Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ξερει κανεις αν μπορεις να συνδεθεις με vodafone live σε συσκευη HTC desire HD με android 2.2; Ειμαι ηδη vodafone με unlimited προγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

H Vodafone πρώτη φέρνει ταχύτητες Mobile Broadband έως 42,2Mbps

 

 

Η Vodafone οδηγεί τις εξελίξεις στην Ελλάδα και παρέχει πρώτη στους συνδρομητές της ταχύτητες λήψης δεδομένων που γρηγορότερες δεν υπάρχουν, έως 42,2Mbps.

 

Ανάμεσα στις πρώτες εταιρείες παγκοσμίως, αναβαθμίζει την υπηρεσία του mobile broadband, μέσω της πλέον προηγμένης τεχνολογίας δικτύου HSPA+ DC (High Speed Packet Access, Dual Carrier). Παράλληλα, αναβαθμίζει και επεκτείνει διαρκώς το δίκτυο της ώστε να παρέχει υψηλού επιπέδου υπηρεσίες mobile broadband σε υψηλό ποσοστό του πληθυσμού αλλά και σε πληθώρα περιοχών της χώρας.

 

Οι νέες αναβαθμισμένες ταχύτητες Vodafone Mobile Broadband παρέχονται αρχικά σε επιλεγμένα σημεία της Αθήνας και θα επεκταθούν σταδιακά και σε άλλες περιοχές της χώρας. Είναι εμπορικά διαθέσιμες, μέσω του αποκλειστικού Vodafone Κ4605 USB Stick με ονομαστικές ταχύτητες έως 42,2Mbps, το οποίο διατίθεται, αρχικά σε περιορισμένη ποσότητα, μέσω των καταστημάτων Vodafone. Για τη διάθεσή του θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

 

Μέσα από την πλέον προηγμένη υπηρεσία Vodafone Mobile Broadband, οι πελάτες της εταιρείας έχουν την ευκαιρία να απολαμβάνουν υψηλού επιπέδου υπηρεσίες ασύρματης ευρυζωνικής πρόσβασης στο Internet και εφαρμογές, όπως πλοήγηση σε ιστοσελίδες, e-mail, instant messaging & social networking, όποτε το χρειαστούν από το φορητό υπολογιστή τους.

Link to comment
Share on other sites

πλάκα μας κάνεις. εδώ δεν μπορείς να πάρεις τηλ. εσύ θέλεις και 3G.

3g δεν έχουμε σε μεγάλες πόλεις και θα πιάνει μέσα στη θάλασσα;:lol::lol:

 

πάντως σήμα θα έχεις σε αρκετά σημεία μιας και περνάει κοντά από νησιά

Edited by nif
Link to comment
Share on other sites

αν έχεις 4net είσαι τυχερός. μπορείς να μπεις τσάμπα χρησιμοποιώντας τον κωδικό σου.

το κακό είναι ότι δε δουλεύει πάντα.

αυτά με minoan. οι άλλες 2 δεν ξέρω τι έχουν

Edited by nif
Link to comment
Share on other sites

Οι σωστές ρυθμίσεις για vodafone internet (όχι μέσω wap) ποιες είναι;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα onda mv815up 3g modem ap th vodafone εδώ και δυο χρόνια. έβαλα άλλη κάρτα από wind και δεν μπορεί να την δει. μάλλον θα είναι κλειδωμένο έχω κάνει google αλλά τίποτα δεν βρήκα. γνωρίζει κάποιος κάτι?

ευχαριστώ

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

πλάκα μας κάνεις. εδώ δεν μπορείς να πάρεις τηλ. εσύ θέλεις και 3G.

3g δεν έχουμε σε μεγάλες πόλεις και θα πιάνει μέσα στη θάλασσα;:lol::lol:

 

πάντως σήμα θα έχεις σε αρκετά σημεία μιας και περνάει κοντά από νησιά

 

Υπάρχουν Repeaters μέσα σε ορισμένα πλοία δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω κάνει πολλές φορές τη διαδρομή τα τελευταία 10 χρόνια...

σήμα έχει αλλά όχι σε όλη τη διαδρομή οπότε μη βασίζεσαι σε αυτό. την περισσότερη ώρα αν δε κάνω λάθος είναι χωρίς σήμα πάντως

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να απενεργοποιησω το ιντερνετ ολη μερα τι πρεπει να κανω?? περνω το 1350 αλλα δεν μου λεει να πατισω τιποτα παρα λεει μονο πληροφοριες για το ιντερνετ ολη μερα:mad:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να απενεργοποιησω το ιντερνετ ολη μερα τι πρεπει να κανω?? περνω το 1350 αλλα δεν μου λεει να πατισω τιποτα παρα λεει μονο πληροφοριες για το ιντερνετ ολη μερα:mad:

 

παρε 1286...απο οτι θυμαμαι εκει ειχα παρει και το ειχα απενεργοποιησει

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να απενεργοποιησω το ιντερνετ ολη μερα τι πρεπει να κανω?? περνω το 1350 αλλα δεν μου λεει να πατισω τιποτα παρα λεει μονο πληροφοριες για το ιντερνετ ολη μερα:mad:

 

Δε χρειαζεται να κανεις τιποτα, μπες στο ιντερνετ απο το κινητο σου και αυτο ειναι ολο :-)

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεται να κανεις τιποτα, μπες στο ιντερνετ απο το κινητο σου και αυτο ειναι ολο :-)

 

Ο φίλος αν δε κατάλαβες θέλει να το απενεργοποιήσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολυ απλό, απενεργοποιείται με την ενεργοποίηση του μηνιαίου πακέτου των 3 ευρώ.

Αν κάποιος δεν θέλει καθόλου Internet καλεί στο 13830 και ζητάει την απενεργοποίηση του Internet.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα windows mobile το Acer X960 και ψαχνω τις ρυθμησεις για το κινητο μου...Στο επισημο site της vodafone δεν εχει το κινητο μου και σε κατι αλλα site που εχω ψαξει εχω βαλει τις ρυθμησεις και δεν δουλευουν...μηπως καποιος μπορει να με βοηθησει???
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεται να κανεις τιποτα, μπες στο ιντερνετ απο το κινητο σου και αυτο ειναι ολο :-)

 

η μπορει να μην μπαινει καθολου

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ακουω ραδιοφωνο μεσο μιας εφαρμογη που κατεβασα απο το ovi store και εχω παρατηρησει οτι με ρυθμισεις web μου κολλαει συνεχεια ενω με ρυθμισεις wap παιζει μια χαρα χωρις να κολλαει. Γιατι συμβαινει αυτο?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα onda mv815up 3g modem ap th vodafone εδώ και δυο χρόνια. έβαλα άλλη κάρτα από wind και δεν μπορεί να την δει. μάλλον θα είναι κλειδωμένο έχω κάνει google αλλά τίποτα δεν βρήκα. γνωρίζει κάποιος κάτι?

ευχαριστώ

 

δεν γνωρίζει κανένας?

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις το πρόγραμμα mobile connect της WIND

με αυτό λογικά θα παίξει

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις έχω και όποιος μπορεί ας με βοηθήσει.

Η πρώτη είναι που μπορώ να βρώ το δίκτυο κάλυψης του 3G της Vodafone.Στο site της δεν βρήκα κάτι σχετικό.

Επίσης πιο πρόγραμμα mobile internet (από smartphone) με καλύπτει ώστε να μπορώ να έχω πρόσβαση όποτε θέλω στο pc μου μέσω remote access από το smartphone.

Όταν είμαι συνδεδεμένος με κάποια εφαρμογή remote access καταναλώνω πολλά MB ή όχι;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει χάρτης κάλυψης 3G στην Vodafone

Θα καλέσεις στο 1399 δωρεάν και θα σου που αν η περιοχή που σε ενδιαφέρει καλύπτετε ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.Για το άλλο ερώτημα;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις έχω και όποιος μπορεί ας με βοηθήσει.

Η πρώτη είναι που μπορώ να βρώ το δίκτυο κάλυψης του 3G της Vodafone.Στο site της δεν βρήκα κάτι σχετικό.

Επίσης πιο πρόγραμμα mobile internet (από smartphone) με καλύπτει ώστε να μπορώ να έχω πρόσβαση όποτε θέλω στο pc μου μέσω remote access από το smartphone.

Όταν είμαι συνδεδεμένος με κάποια εφαρμογή remote access καταναλώνω πολλά MB ή όχι;

 

Για ρίξε μια ματιά εδώ για την κάλυψη 3G... Αλλά για πιο συγκεκριμένες πληροφορίες πρέπει να πάρεις τηλ στο 1399.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...