512?

 

βρισκω 512 mb σε αυτες τις τιμες

 

Τσέκαρε πρώτα το review και το video. Μπορεί να σε βοηθήσουν στην απόφαση σου.

 

Φιλε φοβερη δουλεια κανεις με τα ριβιους σου...νομιζω πως εμενα προσωπικα μου κανει

 

Παιδια το παραγγειλα

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του forum, είμαι καινούργια στο myphone και θα ήθελα την βοήθεια σας για το Rena3 3G.

 

Από ότι έχω διαβάσει στα posts, υπάρχουν πολλές και θετικές αναφορές για το συγκεκριμένο tablet, το οποίο με ενδιαφέρει και άμεσα. Ψάχνοντας από δω και απο κει βρήκα μία αγγελία για το 3G μοντέλο, αμεταχείριστο και με εγγύηση στα 186 ευρώ.

 

Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας αν αξίζει σαν tablet ειδικά στην συγκεκριμένη τιμή.

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι καλό αυτό;

Τι να προσέξω;

http://www.ebay.co.uk/itm/9-7-IPS-Multi-Touch-RK2918-512MB-RAM-8GB-HDD-Android-2-3-BT-3G-WI-FI-Wopad-M12-/170734713949?pt=UK_iPad_Tablets_eReaders&hash=item27c094fc5d#ht_6878wt_1185

 

Επίσης ξέρει κανείς αν θα παίρνει Android honeycomb 3;

Edited by konv
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι καλό αυτό;

Τι να προσέξω;

http://www.ebay.co.uk/itm/9-7-IPS-Multi-Touch-RK2918-512MB-RAM-8GB-HDD-Android-2-3-BT-3G-WI-FI-Wopad-M12-/170734713949?pt=UK_iPad_Tablets_eReaders&hash=item27c094fc5d#ht_6878wt_1185

 

Επίσης ξέρει κανείς αν θα παίρνει Android honeycomb 3;

Το Link δεν ισχύει πια.

Και τι να το κάνεις το HC αν δεν θα παίζει καλά στην ταμπλέτα σου?Να κοιτάς να υποστηρίζει το Gingerbread και δεν χρειάζεται κάτι άλλο.Εκτός αν βγει το android 4 σε καλή version για την συσκευή σου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Με ενδιαφέρει να μάθω περισσότερες πληροφορίες για το Μ12.

Το παραλάβατε ?

Αν ναι ένα review θα με βοήθαγε πάρα πολύ!

 

Το έχουμε παραλάβει και έχουμε κάνει και το video review.

www.e-tablet.gr

All About Tablets

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω παρει προσφατα το toshiba ac100 περασα το android 2.2 αλλα δεν εχω flash player μηπως μπορει να βοηθησει καποιος; απ το μαρκετ δεν μπορω να το κατεβασω. Υπαρχει τιποτα αλλο; συγνωμη αν δεν ειμαι και στο σωστο θεμα....
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω παρει προσφατα το toshiba ac100 περασα το android 2.2 αλλα δεν εχω flash player μηπως μπορει να βοηθησει καποιος; απ το μαρκετ δεν μπορω να το κατεβασω. Υπαρχει τιποτα αλλο; συγνωμη αν δεν ειμαι και στο σωστο θεμα....

 

Flash 10.2

Flash 10.3

Flash 11

 

Ένα από τα 3 θα πρέπει να σου δουλέψει. Αν όχι τσέκαρε τα ειδικά forums σχετικά με το AC100 που έχεις, να δεις αν έχουν και άλλοι το ίδιο θέμα και τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

 

Όχι φίλε στα 180 ευρώ και χωρις μεταφορικά δεν αξίζει για αυτά που έχει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε στα 180 ευρώ και χωρις μεταφορικά δεν αξίζει για αυτά που έχει.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Το συγκεκριμένο είναι γνωστό ως Herotab M10V2. Τα μόνα του πλεονεκτήματα είναι η οθόνη του και η μπαταρία του, σε οτιδήποτε άλλο έχει μείνει πολύ πίσω καθώς είναι και αρκετά παλιό μοντέλο. Για Android 3.0 ή ανώτερο δεν το βλέπω με τίποτα αφού τόσο καιρό που υπάρχει ούτε το 2.3 δεν έχει πάρει. Από συνδεσιμότητα πάσχει κανονικότατα λόγω αντιγραφής του iPad και των μειονεκτημάτων του σε αυτόν τον τομέα. Έχω κάνει πλήρες τεστ και video για το συγκεκριμένο tablet, αν θες ρίχτα μια ματιά, μπορεί να σου φανούν χρήσιμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να μου πει καποιος αν μπορει το MID V7 να φορεσει καποια καλυτερη εκδοση android λογισμικου.οπως και αν εχει καποιο ελληνικο tutorial για το πως μπορω να αλλαξω rom καποιο site για να βρω roms να κατεβασω και ολα τα σχετικα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να μου πει καποιος αν μπορει το MID V7 να φορεσει καποια καλυτερη εκδοση android λογισμικου.οπως και αν εχει καποιο ελληνικο tutorial για το πως μπορω να αλλαξω rom καποιο site για να βρω roms να κατεβασω και ολα τα σχετικα

http://www.slatedroid.com/forum/179-mid-v7/

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε που εισαι ο μονος που απαντησε...αλλα δεν ειναι και τοσο ξεκαθαρα τα πραγματα σε αυτην την σελιδα..ξερεις κατι συγκεκριμενο να μου δωσεις σαν απαντηση της ερωτησης?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε που εισαι ο μονος που απαντησε...αλλα δεν ειναι και τοσο ξεκαθαρα τα πραγματα σε αυτην την σελιδα..ξερεις κατι συγκεκριμενο να μου δωσεις σαν απαντηση της ερωτησης?

οχι φιλε μου δυστυχως....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αν και η ερώτηση θα έχει γίνει χιλιάδες φορές δυστυχώς λόγω κατεπείγοντως δεν έχω το χρόνο να το ψάξω ενδελεχώς. Ψάχνω για tablet 10'' με Windows 7. Το tablet θα πρέπει να έχει wi-fi, USB και να δέχεται πληκτρολόγιο ενώ θεμιτά είναι τα GPS, stylus input pen, HDMI. Υπάρχει κάποια αξιόλογη πρόταση; Το όριό μας είναι τα 500 ευρώ.

 

Αν δεν υπάρχει κάτι τότε τι προτείνετε από Android;

 

Από μια μικρή έρευνα που έκανα βρήκα τα παρακάτω:

Win 7:

Tablet Acer ICONIA W500 (460 Ευρώ)

Dell Inspiron Duo (470 Ευρώ)

 

Android:

Acer Iconia Tab A500 (352 Ευρώ)

Asus Eee Pad Transformer TF101 (16GB)

Motorola Xoom (399 Ευρώ)

 

Μπορείτε να προτείνετε κάποιο;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν και η ερώτηση θα έχει γίνει χιλιάδες φορές δυστυχώς λόγω κατεπείγοντως δεν έχω το χρόνο να το ψάξω ενδελεχώς. Ψάχνω για tablet 10'' με Windows 7. Το tablet θα πρέπει να έχει wi-fi, USB και να δέχεται πληκτρολόγιο ενώ θεμιτά είναι τα GPS, stylus input pen, HDMI. Υπάρχει κάποια αξιόλογη πρόταση; Το όριό μας είναι τα 500 ευρώ.

 

Αν δεν υπάρχει κάτι τότε τι προτείνετε από Android;

 

Από μια μικρή έρευνα που έκανα βρήκα τα παρακάτω:

Win 7:

Tablet Acer ICONIA W500 (460 Ευρώ)

Dell Inspiron Duo (470 Ευρώ)

 

Android:

Acer Iconia Tab A500 (352 Ευρώ)

Asus Eee Pad Transformer TF101 (16GB)

Motorola Xoom (399 Ευρώ)

 

Μπορείτε να προτείνετε κάποιο;

τα acer και windows και android (32gb) ειναι αριστα.σε android και το transformer ειναι επισης αψογο

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...