Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις 3G ή τουλάχιστον EDGE δίκτυο όταν κάνεις τις δοκιμές?

Και βάλε οπωσδήποτε opera mini :)

 

Γιατι υποστηριζει EDGE η vodafone????

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν παντού έχει EDGE και είναι πολύ μεγάλο πλεονέκτημα σε σχέση με την Cosmote όταν βγαίνεις εκτός 3G κάλυψης.
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν παντού έχει EDGE και είναι πολύ μεγάλο πλεονέκτημα σε σχέση με την Cosmote όταν βγαίνεις εκτός 3G κάλυψης.

 

 

 

εγώ όταν είμαι επαρχία σπίτι μου είμαι άτυχος διότι προφανώς παίρνω σήμα από δύο κεραίες και μια εχω G και μια Ε αλλά περισσότερο G όσο για 3G πρέπει να καθίσω στο μπαλκόνι για ποιαςω :-(. Όσο για την αθήνα σε ένα σημείο έχει σήμα και σε άλλο όχι αστα να πάνε... Την κηφισιά την έχουνε χαντακωσει από σήμα. Ενώ στην κερατέα ποιανεί πολύ καλή κάλυψη 3G αλλά μακριά όχι παντού όσο Ε δεν ποιανεί καθόλου μόνο G.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Eχω προβλημα με το zero fb.Mου ψιλοκολαει και μπαινει αργα και εκει που γραφει "facebook" βγαινει ενα ερωτηματικο(στην σελιδα του fb οταν μπω).Kινητο 2g(gprs)Tι μπορει να συμβαινει;Παλια δεν υπηρχε προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

toympa αυτο που σου ειπαν απο το 13830 ισχυει.αν δεν κανω λαθος περσι αλλαξε αυτο ωστε να συμμορφωθει με την Ευρωπαικη νομοθεσια που ειπε καποιος φιλος. και νομιζω εκτος απο αυτο στα λοιπα προγραμματα mobile internet δεν μπορει καποιος να χρεωθει πανω απο ενα ποσο αν ξεπερασει τον ογκο
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Eχω προβλημα με το zero fb.Mου ψιλοκολαει και μπαινει αργα και εκει που γραφει "facebook" βγαινει ενα ερωτηματικο(στην σελιδα του fb οταν μπω).Kινητο 2g(gprs)Tι μπορει να συμβαινει;Παλια δεν υπηρχε προβλημα.

και σε μενα μπλοκαρει και θελει refresh:mad:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι υποστηριζει EDGE η vodafone????

 

3g, edge και ΗSDPA. βεβαια αν εισαι σε κανενα υπογειο η κλεισμενος μονο gsm

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΊΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΊΤΕ ΤΙ ΡΥΘΜΊΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΌ ΣΤΟ VODAFONE ΚΙΝΗΤΌ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΈΧΩ INERNET ΣΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΕ BLUETOOTH
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΊΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΊΤΕ ΤΙ ΡΥΘΜΊΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΌ ΣΤΟ VODAFONE ΚΙΝΗΤΌ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΈΧΩ INERNET ΣΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΕ BLUETOOTH

 

καλύτερα να συνδέσεις το κινητό σου με καλώδιο στον υπολογιστής σου και να χρησιμοποιήσεις το κινητό σου ως μόντεμ . Το εχω δοκιμάσει με bluetooth μόνο σε λαπτοπ και πηγαίνει παρά πολύ αργά. Βέβαια εάν θέλεις να το δοκιμάσεις ενεργοποίησε το bluetooth και στις δύο συσκευές κινητού και υπολογιστή και μετά κανε ζευξη παίρνωντας τις συσκευές με έναν ίδιο κωδικό και μετά κανε δεξί κλικ στο εικονίδιο του του β κάτω δεξιά στο ρολόι και επέλεξε σύνδεση σε δίκτυο κάπως έτσι το γράφει επιλεγείς την συσκευή σου και κανείς σύνδεση. Και μετά το αποδέχεσε. Αλλά πιστεύω ότι πρώτα πρέπει να έχεις περάσει τις ρυθμίσεις ως μόντεμ στον υπολογιστή σου και μετά να μπορέσεις να συνδεθείς είναι παρά πολύς καιρός που το είχα δοκιμάσει και δεν θυμάμαι ακριβώς.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω μια απορία. Βασικά θέλω να ρωτήσω αν μπορώ με την κάρτα του κινητού μου να έχω broandband internet με USB stick της Vodafone. Ξέρει κανείς πως γίνετε και αν γίνετε??? Η κάρτα sim που έχω είναι της vodafone και αυτή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω μια απορία. Βασικά θέλω να ρωτήσω αν μπορώ με την κάρτα του κινητού μου να έχω broandband internet με USB stick της Vodafone. Ξέρει κανείς πως γίνετε και αν γίνετε??? Η κάρτα sim που έχω είναι της vodafone και αυτή.

 

νομιζω η καρτα πρεπει να ειναι 3g

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι νέος χρήστης του unlimited 50 της Vodafone και έχω το lg Renoir. Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν μπορώ να συνδεθώ στο ίντερνετ με οτιδήποτε άλλο πέρα του Wifi. Κατέβασα από το site με μήνυμα τις ρυθμίσεις για το κινητό αλλά δεν θέλει να συνδεθεί με τίποτα.

Στο συνδεσιμότητα -> σημεία πρόσβασης υπάρχει η επιλογή vodafone web με τα παρακάτω:

Φορέας gprs, pap, όνομα χρήστη user, κωδικός pass και apn internet.vodafone.gr

Μετά πάω στο προφίλ ιντερνετ και επιλέγω το προφιλ vodafone internet που χρησιμοποιεί σαν σημείο πρόσβασης την επιλογή vodafone web χωρίς τη χρήση proxy.

Τζίφος...

Τι κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από το πρωί δεν μπορώ με τίποτα να συνδεθώ από το htc desire μέσω του exchange server και να λάβω email.

Ξέρει κανείς κάτι?

άλλαξαν τίποτα στις ρυθμίσεις τους?

Link to comment
Share on other sites

3g, edge και ΗSDPA. βεβαια αν εισαι σε κανενα υπογειο η κλεισμενος μονο gsm

 

ποιο είναι καλύτερο απο ποιο?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση: Το πακέτο που ήταν προσφορά 5 ευρώ-500MB τελείωσε ή τελειώνει στο τέλος του μήνα?Αν τέλειωσε υπάρχει το 7 ευρώ-200 MB αν ισχύει ακόμα πώς το ενεργοποιώ?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ενεργοποιήσεις το πακέτο με οποιονδήποτε από τους παρακάτω τρόπους:

Aποστέλλοντας "ΣΕ200" ή "SE200" στο 19109

Καλώντας 1286 δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

εχω το SE VIVAZ και εχω ενεργοποιήσει το VFweb για να συνδέομαι στο internet, για facebook, msn, skype η Nimbuzz

ηθελα να ρωτήσω αν συνδεθω στο Nimbuzz και το αφησω συνδεδεμένο και το HIDE σαν προγραμμα συνεχίζει η vodafone να χρεώνει δεδομένα?

πως καταλαβαίνω οτι ειμαι συνδεδεμένος στο internet? με το wifi καταλαβαίνεις με το εικονίδιο που ανοιγει!

με το VFweb?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Aπο χθες εχω πολυ χαμηλες ταχυτητες,αποσυνδεσεις και δυσκολια συνδεσης στο zero fb.Tι μπορει να συμβαινει;
Link to comment
Share on other sites

εχω το SE VIVAZ και εχω ενεργοποιήσει το VFweb για να συνδέομαι στο internet, για facebook, msn, skype η Nimbuzz

ηθελα να ρωτήσω αν συνδεθω στο Nimbuzz και το αφησω συνδεδεμένο και το HIDE σαν προγραμμα συνεχίζει η vodafone να χρεώνει δεδομένα?

πως καταλαβαίνω οτι ειμαι συνδεδεμένος στο internet? με το wifi καταλαβαίνεις με το εικονίδιο που ανοιγει!

με το VFweb?

 

ευχαριστω

 

Οτιδηποτε εφαρμογη στο κινητο παιρνει στελνει δεδομενα φυσικα χρεωνονται αναλογα με το προγραμμα χρησης που εχεις.ακομα και καποιες εφαρμογες πχ οπως αυτα τα messenger τρεχουν και μενουν συνδεμενα με μικρη μεν κινηση αλλα παραμενει κινηση.Αλλα λογικα ολες οι συσκευες οταν ειναι συνδεμενες στο ιντερνετ οχι με wifi εμφανιζουν ενα συμβολο οπου δειχνει οτι υπαρχει κινηση δεδομενων απο το τηλεφωνο.. τουλαχιστον στα ΝΟΚΙΑ και στα iphone ειναι πολυ εμφανες .. τωρα στο δικο σου δεν εχω δει αλλα λογικα θα εχει τσεκαρε το βιβλιαρακι της συσκευης που εξηγει τα συμβολα εκει μεσα θα υπαρχει λογικα...

 

το nimmbuzz φανταζομαι ειναι κατι σαν το ebuddy... εχει ρυθμισεις πως θελεις να δουλευει το προγραμμα αν τρεχει στο backround αν μενει συνδεμενο .. η αν αποσυνδεετε αυτοματα εφοσον τρεχει στο backround μετα απο οση ωρα θες.. για να αποφυγεις αυτες τις χρεωσεις

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

εχω το SE VIVAZ και εχω ενεργοποιήσει το VFweb για να συνδέομαι στο internet, για facebook, msn, skype η Nimbuzz

ηθελα να ρωτήσω αν συνδεθω στο Nimbuzz και το αφησω συνδεδεμένο και το HIDE σαν προγραμμα συνεχίζει η vodafone να χρεώνει δεδομένα?

πως καταλαβαίνω οτι ειμαι συνδεδεμένος στο internet? με το wifi καταλαβαίνεις με το εικονίδιο που ανοιγει!

με το VFweb?

 

ευχαριστω

 

στα νοκια εχει ενα σηματακι μς 2 γραμμουλες κατω απο το σημα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...