Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως παιδιά εγώ που περιμένω να μου έρθει ακόμα το novo 7 advanced δε το έχω μετανιώσει καθόλου,αφού έχει βγει και ice cream sandwich για αυτό!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλα κανεις πρεπει να ειναι τοπ μηχανημα στα χρηματα του με τηλεχειριστηριο κτλ..απλως ειναι λιγο παλιοτερο το hardware του..Απλως εφοσον δεν το εβρισκα και θελω και κατι για ταινιες το w6 δεν θα μου καθησει χαλια πιστευω.

Καλη παραλαβη να εχουμε χωρις τελωνεια φιλε μου και καλα χριστουγεννα

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν νομίζω να έχουμε πρόβλημα με το τελωνείο.Καλά Χριστούγεννα φίλε μου και περιμένω να ανταλλάξουμε γνώμες με την παραλαβή !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Χρόνια Πολλά. Χτες παρήγγειλα από το Amazon UK το HTC Flyer £199.97, δηλαδή περίπου 240€. Πιστεύω είναι σχετικά καλή τιμή για επώνυμο tablet. Για τσεκάρετε http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B004WJ0N0M/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&qid=1324810827&sr=8-1&condition=new, έχει ακόμα μερικά διαθέσιμα. Επίσης έβαλε το eshop στα crazy sundays to HP Touchpad 224€ το οποίο τρέχει Web os αλλά παίρνει Android.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Χρόνια Πολλά. Χτες παρήγγειλα από το Amazon UK το HTC Flyer £199.97, δηλαδή περίπου 240€. Πιστεύω είναι σχετικά καλή τιμή για επώνυμο tablet. Για τσεκάρετε http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B004WJ0N0M/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&qid=1324810827&sr=8-1&condition=new, έχει ακόμα μερικά διαθέσιμα. Επίσης έβαλε το eshop στα crazy sundays to HP Touchpad 224€ το οποίο τρέχει Web os αλλά παίρνει Android.

 

Μπορεί να είχε, αλλά τώρα είναι out of stock.

Και η τιμή από άλλους πωλητές είναι τώρα στις 299 λίρες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.εχθές μου ήρθε το tablet aoson m12.το μηχάνημα τα σπάει!!περίμενα ένα κινέζικο πλαστικό κουτί με χάλια συναρμογή και χάλια ποιότητα κατασκευής,αλλά το μηχάνημα είναι πάρα πολύ στιβαρό.η οθόνη είναι πολύ ευαίσθητη και με πολύ καλή ανάλυση/ευκρίνια.στο θέμα ταινιών οτι και να του έβαλα το έπαιξε απροβλημάτιστα και χωρίς σπασίματα.παιδιά όποιος θέλει κάτι άλλο εδω είμαι.το μηχάνημα το συστήνω ανεπιφύλακτα!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σου και χρόνια πολλά,

αν δεν σου είναι κόπος θα ήθελα να μου πείς για το σήμα wifi του Μ12. έχεις παρατηρήσει τίποτα περίεργο? Πιάνει κανονικά?

επίσης η θύρα hdmi δουλεύει κανονικά? όταν το συνδεεις με TV δείχνουν και οι δύο οθόνες?

Τέλος, από μπαταρία τι λέει?

καλορίζικο σου εύχομαι και καλή χρονιά

Link to comment
Share on other sites

με το wifi οπου και αν πηγα στο σπιτι επιανε παντου(100τ.μ),και δεν αποσυνδεθηκε καθολου οσο και να το δουλεψα.η μπαταρια με το wifi συνεχεια ανοιχτο,οπως μου ηρθε απο κινα (χωρις να το φορτισω δλδ)μου κρατησε 5,5 ωρες αλλα ακομα δεν ειχε σβησει.θυρα hdmi δεν δοκιμασα,δεν εχω καλωδιο Mινι hdmi,αλλα και αυτο ειναι στο δρομο..:lol::lol: οτι αλλο θελεις εδω ειμαι,ευχαριστω για τα καλοριζικα,καλη χρονια να εχετε.
Link to comment
Share on other sites

Αμα το κινητο σου υποστηριζει ασύρματο tethering τότε μπορείς

Vodafone 858 Smart(Huawei U8160):Android 2.2

Crypto Passepartout 70 R84:Android 2.3

:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια και καλή χρονιά

Έχω μόλις πάρει novo7 advanced και πριν λίγο είδα πως κυκλοφορεί και νέο μοντέλο novo7 elf με πολύ καλύτερα specs.Ξέρει κανένας κάτι παραπάνω?

TY

Link to comment
Share on other sites

Γεια και καλή χρονιά

Έχω μόλις πάρει novo7 advanced και πριν λίγο είδα πως κυκλοφορεί και νέο μοντέλο novo7 elf με πολύ καλύτερα specs.Ξέρει κανένας κάτι παραπάνω?

TY

 

H Ainol, σύμφωνα με πληροφορίες, έχει σταματήσει την παραγωγή του Basic και Advanced. Αντικαθίστανται από το Elf, ενώ και το Palladin θα αναβαθμιστεί χρησιμοποιώντας τον Allwinner A10 Cortex A8 επεξεργαστή, καθώς ο Ingenic xBurst JZ4770 τεχνολογίας MIPS που χρησιμοποιεί προς το παρόν είναι μη συμβατός με την συντριπτική πλειψηφία των εφαρμογών για το Android.

www.e-tablet.gr

All About Tablets

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.εχθές μου ήρθε το tablet aoson m12.το μηχάνημα τα σπάει!!περίμενα ένα κινέζικο πλαστικό κουτί με χάλια συναρμογή και χάλια ποιότητα κατασκευής,αλλά το μηχάνημα είναι πάρα πολύ στιβαρό.η οθόνη είναι πολύ ευαίσθητη και με πολύ καλή ανάλυση/ευκρίνια.στο θέμα ταινιών οτι και να του έβαλα το έπαιξε απροβλημάτιστα και χωρίς σπασίματα.παιδιά όποιος θέλει κάτι άλλο εδω είμαι.το μηχάνημα το συστήνω ανεπιφύλακτα!!

 

αν θες μου λες απο που το πηρες?

Λεω να δωδω το νετμπουκ μου για ταμπλετα μιας και το 99% μου χρειαζεται μονο για να βλεπω hd ταινιες και σειρες και να μπαινω ιντερνετ και σοσιαλ νετγουορκς.

:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, θεωρειτε το spice καλυτερο απο το hive??? σκεφτομουν για καποιο απο τα δυο...
"Καλυτερα ανορθόγραφες αλη8ειες παρα καλογραμμενα ψεματα.Η παιδεια δεν ειναι θεμα ορθογραφιας αλλα ανατροφης"
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και Καλη Χρονια σε ολους σας.Εχω φερει απο Κινα το ταμπλετ αντροιτ το M80005W.Υπαρχει καινουργια αναβαθμιση γι'αυτο ? γιατι δεν μπορω να βαλω το ΣΚΑΙΠ μεσα .Σας ευχαριστω πολυ !!!
Link to comment
Share on other sites

Tο θέμα είναι ποιον ακριβώς επεξεργαστή έχει. Το Cortex A8 δεν λέει απολύτως τίποτα γαι τον αν μπορεί να παίξει σωστά ή όχι video. Telechips, Rockchips Samsung κ.λπ είναι όλοι Α8 αλλά δεν παίζουν όλοι MKV σωστά για παράδειγμα.

 

Τελικά είμαι ο μόνος που βρίσκει τις τεχνικές περιγραφές του Plaisio και Multirama ελλεινές, τρισάθλιες και καθόλου ενημερωτικές, ή υπάρχουν και άλλοι?

 

δεν ηξερα οτι παιζει τετοια λεπτομερεια. αν υπαρχει και τα καταφερω εχω βαλει και το moboplayer στην sd μηπως το εγκαταστησω.

σιγουρα οι τεχ. περιγραφες για καποιον ψαγμενο ειναι κακιστες αλλα θα θελαν πολλες εργατοωρες για να το διορθωσουν. αυτες τις εποχες απο παντου κοβουν που λεφτα για βελτιωση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είμαι ο μόνος που βρίσκει τις τεχνικές περιγραφές του Plaisio και Multirama ελλεινές, τρισάθλιες και καθόλου ενημερωτικές, ή υπάρχουν και άλλοι?

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Ούτε αν είναι μονοπύρηνος ή διπύρηνος λέει, ούτε ποιος είναι λέει.

 

Αλλά ο επεξεργαστής δεν νομίζω ότι είναι τόσο το πρόβλημα. Αν είναι να πάρεις μικρό ταμπλετ 7-8 ίντσες σημαίνει θα το έχεις και στο ένα χέρι είτε για browsing, είτε για διάβασμα και κάπως λιγότερο για multimedia. Αν δεν έχει και καλή οθόνη, όπως εδώ το spice, δεν τα δίνεις τα 200 ευρώ έτσι.

Owned HandSets: Nokia 3330- Nokia 6510- Nokia 6600- Samsung D830- Nokia E51- iPhone 3G- Nokia E5- Nokia N9
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε 200 ευρώ δεν μου πάνε στο μυαλό πολλά πιο ανταγωνιστικά tablets.

 

Ίσως τα archos...

 

Sent from my HTC Flyer P512 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα ενα μικρο σημαδι υγρασιας μεσα στην οθονη!Πως θα το βγαλω;

Vodafone 858 Smart(Huawei U8160):Android 2.2

Crypto Passepartout 70 R84:Android 2.3

:)

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα ενα μικρο σημαδι υγρασιας μεσα στην οθονη!Πως θα το βγαλω;

 

Με το πιστολακι για τα μαλλια στην χαμηλη θερμοκρασια και ταχυτητα.το εχω κανει σε κινητο και ειχε μεγαλη επιτυχια.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα για 20 δευτ. το πιστολακι αλλα το σταματησα για να μην υπερθερμανθει χωρις αποτελεσμα:(:(:(

 

PLZ help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Vodafone 858 Smart(Huawei U8160):Android 2.2

Crypto Passepartout 70 R84:Android 2.3

:)

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο μου εριξε ο μικρος νερο και εφυγε αλλα δεν το ειχα μονο 20 δευτ το ειχα κανενα 5λεπτο.ριξε σκετο αερα χωρις θερμοτητα.μετα η αλλη λυση ειναι λυσιμο..
Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά θα πρότεινα στην ίδια τιμή το Momo 8A το οποίο έχει Market και λογικά θα πάρει και ICS σύντομα. Η εμπειρία μου πάντως με το Μοmo 8HD ήταν άριστη και από πλευράς επιδόσεων αλλά και κατασκευής, και θεωρώ ότι και το 8Α θα βρίσκεται αναλογικά στα ίδια επίπεδα.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...