Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας.

Έχω ένα "noname" tablet pc με Android 2.2, έκδοση Kernel 2.6.32.9 και αρ. έκδοσης Froyo Ver 1.5.3-20110819.012300.

Προσπαθώ να συγχρονίσω το ημερολόγιο του Google με το ημερολόγιο του tablet pc αλλά δε βλέπω να έχει τέτοια επιλογή.

Σημειωτέο ότι ο συγχρονισμός των e-mail πραγματοποιείται κανονικά.

Ήθελα να ρωτήσω τους χρήστες εάν έχουν να προτείνουν κάτι σχετικό.

Ευχαριστώ για τη φιλοξενία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση, γίνεται σε android tab να μπει στην usb θύρα stick για 3G ίντερνετ; Το υποστηρίζει;
Owned HandSets: Nokia 3330- Nokia 6510- Nokia 6600- Samsung D830- Nokia E51- iPhone 3G- Nokia E5- Nokia N9
Link to comment
Share on other sites

Αν και η ερώτηση θα έχει γίνει χιλιάδες φορές δυστυχώς λόγω κατεπείγοντως δεν έχω το χρόνο να το ψάξω ενδελεχώς. Ψάχνω για tablet 10'' με Windows 7. Το tablet θα πρέπει να έχει wi-fi, USB και να δέχεται πληκτρολόγιο ενώ θεμιτά είναι τα GPS, stylus input pen, HDMI. Υπάρχει κάποια αξιόλογη πρόταση; Το όριό μας είναι τα 500 ευρώ.

 

Αν δεν υπάρχει κάτι τότε τι προτείνετε από Android;

 

Από μια μικρή έρευνα που έκανα βρήκα τα παρακάτω:

Win 7:

Tablet Acer ICONIA W500 (460 Ευρώ)

Dell Inspiron Duo (470 Ευρώ)

 

Android:

Acer Iconia Tab A500 (352 Ευρώ)

Asus Eee Pad Transformer TF101 (16GB)

Motorola Xoom (399 Ευρώ)

 

Μπορείτε να προτείνετε κάποιο;

 

iXone 101. Το έχω εδώ και ένα χρόνο και είναι μια χαρά. Επίσης, σε διπύρηνο με υψηλότερη ανάλυση το Hedy P100HD είναι μία αξιόλογη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε που εισαι ο μονος που απαντησε...αλλα δεν ειναι και τοσο ξεκαθαρα τα πραγματα σε αυτην την σελιδα..ξερεις κατι συγκεκριμενο να μου δωσεις σαν απαντηση της ερωτησης?

 

Φίλε μου λίγο που το χάζεψα το παραπάνω λινκ (έχω άλλο τάμπλετ εγώ) έχει πολύ πληροφορία για τη ταμπλέτα σου, από ότι καταλαβαίνω υπάρχουν 2 εκδόσεις, αυτή με το μπλέ led (για την οποία παίζουν όλες σχεδόν οι ρομ) και αυτή με το πράσινο, για την οποία η μόνη συμβατη ρομ είναι η Singularity.

Θέλει αρκετό διάβασμα πριν αποφασίσεις να κάνεις κάτι, δημοφιλέστερες ρομ είναι οι:

singularity:

http://www.slatedroid.com/topic/17203-rom-mid-v7-singularity-rom-beta-v5-final-by-roger-calver-based-on-eken-v150-w-video/

uberoid:

http://www.slatedroid.com/topic/18025-rom-universal-hybrid-honeycombmod-uberoid-for-wm8650-devices-v130-w-video/.... να ξέρεις οτι δεν υπάρχει μία τέλεια ρομ, όλες έχουν κάποια + και κάποια -, πρέπει να διαβάσεις λίγο το κάθε thread για να δεις σχόλια και λεπτομέρειες για το πως θα φλασάρεις.... δυστυχώς στις ταμπλέτες είναι εύκολο να μην γίνει κάτι σωστά και να γίνουν brick....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια ερώτηση, γίνεται σε android tab να μπει στην usb θύρα stick για 3G ίντερνετ; Το υποστηρίζει;

 

Το έχω καταφέρει στο παρελθόν σε ένα ACER A500.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.ενδιαφερομαι να αγορασω το wopad m12.εχω βρει μια σελιδα απο ισπανια που το εχει πιο φθηνα απο ολες τις αλλες,

 

http://www.myefox.es/m12-androdi-2-3-10-pulgadas-de-pantalla-capacitiva-rk2918-arquitectura-de-n-cleo-de-1-2-ghz-memoria-de-32g-apoyou-de-tv-wm8988-4g-de-memoria-ampliable-hasta-32gb-p-1175539:0640a3e818cdc804ab2a066f8144d3a5

 

μπορειται να μου πειτε αν παιζει να ειναι μουφα η να παω στην σιγουρη λυση του merimobile?εχει και ενα + η σελιδα απο ισπανια οτι 100% δεν θα σταματησει τελωνειο.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.ενδιαφερομαι να αγορασω το wopad m12.εχω βρει μια σελιδα απο ισπανια που το εχει πιο φθηνα απο ολες τις αλλες,

 

http://www.myefox.es/m12-androdi-2-3-10-pulgadas-de-pantalla-capacitiva-rk2918-arquitectura-de-n-cleo-de-1-2-ghz-memoria-de-32g-apoyou-de-tv-wm8988-4g-de-memoria-ampliable-hasta-32gb-p-1175539:0640a3e818cdc804ab2a066f8144d3a5

 

μπορειται να μου πειτε αν παιζει να ειναι μουφα η να παω στην σιγουρη λυση του merimobile?εχει και ενα + η σελιδα απο ισπανια οτι 100% δεν θα σταματησει τελωνειο.ευχαριστω

 

Φαίνεται για scam http://www.consumercomplaints.in/complaints/wwwmyefoxcom-c680361.html

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.ενδιαφερομαι να αγορασω το wopad m12.εχω βρει μια σελιδα απο ισπανια που το εχει πιο φθηνα απο ολες τις αλλες,

 

http://www.myefox.es/m12-androdi-2-3-10-pulgadas-de-pantalla-capacitiva-rk2918-arquitectura-de-n-cleo-de-1-2-ghz-memoria-de-32g-apoyou-de-tv-wm8988-4g-de-memoria-ampliable-hasta-32gb-p-1175539:0640a3e818cdc804ab2a066f8144d3a5

 

μπορειται να μου πειτε αν παιζει να ειναι μουφα η να παω στην σιγουρη λυση του merimobile?εχει και ενα + η σελιδα απο ισπανια οτι 100% δεν θα σταματησει τελωνειο.ευχαριστω

 

Αν δεν είναι scam όπως λέει ο barca10, είμαι 99% σίγουρος ότι είναι κινέζικο site που κατά πάσα πιθανότητα το έχει ισπανός που ζει στην Κίνα. Απ'ότι είδα στέλνει με DHL και Deutche Post. Για το δεύτερο δεν ξέρω, αλλά με DHL είναι αντε γεια η κατάσταση. Τα 172 ευρώ θα γίνουν μόλις 313 ευρώ για να το παραλάβεις(23% ΦΠΑ + 101 ευρώ αμοιβή εκτελωνισμού, διότι στην DHL δεν κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου όπως στα τελωνεία).

 

Αν το ρισκάρεις ενημέρωσε μας αν είναι σωστός. Αν όχι, το merimobiles είναι η καλύτερη λύση αν και μάλλον θα λάβεις το Μ12 με το νέο έτος.

Edited by Tabletistas
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σας ευχαριστω πολυ!!θα την εκανα την πατατα μου..οχι και βεβαια δεν θα το ρισκαρω,παω για merimobile και ας ερθει μετα τις γιορτες.σημερα ημουνα ετοιμος να το παραγγειλω απο "ισπανια"αλλα λεω δεν γραφω στο forum μηπως τα παιδια ξερουν κατι που σιγουρα εγω δεν ξερω..και παλι χιλια ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι για ένα tablet για να διαβάζω βιβλία on the go (pdf κυρίως), να βλέπω καμμιά ταινία και να πειράζω κανένα word & excel file. Λέω να πάω σε 7'' και όχι μεγαλύτερο γιατί το θέλω μικρό και να χωράει σχεδόν παντού..... Το θέλω για να διαβάζω στο μετρό, μέσα στο bus και κτλ.... για να μην πάνε χαμένες τόσες ώρες....

Mετά από ψάξιμο κλείνω προς το Quicksilver C7.... τα έχει όλα και είναι οικονομικό...

 

Τι γνώμη έχετε?

ΤΙΑ

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι για ένα tablet για να διαβάζω βιβλία on the go (pdf κυρίως), να βλέπω καμμιά ταινία και να πειράζω κανένα word & excel file. Λέω να πάω σε 7'' και όχι μεγαλύτερο γιατί το θέλω μικρό και να χωράει σχεδόν παντού..... Το θέλω για να διαβάζω στο μετρό, μέσα στο bus και κτλ.... για να μην πάνε χαμένες τόσες ώρες....

Mετά από ψάξιμο κλείνω προς το Quicksilver C7.... τα έχει όλα και είναι οικονομικό...

 

Τι γνώμη έχετε?

ΤΙΑ

 

Kατά την γνώμη μου και εμπειρία μου μαζί του, είναι εξαιρετική επιλογή. Αν δεν έτυχε να διαβάσεις και να δεις το review που έχω κάνει, τσέκαρε τα, μπορεί να σου φανούν χρήσιμα.

Link to comment
Share on other sites

Kατά την γνώμη μου και εμπειρία μου μαζί του, είναι εξαιρετική επιλογή. Αν δεν έτυχε να διαβάσεις και να δεις το review που έχω κάνει, τσέκαρε τα, μπορεί να σου φανούν χρήσιμα.

 

Το έχω δει το review σου... μακάρι να υπήρχαν και άλλα για τα υπόλοιπα tablet...

Από την εμπειρία σου .... είναι η σωστή επιλογή στα 7''?

Θα προτεινες κάτι σε 8'' ή όχι ... έχοντας υπόψη για τους λόγους που το θέλω...

Μου άρεσε επίσης ότι μπορείς να συνδέσεις ένα usb stick και να διαβάσει τα αρχεία...

 

Ευχαριστώ...

 

P.S. Στο Quivver C8 που μου προτείνεις μπορείς να συνδέσεις ένα usb stick και να διαβάσει τα αρχεία????

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει το review σου... μακάρι να υπήρχαν και άλλα για τα υπόλοιπα tablet...

Από την εμπειρία σου .... είναι η σωστή επιλογή στα 7''?

Θα προτεινες κάτι σε 8'' ή όχι ... έχοντας υπόψη για τους λόγους που το θέλω...

Μου άρεσε επίσης ότι μπορείς να συνδέσεις ένα usb stick και να διαβάσει τα αρχεία...

 

Ευχαριστώ...

 

P.S. Στο Quivver C8 που μου προτείνεις μπορείς να συνδέσεις ένα usb stick και να διαβάσει τα αρχεία????

 

Για την χρήση που το θέλεις σίγουρα το 8ιντσο θα σου παρέχει πολύ περισσότερα και σίγουρα θα είναι πολύ πιο ξεκούραστο στην χρήση. Εκτός αυτού, η διαφορά στο βάρος με τα 7ιντσα δεν είναι και τόσο μεγάλη.

 

Και το μεγάλο πλεονέκτημα με τα 8ιντσα είναι ότι όλα έχουν full USB θύρα και μπορείς να συνδέσεις κατευθείαν ένα USB stick.

 

Όσο για τα περισσότερα reviews, έρχονται.....Όσα μπορώ τα αγοράζω :), για τα υπόλοιπα βασίζομαι στις παραχωρήσεις από το e-tablet.

Link to comment
Share on other sites

Για την χρήση που το θέλεις σίγουρα το 8ιντσο θα σου παρέχει πολύ περισσότερα και σίγουρα θα είναι πολύ πιο ξεκούραστο στην χρήση. Εκτός αυτού, η διαφορά στο βάρος με τα 7ιντσα δεν είναι και τόσο μεγάλη.

 

Και το μεγάλο πλεονέκτημα με τα 8ιντσα είναι ότι όλα έχουν full USB θύρα και μπορείς να συνδέσεις κατευθείαν ένα USB stick.

 

Όσο για τα περισσότερα reviews, έρχονται.....Όσα μπορώ τα αγοράζω :), για τα υπόλοιπα βασίζομαι στις παραχωρήσεις από το e-tablet.

 

Παρατηρώ.... τα 7'' με τα 8''..... σίγουρα τα 8'' είναι ανώτερα ειδικά στην ανάλυση... αλλά τα 8'' λόγω 4:3 είναι μεγαλύτερα σε όγκο... και εγώ το θέλω για συγκεκριμένο σκοπό.... δηλαδή όσο μικρότερο, ελαφρύτερο για να διαβάζω κανένα e-book....

Τα 8'' έχουν καλύτερη ανάλυση και κτλ... αλλά τα 7'' μικρότερο αισθητά όγκο...

και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω...

 

:(

 

P.S. Στο http://www.chinistore.com μπορείς να βρεις 7''άρια με ανάλυση 1024 χ 600 .... εδώ όχι... μόνο το Samsung P1000 Galaxy Tab

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ.... τα 7'' με τα 8''..... σίγουρα τα 8'' είναι ανώτερα ειδικά στην ανάλυση... αλλά τα 8'' λόγω 4:3 είναι μεγαλύτερα σε όγκο... και εγώ το θέλω για συγκεκριμένο σκοπό.... δηλαδή όσο μικρότερο, ελαφρύτερο για να διαβάζω κανένα e-book....

Τα 8'' έχουν καλύτερη ανάλυση και κτλ... αλλά τα 7'' μικρότερο αισθητά όγκο...

και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω...

 

:(

 

P.S. Στο http://www.chinistore.com μπορείς να βρεις 7''άρια με ανάλυση 1024 χ 600 .... εδώ όχι... μόνο το Samsung P1000 Galaxy Tab

 

Tα 7άρια είναι μικρότερα εννοείται αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα τα χαρακτήριζα αισθητά μικρότερα σε όγκο. Για παράδειγμα, σε μήκος τα 8άρια είναι καταμέσο όρο 1-2 εκατοστά μακρύτερα και 3-4 εκατοστά μεγαλύτερα σε ύψος. Αν δεν σκοπεύεις να βάζεις το 7άρι σε παντελόνι με τεράστιες τσέπες, δεν πιστέυω ότι θα έχεις κάποιο θέμα.

 

Το Wits A91 έχει ανάλυση 1024 x 600, GPS και Bluetooth αλλά του λείπει η έξοδος HDMI, όπως και στο Samsung P1000.

 

PS. Διαβάζω και εγώ πολλά βιβλία και χρησιμοποιούσα το Herotab M10 στις 9.7 ίντσες. Αυτήν την διάσταση θεωρώ ιδανική για διάβασμα και μπορώ να σου πω ότι δεν με κούρασε ποτέ στο κράτημα αν και αισθητά βαρύτερο. Το κρατούσα βέβαια με τα 2 χέρια αλλά και τα περισσότερα βιβλία έτσι τα κρατάμε, έτσι δεν είναι?

Edited by Tabletistas
Link to comment
Share on other sites

Tα 7άρια είναι μικρότερα εννοείται αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα τα χαρακτήριζα αισθητά μικρότερα σε όγκο. Για παράδειγμα, σε μήκος τα 8άρια είναι καταμέσο όρο 1-2 εκατοστά μακρύτερα και 3-4 εκατοστά μεγαλύτερα σε ύψος. Αν δεν σκοπεύεις να βάζεις το 7άρι σε παντελόνι με τεράστιες τσέπες, δεν πιστέυω ότι θα έχεις κάποιο θέμα.

 

Το Wits A91 έχει ανάλυση 1024 x 600, GPS και Bluetooth αλλά του λείπει η έξοδος HDMI, όπως και στο Samsung P1000.

 

PS. Διαβάζω και εγώ πολλά βιβλία και χρησιμοποιούσα το Herotab M10 στις 9.7 ίντσες. Αυτήν την διάσταση θεωρώ ιδανική για διάβασμα και μπορώ να σου πω ότι δεν με κούρασε ποτέ στο κράτημα αν και αισθητά βαρύτερο. Το κρατούσα βέβαια με τα 2 χέρια αλλά και τα περισσότερα βιβλία έτσι τα κρατάμε, έτσι δεν είναι?

 

Ναι σίγουρα.... μόνο που μπορούμε να διπλώνουμε την μεριά που δεν διαβάζουμε και να το πιάνουμε με το ένα χέρι...

Στο σπίτι ΟΚ... αλλά όταν είσαι μέσα σε Μετρό - Bus και κτλ... είναι λίγο out of space να ανοίγεις tablet 10.1.... σωστά????

 

Ερώτηση... αν με τα ίδια λεφτά αγόραζες το QuickSilver C7 ή το Samsung P1000 ... ποιό θα προτιμούσες...

Ποιότητα, ανάλυση vs HDMI, USB connection ..... ?????

 

Witstech A91 GPS.... χμ.... δεν το είχα δει... δεν με νοιάζει τόσο το hmdi... τι λες.... αξίζει??? το έχεις τεστάρει???

 

Όπως πιστεύω ότι το QuickSilver C7 Christmas Deal είναι μεγάλος πειρασμός.... και μάλλον για εκεί θα πάω...

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.ενδιαφερομαι να αγορασω το wopad m12.εχω βρει μια σελιδα απο ισπανια που το εχει πιο φθηνα απο ολες τις αλλες,

 

http://www.myefox.es/m12-androdi-2-3-10-pulgadas-de-pantalla-capacitiva-rk2918-arquitectura-de-n-cleo-de-1-2-ghz-memoria-de-32g-apoyou-de-tv-wm8988-4g-de-memoria-ampliable-hasta-32gb-p-1175539:0640a3e818cdc804ab2a066f8144d3a5

 

μπορειται να μου πειτε αν παιζει να ειναι μουφα η να παω στην σιγουρη λυση του merimobile?εχει και ενα + η σελιδα απο ισπανια οτι 100% δεν θα σταματησει τελωνειο.ευχαριστω

 

ναι αλλα μπορει να μην ερθει ποτε ,η να σου ερθει ενα παρεμφερες για βαλε την διευθυνση στο google search http://www.myefox.es scam και θα δεις το φως το αληθινο;)και ακομα ενα tip αποφευγε να πληρωνεις με πιστωτικη παρα μονο με paypal εκτος και αν ειναι ιστοσελιδα εμπιστοσυνης που δοκιμασαν και αλλοι...

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα.... μόνο που μπορούμε να διπλώνουμε την μεριά που δεν διαβάζουμε και να το πιάνουμε με το ένα χέρι...

Στο σπίτι ΟΚ... αλλά όταν είσαι μέσα σε Μετρό - Bus και κτλ... είναι λίγο out of space να ανοίγεις tablet 10.1.... σωστά????

 

Ερώτηση... αν με τα ίδια λεφτά αγόραζες το QuickSilver C7 ή το Samsung P1000 ... ποιό θα προτιμούσες...

Ποιότητα, ανάλυση vs HDMI, USB connection ..... ?????

 

Witstech A91 GPS.... χμ.... δεν το είχα δει... δεν με νοιάζει τόσο το hmdi... τι λες.... αξίζει??? το έχεις τεστάρει???

 

Όπως πιστεύω ότι το QuickSilver C7 Christmas Deal είναι μεγάλος πειρασμός.... και μάλλον για εκεί θα πάω...

 

To Wits A91 δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, δοκίμασα όμως το προηγούμενο μοντέλο το Α81Η+ το οποίο ήταν πολύ καλό, ειδικά στο GPS του, και τα Wits είναι και τα μόνα που έχουν αποσπώμενη μπαταρία.

 

Πριν πάρω το Quicksilver, τπ P1000 υπήρχε ήδη και το είχα βρει και μεταχειρισμένο σε σχετικά καλή τιμή αλλά αρκετά ακριβότερο από το Quicksilver έτσι και αλλιώς. Προτίμησα το Quick λόγω της συνδεσιμότητας του και της τιμής του φυσικά και με βγάζει κάθε μέρα ασπροπρόσωπο. Υπολείπεται στην μπαταρία σε σχέση με το P1000 αλλά η διάρκεια του μου ήταν και είναι υπεραρκετή για την χρήση που το θέλω και είναι παρόμοια με αυτό που θέλεις και εσύ. Και είναι αλήθεια ότι το Christmas deal το κάνει ακόμα πιο ελκυστικό. Δυστυχώς το πήρα πολύ νωρίς και αναγκάστηκα να τα αγοράσω έξτρα.......:(

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κ εγω κατι, μιας κ ψαχνω για ενα tablet αλλα δεν εχω καταφερει να βγαλω ακρη...!

Το quicksilver ειναι σε ολα τελειο αλλα η αναλυση του μηπως ειναι λιγο χαμηλη για ταινιες κ αν οχι που μπορουμε να αντιμετωπισουμε δυσκολια με το συγκεκριμενο χαρακτηριστικο...? :)

 

ΥΓ. Μηπως αξιζει αυτο που δινει η forthnet...?

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κ εγω κατι, μιας κ ψαχνω για ενα tablet αλλα δεν εχω καταφερει να βγαλω ακρη...!

Το quicksilver ειναι σε ολα τελειο αλλα η αναλυση του μηπως ειναι λιγο χαμηλη για ταινιες κ αν οχι που μπορουμε να αντιμετωπισουμε δυσκολια με το συγκεκριμενο χαρακτηριστικο...? :)

 

ΥΓ. Μηπως αξιζει αυτο που δινει η forthnet...?

 

H ανάλυση του Quicksilver είναι η στάνταρ που κυριαρχεί στην κατηγορία των 7 ιντσών. Σίγουρα δεν θα αποδώσει με τον καλύτερο τρόπο από πλευράς λεπτομέρειας ταινίες HD στην οθόνη του, αλλά σε σύνδεση με full HD τηλεόραση η απόδοση του είναι απλά σούπερ. Ταινίες δύσκολα να κάτσει κάποιος να δει σε 7ιντση οθόνη εκτός συγκεκριμένων περιπτώσεων, οπότε δεν πιστεύω ότι η μικρή του ανάλυση αποτελεί εμπόδιο.

 

Το 8άρι της Forthnet είναι οκ αλλά και αυτό έχει μικρή ανάλυση(800 x 600). Τεράστιο μειονέκτημα του ότι δεν έχει Market. Στα 160 ευρώ είναι πάλι σχετικά οκ αλλά μόνο για νέους συνδρομητές. Στην κανονική του τιμή 229 είναι απαράδεκτα ακριβό με βάση τα χαρακτηριστικά του και την απουσία Market. Το Quivver C8 για παράδειγμα είναι κατά πολύ ανώτερο, με μεγαλύτερη ανάλυση, πίσω κάμερα, Market και την ίδια τιμή.

Link to comment
Share on other sites

To Quivver C8 γιατί δεν μπορώ να το βρω πουθενά στο Internet παρά μόνο στο e-tablet.gr;; Πιο είναι το κανονικό του όνομα; Άλλη ROM μπορεί να φορέσει; ICS θα πάρει κανένα tablet από το e-tablet.gr;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Για το ainol novo 7 basic έχει κανείς άποψη; Βλέπω ότι έχει honeycomb και η τιμή του είναι αρκετά καλή. Δεδομένου ότι έχω το iPad σκέφτομαι να το πάρω για να εκτιμήσω και την εμπειρία με το honeycomb!!!!

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

To Quivver C8 γιατί δεν μπορώ να το βρω πουθενά στο Internet παρά μόνο στο e-tablet.gr;; Πιο είναι το κανονικό του όνομα; Άλλη ROM μπορεί να φορέσει; ICS θα πάρει κανένα tablet από το e-tablet.gr;

 

 

Το Quivver υπάρχει και με το όνομα LY810. Μπορεί να πάρει άλλη ROM την στιγμή που ο κατασκευαστής θα διαθέσει την καινούργια αναβάθμιση. Αυτό μπορεί να συμβεί βέβαια ανά πάσα στιγμή και από την διεθνή κοινότητα των developers.

 

Σε ότι αφορά το ICS και ποια από τα μοντέλα που διαθέτουμε θα αναβαθμιστούν σε αυτήν την έκδοση, είναι ένα θέμα το οποίο το παρακολουθούμε από πολύ κοντά και την στιγμή που θα έχουμε επιβεβαιώσει πλήρως τα μοντέλα τα οποία πραγματικά πρόκειται ή έχουν μόλις αναβαθμιστεί σε ICS και είναι 100% λειτουργικά, θα ενημερώσουμε και τον ιστότοπο μας ανάλογα.

 

Είναι πάγια τακτική μας να μην βασιζίμαστε σε ανεπιβεβαίωτες φήμες ή πληροφορίες, παρά μόνο αφού έχουμε επιβεβαιώσει πλήρως ή τουλάχιστον με την μεγαλύτερη δυνατή ακρίβεια οτιδήποτε αφορά κάποιο από τα μοντέλα που διαθέτουμε, με γνώμονα πάντα την σωστή και ακριβή ενημερώση του αγοραστικού κοινού.

www.e-tablet.gr

All About Tablets

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τεραστια ταλαιπωρια το ταμπλετ που ειχα παραγγειλει εφθασε και το πηρα σημερα στα χερια μου.Μιλω για το Mid V7.

Ξεκινησα κανονικα την συσκευη και το πρωτο πραγμα που θελησα να κανω ηταν να κατεβασω καποιεσ εφαρμογες που ξερω απο παλια αντροιντ συσκευη, ξεκινουσε το download και εβγαζε μυνημα οτι δεν ηταν επιτυχες το κατεβασμα και υστερα εβγαζε το παρακατω error:

 

Authentication Error

"Google Talk failed to login,If this is a google app account confirm that chat service is enable for this account"

 

Πως να το διορθωσω?

Κατα τα αλλα πολυ καλη συσκευη,ο τυπος που το αγορασα μου ειχε και τα angry birds εγκατεστημενα ασχετο που εγω δεν μπορω να κατεβασω οτιδηποτε και το τρεχει πολυ καλα και γενικα ολα τρεχουν πολυ καλα..αρκετα γρηγορο

Edited by SteliosnCy
Link to comment
Share on other sites

Ποιά η γνώμη σας για τα παρακάτω tablets...

 

WonderTab - Android 2.3 Tablet with 8 Inch HD Capacitive Touchscreen, HDMI, and Camera (4GB)

http://www.chinavasion.com/android-tablets-phones/wondertab-android-23-tablet-with-8-inch-hd-capacitive-touchscreen-hdmi-and-camera-4gb/

http://www.wholesale-star.com/wondertab-android-23-tablet-with-8-inch-hd-capacitive-touchscreen-hdmi-and-camera-4gb-p-1071.html

 

 

Ainol NOVO 8 Android 2.3 16GB Cortex A9 HDMI 8.0 inch 1280x768+trackball + Free Remote Control

http://www.merimobiles.com/Ainol_NOVO_8_Android_2_3_16GB_Cortex_A9_HDMI_8_0_i_p/meri0673.htm

 

Ainol Novo 7 Advanced Android 2.3 Cortex A8 Capacitive 7" Tablet - Flash 11 G-Sensor 1080p HDMI 8GB

http://www.gadgetfreakz.co.uk/tablet-pc/ainol-novo-7-advanced-android-2-3-cortex-a8-capacitive-7-tablet-flash-11-g-sensor-1080p-hdmi-8gb.html

 

Witstech A91 7" Android 2.3 Cortex A8 Capacitive Tablet - Flash 10.3 Bluetooth G-Sensor GPS

http://www.gadgetfreakz.co.uk/tablet-pc/witstech-a91-7-android-2-3-cortex-a8-capacitive-tablet-flash-10-3-bluetooth-g-sensor-gps.html

 

Ramos W13HD ICS 4.0 8inch High Resolution Dual Camera 8GB HDMI

Cortex A9 CPU Amlogic 1Ghz CPU, Android 4.0 Ice Cream Sandwich, 1GB DDR3 RAM, 8 inch 5 points Capacitive Multitouch Resolution: 1024*768

http://www.merimobiles.com/Ramos_W13HD_ICS_4_0_8inch_High_Resolution_Dual_Cam_p/meri0737.htm

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...