Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έκανα τα παραπάνω βήματα και κανένα εξάλεπτο

είναι κολημένο στη μαύρη οθόνη και γράφει

wait usb...usb

πάτησα το install exe kai μετά το next αλλά τιποτα

 

 

μου έβγαλε αυτό το μύνημα

Error happen

Read below for more information

 

Error Description: USB init failed

Info: .\RSPL\RSPL.cpp (723)

 

να αρχισω να ανυσηχώ ?

 

 

 

 

συνεχως αυτό το μύνημα μου βγάζει

τι μπορεί να φταίει

έχω ράδιο 2.15.50.14

και HSPL 2.08 γιατί βγάζει

αυτό το μύνημα?

 

Δεξι κλικ στο αρχειο του install η daf και διαλεξε "run as administrator" :)

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πέρασα το HSPL 3 και με έγραψε ότι έγινε

επιτυχώς.διάλεξα το 2.08hspl πήγα μετά

να περάσω μετα την nand rom και μου βγάζει

ξανά το ίδιο μύνημα

 

Μήπως ξεχνάς να περάσεις το MAGLDR???

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Δεξι κλικ στο αρχειο του install η daf και διαλεξε "run as administrator" :)

 

μου ζητάει κωδικό

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο κωδικος που βαζεις κατα την εισοδο στα windows :)

 

δεν ξέρω ποιος είναι :mad:

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω ποιος είναι :mad:

 

Αρχικα με τι windows εισαι φιλε gkionis ?

 

Αν εισαι με win7 δεν θελει πολλα πολλα , δεξι κλικ "run as administrator"

Δεν προκειται να ζητησει κανενα κωδικο.

Αν εισαι με XP , τοτε αλλαζει το πραμα.Πολυ πιθανο να πρεπει να τσεκαρεις αν υπαρχει λογαριασμος Administrator , αν ειναι ενεργος ή απενεργοποιημενος και αν εχει κωδικο (αν δεν εχει να του βαλεις).

Και αν δεν υπαρχει λογαριασμος Administrator να φτιαξεις εναν και να του βαλεις κωδικο.

Επισης αυτο με το activesync που ειπε ο φιλος παραπανω , ξε-τσεκαρεις το "allow usb connections".

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

μολις περασα και γω την super light.

 

ξερει καποιος πως περναμε το igo?το εκανα εγκατασταση και κατα την εκκινηση ενω φορτωνει κλεινει και με πεταει στην προηγουμενη οθονη.

 

επισης, γιατι ανοιγουν ασχετες εφαρμογες; εγω βαλει το advanced task killer και ενω το εχω βαλει να κλεινει εφαρμογες με aggresive τροπο, βλεπω και τρεχουν κατι ακυρες, πχ τα μηνυματα χωρις να τα εχω ανοιξει καν.

 

και κατι τελευταιο, δεν εχει μεσα η ρομ τα τις καρτελες για social network, mail, rss κλπ

μπορω να τα βαλω μονος μου;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επισης, γιατι ανοιγουν ασχετες εφαρμογες; εγω βαλει το advanced task killer και ενω το εχω βαλει να κλεινει εφαρμογες με aggresive τροπο, βλεπω και τρεχουν κατι ακυρες, πχ τα μηνυματα χωρις να τα εχω ανοιξει καν.

 

Απλά έτσι δουλεύει το Android, μην σε απασχολεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

επειδή κάνω μια πολύ μεγάλη προσπάθεια να βγάλω κάποια "λογική" απο τα android, και δεν θέλω να βιαστώ να κρίνω πράγματα γιατί μπορεί να μην ξέρω, θέλω να ξεκινήσω να φτιάχνω ένα οδηγό με ερωτο-απαντήσεις. Αν έχετε κάποια πρόταση για το που θα μπορούσαμε να το κάνουμε αυτό, καλά θα ήταν. Να μπορούμε όμως να κάνουμε και edit το πρώτο post, χωρίς να παρακαλάμε τους mods κάθε φορά.

 

θα κάνω μία ερώτηση που την έχω ξανακάνει, αλλά τελικά δεν πήρα μια απάντηση που να με βοηθήσει. Απο ότι έχω δεί μέχρι τώρα, τα android έχουν μαρκάν χειρότερη διαχείριση μνήμης απο τα winmo. Έχω κατεβάσει ένα κάρω task managers για να καταφέρω να κλείνω εφαρμογές. Δεν παω να χτυπιέμαι εγώ όμως, αυτό εκεί. Για παράδειγμα, αν ανοίξω το Skype, και δοκιμάσω το TasKiller ή to Advance Task Manager ώστε να το killaro, δεν πρόκειται να κλείσει, πολύ απλά. Θέλω να μπορώ να πατάω έξοδος απο ένα πρόγραμμα και να κλείνει κάθε φορά, τόσο δύσκολο είναι?

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν κατάφερα να φλασσάρω

την nand rom . τρέχω το install

ως administrator αλλά εκεί μου ζητάει

κωδικό . πηγαίνω μέσα στους λογ/σμους

χρηστών και εκεί δεν υπάρχει λογ/σμος

administrator.ίσως ο λογαριασμός αυτός

δεν έχει κωδικό πρόσβασης και πρέπει να

βάλω για να τρέξω το πρόγραμμα ( τα windows

είναι xp) . από που όμως μπαίνω στον λογ/σμο

administrator για να δω αν έχει κωδικό και αν

δεν έχει να βάλω ? έψαξα μέχρι αργά δεν τα κατάφερα και

ξαναφλάσαρα omega .

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μπορώ να πατάω έξοδος απο ένα πρόγραμμα και να κλείνει κάθε φορά, τόσο δύσκολο είναι?

 

για μενα, ειναι ψυχολογικα κατάλειπα των wimo (και μενα το χερι μου ολο στον task killer παει!!!)

 

αλλα η ουσία ειναι οτι, αν βλεπεις 4mA καταναλωση, τι σε νοιαζει τι γινεται απο πισω???

 

ξερει κανεις

ενα mp3 που θελω να βαλω ringtone ο astro οταν παω στο set as μου το δειχνει γκρι, και δεν μπορω να το ορισω...

πως αλλιως γινεται η δουλεια?? ειμαι με super ram 1.5 ds

Link to comment
Share on other sites

για μενα, ειναι ψυχολογικα κατάλειπα των wimo (και μενα το χερι μου ολο στον task killer παει!!!)

 

αλλα η ουσία ειναι οτι, αν βλεπεις 4mA καταναλωση, τι σε νοιαζει τι γινεται απο πισω???

 

Δεν θέλω να βλέπω στα tasks μου 5000 εφαρμογές. Θέλω το τηλέφωνο να πηγαίνει γρήγορα συνέχεια και η μπαταρία να είναι στα καλύτερά της. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν με αφήνει να κλείσω τη **** εφαρμογή.

 

Στα winmo, ποτέ μου δεν έχω τέτοιο θέμα. Όταν πατήσω το X, τέλος ξέρω ότι έχει κλείσει.

Edited by WebViRuS
Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν κατάφερα να φλασσάρω

την nand rom . ....... ( τα windows

είναι xp) .

στα XP εγω δεν εκανα run as administrator και περασε κανονικα

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν κατάφερα να φλασσάρω

την nand rom . τρέχω το install

ως administrator αλλά εκεί μου ζητάει

κωδικό . πηγαίνω μέσα στους λογ/σμους

χρηστών και εκεί δεν υπάρχει λογ/σμος

administrator.ίσως ο λογαριασμός αυτός

δεν έχει κωδικό πρόσβασης και πρέπει να

βάλω για να τρέξω το πρόγραμμα ( τα windows

είναι xp) . από που όμως μπαίνω στον λογ/σμο

administrator για να δω αν έχει κωδικό και αν

δεν έχει να βάλω ? έψαξα μέχρι αργά δεν τα κατάφερα και

ξαναφλάσαρα omega .

 

 

Θα προσπαθησω να βοηθησω οσο μπορω.Αρχικα χωρις να θελω να ακουστω επικριτικος..εκτος και αν εχεις σοβαροτατο λογο που παραμενεις στα winXP καλο θα ηταν να μεταβεις στα win7 :)

Παμε τωρα στο ζητουμενο.

Στα Windows XP πας στο "Ο Υπολογιστης μου" με δεξι κλικ και επιλεγεις "Διαχειριση" (ή Manage αν εχεις αγγλικα Windows)

 

Στο παραθυρο που ανοιγει εχει μια επιλογη που λεει "Τοπικοι Λογαριασμοι Users και Groups".Αν το επιλεξεις στο δεξι παραθυρο εμφανιζει 2 φακελακια ενα που ονομαζεται Users και ενα που ονομαζεται Groups.

Κανεις διπλο κλικ στο Users και πλεον στο δεξι παραθυρο εμφανιζει τους χρηστες.

Απο δω μπορεις να τσεκαρεις τον λογαριασμο Administrator αν υπαρχει ή αν ειναι απενεργοποιημενος

Με διπλο κλικ ή δεξι κλικ και ιδιοτητες βλεπεις τις ιδιοτητες του καθε λογαριασμου.

Επισης με δεξι κλικ μπορεις να ορισεις κωδικο για καποιο λογαριασμο.

Ο λογαριασμος Administrator ειναι ενσωματομενος λογαριασμος των windows , λογικα θα υπαρχει , το μονο ισως που χρειαστει να κανεις ειναι να του ορισεις καποιον κωδικο και να τσεκαρεις αν ειναι ενεργος ή απενεργοποιημενος (απο τις ιδιοτητες).

 

Επισης δεν ξεχνας το να ξε-τικαρεις το "Allow usb connections" στο ActiveSync.

 

webvirus--->Δηλαδη αν κατσεις για 1 ωρα και τρεχεις εφαρμογες στο Android , του βγαλεις τα ματια και τραβηξεις ενα "kill" στις εφαρμογες που τρεχουν μια και καλη....ειναι δυσκολο ?

Οπως ειπε και ενας αλλος φιλος..ειναι τελειως ψυχολογικο...εδω να φανταστεις εγω πολλες φορες τραβαω απανωτα "kills" στο πουθενα καθε τρεις και λιγο γιατι εχω ενα αγχος οτι κατι τρεχει ενω δεν τρεχει τιποτα.

Επισης εχω τυχει να ανοιξω το advanced task killer , να τρεχουν 1,5 οθονη πραγματα και παρολα αυτα το Ανδροιδ να ειναι χαλαρο λες και δεν συμβαινει τιποτα.

 

ΥΓ : Μετα απο 33 ωρες επεσε η μπαταρια κατω απο το 15%.

ΥΓ2: Δειτε και αυτην την ρομ -->http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191

Βασιζεται στου Cotulla αλλα με διορθωσεις σε καποια απο τα γνωστα προβληματα που ειχαν δημιουργηθει.

Edited by mphx
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

webvirus--->Δηλαδη αν κατσεις για 1 ωρα και τρεχεις εφαρμογες στο Android , του βγαλεις τα ματια και τραβηξεις ενα "kill" στις εφαρμογες που τρεχουν μια και καλη....ειναι δυσκολο ?

Οπως ειπε και ενας αλλος φιλος..ειναι τελειως ψυχολογικο...εδω να φανταστεις εγω πολλες φορες τραβαω απανωτα "kills" στο πουθενα καθε τρεις και λιγο γιατι εχω ενα αγχος οτι κατι τρεχει ενω δεν τρεχει τιποτα.

Επισης εχω τυχει να ανοιξω το advanced task killer , να τρεχουν 1,5 οθονη πραγματα και παρολα αυτα το Ανδροιδ να ειναι χαλαρο λες και δεν συμβαινει τιποτα.

 

 

σου είπα ότι πατάω kill και δεν το κλείνει. όσο αφορά το advanced task, για μένα είναι ένα γελοίο πρόγραμμα. Του λες kill. Καθαρίζει η λίστα, και μόλις ανοίξεις πάλι το task manager αμέσως μετά, θα δείς τη λίστα με τα περισσότερα προγράμματα να τρέχουν πάλι. ο taskkiller, κάνει καλύτερη δουλειά, αλλά και αυτό όχι ουσιαστικό. για παράδειγμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι το Skype δεν τραβάει μπαταρία όταν τρέχει. Ψάχνει συνέχεια για σύνδεση και φυσικά τρέχει και ένα σωρό πράγματα σε port listen. Τελειώσα με αυτό που ήθελα να κάνω, και δεν το χρειάζομαι άλλο. πες μου πως το κλείνω. Δοκίμασα 2 διαφορετικά προγράμματα να killaroun το process, και τίποτα, αυτό εκεί.

 

 

και μία άλλη ερώτηση. πως μπορώ να έχω 2 android ταυτόχρονα στην ίδια κάρτα, και να διαλέγω πιο να ξεκινήσει?

Link to comment
Share on other sites

Mε ποιο προγραμμα παρακολουθουμε την καταναλωση της μπαταριας;
Link to comment
Share on other sites

Προς webvirus : Αφου ετσι δουλευει το ρημαδι το Ανδροιδ τι να κανουμε ? :)

Για αυτο βαλε το "cpu tuner" που δημιουργει profiles αναλογα με την σταθμη της μπαταριας και παρατεινει τον χρονο της κατα πολυυυυυ.

 

Για να χεις δυο ανδροιδ στην καρτα , λογικα πρεπει να τα βαλεις σε 2 διαφορετικους φακελους π.χ Ανδροιδ1 , Ανδροιδ2

να δηλωσεις στο startup.txt το σχετικο ονομα του φακελου και μετα με καποιον Android Loader και με τις καταλληλες ρυθμισεις να επιλεγεις τι να bootareis.

Ή απλα να πηγαινεις χειροκινητα και να τρεχεις αυτο που θες.

Το θεμα ειναι οτι πολυ πιθανο να "πετανε" τα αρχεια τους στα ιδια σημεια στην καρτα και να γινει κανενα μπερδεμα...δεν το χω δοκιμασει ...οποτε μονο να υποθετω μπορω.

 

Προς SagoniasSlutRose : με το current windget , το προσθετεις στα εικονιδια στην κεντρικη οθονη και κοβεις κινηση :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

1. download MAGLDR 1.10

2. download NAND Android ROM

3. Install MAGLDR to your LEO (ROMUpdateUtility.exe)

4. Boot LEO and select in the menu "4. USB Flasher"

5. Run DAF.exe on your computer. Do all steps.

6. Wait while it's flashing.

7. After flashing device will make auto-reset.

8. It should boot directly to Android.

 

Παίδες το βήμα 3, 4, 5 τι είναι ? μια ανάλυση! ....ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

1. download MAGLDR 1.10

2. download NAND Android ROM

3. Install MAGLDR to your LEO (ROMUpdateUtility.exe)

4. Boot LEO and select in the menu "4. USB Flasher"

5. Run DAF.exe on your computer. Do all steps.

6. Wait while it's flashing.

7. After flashing device will make auto-reset.

8. It should boot directly to Android.

 

Παίδες το βήμα 3, 4, 5 τι είναι ? μια ανάλυση! ....ευχαριστω

 

Το πιο ευκολο που μπορεις να κανεις για να μην μπλεξεις με activesync/windows κλπ

κλεινεις τελειως την συσκευη.vol down + power για να ανοιξει.

Βγαινεις στην τρικολορε οθονη.Συνδεεις usb καλωδιο.Στο κατω μερος της οθονης πρεπει να γραφει USB τωρα (πριν συνδεσεις το καλωδιο ελεγε Serial).Θελω να πιστευω οτι εχεις περασμενο το HSPL 2.08 ή νεοτερο.

Αν οχι ειναι μια καλη στιγμη να το περασεις.

Αν το εχεις περασμενο ηδη , οπως εισαι σε αυτην την οθονη και εχοντας κανει ολα τα παραπανω βηματα , τρεχεις (δεξι κλικ run as administrator για σιγουρια) την εγκατασταση του MAGLDR (κατεβασε ομως την 1.11 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=10197474#post10197474 )

Με το που θα τελειωσει το φλασαρισμα του MAGLDR θα κανει αυτοματα επανεκκινηση και θα σε βγαλει στο κεντρικο μενου του MAGLDR.

Στο μενου αυτο η νο4 επιλογη λεει "usb flasher".Στο μενου κινεισαι με vol up/down και επιλεγεις με το κουμπι που αποδεχεσαι τις κλησεις (το πρασινο)

Οποτε πας στην επιλογη 4 και πατας το πρασινο κουμπι

Θα βγαλει μια ενδειξη "waiting for usb".

Επειτα θα πας στον φακελο που εχεις αποσυμπιεσει την ρομ , δεξι κλικ run as administrator στο DAF.exe.

Πατας τα πατροπαραδοτα next next next για να αρχισει το φλασαρισμα...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

:) Ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ σου αξίζει φίλε μου!

 

Μου αρκει να σου δουλεψει :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Προς webvirus : Αφου ετσι δουλευει το ρημαδι το Ανδροιδ τι να κανουμε ? :)

 

ποτέ μην συμβιβάζεσαι με κάτι που πιστεύεις ότι είναι λάθος. Δεν μπορεί η κάθε εταιρία να μας βάζει σε ένα κλουβί και να μας λέει, "να μονο αυτό θα κάνετε, ακριβώς όπως σας λέμε, και άμα σας αρέσει". Πρέπει να μάθουν να σέβονται το feedback.

Link to comment
Share on other sites

ποτέ μην συμβιβάζεσαι με κάτι που πιστεύεις ότι είναι λάθος. Δεν μπορεί η κάθε εταιρία να μας βάζει σε ένα κλουβί και να μας λέει, "να μονο αυτό θα κάνετε, ακριβώς όπως σας λέμε, και άμα σας αρέσει". Πρέπει να μάθουν να σέβονται το feedback.

 

Μην το βλεπεις σαν συμβιβασμο .Για παραδειγμα , οταν ανοιγω το wifi και υπαρχουν ενημερωσεις σε καποιο απο τα εγκατεστημενα προγραμματα , μου πεταει ενα notification οτι υπαρχουν ενημερωσεις.

Με χαλαει κατι τετοιο ?οχι .Αλλα για να γινει αυτο ομως πρεπει "κατι" να τρεχει στο background και να τσεκαρει συνεχως αν εχει ιντερνετ η συσκευη και αν εχει αν υπαρχουν ενημερωσεις.

Για αυτο πολλες φορες τρεχουν καποια "ακυρα" προγραμματα.Για να μας προσφερουν καποιες υπηρεσιες για διευκολυνση μας.

Τωρα αν "λειπει" η δυνατοτητα να κλεινουν παντελως καποιες εφαρμογες που εμεις χρησιμοποιουμε...ε ενταξει δεν πιστευω οτι αυτοι που φτιαχνουν το Ανδροιδ μας "γραφουν" τελειως.

Ισως να ασχολουνται με κατι πιο σημαντικο (για αυτους) και να μην θεωρουν αυτο που συζηταμε τοσο τραγικο...

Στην τελικη μπορει ετσι να ειναι η δομη του λειτουργικου . μπορει και οχι.

Και στα windows τρεχουν ενα καρο services , αν τα κλεισουμε δεν θα δουλευει τιποτα.

Ετσι και στο Ανδροιδ πιστευω..μιλαμε πλεον για λειτουργικο....

 

 

Εεε αν σε ενοχλει τοσο στην τελικη αυτο το πραγμα , γυρνα στα windows.

Υποτιθεται το τηλεφωνο ειναι εργαλειο..αν δεν μας εξυπηρετει , το τροποποιουμε/αλλαζουμε για να μας βολευει.

 

 

Παρατηρησα το εξης , εκλεισα οτι ακυρο προγραμμα ετρεχε ....μετα απο 1 ωρα δεν ειχε τρεξει τιποτα.

Μολις εκανα ανανεωση στον "καιρο" (αφου ανοιξα το ασυρματο) και ξανακοιταξα τι τρεχει , ετρεχαν παλι ολα τα ακυρα , καιρος,μετοχες,ειδησεις , gmail κλπ

Επιβεβαιωνονται εν μερει αυτα που γραφω παραπανω...

Edited by mphx
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

επειδή κάνω μια πολύ μεγάλη προσπάθεια να βγάλω κάποια "λογική" απο τα android, και δεν θέλω να βιαστώ να κρίνω πράγματα γιατί μπορεί να μην ξέρω, θέλω να ξεκινήσω να φτιάχνω ένα οδηγό με ερωτο-απαντήσεις. Αν έχετε κάποια πρόταση για το που θα μπορούσαμε να το κάνουμε αυτό, καλά θα ήταν. Να μπορούμε όμως να κάνουμε και edit το πρώτο post, χωρίς να παρακαλάμε τους mods κάθε φορά.

 

θα κάνω μία ερώτηση που την έχω ξανακάνει, αλλά τελικά δεν πήρα μια απάντηση που να με βοηθήσει. Απο ότι έχω δεί μέχρι τώρα, τα android έχουν μαρκάν χειρότερη διαχείριση μνήμης απο τα winmo. Έχω κατεβάσει ένα κάρω task managers για να καταφέρω να κλείνω εφαρμογές. Δεν παω να χτυπιέμαι εγώ όμως, αυτό εκεί. Για παράδειγμα, αν ανοίξω το Skype, και δοκιμάσω το TasKiller ή to Advance Task Manager ώστε να το killaro, δεν πρόκειται να κλείσει, πολύ απλά. Θέλω να μπορώ να πατάω έξοδος απο ένα πρόγραμμα και να κλείνει κάθε φορά, τόσο δύσκολο είναι?

 

Αυτός ήταν ο κυριοτερος λογος που δεν έμεινα στα android.

Εννοείται ότι γνωρίζω την φιλοσοφία του multi tasking των android οπότε συνειδητά αποφάσισα ότι δεν μου κάνει.

 

Το να ανοίγουν κάποιες εφαρμογές αυτόματα με το startup το καταλαβαίνω αν πρόκειται για mail, μηνύματα,calendar, ρολόι, άντε και ο browser. Όπως επίσης και να γίνεται αυτοματος συχρονισμος σε ότι έχεις επιλέξει.

 

Όμως το να ανοίγει κάθε εφαρμογη τρίτου που μπορει να μην την χρειαστω καν μέσα στις επομενες μέρες, το βρίσκω λάθος. Για παράδειγμα το documents to go.

Ξέρετε ποσά ΜΒ ram κρατα? και πιθανώς να απασχολεί την CPU μέχρι να αδρανοποιηθει.

Είναι παρα πολλές αυτές οι εφαρμογές.

 

Όταν είχα το Galaxy S είχα βρει την λύση με μια εφαρμογη απο το market που μου έδινε την δυνατότητα να αποκλεισω κάποιες εφαρμογές απο το να τρέχουν μόνες τους.

Αν θυμαμαι καλα λεγονταν auto run killer.

Δυστυχώς δεν υπακουαν όλες. Μιλώ πάντα για εφαρμογές τρίτων.

 

Ευτυχώς με κάποιες ρομ η ram έχει περιθώρια αλλα και πάλι όταν μειωθεί παρα πολυ, αρχίζει η συσκευη να πέφτει σε ταχύτητα.

 

Δεν θέλω να εξηγήσω το πως δουλεύει το multi tasking στο iPhone γιατί θα βγούμε off topic.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...