Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ταχύτητα μετά τα 200 ΜΒ κατεβαίνει στα 64kbps

 

Για το "Internet όλη μέρα" μιλάς ή για κάτι άλλο;

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρεται και στην σελίδα:

Η Vodafone δύναται, όμως, να αναπροσαρμόσει την ταχύτητα πλοήγησης στο 3G για τη διασφάλιση της ποιότητας του δικτύου της.

 

Αυτό με κοινή λογική, σημαίνει πως για τα πρώτα 10ΜΒ σου δίνει την εγγύηση 3G ταχύτητας. Μετά τα 10ΜΒ, και αν υπάρχει υπερφόρτωση στο δίκτυο, μπορεί η εταιρία, να κατεβάσει την ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω και εγω κατι..με το ιντερνετ ολη μερα μπορω να δω streaming video..εννοω ζωντανη μεταδοση ποδοσφαιρου??

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανονικά!
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει δοκιμάσει κανείς να κατεβάσει πάνω από 100mb χωρίς μείωση ταχύτητας? Τις 2 τελευταίες μέρες μου μείωσαν την ταχύτητα μετά την επανασύνδεση όταν έφτασα τα 97MB...
Link to comment
Share on other sites

To ιντερνετ ολη μερα .. ενεργοποιειται στο 1350 γραφει στην σελιδα.Η απενεργοποιηση γινεται και παλι απο το 1350 η απο την εξυπηρετηση πελατων?
Link to comment
Share on other sites

To ιντερνετ ολη μερα .. ενεργοποιειται στο 1350 γραφει στην σελιδα.Η απενεργοποιηση γινεται και παλι απο το 1350 η απο την εξυπηρετηση πελατων?

Λογικα δε γινεται η ενεργοποιηση οταν πας να καταναλωσεις δεδομενα; Δλδ δε νομιζω να χρεωνει καθε μερα 1€. Αλλιως ειναι 30€ το μηνα. Μαλλον τη στιγμη που πας να καταναλωσεις το πρωτο kb να στελνει το "σημα" οτι εχεις το internet με 1€. (Αν μιλαμε για το ιδιο πακετο παντα...)

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Λογικα δε γινεται η ενεργοποιηση οταν πας να καταναλωσεις δεδομενα; Δλδ δε νομιζω να χρεωνει καθε μερα 1€. Αλλιως ειναι 30€ το μηνα. Μαλλον τη στιγμη που πας να καταναλωσεις το πρωτο kb να στελνει το "σημα" οτι εχεις το internet με 1€. (Αν μιλαμε για το ιδιο πακετο παντα...)

 

Ναι για το ιδιο μιλαμε.Απλα λεμε αν θελει καποιος να σταματησει την συγκεκριμενη υπηρεσια αν πρεπει να κανει απενεργοποιηση και της υπηρεσιας μετα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι για το ιδιο μιλαμε.Απλα λεμε αν θελει καποιος να σταματησει την συγκεκριμενη υπηρεσια αν πρεπει να κανει απενεργοποιηση και της υπηρεσιας μετα.

Μαλλον με το να μη μπαινει κανεις μεσω δεδομενων. Γιατι αν μετα δοκιμασει να μπει και δεν εχει την υπηρεσια, θα χρεωθει πιο πολυ. Οποτε ισως ειναι και κατι σαν "προστασια".

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλείς το 1350 και κάνεις απενεργοποίηση .

Χρειάζετε αν πρόκειται να αγορασεις άλλο πακέτο π.χ 60 ΜΒ τον μήνα με 3 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

μου στείλανε κάποια mms σε cu αλλά επειδή χρησιμοποιούσα προσωρινά ένα κινητό που δε δέχεται mms μου ήρθε μήνυμα ότι δεν μπορώ να δω το περιεχόμενο.

πως μπορώ να δω τώρα τα mms. μπήκα και στο myaccount μήπως και εμφανιστούνε εκεί αλλά τίποτα. (τι ρόλο βαράει αυτό το mms album που έχει;)

στο μήνυμα που έλαβα στο κινητό δεν εμφανίζεται καν ο αποστολέας του mms.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μόλις έκλεισα το τηλέφωνο με το 13830! Έχω βάλει το mobile internet small 100MB ,εδώ και 2 μέρες, έχω κάνει χρήση περίπου 1,3ΜΒ όταν παίρνω το 13830 για να ακούσω το υπόλοιπο μου λέει έχετε 100ΜΒ διαθέσιμα.

 

Και ερωτώ τώρα εγώ, το σύστημα που μου λέει το υπόλοιπο υπόκειται σε κάποιον περιορισμό ΜΒ? Δηλαδή έκανες χρήση 10ΜΒ σου τα λέω, έκανες 1,3ΜΒ πριτς μη σου τα πω.

 

Στο 13830 μίλησα με 3 διαφορετικά παιδιά, άκρη ουδείς έβγαλε.

Να σας πω πληροφοριακά ότι έχω κατεβάσει τις ρυθμίσεις απο το site της voda τις VFweb --- internet.vodafone.gr

 

Τί κάνω λάθος? Στη Voda μου είπαν να το τρέξω άλλη μια μέρα και να ξαναπάρω αμα δεν τα περνάει το σύστημα.

 

λίγη βοήθεια...!:O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μόλις έκλεισα το τηλέφωνο με το 13830! Έχω βάλει το mobile internet small 100MB ,εδώ και 2 μέρες, έχω κάνει χρήση περίπου 1,3ΜΒ όταν παίρνω το 13830 για να ακούσω το υπόλοιπο μου λέει έχετε 100ΜΒ διαθέσιμα.

 

Και ερωτώ τώρα εγώ, το σύστημα που μου λέει το υπόλοιπο υπόκειται σε κάποιον περιορισμό ΜΒ? Δηλαδή έκανες χρήση 10ΜΒ σου τα λέω, έκανες 1,3ΜΒ πριτς μη σου τα πω.

 

Στο 13830 μίλησα με 3 διαφορετικά παιδιά, άκρη ουδείς έβγαλε.

Να σας πω πληροφοριακά ότι έχω κατεβάσει τις ρυθμίσεις απο το site της voda τις VFweb --- internet.vodafone.gr

 

Τί κάνω λάθος? Στη Voda μου είπαν να το τρέξω άλλη μια μέρα και να ξαναπάρω αμα δεν τα περνάει το σύστημα.

 

λίγη βοήθεια...!:O

 

Εγώ 1 χρόνο έχω το mobile internet small, αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι δεν είναι και πολύ ακριβής ο μετρητής.. Πάντα θα έχει αποκλίσεις... Εγώ θα σου πρότεινα να καταναλώσεις σε μία "συνεδρία" στο internet πάνω από 2 mb και μετά να δεις αν θα στο έχει δείξει ο μετρητής.. Εξάλλου από τη στιγμή που είναι ενεργοποιημένο το mobile internet μη φοβάσαι για λάθος χρεώσεις.. Ακόμα και λάθος να έχει γίνει κάτι σίγουρα θα σου πιστώσουν το ποσό.

Επίσης, πριν πόσο καιρό έχεις βάλει το mobile internet small? Πότε το ενεργοποίησες δηλαδή? Είσαι σίγουρος ότι όταν έκανες όλη την χρήση των 1,3 mb ήταν ενεργοποιημένο? Και κάτι τελευταίο.. μήπως είσαι από ανανέωση συμβολαίου ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι απο ανανέωση συμβολαίου!Σήμερα έχω μια βδομάδα που άλλαξα πρόγραμμα.

Το πρόγραμμα σίγουρα έχει ενεργοποιηθεί γιατί ξεκίνησα χρήση αφού άκουσα ότι έχω 100μβ διαθέσιμα. Τα μβ κάθε πόσο ανανεώνονται? Κάθε μήνα ή όποτε ανανεώνεται κ το πρόγραμμα ομιλίας?

Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι απο ανανέωση συμβολαίου!Σήμερα έχω μια βδομάδα που άλλαξα πρόγραμμα.

Το πρόγραμμα σίγουρα έχει ενεργοποιηθεί γιατί ξεκίνησα χρήση αφού άκουσα ότι έχω 100μβ διαθέσιμα. Τα μβ κάθε πόσο ανανεώνονται? Κάθε μήνα ή όποτε ανανεώνεται κ το πρόγραμμα ομιλίας?

 

Κάθε 1η του μηνός ανανεώνεται. Δεν έχει σχέση με το πρόγραμμα φωνής.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι και τα δεδομενα, πανε αναλογικα με τη φωνη. Αν δλδ εχεις 5 μερες για να κλεισει ο μηνας, δε θα σου δωσουν ολα τα δεδομενα, αλλα ποσο αναλογει για τις 5 αυτες μερες. Οπως γινεται και με τη φωνη.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Κατι περίεργο έγινε σήμερα με το ιντερνετ μου.

 

Λοιπον εχω CU και έχω βάλει πριν 1 βδομάδα το πακέτο surf & email60 με 3ευρο/μήνα.

 

Προχθές παρατήρησα μια ασυνήθιστη χρέωση στην κάρτα γύρω στα 7 ευρώ (δεν ξέρω που κ πως φύγανε...) κ σήμερα στέλνω μήνημα να δω τα υπόλοιπα ΜΒ και απο 35 που είχα προχθές μου λέει τώρα έχετε 535ΜΒ!

 

Πήρα και τηλ στη βοντα κ μου λένε δεν βλέπουμε κατι περίεργο. Μετά απο μερικές ώρες μου έρχεται μύνημα οτι έχω αυτόματα κ εντελώς δωρεάν? 500ΜΒ έως τις 12/11 δηλαδή για 1 εβδομάδα.

 

Τι παίζει ξέρει κανεις? Παίζει να μου κανει δώρο η βοντα 500ΜΒ μιας κ έχω κ τα γεννέθλιά μου σήμερα?

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

καταρχας χρονια πολλα!ισως με τις ταυτοποιησεις να βλεπουν γιορτες και να στελνουν δωρα.εγω εχω ενα ερωτημα:γιατι δεν μπορω να μπω ευκολα στο ιντερνετ;δεν μου βγαζει σφαλμα, σαν να με πεταει η να μην μπορει να με βαλει.για καθε σελιδα μπορει να χρειαστει και 5 προσπαθειες.σημα δειχνει φουλ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω ενα sony ericson hazel εκανα ληψη ρυθμισμεων της vodafone και τωρα μου βγαζει 4 επιλογες το vf web , vf mms , vf gprs prepey , vf gprs εγω τωρα τι πρεπει να επειλεξω ωστε να επωφελουμε τα δωρεαν mb που προπληρωνω στον λογαριασμο μου ? τους πηρα τηλ στην βοντα αλλα δεν τους εκοψα να ξερουν και πολλα μου ειπαν να στειλω ενα κενο sms στο 1392 και θα μου στειλουν τις ρυθμισεις να της αποθηκευσω και να κανω μια επανακινηση το τηλ και θα ειναι ενταξει εγω το εστειλα το μνμ εδω και κανα μισαωρο αλλα δεν εχει ερθει τπτ παρακαλω για την βοηθεια σας
Link to comment
Share on other sites

To MMS είναι για να στέλνεις MMS

το prepay είναι αν έχεις κάρτα , Αν έχεις συμβόλαιο βάζεις Gprs ή WEB.

Link to comment
Share on other sites

Thanks!

Μήπως σε συνδέει με GPRS που είναι πολυ αργο κ αργεί να φορτώσει σελίδες κ νομίζεις οτι έχει κολήσει? Εχεις ενεργοποιημένη την επιλογή μόνο 2g δίκτυα?

 

καλησπερα παιδια εχω ενα sony ericson hazel εκανα ληψη ρυθμισμεων της vodafone και τωρα μου βγαζει 4 επιλογες το vf web , vf mms , vf gprs prepey , vf gprs εγω τωρα τι πρεπει να επειλεξω ωστε να επωφελουμε τα δωρεαν mb που προπληρωνω στον λογαριασμο μου ? τους πηρα τηλ στην βοντα αλλα δεν τους εκοψα να ξερουν και πολλα μου ειπαν να στειλω ενα κενο sms στο 1392 και θα μου στειλουν τις ρυθμισεις να της αποθηκευσω και να κανω μια επανακινηση το τηλ και θα ειναι ενταξει εγω το εστειλα το μνμ εδω και κανα μισαωρο αλλα δεν εχει ερθει τπτ παρακαλω για την βοηθεια σας

 

Δοκίμασε να πάρεις τηλέφωνο στο 1392 ή στο 1286 δε θυμαμαι σίγουρα. Εμένα μου είπανε οτι στο τηλ οτι δεν γίνεται να μου στείλουν τις ρυθμίσεις για ιντερνετ μεσω sms κ τους εδωσα το μαιλ μου κ μου εξηγούσανε σε ενα αρχείο word που στείλανε τι ακριβώς να κάνω...

Edited by moment_v
In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το internet για 1 ημέρα με 1 ευρώ: όταν το ενεργοποιήσουμε, σταματάει αυτόματα την επόμενη ημέρα ή χρειάζεται κάποια ενέργεια από μέρους μας;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

πρεπει εσυ να το απενεργοποιησεις...καλωντας το 1350 νομιζω..δεν ειμαι σιγουρος..παντως δεν απενεργοποιειται μονο του

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το internet για 1 ημέρα με 1 ευρώ: όταν το ενεργοποιήσουμε, σταματάει αυτόματα την επόμενη ημέρα ή χρειάζεται κάποια ενέργεια από μέρους μας;

 

Δεν απενεργοποιείται μόνο του . Αλλά δεν πρόκειται να σε χρεώσει αν δεν μπεις στο Internet.

Αν λάβεις υπόψιν ότι αν ποτέ το χρειαστείς θα ενεργοποιηθεί ξανά την επόμενη μέρα στις 4:00 το πρωί , και όχι την στιγμή που θα το χρειαστείς , τώτε άστο ενεργοποιημένο .

Έτσι και αλλιώς χρεώνεσαι ΜΟΝΟ τις μέρες που μπαίνεις στο Internet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...