Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγάλανε και μια νέα προσφορά στη vodafone με -50% στις υπάρχουσες τιμές mobile broadband (για 6 μόνο μήνες, μετά κανονική χρέωση). Κάτι είναι και αυτό.

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10364&utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_content=vmb_land&utm_campaign=20110303Newsletter

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνεις το Broadband, δώστε 1ε να κάνετε την δουλειά σας, η εικόνα μιλάει από μόνη της, μόνο δείτε την σε φουλ ανάλυση για να φαίνονται οι λετομέριες :shifty:
Link to comment
Share on other sites

αυτό που λές ισχύει, αλλά σκέψου ότι κάποιος μπορεί να θέλει να μπαίνει κάθε μέρα, χωρίς ανάγκες για πολύ μεγάλο κατέβασμα...

Σε αυτή την περίπτωση, θα χρεώνεται 30ευρώ το μήνα!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει για για όλες τις νέες ενεργοποιήσεις, (φαντάζομαι οτι ισχύει μόνο για αυτούς που ενεργοποιούν για πρώτη φορά)

οι παλιοί ας πρόσεχαν όπως πάντα...

 

Ετσι ακριβως ειναι αν εχεις ενεργοποιημενο ηδη πακετο .. ιντερνετ .. δεν ισχυει η προσφορα των 500ΜΒ .. ...

Απλα δεν καταλαβα.. Οσοι ενεργοποιησουν ΤΩΡΑ το πακετο 200 θα εχουν με 5 ευρω 500ΜΒ για παντα?? μεχρι να απενεργοποιησουν το πακετο?

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ειναι αν εχεις ενεργοποιημενο ηδη πακετο .. ιντερνετ .. δεν ισχυει η προσφορα των 500ΜΒ .. ...

Απλα δεν καταλαβα.. Οσοι ενεργοποιησουν ΤΩΡΑ το πακετο 200 θα εχουν με 5 ευρω 500ΜΒ για παντα?? μεχρι να απενεργοποιησουν το πακετο?

 

όχι για πάντα για ενεργοποιήσεισ που θα γίνουν μέχρι τέλος μαρτίου. Άρα όσοι το ενεργοποιήσουνε μέχρι τέλος μαρτίου θα το πάρουν 5€ εγώ αυτό καταλαβαίνω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Και γω ετσι καταλαβαινω.. οτι οσοι γραφτουν στο πακετο 200... με 5 ευρω μεχρι τελος Μαρτιου θα παιρνουν 500ΜΒ αντι 200ΜΒ και αυτο για καθε μηνα... ...

θα παρω ομως και ενα τηλεφωνο στο 13830 να το ξεκαθαρισω .. γιατι δεν γραφει στην σελιδα ακριβως τι ισχυει στην συγκεκριμενη προσφορα ... μην πεσουμε σε καμια παγιδα..

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις για internet είναι "internet.vodafone.gr";

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις για internet είναι "internet.vodafone.gr";

Δε βοηθάς.

Με τι συσκευή προσπαθείς να μπεις και σε τι πρόγραμμα είναι η SIM που έχεις μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Vodafone συμβόλαιο με sony ericsson W705.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σε μια συσκευη που εχω 2g(gprs) το ιντερνετ,αν και πολυ πιο γρηγορο απο τους αλλους,αρκετες φορες τρωει κολληματα η δεν μπαινει με την μια.Προβλημα συσκευης η δικτυου;
Link to comment
Share on other sites

Σε μια συσκευη που εχω 2g(gprs) το ιντερνετ,αν και πολυ πιο γρηγορο απο τους αλλους,αρκετες φορες τρωει κολληματα η δεν μπαινει με την μια.Προβλημα συσκευης η δικτυου;

 

Πού και πού το κάνει αυτό και σε μένα. Είναι θέμα δικτύου πιστεύω.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις data plan δοκίμασε το webonly.vodafone.gr

 

χθες συγκεκριμενα με συσκευη iphone .. και ρυθμιση απο ανεκαθεν webonly.vodafone.gr δεν εμπαινε με τιποτα.... πηρα στην εξ πελατων μου λεει δοκιμασε να βαλεις internet.vodafone.gr .... το εκανα και μπηκα αμεσως... δεν ξερω τι εγινε και δεν δουλευε η προηγουμενη ρυθμιση...

 

Παντως ειτε η μια ειτε η αλλη ειναι το ιδιο πραγμα ετσι δεν ειναι? δεν χρεωνεσαι με καμια.. εγω εχω τα 100ΜΒ απο την προσφορα του cu με καθε ανανεωση καρτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω:

Θέλω να αγοράσω πακέτο καρτοinternet 10 ημερών με 20 € και να βάλω τη sim σε ένα nokia 5800 που έχω για λειτουργεί ως usb modem στον υπολογιστή μου.

Γίνεται ή είμαι αναγκασμένος να έχω usb modem.

 

Εάν η ερώτηση έχει απαντηθεί (πιθανότατα) παλιότερα ζητώ συγγνώμη. Παρακαλώ παραπέμψτε με σε αντίστοιχα posts ή topics.

Ευχαριστώ.

Edited by npor
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το πακέτο αυτό από τις 17 Μαρτίου παρέχει μόνο 1GB για 15 ημέρες με κόστος 20 ευρώ.

Βάλε λοιπόν μία απλή κάρτα vodafone και αγόρασε όσες φορές θέλεις μέχρι 31 Μαρτίου πακέτα των 500 ΜΒ με 5 ευρώ .

Φυσικά γίνεται να έχεις το κινητό σαν MODEM

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο.

Δεν το είχα προσέξει.

Ψάχνω, για έναν φίλο, τον οικονομικότερο τρόπο να έχει internet στο σπίτι του μέχρις ότου ενεργοποιηθεί η σύνδεσή του (20 ημέρες περίπου) μετά από μετακόμιση. Άρα μάλλον αυτό που σκέφτηκα δεν είναι η πιο ενδεδειγμένη λύση.

Edited by npor
Link to comment
Share on other sites

Έχω το στικάκι της Voda. Αν του βάλω καλώδιο επέκτασης USB, μέχρι πόσα μέτρα θα πρέπει να είναι για να λειτουργεί απροβλημάτιστα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω την γνωμη σας παντως ιντερνετ μεσω gprs(2g) που χρησιμοποιω μου εχει βγαλει το λαδι.Nαι οκ ειναι γρηγορο αλλα τις μισες φορες σφαλμα η παει σαν χελωνα η δεν μπαινει.Mε wind δεν τα ειχα αυτα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω την γνωμη σας παντως ιντερνετ μεσω gprs(2g) που χρησιμοποιω μου εχει βγαλει το λαδι.Nαι οκ ειναι γρηγορο αλλα τις μισες φορες σφαλμα η παει σαν χελωνα η δεν μπαινει.Mε wind δεν τα ειχα αυτα.

 

Ειδικά για internet δεν έχει νόημα να είσαι σε 2G. Το 3G της vodafone είναι σε γενικές γραμμές σαφώς πιο γρήγορο από της κοσμοτέ...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Έχω το στικάκι της Voda. Αν του βάλω καλώδιο επέκτασης USB, μέχρι πόσα μέτρα θα πρέπει να είναι για να λειτουργεί απροβλημάτιστα?

 

2μέτρα max.

Μετά θα έχεις απώλειες.

Link to comment
Share on other sites

Στον ηλεκτρονικό λογαριασμό μου, τo Vodafone Mobile Broadband γράφει ανανέωση. Τί σημαίνει αυτό?

 

------------------------------------------------------------

Ευχαριστώ nikoskon!

Link to comment
Share on other sites

Στον ηλεκτρονικό λογαριασμό μου, τo Vodafone Mobile Broadband γράφει ανανέωση. Τί σημαίνει αυτό?

 

------------------------------------------------------------

Ευχαριστώ nikoskon!

 

Ανανέωσες το συμβόλαιό σου για έναν ακόμη χρόνο;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Ναι και πήρα 11€ !!!

 

Έλεος, δεν την παλεύει η vodafone. Άκους εκεί 11 ευρώ επιδότηση. Καλύτερα να σου έδινε δώρο ένα κινητό (που της στοιχίζει και λιγότερο ως εταιρίας αφού το παίρνει κατευθείαν από τους προμηθευτές). Ποιο χρήσιμο θα ήταν.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...