Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό με το back που κλείνει τις εφαρμογές είναι feature των cyanogen rom.Επίσης σε αυτές τις ρομ,μπορείς να βάλεις και proxy για να συνδεθείς στο internet

Εγώ βλέπω βελτίωση στην μπαταρία,μόνο όταν τρέχω με εσωτερική μνήμη.Mε το data.img η μπαταρία είναι στα επίπεδα των sd rom.Μόνη λύση δυστυχώς για τα ευρωπαϊκά hd2 είναι το squashfs σύστημα ή ένα build χωρίς sense που αφήνει γύρω στα 250mb ελεύθερη nand για αποθήκευση εφαρμογών.Ισως με το ext4 partition και το κανονικό app2sd τα πράγματα να είναι καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό με το back που κλείνει τις εφαρμογές είναι feature των cyanogen rom.Επίσης σε αυτές τις ρομ,μπορείς να βάλεις και proxy για να συνδεθείς στο internet

Εγώ βλέπω βελτίωση στην μπαταρία,μόνο όταν τρέχω με εσωτερική μνήμη.Mε το data.img η μπαταρία είναι στα επίπεδα των sd rom.Μόνη λύση δυστυχώς για τα ευρωπαϊκά hd2 είναι το squashfs σύστημα ή ένα build χωρίς sense που αφήνει γύρω στα 250mb ελεύθερη nand για αποθήκευση εφαρμογών.Ισως με το ext4 partition και το κανονικό app2sd τα πράγματα να είναι καλύτερα.

 

Ναι πολυ πιθανον να εχεις δικιο για το feature αλλα προσωπικα με βολεψε παραπολυ

Τωρα τσεκαρω το advanced task killer πολυ σπανια για καποια εφαρμογη που ανοιξε στο αυτοματο που λεγαμε.Οτι ανοιγω εγω , κλεινει μια και εξω.

Επισης με αυτην την ρομ εχω ελευθερο χωρο στην εσωτερικη μνημη 728ΜΒ απο διαθεσιμα 781ΜΒ οπως λεει (εχω το αμερικανικο) , ενω με του Cotulla την ρομ που ειχα βαλει οταν πρωτοβγηκε ειχα κοντα στα 650ΜΒ.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

...Έχει κυκλοφορήσει πλέον clockwork mode recovery. Περιμένουμε ρομ που θα φλασαρουμε από την κάρτα με zip αρχείο

 

Sent from my HTC HD2

[04 JAN][ROM-ZIP] HD2ONE 0.3.6 CM6.1.1 for clockwork recovery

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=899796

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι αυτο με το clockwork δεν το χω πολυ-πιασει πως παιζει..

 

Δηλ. καποιος που φτιαχνει μια ρομ ...θα φτιαχνει για την επομενη εκδοση απλα μια "update" εκδοχη της και θα γινεται install με το clockwork ?ή καμμια σχεση ?

 

και αυτο που διαβασα οτι δημιουργει και ενα partition στην καρτα...αυτη η καρτα αν ειχε μιλια θα μας στολιζε κανονικα με τοσα που τραβαει....

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

με το clockwork μπορείς να περνάς rom από την κάρτα συμπιεσμένες σε zip αρχείο,χωρίς την ανάγκη του pc.

επίσης μπορείς να έχεις ακριβές backup των rom που περνάς, το γνωστό ως nandroid backup.ετσι με αυτόν τον τρόπο αν θέλεις να επιστρέψεις σε κάποια άλλη ρομ,απλά κάνεις επανεκίνηση μπαίνεις στο clockwork και κάνεις restore από την κάρτα όποια ρομ θέλεις

αυτή η διαδικασία είναι γνωστή και χρησιμοποιείται καιρό τώρα στα κανονικά android phones.τώρα για την κάρτα εννοεί ότι μπορείς να φτιάξεις στην sd ένα δεύτερο ext partition για την αποθήκευση των εφαρμογών.επίσης μια πατέντα που χρησιμοποιούν τα περισσότερα android phones που έχουν μικρή εσωτερική μνήμη.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Μερικές γενικές ερωτήσεις μιας και δεν είμαι του club σας αλλά θέλω να φλασάρω android σε ένα φίλο με HD2.

 

1. Διαβάζω πως πλέον βγαίνουν και Nand ρομς και δεν χρειάζεται να τρέχουν από την sd. Είναι αρκετά ώριμες για everyday use? Υπάρχει κάποια λειτουργία του τηλεφώνου που δεν υποστηρίζεται?

 

2. Εάν είναι εύκολο και επειδή δεν έχω την ευχέρεια να δοκιμάσω όλα τα ρομ του xda, δώστε μου 2-3 τίτλους από ρομς που παίζουν καλά και έχετε δοκιμάσει!

 

3. Προαιρετικά επειδή θα το κάνω πρώτη φορά σε HTC Leo, εάν κάποιος μπορεί να με κατατοπίσει με 1-2 Links για το που να αρχίσω, τον ευχαριστώ θα μου γλίτωνε αρκετό χρόνο.

 

ΥΓ. Πιθανώς κάποια από αυτά που ρωτάω να έχουν ξανάαπαντηθεί, οπότε ζητώ την κατανόηση σας :)

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχήν θα πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader του hd2,δηλαδή να του περάσεις το hspl 2.08

έπειτα θα του βάλεις ένα ράδιο που υποστηρίζει τα 576mb ram π.χ. το 2.15.50.14

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3166695#post3166695

μετά προαιρετικά μπορείς να του φορτώσεις και την omega rom που είναι από τις καλύτερες wm rom

με αυτόν τον τρόπο είσαι έτοιμος να τρέξεις sd android builds και δε πειράζεις καθόλου τα windows

ένα πολύ γρήγορο sd build στο οποίο δουλεύουν τα περισσότερα πράγματα που χρησιμοποιεί κάποιος καθημερινά είναι η super ram froyo του darkstone.αυτή η ρομ τρέχει το βασικό σύστημα από την ραμ και τις εφαρμογές από την sd και γιαυτό είναι πολύ γρήγορη

πιο γρήγορη από τα περισσότερα nand builds

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=870518

αν τώρα θέλεις να πετάξεις τελείως τα windows θα πρέπει αφού κάνεις την διαδικασία με το hspl και το ράδιο να φορτώσεις έναν ακόμη custom bootloader τον magldr και έπειτα να φλασάρεις android

οδηγίες σχετικά με αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=893948

αν και προσωπικά πιστεύω ότι η super ram είναι αρκετά καλή και δε χρειάζεται να μπλέκεις (μιας και δεν είναι δικό σου το κινητό) με nand roms

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Kαταρχήν θα πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader του hd2,δηλαδή να του περάσεις το hspl 2.08

έπειτα θα του βάλεις ένα ράδιο που υποστηρίζει τα 576mb ram π.χ. το 2.15.50.14

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3166695#post3166695

μετά προαιρετικά μπορείς να του φορτώσεις και την omega rom που είναι από τις καλύτερες wm rom

με αυτόν τον τρόπο είσαι έτοιμος να τρέξεις sd android builds και δε πειράζεις καθόλου τα windows

ένα πολύ γρήγορο sd build στο οποίο δουλεύουν τα περισσότερα πράγματα που χρησιμοποιεί κάποιος καθημερινά είναι η super ram froyo του darkstone.αυτή η ρομ τρέχει το βασικό σύστημα από την ραμ και τις εφαρμογές από την sd και γιαυτό είναι πολύ γρήγορη

πιο γρήγορη από τα περισσότερα nand builds

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=870518

αν τώρα θέλεις να πετάξεις τελείως τα windows θα πρέπει αφού κάνεις την διαδικασία με το hspl και το ράδιο να φορτώσεις έναν ακόμη custom bootloader τον magldr και έπειτα να φλασάρεις android

οδηγίες σχετικά με αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=893948

αν και προσωπικά πιστεύω ότι η super ram είναι αρκετά καλή και δε χρειάζεται να μπλέκεις (μιας και δεν είναι δικό σου το κινητό) με nand roms

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Όλες οι πληροφορίες που έψαχνα σε ένα μέρος, να'σαι καλά :)

Link to comment
Share on other sites

φίλε έχω δοκιμάσει όλα τα nand builds που κυκλοφορούν και πάντα ξαναγυρνάω στον συνδυασμό omega wm rom και super ram froyo.

αν αποφασίσεις να βάλεις αυτή τελικά για να μη κάνεις διπλό κόπο πριν το πρώτο boot άλλαξε το αρχείο initrd.gz με αυτό που γράφει στο update ο darkstone

και τo αρχείο data.img που είναι ο χώρος για την εγκατάσταση των εφαρμογών με ένα 1gb από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=782301

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε και λεμε λοιπον ,

Για οποιον ενδιαφερεται να περασει αυτην την ρομ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=877777&page=1

 

ΚΕΦΑΛΑΙΟ 1 - Εγκατασταση ClockWork Recovery for HD2

========================================

Ακολουθει τις οδηγιες απο εδω --> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=898913

Αν εχει καποιος απορια μου λεει να τον βοηθησω.

 

ΚΕΦΑΛΑΙΟ 2 - Εγκατασταση της ρομ

===========================

1.Κατεβαζουμε απο το λινκ που εδωσα παπαρανω την ClockWorkMod edition.

2.Κατεβαζετε απο το λινκ που κατεβασατε την ρομ το αρχειο bootanimation.zip

απο την σελιδα 391 , ποστ 3901.

3.Κατεβαζετε το su-2.3.6.1-ef-signed.zip απο την σελιδα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=682828

4.Κατεβαζετε το αρχειο απο το ιδιο λινκ απο οπου κατεβασαμε την ρομ , σελιδα 392 , ποστ 3918.

5.Κατεβαζετε το αρχειακι απο το λινκ --> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=900631&page=2 ( σελιδα 2 , ποστ 12) --gps fix.

 

6.Ανοιγουμε με το αγαπημενο μας προγραμμα το το zip της ρομ μας που κατεβασαμε στο βημα 1 και αντικαθιστουμε το system/media/bootanimation.zip με το αντιστοιχο αρχειο που κατεβασαμε στο βημα 2 (αλλιως η ρομ κολαει στο λογοτυπο και δεν ξεκιναει).

7.Φτιαχνουμε ενα φακελακι στην καρτα μας και ριχνουμε μεσα ολα τα zips που κατεβασαμε στο βημα 1,2,3,4,5.

Με βολεψε πολυ το MAGLDR που εχει επιλογη usbb massstorage (τριτη ή τεταρτη)

8.Booταρουμε στο MAGLD --επιλογη 1 να ξεκινησει το ClockworkMod (που το καναμε εγκατασταση στο ΚΕΦΑΛΑΙΟ 1)

9.Κανουμε ενα wipe καλου κακου (εχε γεια προηγουμενη ρομ).

10.Παμε στην επιλογη οπου επιλεγουμε το zip που θελουμε μονοι μας.Παμε στο φακελακι μας και επιλεγουμε το zip της ρομ.

11.Αφου τελειωσει η εγκατασταση την αφηνουμε να bootαρει να δουμε οτι ζει.

12.Επανεκκινηση ξανα στο clockworkmod και εγκαθιστουμε και τα αλλα 3 zip.

13.Επανεκκινηση και ειμαστε κομπλε.

 

ΤΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ

=================

 

1.Το GPS -- Με το gps-fix που περασαμε εχει δηλωθει οτι δουλεψε κανονικα.Θα το τεσταρω μεσα στην μερα για να σας πω στα σιγουρα.

2.Το usb disk -- Εγω εχω κατεβασει στο πισι μου το Droid Explorer (http://de.codeplex.com/) και κανω αψογα την δουλεια μου.

3.Δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο (εχω περασει το greek input method απο το μαρκετ και ειμαι κομπλε και σε αυτο το θεμα)

4.Το recording στα 800χ480 εχει ενα θεματακι , κανει εγγραφη με χαμηλα fps (ανανεμενεται ενημερωση για αυτο απο τον κατασκευαστη της ρομ) -- η εγγραφη στα 720p εννοειται οτι δεν δουλευει :)

 

ΟΛΑ τα υπολοιπα , οσα τουλαχιστον εχω τσεκαρει εγω δουλευουν κανονικοτατα.

 

Επισης εχει καπου ρυθμισεις για το που θα εγκαθιστα τα προγραμματα εξ'ορισμου (εσωτερικη ή εξωτερικη μνημη).Αυτο ισως ανακουφισει πολλους.

Επισης του περασα launcher pro γιατι αυτο που εχει ειναι "λιγο".Με το launcher pro εχουμε περισσοτερα "κουμπια" στο κατω μερος οποτε εχουμε περισσοτερο χωρο για εικονιδια/συντομευσεις στην οθονη μας

Επισης για οποιον θελει να βλεπει ωρα/καιρο στην κεντρικη οθονη με το fancy windget θα κανει μια χαρα την δουλεια του.

 

 

Οποια απορια / ερωτηση ειμαι εδω να απαντησω αν γνωριζω :)

 

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:

1.Απο οτι παρατηρησα το clockwork δεν περασε και τα 2 αρχεια απο το zip του gps-fix.Οποτε μπορειτε ειτε απο τον root explorer ή τον droid explorer να ριξετε στους σωστους φακελους τα αρχειακια απο το zip του gps-fix και να τσεκαρετε οτι ειναι read/write.

2.Επισης πειραχτε το αρχειο /etc/gps.conf και προσθεστε ενα μηδενικο στην πρωτη αναφορα που εχει (NTP_SERVER=0.europe.pool.ntp.org) και κανουμε επανεκκινηση να παρει τις αλλαγες.

Edited by mphx
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Απλά θέλω να εκφρασω την άποψη μου οτι μάλλον ο χαμός που έγινε με τις nand Rom είναι παροδικος((έτσι απλά να πειραζουμε το κιν μας) κ δε βλέπω κανένα λόγο να μην έχουμε κ winmo κ android στο super κινητό μας που μπορεί να τα υποστηρίξει κ τα 2. Συνδυασμός omega Rom και superam sense του darkstone είναι μια χαρά για μένα. Αν μας έδιναν κ MAC OS iPhone θα ήμουν ευτυχισμένος(ελα πλάκα κάνω:) )....

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eναν απόλυτο συνδυασμό με NAND και RAM δεν θα δούμε ? Ένα παράδειγμα είναι Super RAM-NAND ή πολλα θέλω :)

 

Εγω με την ΝΑΝD από τον Ιταλό είμαι πολύ ευχαριστημένος, έβαλα το 1gb image....

 

Εχω απίστευτα μικρή κατανάλωση μπαταρίας, δεν κολλάει (πρεπει να γινουν 5,6 reboot για να στρώσει). Γενικά τα πάντα δουλεύουν απίστευτα....

Link to comment
Share on other sites

για χαρά.. !

καλή χρονιά σε όλους και τα σχετικά!

 

λοιπόν, 2 ερωτησούλες, απλές φαντάζομαι αλλά με ζορίζει η λύση τους. Σε rom 4.6 mdj

 

1. Έχω linkάρει τις επαφές μου με τις επαφές στο facebook και φορτώνει την φωτογραφία του profile του facebook στην επαφή του κινητού. ΑΛΛΑ... η φώτο έχει πολύ χάλια ποιότητα. Γιατί γίνεται αυτό? Τα pixel της φώτος είναι τεράστια! Ενώ ποιο μπροστά δεν είχα κανένα τέτοιο πρόβλημα (πάντα με τον ίδιο τρόπο σύνδεσεις της μιας επαφής με την άλλη.) Μπορεί να αλλάξει η ποιότητα εικόνας και να φαίνονται ποιο σωστά?

 

2. Όταν μιλάω στο τηλ δε σβήνει η οθόνη, ενώ θα έπρεπε να σβήνει μόλις καταλαβαίνει ότι είναι στο αυτί από δίπλα. Η πλαγιαστή κίνηση δλδ που σβήνει την οθόνη σε κατάσταση κλήσεις.

 

Αυτά.. :)

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

 

χμ.. περίεργο .. τώρα σβήνει η οθόνη όταν μιλαω.. χωρις να αλλαξω κατι, ουτε reboot εκανα. η αναλυση στα thumbs ομως παραμενει χάλια :/

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα απλά να πω πως έχω πάθει πλάκα (και έχω και high end συσκευή.. SGS) με το HD2. Ακολούθησα τις οδηγίες και ευχαριστώ πολύ και πάλι τον bbbb και τον stormer που ήταν κατατοπιστικότατοι και το αποτέλεσμα ήταν πραγματικά απίστευτο δεν το περίμενα ότι θα έπαιζε τόσο καλά! Ο δε φίλος μου και κάτοχος του HD2 πλέει σε πελάγη ευτυχίας.. :lol:

 

Ένα μικρό bug που εντόπισα είναι ότι δεν μπόρεσα να λάβω αρχείο με BT. Υπάρχει όντως τέτοιο θέμα ή είναι κάποιο λάθος στο config μου?

 

ΥΓ. Μανήσια WM6.5pro, radio 2.15.50.14, darkstone superram 1.5 :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι ,

 

Μια μικρη ενημερωση για το κατεβατο που εγραψα παραπανω.

 

Το gps πλεον λειτουργει μετα απο ολα οσα εγραψα .

Βγηκε ηδη και νεα εκδοση που ενσωματωνει την διορθωση του gps καθως και την διορθωση στην εγγραφη βιντεο με χαμηλα fps

Εκδοση 1.5 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=877777&page=1

Απλα οσοι την κανατε εγκατασταση με clockwork περιμενουμε να βγαλει και 1.5 για clockwork.

 

Σημαντικα προβληματα ,που δεν μπορουν να λυθουν με καποιο windget , δεν υπαρχουν στην εν λογω ρομ , αν εξαιρεσουμε το θεμα με το usb disk.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι οταν βαλουμε data img μεσα στην καρτα μνημης για περισσοτερο χωρο στην NAND η καταναλωση μπαταριας μου θυμιζει sd rom ισχυει κατι τετοιο η μονο εγω το βλεπω?
Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει και εγώ μια σελίδα πίσω.Δυστυχώς αυτό είναι δίκοπο μαχαίρι για τους χρήστες του ευρωπαϊκου hd2.εγώ τώρα έχω βάλει την "επίσημη" nand rom αλλά με το data.img στην sd http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=898778 και βλέπω κάπως καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.Το σημαντικότερο όμως για μένα είναι η αίσθηση που σου δίνει κατά την λειτουργία της.Πολύ ταχύτερη από τις αντίστοιχες sd rom.Οπως έχω ξαναγράψει 2 λύσεις υπάρχουν για μένα πλέον.super ram ή nand rom

@stinger

Αν θυμάμαι καλά,όντως έχει κάποιο θέμα το bluetooth η super ram.

Link to comment
Share on other sites

απο οσους εχουν δοκιμασει nand roms μπορει καποιος να πει για την ταχυτητα τους συγκριτικα με την super ram sense?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει και εγώ μια σελίδα πίσω.Δυστυχώς αυτό είναι δίκοπο μαχαίρι για τους χρήστες του ευρωπαϊκου hd2.εγώ τώρα έχω βάλει την "επίσημη" nand rom αλλά με το data.img στην sd http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=898778 και βλέπω κάπως καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.Το σημαντικότερο όμως για μένα είναι η αίσθηση που σου δίνει κατά την λειτουργία της.Πολύ ταχύτερη από τις αντίστοιχες sd rom.Οπως έχω ξαναγράψει 2 λύσεις υπάρχουν για μένα πλέον.super ram ή nand rom

@stinger

Αν θυμάμαι καλά,όντως έχει κάποιο θέμα το bluetooth η super ram.

 

Αυτη εχω περασει και εγω ειναι η πιο γρηγορη και σταθερη που εχω δοκιμασει απο σχεδον ολες τις NAND αλλα δεν εχω περασει το data img. με το data img εχει την καταναλωση μιας NAND κανονικης η παιζεται?

Link to comment
Share on other sites

H κατανάλωση είναι μεγαλύτερη με το data.img στην κάρτα αλλά προσωπικά δεν την πάλευα με τα 100mb ελεύθερου χώρου.Επίσης κατά την εγκατάσταση εφαρμογών από το market έχει μια καθυστέρηση σε σχέση με την nand αλλά μικρότερη από αυτή που συνέβαινε όταν έτρεχε όλο το σύστημα από την sd.

Επίσης ένας λόγος να έχω wm στο hd2 ήταν τα προγράμματα πλοήγησης αλλά πρώτον δεν είμαι επαγγελματίας οδηγός και δεύτερον η βενζίνη έχει περάσει και το 1.50€ και έτσι έχω κόψει τις πολλές βόλτες.. και το gps δεν είναι κάτι που χρησιμοποιώ πλέον καθημερινά

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αν μπορειτε πειτε μου ενα καλο ρολοι με καιρο μαζι να δουλευει καλα για να το βαλω στη version του MDJ Gingerbread=- v. 1.5 [GRH78][RMNET][Kernel: MDJ S9.3 OC] You last visited: Today at 12:16 PM
Link to comment
Share on other sites

H κατανάλωση είναι μεγαλύτερη με το data.img στην κάρτα αλλά προσωπικά δεν την πάλευα με τα 100mb ελεύθερου χώρου.Επίσης κατά την εγκατάσταση εφαρμογών από το market έχει μια καθυστέρηση σε σχέση με την nand αλλά μικρότερη από αυτή που συνέβαινε όταν έτρεχε όλο το σύστημα από την sd.

Επίσης ένας λόγος να έχω wm στο hd2 ήταν τα προγράμματα πλοήγησης αλλά πρώτον δεν είμαι επαγγελματίας οδηγός και δεύτερον η βενζίνη έχει περάσει και το 1.50€ και έτσι έχω κόψει τις πολλές βόλτες.. και το gps δεν είναι κάτι που χρησιμοποιώ πλέον καθημερινά

 

οντως τα 100mb ειναι πολυ λιγα εβαλα το app2sd και εχω καπως βολευτει βεβαια εχω ελευθερα 17mb εσωτερικη αλλα η καταναλωση μπαταριας εχει τεραστια διαφορα απο οτι με data img μεσα με μια δοκιμη που εκανα με το data img εβγαλε μονο 17 ωρες με νορμαλ χρηση αντιθετως μονο με την εσωτερικη μνημη 100mb εβγαλε 17 ωρες και η μπαταρια ηταν στο 70% ελπιζω να το φτιαξουν αυτο το θεμα με την εσωτερικη μνημη.

Edited by giogio
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αν μπορειτε πειτε μου ενα καλο ρολοι με καιρο μαζι να δουλευει καλα για να το βαλω στη version του MDJ Gingerbread=- v. 1.5 [GRH78][RMNET][Kernel: MDJ S9.3 OC] You last visited: Today at 12:16 PM

 

βαλε αυτο ειναι σχεδον ιδιο με το μαμα http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=481121&d=1294225206

Link to comment
Share on other sites

ενα προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το εξης: μεχρι πριν λιγες μερες χρησιμοποιοθσα τη superram froyo tou darkstone k συνδεομενα με τη συνδεση adhoc απο το pc μοθ μια χαρα. τωρα που εχω βαλει τη superram sense το κιν μου στα wifi settings δε βλεπει καθολου αυτη τη συνδεση. γνωριζει κανεις κατι επαυτου
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...