Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Εγκατεστησα ενα widget 3g on/off , στην μπαρα ειδοποιησεων δεν εμφανιζεται πλεον το συμβολο οτι ειμαι συνδεδεμενος αλλα στην παραδοση δεδομενων ειναι μονιμως τσεκαρισμενο το "ολα τα δεδομενα κινητης" , τεσταρισα και τον browser και τωρα δεν ανοιγει σελιδες που σημαινει οτι το widget κανει δουλεια.... Αν κατι αλλαξει παλι, θα επανελθω.... Ευχαριστω για την βοηθεια.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν εχει σημασια που ειναι τσεκαρισμενο το "ολα τα δεδομενα κινητης".αυτο που κανουν συνηθως αυτα τα widget-εφαρμογες ειναι να αλλαζουν το ονομα του σημειου προσβασης ωστε να μην μπορεις με τιποτα να μπεις στο ιντερνετ.

αλλος ενας σημαντικος λογος για να βαλει καποιος custom rom ειναι οι διακοπτες στη notification bar.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

 

Εχω ενα προβλημα με το touch της οθονης

Καποιες φορες, μαλλον σε τυχαιες στιγμες, αρχιζουν και πατιουνται διαφορα απο μονα τους στην οθονη, σαν να τα παταω εγω αλλα εννοειται δεν ακουμπαω την οθονη με αποτελεσμα να παιρνει απο μονο του τηλεφωνο η να ανοιγει εφαρμογες.

 

Το προβλημα λυνεται μονο αμα το κλειδωσω με το hard key της συσκευης και το ξαναξεκλειδωσω.

 

Το ειχε κανεις το ιδιο προβλημα? Υπαρχει καποια λυση που μπορειτε να μου προτεινετε;

Ευχαριστω!

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σημασια που ειναι τσεκαρισμενο το "ολα τα δεδομενα κινητης".αυτο που κανουν συνηθως αυτα τα widget-εφαρμογες ειναι να αλλαζουν το ονομα του σημειου προσβασης ωστε να μην μπορεις με τιποτα να μπεις στο ιντερνετ.

αλλος ενας σημαντικος λογος για να βαλει καποιος custom rom ειναι οι διακοπτες στη notification bar.

 

Επειδη δεν ειμαι και πολυ σχετικος με αυτα, πως βαζουμε custom rom στο defy?

Link to comment
Share on other sites

αλλος ενας σημαντικος λογος για να βαλει καποιος custom rom ειναι οι διακοπτες στη notification bar.

 

Δεν χρειάζεται custom rom, μπαίνουν και με το widgetsoid

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ χρήσιμη εφαρμογή δεν την είχα υπόψιν μου.. Αν και με τις ρομ που βάζουμε ποτέ δεν χρειάστηκε να ψάξω
Link to comment
Share on other sites

Όπως επίσης πολύ πιο ωραία εφαρμογή είναι το notification toggle.

Δείτε πως φαίνεται στο δικό μου με την επίσημη 2.2...

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως απο ολα αυτα πιο πολυ με εχει βολεψει τα toggles της miui που ειναι σε μορφη page
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας από ένα νέο χρήστη του κινητού.Γενικά είναι πολύ καλό ως κατασκευή.Το δικό μου έχει ένα θέμα με την κάρτα 2 in 1 της Cosmote. Λόγω λογισμικού δεν την αναγνωρίζει.Ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω κάτι;Επίσης γνωρίζει κανείς αν μπορώ να το πουλήσω κάπου?Είναι ενός μήνα περίπου το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα. Εκανα μολις root στην επισημη 2.2.2 που εχω. Θελω να μου πειτε πως να περασω και που να βρω την gingerbread! Υπαρχει τροπος με το rsdlite?
MotoLover
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εκανα μολις root στην επισημη 2.2.2 που εχω. Θελω να μου πειτε πως να περασω και που να βρω την gingerbread! Υπαρχει τροπος με το rsdlite?

 

ξεκίνα από αυτό

για CM 7,X και όλες της υπόλοιπες ρομ

 

και μετά στο

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=855 για ρομ αρχεια 2init κλπ

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

προσοχη μονο μην μπλεξεις με rsdlite και gb σε καμια περιπτωση γιατι δεν υπαρχει downgrade.μονο απο recovery φλασαρουμε custom rom στο ντεφι.
Link to comment
Share on other sites

μια παρατήρηση απορώ γιατί κάθε 10-15 ποστ ή σελίδες πάντα καταντάμε να γράφουμε τα ίδια και τα ίδια πράγματα ενώ από τους τόσους οδηγούς που έχουν δημοσιευτεί θα μπορούσε να γίνει ένα κλειστό θέμα με πως κάνουμε ροοτ πως και ποιο 2ινιτ (και πως το δουλεύουμε) εγκαθιστούμε και μια λίστα με τις κύριες μαγειρεμένες και που της κατεβάζουμε και πως της εγκαθιστούμε τίποτα άλλο καθώς και τα αρχεία 2ινιτκλπ,κλπ με όλο το σεβασμό προς όλους γιατί οι οδηγοί δεν αλλάζουν μόνο οι εκδόσεις των μαγειρεμένων αλλάζουν

ευχαριστώ και συγνώμη εκ των προτέρων αν πείραξα,ή αν πρόσβαλα άθελα μου κάποιον ή κάποιους έστω και καταλάθος

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

@sokel δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου. Γράφουμε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια. Υπάρχουν και Faq στο xda που θα μπορούσαμε να τα κάνουμε μια απλή μετάφραση.
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ και εγώ. μπορώ να βοηθήσω σε οτι θέλετε.

 

για αρχη νομιζω θα επρεπε να μαζεψουμε τα βασικα που θα αναλυθούν και μετα να δουμε τι υπάρχει ετοιμο στο xda ωστε να γινει μια απλη μετάφραση. στην συνέχεια εμπλουτίζουμε με περισσότερες οδηγίες και το κάνουμε επισημασμένο και κλειδωμένο (αν συμφωνούν οι mods)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση , συχνά μου βγάζει ότι δεν έχω διαθέσιμο χώρο για εγκατάσταση άλλης εφαρμογής , και ενώ κανω εκκαθάριση εφαρμογών απο την διαχείριση εφαρμογών πάλι συνεχίζει τα ίδια .

Καμιά ιδέα πως το αντιμετωπίζουμε ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αν είσαι σε ροοτ κάνε το ποιο κάτω με οποιαδήποτε exrlorer βλέπεις φακέλους ρίζας"root" πχ. ES explorer

/data/tombstones και σβήσε τα πάντα αν θες άσε αυτό που γράφει tombstone_00 και κάνε επανεκκίνηση

αν δεν είσαι πάρε back-up όσες εφαρμογές θες και κάνε επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις

όλα τα παραπάνω ισχίουν αν έχεις προσπαθήσει να μετακινήσεις εφαρμογές στην sd καλό θα ήταν να κάνεις και ένα καθαρισμό στην εφαρμογή google play στις ρυθμίσεις

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να αγοράσω μπαταρία για το Defy μου και παρατήρησα ότι η μπαταρία του Defy + είναι μεγαλύτερη (1700 mAh).

Την έχει βάλει κάνεις στο απλό Defy, για να μου πει αν του δημιουργεί προβλήματά;

Και αν ναι, από που την έχει αγοράσει, γιατί στο Skroutz δεν την βρίσκω.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις μπαταρία από defy + θα φορτίζει μέχρι το 80%

 

Δεν ξέρω μόνο αν έχεις red lens και φλασαρεις gb kernel και φορτίσει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

με ένα απλό googlarisma θα βρεις αλλά όπως λέει και ο saltofx_v θα έχεις πρόβλημα στο φόρτωμα οπότε μαζί με την μπαταρία ψάξε και για φορτιστή έτσι δεν θα σε απασχολεί το θέμα να φτάσεις στην πλήρη χωρητικότητα χόρια που όταν φορτίζει η μία εσύ χρησιμοποιείς το τηλέφωνο κανονικά
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα παιδιά! Από σήμερα το κινητό περνάει στη σύζυγο, εγώ σας αφήνω για νέα μονοπάτια (Νοκια Ν9). Δυο ακριβώς χρόνια μετά ήταν πολύ ωραία στο παρόν thrent. Έμαθα πολλά αλλά οι καιροί αλλάζουν... Πάμε για κάτι νέο...

Θα θελα να ρωτήσω αν μπορώ να διώξω το λογαριασμό μου από το κινητό ΧΩΡΙΣ επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Πέρασα σαν δεύτερο το λογαριασμό της συζύγου, αλλά δεν εμφανίζει στο play καμιά εφαρμογή. Παίζει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν γίνεται! Και εμένα σε λίγο καιρό κλείνει τα 2 χρόνια το κινητό... Τι να πω πραγματικό θηρίο..
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν γίνεται! Και εμένα σε λίγο καιρό κλείνει τα 2 χρόνια το κινητό... Τι να πω πραγματικό θηρίο..

Δηλαδή ο λογαριασμός με το κινητό είναι παντρεμένα, και μόνο με ολική διαγραφή γίνεται... Λάθος της Google νομίζω αλλά, τι να κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Από σήμερα το κινητό περνάει στη σύζυγο, εγώ σας αφήνω για νέα μονοπάτια (Νοκια Ν9). Δυο ακριβώς χρόνια μετά ήταν πολύ ωραία στο παρόν thrent. Έμαθα πολλά αλλά οι καιροί αλλάζουν... Πάμε για κάτι νέο...

Θα θελα να ρωτήσω αν μπορώ να διώξω το λογαριασμό μου από το κινητό ΧΩΡΙΣ επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Πέρασα σαν δεύτερο το λογαριασμό της συζύγου, αλλά δεν εμφανίζει στο play καμιά εφαρμογή. Παίζει κάτι;

 

1)

2)http://androidforums.com/ally-all-things-root/337386-remove-main-google-account-android-without-doing-factory-reset.html

 

και αν δεν δουλέψει γοογλαρε με

delete your google acount without hard reset

έχει αρκετά αποτελέσματα

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...