Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως βλέπουμε ποιο hspl έχουμε?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά επειδή και εγώ έχω το 1.66 hspl για να βάλω το 2.08 αρκεί να τρέξω το hspl3 και να το βάλω ή πρέπει πρώτα να φλασάρω από κάρτα την 1.66 και μετά να βάλω το 2.08,ράδιο 2.15 και magldr;
Link to comment
Share on other sites

Το HSPL το βλέπουμε κρατώντας το volume down πατημένο και κάνοντας restart ή power on (αν είναι κλειστή η συσκευή).

Για να περαστεί το HSPL2.08 αρκεί να κατεβάσεις το HSPL3_PKG (original thread : http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=6891358&postcount=1893) και απλά το φλασάρεις μέσω windows με το κινητό συγχρονισμένο στο WMDC/ActiveSync.

 

Ξεκινάω κι εγώ να φλασάρω τη NAND αν και έφαγα όλη τη μέρα σήμερα να σετάρω WinMo/Android SuperRam....................................................

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να τρέξεις κατευθείαν το 3. Μόλις το πέρασα.

 

Εν τω μεταξύ έχω σκαλώσει σε αυτό

Error Description: USB init failed

Info: .\RSPL\RSPL.cpp (723)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν βάλουμε την Nand Android τότε θα έχουμε στο Leo μόνο ένα λειτουργικό και αυτό θα είναι το android? Δεν θα έχει καθόλου windows το κινητό μας?

p.s. Με τόσα πολλά builds που βγαίνουν ρε παιδιά χάνετε το μέτρημα.. Η αλήθεια είναι πως καταλήγεις σε μία μόνιμη δοκιμή.. Δεν συμφωνείτε?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα κατάφερα με την δεύτερη προσπάθεια. Το κινητό φλάσαρε κανονικά και τώρα είμαι σε κανονικό Android περιβάλλον. Άψογα. Ξεκινάω τα τεστ και επανέρχομαι.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα κατάφερα με την δεύτερη προσπάθεια. Το κινητό φλάσαρε κανονικά και τώρα είμαι σε κανονικό Android περιβάλλον. Άψογα. Ξεκινάω τα τεστ και επανέρχομαι.

δουλευει το 720p βιντεοσκοπηση?

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αυτό άλλωστε το είχε αναφέρει και ο Cotulla στο πρώτο post αλλά τώρα πρέπει να το αφαίρεσε. Γενικώς προσθέτει συνεχώς στο πρώτο post.

Λοιπόν, μέχρι στιγμής όλα καλώς. Πρόκειται για το κλασσικό Desire build. Υπάρχει ένα αμελητέο λαγκάρισμα το οποίο για κάποιους ίσως είναι αποδεκτό απλά εγώ είμαι λίγο "ψείρας" με το συγκεκριμένο θέμα.

Συγχρόνισε κανονικά και τώρα ξεκινάω το στήσιμο.

Edited by sotisdiv
Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο πρόβλημα που έχει αναφερθεί πάντως είναι ότι αν φορτίζει το κινητο και το κλείσεις, (ή αν φορτίζει κλειστό) και αποσυνδεθεί το καλώδιο, το λαμπάκι παραμένει ανοιχτό και το κινητό δεν ανταποκρίνεται (δεν ανοίγει) και πρέπει να βγεί η μπαταρία για να πάρει μπρος...

Επίσης δεν υπάρχει root access.

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν αναφορες οτι η ενταση του ηχου ειναι χαμηλη και δεν αυξανει σημαντικα με το volume up,ισχυει αυτο?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν αναφορες οτι η ενταση του ηχου ειναι χαμηλη και δεν αυξανει σημαντικα με το volume up,ισχυει αυτο?

 

Ο ήχος κλήσης μου φάνηκε ένα κλίκ πιό χαμηλός αλλά εξακολουθεί να είναι ικανοποιητικός. Ο ήχος του συνομιλητή μας είναι κι αυτός ένα κλίκ πιό χαμηλά αλλά εξίσου ικανοποιητικά (προσωπική εκτίμηση).

Επίσης κατα την πρώτη σας κλήση ίσως συναντήσετε robovoice, μή σας τρομάξει, διορθώνεται με τις επόμενες κλήσεις.

Επίσης για να ανοίξει η συσκευή μετά απο τερματισμό, θέλει να πιέσουμε μερικά msec παραπάνω το πλήκτρο και όχι όπως ήδη μάθαμε. Την "πάτησα" και κόντεψα να πάθω καρδιά.

Edited by sotisdiv
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ έχουμε πέσει όλοι στο thread του Cotulla ενώ υπάρχει ταυτόχρονα και NAND build βασισμένη στη ROM του Desire HD : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=893675 , χρησιμοποιεί και αυτή το MAGLDR, ενω η "Stock" NAND είναι βασισμένη στο σκέτο Desire.

Για το rooting αναφέρθηκε ότι λύνεται με το z4root : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=833953

Το RoboVoice διορθώνεται με τον κλασσικό τρόπο : Πατάμε το μεγάφωνο κατά τη διάρκεια της κλήσης και μετά τερματίζουμε την κλήση. Αυτό χρειάζεται να γίνει μόνο μια φορά, οι επόμενες κλήσεις θα είναι χωρίς robovoice.

 

Αυτά από το γραφείο τύπου του xda για σήμερα, λέω να σταματήσω για λίγο το κάψιμο... :grin: :grin:

Edited by Candlemass
HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι το φορουμ. Βασικα πριν 2 μερες εβαλα κ γω superam by darkstone. 3 φορες αφου εκανα reboot ανοιγα τα android κ μου εβγαζε μαυρη οθονη στη μεση κ φαινοταν μονο η μπαρα πανω. Απο οτι διαβασα σε φορουμ αυτο μαλλον ειχε να κανει με τον launcher pro που κατεβασα(τον plus). Ειχε κανεις παρομοια εμπειρια;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Επισης μια αλλη ερωτηση: στο πρωτο μου boot δεν ειχα πληρως φορτισμενη μπαταρια με αποτελεσμα τωρα οταν φτανει 10% η μπταταρια να μου κλεινει η συσκευη. Τι μπορω να κανω γιαυτο;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

μολις περασα τη NAND build βασισμένη στη ROM του Desire HD ολα καλα μεχρι στιγμης αλλα εχω μια απορια με τις εφαρμογες οταν τις βαζω γιατι πανε στην μνημη του τηλ και οχι στην sd?τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

μολις περασα τη NAND build βασισμένη στη ROM του Desire HD ολα καλα μεχρι στιγμης αλλα εχω μια απορια με τις εφαρμογες οταν τις βαζω γιατι πανε στην μνημη του τηλ και οχι στην sd?τι πρεπει να κανω?

 

Απο οσο ξερω παντα στη μνημη τηλεφωνου πανε. Αν θες να τις μεταφερεις στην sd τοτε πηγαινε settings, applications, manage applicatios μετα πηγαινε σε καθε εφαεμογη που θες να μεταφερεις και πατα move to sd. Επισης υπαρχουν κ εφαρμογες στο market οι οποιες κανουν αυτη τη δουλεια.

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξερω παντα στη μνημη τηλεφωνου πανε. Αν θες να τις μεταφερεις στην sd τοτε πηγαινε settings, applications, manage applicatios μετα πηγαινε σε καθε εφαεμογη που θες να μεταφερεις και πατα move to sd. Επισης υπαρχουν κ εφαρμογες στο market οι οποιες κανουν αυτη τη δουλεια.

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Σε ευχαριστω, ενταξει εβαλα το APP2SD και τις εβαλα στην καρτα:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω με την nand built του Cotulla μετρησα σε αναμονη με κλειστη την οθονη 5-10mA αλλα μολις αναψω την οθονη και εμφανιστει το Sense φτανει 200-250mA !!!!

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επισης μια αλλη ερωτηση: στο πρωτο μου boot δεν ειχα πληρως φορτισμενη μπαταρια με αποτελεσμα τωρα οταν φτανει 10% η μπταταρια να μου κλεινει η συσκευη. Τι μπορω να κανω γιαυτο;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3446400#post3446400

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Δηλαδή athanaso φταιει ο kernel; υποψην Έχω τη σούπερ ραμ χωρίς sense. Σε όλους σας το ίδιο συμβαίνει; έχετε αλλάξει kernel; και από που μπορώ να αλλάξω;

 

sent from my hd2 using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Είχα βάλει την superam χωρίς sence και τώρα έχω αυτή με το sence. Έχω κρατήσει τον φάκελο σε backup. Θέλω να μεταφέρω ένα προγράμμα που είχα εγκαταστήσει, μαις και τώρα δεν το βρίσκω στο μαρκετ.

Είναι το FREEdi YouTube Downloader το οποίο το αφαιρούν συνέχεια από το μαρκετ.

Έχει κανείς ιδέα πως να το μεταφέρω?

Link to comment
Share on other sites

μολις περασα τη NAND build βασισμένη στη ROM του Desire HD ολα καλα μεχρι στιγμης αλλα εχω μια απορια με τις εφαρμογες οταν τις βαζω γιατι πανε στην μνημη του τηλ και οχι στην sd?τι πρεπει να κανω?

 

Έβαλα το MAGLDR 1.11 του Cottula με στόχο να flasharo με την desire hd αλλά η οθόνη μετα το πρώτο boot παραμένει λευκή. Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Πριν βάλεις τον magldr είχες hspl 2.08;

Ερώτηση: Είχα βάλει την superam χωρίς sence και τώρα έχω αυτή με το sence. Έχω κρατήσει τον φάκελο σε backup. Θέλω να μεταφέρω ένα προγράμμα που είχα εγκαταστήσει, μαις και τώρα δεν το βρίσκω στο μαρκετ.

Είναι το FREEdi YouTube Downloader το οποίο το αφαιρούν συνέχεια από το μαρκετ.

Έχει κανείς ιδέα πως να το μεταφέρω?

μπες πάλι στη super ram και εγκατέστησε το titanium ή το onthefly backup

στη συνέχεια πάρε ένα backup και μετά επανέφερε στην super sense.το onthefly κάνει export στην sd το apk και το εγκαθιστάς σε όποιο build θέλεις μέσω ενός file explorer,το titanium κάνει περισσότερα πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...