Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις κάποιο site με ROMs; Ποια rom προτείνεις;

 

Λέω να το αγοράσω....

εδώ είσαι!

http://www.slatedroid.com/forum/204-rena/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά! Καλύτερα να προσέχετε από που αγοραζετε κάτι γιατί θα πρεπει να είστε σίγουροι ότι θα σας βοηθήσει ο πωλητής! Εγώ το πήρα από εδώ το tablet μου http://www.satchris.com/shop/index.php?route=product/product&path=65&product_id=56 και είμαι πολύ ευχαριστημένος γιατί τους έστειλα email να μου το κάνουν update με μία ROOTED έκδοση και μου το έκαναν και μου το έστειλαν.. ένας φίλος μου το πήρε απο κίνα και μόλις το έκανε update κόλλησε και έγινε Bricked και το πέταξε.. να προσέχετε μην την κάνετε καμιά ζημιά.. από το satchris.com μου έστειλαν και τα αρχεία σε περίπτωση που τα χρειαστώ..αν έχει κανείς ίδιο tablet με μένα μπορώ να του στείλω τα αρχεία που μου έστειλαν μαζί με τις οδηγίες! Όποιος θέλει ας στείλει pm.. Edited by yermasogia
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Καλύτερα να προσέχετε από που αγοραζετε κάτι γιατί θα πρεπει να είστε σίγουροι ότι θα σας βοηθήσει ο πωλητής! Εγώ το πήρα από εδώ το tablet μου http://www.satchris.com/shop/index.php?route=product/product&path=65&product_id=56 και είμαι πολύ ευχαριστημένος γιατί τους έστειλα email να μου το κάνουν update με μία ROOTED έκδοση και μου το έκαναν και μου το έστειλαν.. ένας φίλος μου το πήρε απο κίνα και μόλις το έκανε update κόλλησε και έγινε Bricked και το πέταξε.. να προσέχετε μην την κάνετε καμιά ζημιά.. από το satchris.com μου έστειλαν και τα αρχεία σε περίπτωση που τα χρειαστώ..αν έχει κανείς ίδιο tablet με μένα μπορώ να του στείλω τα αρχεία που μου έστειλαν μαζί με τις οδηγίες! Όποιος θέλει ας στείλει pm..

 

Πες μας εντυπώσεις από την ταμπλετα σου.

Αν μπορείς λίγοαναλυτικά. Ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

Πες μας εντυπώσεις από την ταμπλετα σου.

Αν μπορείς λίγοαναλυτικά. Ευχαριστούμε!

Γεια σου φίλε. Έχει 1ghz επεξεργαστή και 512 ram. Είχα βρει στο ιντερνετ ότι το firmware αυτού του ταμπλετ έχει κάποια προβλήματα.. όλοι έλεγαν όμως ότι το ταμπλετ τα σπαει! μόλις το αγόρασα άφησα comment αν μπορούν να μου αλλάξουν το firmware και να το κάνουν update με κάποια από τις νέες custom firmware εκδόσεις και μου απάντησαν αμέσως ότι θα το κάνουν.. οι εντυπώσεις μου είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ! καταρχας είναι ΤΑΧΥΤΑΤΟ! το touch screen με άφησε έκπληκτο..νόμιζα θα είναι όπως κάποια touch screen κινέζικα που αλλού πατάς και άλλο πράγμα ανοίγει χαχα. Το gps με βοήθησε να γυρίσω διάφορα μέρη στην ελλάδα ενω για την κύπρο υπάρχουν χάρτες έτοιμοι σπασμενοι και σπασμένο λογισμικό..επειδή με άφησε πολύ ευχαριστημένο τελικά αγόρασα το λογισμικο :) . Έχω βάλει επάνω application και βλέπω ταινίες με υπότιτλους! Το τάμπλετ αυτό είναι πάρα πολύ γρήγορο.. δοκίμασα tablets φίλων μου τα οποία είναι πολυ αργα.. η τιμή του είναι πολύ λογική.. τα έξοδα αποστολής πολύ λίγα.. Το καλό είναι ότι ήρθε αμέσως με custom firmware αφού το ζήτησα έτσι. μπορώ να δημιουργήσω adhoc δύκτια κλπ χάρη στο rooted firmware. Το angry birds δουλεύει πολύ καλά σε αντίθεση με πολλά άλλα tablets στα οποία δεν ανοίγει.. Επίσης με ρώτησαν αν ήθελα applications και είπα ναι και μου έστειλαν και ένα τεράστιο αρχείο με πάρα πολλά applications. Έχω εγκαταστήσει πάρα πολλά applications και όλα τρέχουν γρήγορα. To GPS είναι ΤΑΧΥΤΑΤΟ! Σε πολλά άλλα tablet ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ, ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΟ.. Το touch screen είναι τόσο καλό που δεν χρειάζεται να χρησιμοποιώ το ραβδάκι του tablet..

Μόλις έκανα την παραγγελεία μου ήρθε ένα email ότι με μεγάλες αγορές όπως η δική μου παίρνω δώρο είτε car mp3 είτε σπρέι πιπεριού.. εγώ διάλεξα car mp3.. και αυτο πολύ καλό.με έσωσε :) οπότε με έναν σπάρο,δύο τριγόνια

 

α ξέχασα να πω ότι έχει και υποδοχή για sd αλλά και 2 ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ ΘΥΡΕΣ USB και όχι μινι που χρειάζονται αντάπτορες.. :)

Edited by Villis
Τα συνεχόμενα μηνύματα απαγορεύονται! Χρησιμοποιήστε το κουμπί "τροποποίηση" εναλλακτικά!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε. Έχει 1ghz επεξεργαστή και 512 ram. Είχα βρει στο ιντερνετ ότι το firmware αυτού του ταμπλετ έχει κάποια προβλήματα.. όλοι έλεγαν όμως ότι το ταμπλετ τα σπαει! μόλις το αγόρασα άφησα comment αν μπορούν να μου αλλάξουν το firmware και να το κάνουν update με κάποια από τις νέες custom firmware εκδόσεις και μου απάντησαν αμέσως ότι θα το κάνουν.. οι εντυπώσεις μου είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ! καταρχας είναι ΤΑΧΥΤΑΤΟ! το touch screen με άφησε έκπληκτο..νόμιζα θα είναι όπως κάποια touch screen κινέζικα που αλλού πατάς και άλλο πράγμα ανοίγει χαχα. Το gps με βοήθησε να γυρίσω διάφορα μέρη στην ελλάδα ενω για την κύπρο υπάρχουν χάρτες έτοιμοι σπασμενοι και σπασμένο λογισμικό..επειδή με άφησε πολύ ευχαριστημένο τελικά αγόρασα το λογισμικο :) . Έχω βάλει επάνω application και βλέπω ταινίες με υπότιτλους! Το τάμπλετ αυτό είναι πάρα πολύ γρήγορο.. δοκίμασα tablets φίλων μου τα οποία είναι πολυ αργα.. η τιμή του είναι πολύ λογική.. τα έξοδα αποστολής πολύ λίγα.. Το καλό είναι ότι ήρθε αμέσως με custom firmware αφού το ζήτησα έτσι. μπορώ να δημιουργήσω adhoc δύκτια κλπ χάρη στο rooted firmware. Το angry birds δουλεύει πολύ καλά σε αντίθεση με πολλά άλλα tablets στα οποία δεν ανοίγει.. Επίσης με ρώτησαν αν ήθελα applications και είπα ναι και μου έστειλαν και ένα τεράστιο αρχείο με πάρα πολλά applications. Έχω εγκαταστήσει πάρα πολλά applications και όλα τρέχουν γρήγορα. To GPS είναι ΤΑΧΥΤΑΤΟ! Σε πολλά άλλα tablet ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ, ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΟ.. Το touch screen είναι τόσο καλό που δεν χρειάζεται να χρησιμοποιώ το ραβδάκι του tablet..

Μόλις έκανα την παραγγελεία μου ήρθε ένα email ότι με μεγάλες αγορές όπως η δική μου παίρνω δώρο είτε car mp3 είτε σπρέι πιπεριού.. εγώ διάλεξα car mp3.. και αυτο πολύ καλό.με έσωσε :) οπότε με έναν σπάρο,δύο τριγόνια

 

Πράγματι, πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου. Αν έχεις χρόνο θα μπορούσες μήπως να μας πεις :

 

1. Το Model number, Kernel version και Build number απο το About device στα Settings

 

2. Αν τσέκαρες το HDMI αν δουλεύει. Και αν ναι μία φώτο θα ήταν ιδανική για να ολοκληρώσει τις πολυτιμες πληροφορίες που έδωσες.

 

Από την στιγμή που το χόμπυ μου είναι το τεστάρισμα και η συλλογή tablets(αγορασμένα από Ελλάδα και Κίνα) ενδιαφέρομαι για όλες τις πιθανές πηγές φθηνών και με υποστήριξη tablets. Έχω κάνει ήδη bookmark το SatChris.com σε περίπτωση που προσθέσει και άλλα tablets εκτός του flytouch, αλλά αναρωτιέμαι για ποιο λόγο δεν θα μπορούσε κάποιος να επιστρέψει ένα προιόν στο υποκατάστημα του στην Θεσσαλονίκη αν τον βόλευε, και γιατί δίνει εγγύηση μόνο 30 ημερών.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε. Έχω δουλεία τώρα το πρωί. Θα σου δώσω όσα μου ζήτησες το μεσμεράκι. 30 μέρες έχει εγγύηση για άμεση αντικατάσταση ή επιστροφή χρημάτων. αυτό το είχα ρωτήσει εγώ..μετά η εγγύηση των συσκευών είναι απο τους ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ;) Στη θεσσαλονίκη έχουν ένα γραφείο. Στο λονδίνο είναι τα κεντρικά τους..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε. Έχω δουλεία τώρα το πρωί. Θα σου δώσω όσα μου ζήτησες το μεσμεράκι. 30 μέρες έχει εγγύηση για άμεση αντικατάσταση ή επιστροφή χρημάτων. αυτό το είχα ρωτήσει εγώ..μετά η εγγύηση των συσκευών είναι απο τους ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ;) Στη θεσσαλονίκη έχουν ένα γραφείο. Στο λονδίνο είναι τα κεντρικά τους..

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια φίλε μου. Θα περιμένω τα ευρήματα σου :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα τη γνωμη σας για αυτο:

http://www.cryptoelectronics.gr/catalog/partdetail.aspx?partno=W003855

Εμπιστευομαι την CRYPTO αρκετα, αλλα δεν εχω βρει κανενα review του συγκεκριμενου μοντελου!

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα τη γνωμη σας για αυτο:

http://www.cryptoelectronics.gr/catalog/partdetail.aspx?partno=W003855

Εμπιστευομαι την CRYPTO αρκετα, αλλα δεν εχω βρει κανενα review του συγκεκριμενου μοντελου!

Γεια παιδιά. καταρχάς δν ανέβασα φώτο και πληροφορίες γιατι είμαι εκτός σπιτιού και νόμιζα θα είμαι πίσω το μεσημέρι αλλά δεν γύρισα..σήμερα το βράδυ η αύριο πρωί θα τα ανεβάσω..

 

Οσον αφορά εσένα Τάκη.. το αρκετά πως το εννοείς? Εγώ ένα mp4 που είχα crypto το έκανα φορματ και έχασε το ραδιόφωνο του και τα πάντα..λειτουργούσε μόνο σαν στικάκι πλεον!!! :blink::blink::blink::blink:

Ένα μοντεμ που είχα ήταν ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ.φτηνοκατασκευή.

Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι φτιάχνουν αυτοί στην Ελλάδα τις συσκευές τους.. ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ FRANCHISE ξένων κατασκευαστών.. αφού ότι mp3/mp4 έχουν το βρήσκω σε κινέζικα site με άλλη μάρκα..αλλα μιλάμε ακριβώς ίδια.. κρατάνε και τον ίδιο αριθμό μοντέλου..πχ αν ένα λέγετε μαρκα "Μ'ΕΚΑΨΕΣ Κ819" ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΣΑΝ "CRYPTO K819"

 

Τώρα οκ δεν ξέρω μπορεί να τους αδικώ αλλα κόβω τον... :X αντίχειρα μου :X , ότι τα προιόντα τους είναι ΚΙΝΕΖΙΚΑ συνήθως φτηνά εώς πολυ φτηνά και κάνουν μια παραγγελεία με το δικό τους όνομα..

Edited by yermasogia
Link to comment
Share on other sites

Το γνωριζω κατασκευαζει στην Κινα τα προιοντα της η Κρυπτο. Ενα mp4 που ειχα ηταν σκυλι για τα λεφτα του (38 ευρω). Γενικοτερα εχω ακουσει καα λογια οσον αφορα το value for money (το οποιο δεν σημαινει ΠΑΝΤΑ και καλη ποιοτητα). Απλα ρωτησα αν ξερει κανεις τιποτα για την ταμπλετα....
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Το γνωριζω κατασκευαζει στην Κινα τα προιοντα της η Κρυπτο. Ενα mp4 που ειχα ηταν σκυλι για τα λεφτα του (38 ευρω). Γενικοτερα εχω ακουσει καα λογια οσον αφορα το value for money (το οποιο δεν σημαινει ΠΑΝΤΑ και καλη ποιοτητα). Απλα ρωτησα αν ξερει κανεις τιποτα για την ταμπλετα....

Γεια σου φίλε μου. Δεν γνωρίζω τίποτα για την ταμπλέτα. εγώ flytouch 3 superpad 3 έχω και είμαι πολυ ευχαριστημένος.. Συγγνώμη που θα το ξαναπώ,δεν σου πάω κόντρα, απλά δεν τα κατασκευάζουν αυτοί, απλά παραγγέλνουν και βάζουν το όνομα τους :) :p αν την πάρεις την ταμπλέτα πάντως να μου πεις πως τα πάει..πριν αγοράσεις κοίτα να βρεις κανένα custom ROOTED firmware να είσαι σίγουρος ότι έχει ελευθερία κινήσεων :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα τη γνωμη σας για αυτο:

http://www.cryptoelectronics.gr/catalog/partdetail.aspx?partno=W003855

Εμπιστευομαι την CRYPTO αρκετα, αλλα δεν εχω βρει κανενα review του συγκεκριμενου μοντελου!

 

Είναι γνωστό στον καθένα ότι σχεδόν η απόλυτη πλειοψηφία όλων των προιόντων πλέον και ειδικά των ηλεκτρονικών κατασκευάζονται στην Κίνα.

 

Σε ότι αφορά το PASSEPARTOUT 70 C124 είναι ένα generic tablet το οποίο διατίθεται στην ελληνική αγορά υπό το brand name της Crypto. Αυτή είναι μία τακτική που χρησιμοποιείται από εκατοντάδες εταιρείες παγκοσμίως.

 

Τα τεχνικά χαρακτηριστικά του PASSEPARTOUT 70 C124 είναι πολύ καλά και όμοια με αυτά του Quicksilver C7, διαφέροντας μόνο στην εξωτερική εμφάνιση και στο πλάτος. Aν παρακολουθήσεις το video review του C7, πιστεύουμε ότι θα σου λυθούν αρκετές απορίες αναφορικά με τις δυνατότητες του PASSEPARTOUT 70 C124, το οποίο θεωρητικά αλλά και με κάθε επιφύλαξη καθώς δεν το έχουμε δοκιμάσει, θα έπρεπε να έχει παρόμοια απόδοση με βάση τα τεχνικά χαρακτηριστικά του, όπως το Quicksilver C7.

www.e-tablet.gr

All About Tablets

Link to comment
Share on other sites

Όσα posts ήταν άσχετα με το θέμα του thread αφαιρέθηκαν άμεσα. Είναι η πρώτη και τελευταία προειδοποίηση, να ασχοληθείτε με tablets και τις επιδόσεις τους και ΟΧΙ με επιχειρήσεις, εταιρίες και ανθρώπους!

 

Το παρόν φορουμ ασχολείται με την τεχνολογία, όχι με ανυπόγραφες δήθεν δυσφημίσεις, χωρίς λόγο και αποδείξεις.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το Μ12 δεν το έχουμε παραλάβει ακόμη....

Καλημέρα

Με ενδιαφέρει να μάθω περισσότερες πληροφορίες για το Μ12.

Το παραλάβατε ?

Αν ναι ένα review θα με βοήθαγε πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Με ενδιαφέρει να μάθω περισσότερες πληροφορίες για το Μ12.

Το παραλάβατε ?

Αν ναι ένα review θα με βοήθαγε πάρα πολύ!

 

Δεν το έχουμε παραλάβει ακόμη, όμως το αναμένουμε μέχρι το τέλος Νοεμβρίου και θα κάνουμε άμεσα video review.

 

Παράλληλα, θέλουμε να επιβεβαιώσουμε την πολύ σωστή λειτουργία του και το γεγονός ότι το θέμα με την αντίστροφη επί της οθόνης προβολή video και παιχνιδιών έχει λυθεί, σύμφωνα με τις εκτεταμένες δοκιμές στις οποίες έχει υποβληθεί το MID M12 από τους ειδικούς συνεργάτες μας στην Κίνα.

www.e-tablet.gr

All About Tablets

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχουμε παραλάβει ακόμη, όμως το αναμένουμε μέχρι το τέλος Νοεμβρίου και θα κάνουμε άμεσα video review.

 

Παράλληλα, θέλουμε να επιβεβαιώσουμε την πολύ σωστή λειτουργία του και το γεγονός ότι το θέμα με την αντίστροφη επί της οθόνης προβολή video και παιχνιδιών έχει λυθεί, σύμφωνα με τις εκτεταμένες δοκιμές στις οποίες έχει υποβληθεί το MID M12 από τους ειδικούς συνεργάτες μας στην Κίνα.

γεια σας μιλατε για αυτο?

http://www.merimobiles.com/MID_M12_9_7inch_Multitouch_Android_2_3_dual_camera_p/meri0704.htm

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι, είναι το ίδιο μοντέλο.

www.e-tablet.gr

All About Tablets

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι το ίδιο μοντέλο.

καλημερα ωραια περιμενω και εγω τα reviews σας.φαινεται πολυ αξιολογο μοντελο

ακομα αν εχετε πληροφοριες για links (site κατασκευαστη , forum κλπ) για updates,roms κλπ.

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειμαι λιγο ασχετος...αν παραγγειλω ενα ταμπλετ πχ. απο το site merimobiles...θα χρειαστει να εχω ανταπτορα για το ρευμα ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειμαι λιγο ασχετος...αν παραγγειλω ενα ταμπλετ πχ. απο το site merimobiles...θα χρειαστει να εχω ανταπτορα για το ρευμα ?

 

Όχι. Είτε ο φορτιστής θα είναι ευρωπαικός με 2 pin είτε θα έχει τον αντάπτορα που χρειάζεται στην συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Καλύτερα να προσέχετε από που αγοραζετε κάτι γιατί θα πρεπει να είστε σίγουροι ότι θα σας βοηθήσει ο πωλητής! Εγώ το πήρα από εδώ το tablet μου http://www.satchris.com/shop/index.php?route=product/product&path=65&product_id=56 και είμαι πολύ ευχαριστημένος γιατί τους έστειλα email να μου το κάνουν update με μία ROOTED έκδοση και μου το έκαναν και μου το έστειλαν.. ένας φίλος μου το πήρε απο κίνα και μόλις το έκανε update κόλλησε και έγινε Bricked και το πέταξε.. να προσέχετε μην την κάνετε καμιά ζημιά.. από το satchris.com μου έστειλαν και τα αρχεία σε περίπτωση που τα χρειαστώ..αν έχει κανείς ίδιο tablet με μένα μπορώ να του στείλω τα αρχεία που μου έστειλαν μαζί με τις οδηγίες! Όποιος θέλει ας στείλει pm..[/Q

 

ΦΙΛΕ yermasogia ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ FLYTOUCH 3 SUPERPAD 3 ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση...

Το kindle fire και το nook tablet θα έχουν τα δικά τους market αντί του android market, και ο μόνος τρόπος να ενεργοποιηθεί το τελευταίο θα είναι προφανώς με custom android rom?

Τα market αυτά παίζουν κανονικά από Ελληνική ip? Με ενδιαφέρει κυρίως το nook tablet, αν γνωρίζει κάποιος από το nook color να με διαφωτίσει :/

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα λοιπον εχω μια απορια!! εχω παρει την μοτορολα χοομ.... αναβοσβινει ενα φως στα δεξια της ταμπετας!!το οποιο δεν ξερω τη ειναι
Link to comment
Share on other sites

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...