Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στα νοκια εχει ενα σηματακι μς 2 γραμμουλες κατω απο το σημα...

 

στην θεση τις ενδειξης του gprs

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

ρώτησα σε 2 καταστήματα vodafone και πήρα διαφορετικές απαντήσεις.

τελικά το πακέτο καρτο-ίντερνετ με τα 49€ για πόσες μέρες είναι και πόσα Gb δίνει;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κανείς να μου πει πως θα κατεβάσω ένα mms που μου ήρθε στο κιν; Έχω το Desire HD με Cyanogen Mod πάνω και το Handcent SMS.

Μου έστειλαν MMS και έχει button για download. Αλλά το πατάω, γράφει downloading και δεν τελειώνει ποτέ. 29 ΚΒ υπόθεση είναι...

 

Υπάρχει προφίλ στα APN με MMS αλλά ίσως δε το χρησιμοποιεί; Κανείς;

Link to comment
Share on other sites

ρώτησα σε 2 καταστήματα vodafone και πήρα διαφορετικές απαντήσεις.

τελικά το πακέτο καρτο-ίντερνετ με τα 49€ για πόσες μέρες είναι και πόσα Gb δίνει;

 

ειναι αναλογα με τις ημερες φιλε...το χρησημοποιησα το καλοκαρι με τις διακοπες...και μαλλον θα παρω και τωρα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ρώτησα σε 2 καταστήματα vodafone και πήρα διαφορετικές απαντήσεις.

τελικά το πακέτο καρτο-ίντερνετ με τα 49€ για πόσες μέρες είναι και πόσα Gb δίνει;

όσες γράφει

Αν είναι παλιό γράφει 10 ημέρες 10GB , αν είναι καινούριο γράφει 15 ημέρες 1 GB

Link to comment
Share on other sites

όσες γράφει

Αν είναι παλιό γράφει 10 ημέρες 10GB , αν είναι καινούριο γράφει 15 ημέρες 1 GB

 

σύμφωνα με αυτό, το πακέτο είναι πλέον 15 μέρες - 1GB.

σήμερα ρώτησα έναν υπάλληλο σε άλλο κατάστημα και μου λέει ότι είναι 10 μέρες - 3GB (ότι έρθει πρώτο).

τον ξαναρώτησα και του λέω ότι αυτό έχει αλλάξει και μου λέει ότι είναι σίγουρος γι αυτό που λέει.

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο Vasileios, ανάλογα αν είναι παλιό το πακέτο. Αν είναι παλιό, έχει μέσα κάρτα για 10 μέρες-3GB, αν είναι καινούργιο, 15 μέρες-1GB.
Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο Vasileios, ανάλογα αν είναι παλιό το πακέτο. Αν είναι παλιό, έχει μέσα κάρτα για 10 μέρες-3GB, αν είναι καινούργιο, 15 μέρες-1GB.

 

ο πωλητής μου είπε ότι αν το ενεργοποιήσω τώρα θα ισχύσει το 10 μέρες - 3GB ασχέτως πότε το είχα αγοράσει. του είπα ότι αγοράστηκε παλιά.

με άλλα λόγια μου έλεγε ότι δεν έχει σημασία πότε το αγόρασα και αυτό που ισχύει τώρα είναι αυτό που μου είπε.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος σου είπε. Τα καινούργια έχουν τις νέες κάρτες μέσα. Αν το δικό σου είναι παλιό, έχει την παλιά κάρτα ανανέωσης μέσα, οπότε έχεις 10 μέρες - 3GB.
Link to comment
Share on other sites

Λάθος σου είπε. Τα καινούργια έχουν τις νέες κάρτες μέσα. Αν το δικό σου είναι παλιό, έχει την παλιά κάρτα ανανέωσης μέσα, οπότε έχεις 10 μέρες - 3GB.

 

πιθανόν. περισσότερο εμπιστεύομαι το φόρουμ :p

 

και αν είχα ακόμα παλαιότερη των 10GB, 1 ανα ημέρα για 10 μέρες, ισχύει φαντάζομαι.

το είχα ρωτήσει και παλαιότερα αυτό :O

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάρτες των 10 GB . Προχτές που την δοκίμασα μου έδωσςε 10Gb . Γιαυτό σου λέω ,ότι λέει η κάρτα αυτό και ισχύει.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω ενα πρόβλημα, πριν ενα χρόνο ειχα κάνει ενα συμβόλαιο για 2 χρονια στο προγραμμα 10 gb με netbook . Ολα καλά μέχρι τώρα. Για επαγγελματικούς λόγους έχω έρθει σε ενα νησί σε χωριό χωρίς σήμα 3g. Εδώ θα μεινω για 8-9 μήνες. Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να "παγώσω" τις χρε'ωσεις για όσο είμαι εδώ και να συνεχίσω όταν φύγω? δεν θέλω να κάνω διακοπή συμβολαίου μόνο να παγώσουν τις χρεώσεις.
:cry: :whip:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω ενα πρόβλημα, πριν ενα χρόνο ειχα κάνει ενα συμβόλαιο για 2 χρονια στο προγραμμα 10 gb με netbook . Ολα καλά μέχρι τώρα. Για επαγγελματικούς λόγους έχω έρθει σε ενα νησί σε χωριό χωρίς σήμα 3g. Εδώ θα μεινω για 8-9 μήνες. Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να "παγώσω" τις χρε'ωσεις για όσο είμαι εδώ και να συνεχίσω όταν φύγω? δεν θέλω να κάνω διακοπή συμβολαίου μόνο να παγώσουν τις χρεώσεις.

 

Πάρε στο 13830 και ρώτα τους ευγενικά.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος σου είπε. Τα καινούργια έχουν τις νέες κάρτες μέσα. Αν το δικό σου είναι παλιό, έχει την παλιά κάρτα ανανέωσης μέσα, οπότε έχεις 10 μέρες - 3GB.

 

Εγώ έχω κάρτες των 10 GB . Προχτές που την δοκίμασα μου έδωσςε 10Gb . Γιαυτό σου λέω ,ότι λέει η κάρτα αυτό και ισχύει.

 

τελικά είχατε δίκιο. πήρα γραπτή απάντηση (mail) που επιβεβαιώνει αυτά που λέτε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι σιγουρος οτι κατα 99% η ερωτηση μου εχει απαντηθει ηδη, αλλα επειδη ετοιμαζομαι να φυγω για το φανταριλικι παλι δεν προλαβαινω να βρω την απαντηση (και ζηταω συγνωμη για αυτο). Εχω το vodafone unlimited 50 με 500mb δωρεαν χρηση. Αγορασα ενα android pad και σκεφτομαι να το συνδεσω μεσω του galaxy 3 (το οποιο θα παιζει το router μεσω wifi) και να μπαινω απο εκει. Το προβλημα ειναι οτι δεν γνωριζω αν το teethering επιτρεπεται στο συγκεκριμενο προγραμμα. Γνωριζει κανεις να μου απαντησει? Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι σιγουρος οτι κατα 99% η ερωτηση μου εχει απαντηθει ηδη, αλλα επειδη ετοιμαζομαι να φυγω για το φανταριλικι παλι δεν προλαβαινω να βρω την απαντηση (και ζηταω συγνωμη για αυτο). Εχω το vodafone unlimited 50 με 500mb δωρεαν χρηση. Αγορασα ενα android pad και σκεφτομαι να το συνδεσω μεσω του galaxy 3 (το οποιο θα παιζει το router μεσω wifi) και να μπαινω απο εκει. Το προβλημα ειναι οτι δεν γνωριζω αν το teethering επιτρεπεται στο συγκεκριμενο προγραμμα. Γνωριζει κανεις να μου απαντησει? Ευχαριστω πολυ!

Μια χαρά παίζει το teethering...

 

Καλός πολίτης... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι σιγουρος οτι κατα 99% η ερωτηση μου εχει απαντηθει ηδη, αλλα επειδη ετοιμαζομαι να φυγω για το φανταριλικι παλι δεν προλαβαινω να βρω την απαντηση (και ζηταω συγνωμη για αυτο). Εχω το vodafone unlimited 50 με 500mb δωρεαν χρηση. Αγορασα ενα android pad και σκεφτομαι να το συνδεσω μεσω του galaxy 3 (το οποιο θα παιζει το router μεσω wifi) και να μπαινω απο εκει. Το προβλημα ειναι οτι δεν γνωριζω αν το teethering επιτρεπεται στο συγκεκριμενο προγραμμα. Γνωριζει κανεις να μου απαντησει? Ευχαριστω πολυ!

 

To tethering επίσημα δεν επιτρέπεται. Στην πράξη με iphone πχ δεν μπορείς να έχεις tethering εκτός αν το έχεις jb και βάλεις αντίστοιχη εφαρμογή.

Ωστόσο με android 2.3 σε μη πειραγμένο κινητό και personal hotspot λειτουργία μέσω wifi, το tethering με vodafone δουλεύει ΟΚ. Δοκιμή πριν λίγες μέρες...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

To tethering επίσημα δεν επιτρέπεται. Στην πράξη με iphone πχ δεν μπορείς να έχεις tethering εκτός αν το έχεις jb και βάλεις αντίστοιχη εφαρμογή.

Ωστόσο με android 2.3 σε μη πειραγμένο κινητό και personal hotspot λειτουργία μέσω wifi, το tethering με vodafone δουλεύει ΟΚ. Δοκιμή πριν λίγες μέρες...

 

Στο iPhone δεν επιτρέπεται γιατί έχει γίνει custom development έτσι ώστε το tethering να περνάει απο άλλο APN. Για τα Android δεν ισχύει κάτι τετοιο (τουλάχιστον μέχρι πρόσφατα)!

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να έχω ίντερνετ στον υπολογιστή μέσω κινητού με bluetooth και αν γίνεται πως???. πάντως το κινητό μου είναι jaga
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι νέος χρήστης του unlimited 50 της Vodafone και έχω το lg Renoir. Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν μπορώ να συνδεθώ στο ίντερνετ με οτιδήποτε άλλο πέρα του Wifi. Κατέβασα από το site με μήνυμα τις ρυθμίσεις για το κινητό αλλά δεν θέλει να συνδεθεί με τίποτα.

Στο συνδεσιμότητα -> σημεία πρόσβασης υπάρχει η επιλογή vodafone web με τα παρακάτω:

Φορέας gprs, pap, όνομα χρήστη user, κωδικός pass και apn internet.vodafone.gr

Μετά πάω στο προφίλ ιντερνετ και επιλέγω το προφιλ vodafone internet που χρησιμοποιεί σαν σημείο πρόσβασης την επιλογή vodafone web χωρίς τη χρήση proxy.

Τζίφος...

Τι κάνω λάθος;

 

δοκιμασε λιγο wap.vodafone.gr

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να έχω ίντερνετ στον υπολογιστή μέσω κινητού με bluetooth και αν γίνεται πως???. πάντως το κινητό μου είναι jaga

 

Φίλε αυτό που ζητάς θέλει 2 σελίδες απάντηση, με το συμπάθιο δηλαδή.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου πει τι να κάνω σε αυτήν την περίπτωση. συνδέομαι με το κινητό μου jaga bluetooth στα vista που έχω συνδέομαι με username goweb password goweb αριθμός κλήσης *99***6# . και μου λέει κλήση *99***6# μετά επαλήθευση του κωδικού και του ονόματος και στη δήλωση του υπολογιστή στο διαδίκτυο μου κολαει και κλίνει η σύνδεση τι να κάνω
Link to comment
Share on other sites

το chat με ολους θα συνεχισει απο 1/6 να δινει 15ΜΒ την εβδομαδα.. αρα 15*4=60ΜΒ με 4 €.. αρα μας συμφερει να ενεργοποιουμε το surf&email 60 που δινει 60ΜΒ με 3€...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κανείς να μου πει πως θα κατεβάσω ένα mms που μου ήρθε στο κιν; Έχω το Desire HD με Cyanogen Mod πάνω και το Handcent SMS.

Μου έστειλαν MMS και έχει button για download. Αλλά το πατάω, γράφει downloading και δεν τελειώνει ποτέ. 29 ΚΒ υπόθεση είναι...

 

Υπάρχει προφίλ στα APN με MMS αλλά ίσως δε το χρησιμοποιεί; Κανείς;

 

Εκτός προφιλ(Access Point Names) για MMS πρέπει να υπάρχει και προφίλ για Internet στο κινητό σου,

χωρίς αυτό να σημαίνει πως θα χρεωθείς κίνηση δεδομένων.

Απλά στο Android, το μεν APN(MMS) πατάει επάνω στο δε APN(Internet) για να παίξει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...