Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει δοκιμασει καποιος να περασει 2.3 εκδοση android για να μας πει εντυπωσεις απο ταχυτητα και μπαταρια? εχει καποια video στο youtube με το hd2 να τρεχει τη 2.3 αλλα δε γραφουν λεπτομερειες.
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να μπώ στο market, συμπληρώνω τα account μου, αλλά δεν μπαίνει. (Σημείωση ότι δεν έχω βάλει SIM ακόμα μέσα. Δουλεύω με wifi)
Link to comment
Share on other sites

στην χρήση είναι τουλάχιστον ένα κλικ πιο κάτω από την superam , αλλά την πλησιάζει και από αυτή την άποψη αξίζει τον κόπο , στο μπουτάρισμα όμως φορτώνει σε 1 ++ λεπτά , ένω η superam φορτώνει σε 15-20" ....

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να μπώ στο market, συμπληρώνω τα account μου, αλλά δεν μπαίνει. (Σημείωση ότι δεν έχω βάλει SIM ακόμα μέσα. Δουλεύω με wifi)

στο gmail σου μπαίνει και συγχρονίζει κανονικά;

To market νoμίζω πως θέλει κάρτα sim για να καταλάβει σε ποια χώρα είσαι.π.χ. από ελλάδα δεν μπορούμε να βλέπουμε πληρωτέες εφαρμογές στο μάρκετ και χρειάζεται να κάνουμε ένα κόλπο με το market enabler που εξομοιώνει τον πάροχο κάποιας άλλης χώρας

Link to comment
Share on other sites

Όπου νά'ναι βγαίνει και η Sense ram build από τον DarkStone :D

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Προτάσεις για Launcher που να είναι καλός και να πλησιάζει στην Sense εμπειρία; (το δεύτερο όχι απαραίτητα).

Ο Launcher Pro δεν μ'έχει βολέψει καθόλου.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Προτάσεις για Launcher που να είναι καλός και να πλησιάζει στην Sense εμπειρία; (το δεύτερο όχι απαραίτητα).

Ο Launcher Pro δεν μ'έχει βολέψει καθόλου.:mad:

 

Έβαλες τα widgets με people, friends, facebook, calendar και δεν σε βόλεψε?

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι άλλο καλύτερο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=877777 Τολμώ να πω ότι είναι στην ίδια ταχύτητα τις superRAM:D

 

Λέει οτι δε δουλεύει το GPS, η κάμερα και το USB Disk. Άστο καλύτερα!

 

Όπου νά'ναι βγαίνει και η Sense ram build από τον DarkStone :D

 

Αυτά είναι καλά νέα. Άντε να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες τα widgets με people, friends, facebook, calendar και δεν σε βόλεψε?

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι άλλο καλύτερο.

Συμφωνώ.Αν παίξεις λίγο και με τις διαστάσεις των εικονιδίων και την ποσότητα των στηλών και γραμμών στην οθόνη,το αποτέλεσμα είναι τέλειο

Το μόνο που μου λείπει είναι η δυνατότητα που έχει το sense με τον καιρό.Στις sense ρομ σε μια οθόνη είχα βάλει τις 4 πόλεις που με ενδιαφέρει να βλέπω τον καιρό.

Μήπως ξέρετε κάποιο πρόγραμμα καιρού που χρησιμοποιεί accuweather και επιτρέπει να βάλεις παραπάνω από 1 πόλη ως widget;

Στο fancy widget δε βρήκα πως ή δε γίνεται να βάλεις παραπάνω από 1 πόλη

Επίσης ένα πρόγραμμα που λέγεται accuweather,δε λειτουργεί σωστά.Ενα άλλο που βρήκα το go weather,δε χρησιμοποιεί accuweather και έτσι δεν έχει τις πόλεις που θέλω

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.Αν παίξεις λίγο και με τις διαστάσεις των εικονιδίων και την ποσότητα των στηλών και γραμμών στην οθόνη,το αποτέλεσμα είναι τέλειο

Το μόνο που μου λείπει είναι η δυνατότητα που έχει το sense με τον καιρό.Στις sense ρομ σε μια οθόνη είχα βάλει τις 4 πόλεις που με ενδιαφέρει να βλέπω τον καιρό.

Μήπως ξέρετε κάποιο πρόγραμμα καιρού που χρησιμοποιεί accuweather και επιτρέπει να βάλεις παραπάνω από 1 πόλη ως widget;

Στο fancy widget δε βρήκα πως ή δε γίνεται να βάλεις παραπάνω από 1 πόλη

Επίσης ένα πρόγραμμα που λέγεται accuweather,δε λειτουργεί σωστά.Ενα άλλο που βρήκα το go weather,δε χρησιμοποιεί accuweather και έτσι δεν έχει τις πόλεις που θέλω

 

εγώ χρησιμοποιώ το beautiful widgets (είναι επί πληρωμή )

και χρησιμοποιεί το accuweather και βρίσκεις όποιες πόλεις

θέλεις .τύφλα να έχει το sense

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω ανάλογης εμπειρία σε ρομ για android στο HD2, αλλα διαπιστώνω πλέον ότι η super rom κάνει για καθημερινή χρήση.

Το τηλέφωνο το έχει η κόρη μου που είναι μέσος χρήστης απ αυτούς που θα αγόραζαν ένα φτηνό android για να κάνουν τα βασικά.

 

Δυο μέρες τώρα που το έχει στα χέρια της με την darky, όλα δουλεύουν ρολόι και η μπαταρία έχει φυσιολογική κατανάλωση για android συσκευη. Απο τις 7 το πρωί στις 4 το απόγευμα με ανοικτό 3G και αυτοματες ενημερώσεις, 2-3 τηλέφωνα και SMS, ήταν στο 85%.

 

To απόγευμα του αλλάζει τα φώτα στο angry birds κλπ. Φορτισμα το βράδυ και όλα καλα.

 

Σε μένα που την είχα άλλες δυο μέρες, μου έκανε ένα κουφού αλλα μετα απο πολυ σκαλισμα. Μου κατέστρεψε το data.img

Επίσης δυο φορές μετα απο κατέβασμα κάποιας εφαρμογής μαυρισε η οθόνη και δεν έκανε τίποτα αν δεν έβγαζα την μπαταρία.

 

Θα δούμε πως θα παει το επόμενο διάστημα αφου η κόρη μου δεν πρόκειται να φλασαρει κι εγω θα βρίσκομαι μακριά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

εγώ χρησιμοποιώ το beautiful widgets (είναι επί πληρωμή )

και χρησιμοποιεί το accuweather και βρίσκεις όποιες πόλεις

θέλεις .τύφλα να έχει το sense

Nαι το είδα και αυτό.Βρίσκει όσες πόλεις θέλεις.Αλλά πως μπορείς να βλέπεις ταυτόχρονα παραπάνω από 1 πόλη;

Δηλαδή να βάλω σε μια από τις 7 οθόνες,4 φορές το wigdet beautiful home small αλλά με διαφορετική πόλη;

@te_salat

Κώστα η καταστροφή του data.img ήτανε bug λόγω μη συγχρονισμού των αρχείων.Αν διαβάσεις 1-2 σελίδες πίσω,αναφέρω σχετικά.

Κάθισα το πρωϊ και έκανα νέο στήσιμο με καθαρό data.img και το νέο initrd.gz και προς το παρόν όλα καλά.Κάνοντας συγχρονισμό των αρχείων,λένε πως χάνει λίγο σε ταχύτητα.Στη πράξη δε παρατήρησα αξιοσημείωτη διαφορά.Μόνο στο quadrant είδα διαφορά.πριν μου έδινε 1850-1900 σκορ και τώρα έπεσε στα 1550-1600

επίσης με wifi ανοιχτό συνεχώς η κατανάλωση στο current widget είναι πάλι γύρω στα 7ma στην αναμονή.Στη πράξη συνήθως το έχω κλειστό το wifi στην αναμονή αλλά σήμερα για δοκιμή το άφησα ανοιχτό και μέσα σε 3 ώρες είχε χάσει 3% μπαταρία,κάτι που θεωρώ πολύ καλή κατανάλωση.Οπότε εδώ έχουμε ένα θέμα.Τι ακριβώς γίνεται με κάποια hd2 που παραπονιούνται οι χρήστες τους ότι χάνουν μέσα σε 8 ώρες στην αναμονή,σχεδόν τη μισή μπαταρία

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Nαι το είδα και αυτό.Βρίσκει όσες πόλεις θέλεις.Αλλά πως μπορείς να βλέπεις ταυτόχρονα παραπάνω από 1 πόλη;

Δηλαδή να βάλω σε μια από τις 7 οθόνες,4 φορές το wigdet beautiful home small αλλά με διαφορετική πόλη;

@te_salat

Κώστα η καταστροφή του data.img ήτανε bug λόγω μη συγχρονισμού των αρχείων.Αν διαβάσεις 1-2 σελίδες πίσω,αναφέρω σχετικά.

Κάθισα το πρωϊ και έκανα νέο στήσιμο με καθαρό data.img και το νέο initrd.gz και προς το παρόν όλα καλά.Κάνοντας συγχρονισμό των αρχείων,λένε πως χάνει λίγο σε ταχύτητα.Στη πράξη δε παρατήρησα αξιοσημείωτη διαφορά.Μόνο στο quadrant είδα διαφορά.πριν μου έδινε 1850-1900 σκορ και τώρα έπεσε στα 1550-1600

επίσης με wifi ανοιχτό συνεχώς η κατανάλωση στο current widget είναι πάλι γύρω στα 7ma στην αναμονή.Στη πράξη συνήθως το έχω κλειστό το wifi στην αναμονή αλλά σήμερα για δοκιμή το άφησα ανοιχτό και μέσα σε 3 ώρες είχε χάσει 3% μπαταρία,κάτι που θεωρώ πολύ καλή κατανάλωση.Οπότε εδώ έχουμε ένα θέμα.Τι ακριβώς γίνεται με κάποια hd2 που παραπονιούνται οι χρήστες τους ότι χάνουν μέσα σε 8 ώρες στην αναμονή,σχεδόν τη μισή μπαταρία

 

εγώ έτσι το έχω .χρησιμοποιώ το beautiful weather 4x1 και έχω στην πάνω

οθόνη το καίρό 4 ημερών και χρησιμοποιώ και το palmary weather pro

και έχω στην ίδια οθόνη τον καιρό άλλης πόλης

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ θα ψάξω για το palmary weather pro.Eλπίζω να με βολέψει,γιατί δεν λέει γυρισμός στις sd rom
Link to comment
Share on other sites

με wifi ανοιχτό συνεχώς η κατανάλωση στο current widget είναι πάλι γύρω στα 7ma στην αναμονή.Στη πράξη συνήθως το έχω κλειστό το wifi στην αναμονή αλλά σήμερα για δοκιμή το άφησα ανοιχτό και μέσα σε 3 ώρες είχε χάσει 3% μπαταρία,κάτι που θεωρώ πολύ καλή κατανάλωση.Οπότε εδώ έχουμε ένα θέμα.Τι ακριβώς γίνεται με κάποια hd2 που παραπονιούνται οι χρήστες τους ότι χάνουν μέσα σε 8 ώρες στην αναμονή,σχεδόν τη μισή μπαταρία

Εγω ξαναέστησα απο την αρχη "SuperRAM_FroYo_V1.5" και δεν εχω τοσο καλη καταναλωση αν και η αλήθεια ειναι πως το σκαλιζω αρκετά. Αλλα αντε, κουτσά στραβά τη μερα τη βγαζουμε και τη νυχτα φορτιζω...

Σημερα παρατηρησα ότι απο το πρωι ανοιχτη η συσκευή, την αφησα χωρις φορτιση ολη μερα και οταν ειχε φτασει στο 10% εσβησε εντελως σαν να ειναι fake το 10% που εδειχνε, γιατι μετα απο επανεκινηση σε Wm το 10% μπαταρια που μου εδειχνε σε Android ηταν 0% πραγματικο τελικα.... (μυστηριο...)

Εχει αφησει αλλος τη συσκευή να φτασει στο 10% και κατω στη Super Ram???

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

η nand rom περάστηκε και είναι

σχεδόν έτοιμη

http://www.youtube.com/watch?v=MJugZtIZVwc

 

http://www.youtube.com/watch?v=cOAy9MdqZZw

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

WEATHER CHANNEL & weather bug ως αναφορά τους καιρούς

 

Χρήστο με οποιαδήποτε ρομ δεν μπορώ να δω με ανοιχτό το WiFi κάτω από 50 mah. Εδώ μόλις ανοίγω bt από 5-10 πάει 64 !!!!

Η οι κάρτες παίζουν ή καλύτερα έπαιζαν ρόλο ή η wm rom σε συνδυασμό με το radio. Μην ξεχνάς ότι έχω και θέμα με τον ήχο εξ από ανέκαθεν... στα wm μουγγός για να έχω ήχο στα android, και μιλάμε απ την mattc 1.8 και μετά

 

send from an hd2

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην super ram τι κανετε με ελληνικο πληκτρολογιο?

 

κατέβασε από το μάρκετ το greek input

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην super ram τι κανετε με ελληνικο πληκτρολογιο?

Βαλε αυτο... Δουλευει μια χαρα...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624416

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την SuperRam, την πέταξα όπως ήταν. Δεν έκανε σωστές συνδέσεις, και μου έσπαγε τα νεύρα. έβαλα την mdj και την αγάπησα. Μιλάμε το Sense δίνει ρέστα. Ξεκίνησε το εργαλείο, με ρώτησε αν θέλω να μεταφέρω τις επαφές απο την άλλη συσκευή μου, του είπα ναι, έκανε synchronize με bluetooth μεταξύ HD2 και D2, και όλα ήρθαν μια χαρά.

 

ότι προγράμματα ήθελα παίζουν μια χαρά, και η ταχύτητα είναι απόλυτα ικανοποιητική.

μέχρι και η μπαταρία νομίζω ότι είναι άψογη.

 

πείτε μου όμως κάτι. Πως στο καλό κλείνουν οι εφαρμογές? Το γεγονός ότι δεν έχει ένα Χ κάτω δεξιά, μου την σπάει απίστευτα.

 

Σε γενικές γραμμές πάντως μ'αρέσει.

 

Το καημένο το HD2, το έχω ταράξει. Πέρασε συνολικά απο 10-12 hard reset με task 29, radio κτλ. 4 φορές πέρασμα android rom, εγκαταστάσεις και ρυθμίσεις για fpsce, Windows xp!, tweaks, remote desktop configs, WP7 looks, oc, και όλα αυτά σε μία μέρα σύνολο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πείτε μου όμως κάτι. Πως στο καλό κλείνουν οι εφαρμογές? Το γεγονός ότι δεν έχει ένα Χ κάτω δεξιά, μου την σπάει απίστευτα.

 

Στο Android υποτίθεται ότι δεν χρειάζεται task manager, κάνει το λειτουργικό την απαραίτητη διαχείριση. Εντούτοις εγώ χρησιμοποιώ το Advance Task Killer. Ίσως όντως να μην χρειάζεται αλλά είναι από τα υπολείμματα που μας έχει αφήσει η τόσα χρόνια χρήση των windows mobile.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...