Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC Desire HD


tron13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρίσκω κάποια αρνητικά για το νεο desire που θα με κάνουν ίσως να περιμένω κ άλλο. Δεν είναι τέλειο, αυτό που ψάχνω αυτή την στιγμή. Μερικά αρνητικά σε σύγκριση με τα άλλα 2 Μεγαθύρια Galaxy S kαι IPhone4.

 

Πάντως είναι το καλύτερο Κινητό στην αγορά απλά όχι τέλειο!

 

Η Οθόνη δεν είναι οτι καλύτερο. Μπορεί να είναι 4.3" αλλά του Galaxy και του Ιphone4 είναι καλύτερη.

 

Ενσωματομένη μνήμη έχει μονο 1,5G οταν οι αντίπαλοι του έχουν 32. Δηλαδή με επεκταση φτάνει 33,5g όταν οι άλλοι πάνε 64g

 

Σε θέμα μπαταρίας επίσης θα είναι ποιό πίσω σε talk time και απ΄τους 2 αντιπάλους αλλά σε standby time θα είναι στη μέση με 1ο το S αν και το θέμα μπαταρίας είναι αντιμετοπίσιμο.

 

Είναι ποιό βαρύ απ΄τα άλλα 2 αν και πιθανών ούτε αυτό θα είναι πρόβλημα.

 

Έχει κάπως τσουχτερή τιμή αλλά άμα στοχεύεις σε τέτοια κινητά πιθανών δεν θα υπάρχει πρόβλημα.

 

Έχει μικρότερη ανάλυση απ΄το Ιphone και ίδια με το S

 

'Εχει Bluetooth 2.1 ίδιο με Iphone αλλά χειρότερο απ΄το 3.0 του S. Ψιλοπράγματα.

 

Δεν έχει μπροστινή κάμερα (Για μένα δεν είναι πρόβλημα γιατί δεν χρησιμοποιώ 3g calls)

 

Επίσης έχει κάπως μεγάλες διαστάσεις αλλά δεν νομίζω να είναι μεγάλο πρόβλημα.

 

Σε όλα τ' άλλα υπερισχύει και το θεωρώ το καλύτερο κινητό της αγοράς. Και φυσικά μιλάω για την αγορά smartphone και όχι για τα κινητά με τις υπερφυσικες τους κάμερες και ηχεία αν και σ'αυτον τον τομέα είναι συμπαθητικό με την 8mp camera Dual led flash 720p και αρκέτα δυνατά ηχεία απ΄οτι ακούγετε καθώς διαθέτει τις τεχνολογίες Dolby Mobile και SRS virtual surround sound.

 

Desire HD > Galaxy S > Iphone4 κατά την ταποινή μου γνώμη

Edited by Vourligan
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενσωματομένη μνήμη έχει μονο 1,5G οταν οι αντίπαλοι του έχουν 32. Δηλαδή με επεκταση φτάνει 33,5g όταν οι άλλοι πάνε 64g

 

Άλλο πράγμα η rom και άλλο ο εσωτερικός χώρος αποθήκευσης. Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παντως οπως και να εχει βλεπωντας τα ποιο πανω video οντως η οθονη ειναι απογοητευση:(

 

Ναι, ειδες, δεν βλεπεται....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορησε στο εξωτερικο και πιο συγκεκριμενα στην Ολλανδια απο την vodafone....

στο xda υπαρχει thread με τις πρωτες εντυπωσεις των κατόχων.

Αντε να δουμε ποσο θα περιμενουμε εδω...

Edited by depmode
Link to comment
Share on other sites

Από τι υλικό είναι φτιαγμένο το HTC Desire HD, το Iphone 4, και το GalaxyS ;. Μήπως για αυτό είναι ποιο βαρύ ;. Επίσης πόσες ίντσες είναι το HTC Desire HD, το Iphone 4, και το GalaxyS ; Mήπως για αυτό είναι ποιο βαρύ ;. Όσον αφορά την μπαταρία. Ποιο κινητό νέας γενιάς λειτουργεί 3 ημέρες χωρίς φόρτιση ;. Μια συνάδελφος μου αγόρασε το HTC Wildfire. Aυτό που δεν μου άρεσε είναι ένα πράγμα. Οι επαφές. Πάλι προβολή με το όνομα και δεν υπάρχει επιλογή για προβολή με το επίθετο. Για εμένα είναι αρνητικό. Όταν έχεις πολλές επαφές ε δεν μπορείς να θυμάσαι τα ονόματα. Επίσης δεν υπάρχει από όσο είδα ούτε και ένα file explorer!!. Μακάρι το HTC να έχει τροποποιήσει τις επαφές του.

 

Από εκεί και πέρα... περιμένουμε το HTC φέτος, του χρόνου κάτι άλλο...και ιστορία συνεχίζεται :D

Link to comment
Share on other sites

Από τι υλικό είναι φτιαγμένο το HTC Desire HD, το Iphone 4, και το GalaxyS ;. Μήπως για αυτό είναι ποιο βαρύ ;. Επίσης πόσες ίντσες είναι το HTC Desire HD, το Iphone 4, και το GalaxyS ; Mήπως για αυτό είναι ποιο βαρύ ;. Όσον αφορά την μπαταρία. Ποιο κινητό νέας γενιάς λειτουργεί 3 ημέρες χωρίς φόρτιση ;. Μια συνάδελφος μου αγόρασε το HTC Wildfire. Aυτό που δεν μου άρεσε είναι ένα πράγμα. Οι επαφές. Πάλι προβολή με το όνομα και δεν υπάρχει επιλογή για προβολή με το επίθετο. Για εμένα είναι αρνητικό. Όταν έχεις πολλές επαφές ε δεν μπορείς να θυμάσαι τα ονόματα. Επίσης δεν υπάρχει από όσο είδα ούτε και ένα file explorer!!. Μακάρι το HTC να έχει τροποποιήσει τις επαφές του.

 

Από εκεί και πέρα... περιμένουμε το HTC φέτος, του χρόνου κάτι άλλο...και ιστορία συνεχίζεται :D

 

Στο android 2.2 μπορείς να ρυθμίσεις, αν θες να εμφανίζονται πρώτα τα ονόματα η και τα επίθετα.Στο desire μου μπορώ άρα θα μπορείς και στο HD!

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλαν 6 καταστήματα για αγορά στο Skroutz.gr πιστεύω μέχρι τέλη Οκτωβρίου να είναι διαθέσιμο για αγορά βαριά βαριά πρώτο 10ήμερο Νοεμβρίου...

 

Υπομονή:p..

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην επαναληφθεί αυτο που εγινε με το Desire. Δηλαδή να ειναι στους τιμοκαταλόγους των καταστημάτων, να έχουμε ημερομηνία, και μια εβδομάδα ποιο πριν να εχουμε καθυστέρηση αλλες 2 εβδομάδες.
Link to comment
Share on other sites

πρωτο unboxing:http://www.youtube.com/watch?v=QpkvrAFUpzg

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Η ασχετοσυνη σε ολο της το μεγαλειο. Μολις γυρισα απο τη wind οπου πηγα να ρωτησω μηπως ξερουν κατι γιατι εχω μια επιδοτηση και φοβαμαι μην τη χασω. Αφου με διαβεβαιωσαν οτι δεν χανεις την επιδοτηση (θεος φυλαξοι..) μου ειπαν οτι το εχουν παραγγειλει με κωδικο htc a8182. Ελα ομως που προκειται για το απλο desire οπως ειδα μετα. Τι να πω κουραστηκα με ολες αυτες τις βλαχαρες που πηραν μια θεση καπου χωρις να τους αρεσει η δουλεια που κανουν και ουτε μπαινουν στον κοπο ποτε να ενημερωθουν για τις εξελιξεις.
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μια εικόνα για τη διαφορά μεγέθους Desire HD και Desire.

Την παραμετροποίησα λίγο για να γίνει πιο κατανοητή ...

 

Στην πρώτη βλέπετε την διαφορά που υπάρχει στις οθόνες και στην δεύτερη το μέγεθός τους

 

http://img411.imageshack.us/img411/4537/htcdesirehdvsdesire2.jpg http://img521.imageshack.us/img521/5982/htcdesirehdvsdesire1.jpg

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την βδομάδα θα αρχίσει, θεωρητικά, η διάθεση των sim free από Αγγλία. Για να δούμε αν θα τηρηθεί...
Link to comment
Share on other sites

φιλος το παρηγγειλε απο handtech του στειλαν email και τον ενημερωσαν τοι αυτη την εβδομαδα θα παραλαβουν 3-4 κομματια.μεγαλο στοκ μεχρι 11 νοεμβρη.του επιαν επισης οτι εχουν 32 προπαραγγελιες

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

το ειδα σημερα στο διαφημιστικο του ote shopping

στα 599Ε,αλλα δεν λεει για ποτε με 2gb καρτα.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους τους φιλους.

Επικοινωνησα χθες με expansys και μου ειπαν για Δευτερα με Τριτη οτι θα το εχουν σιγουρα.

Λετε να μου ειπαν ψεματα;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αλλα δεν λεει για ποτε με 2gb καρτα.:O

 

Μικρό το κακό. Η τιμή εξακολουθεί να είναι καλή για τα δεδομένα της κατηγορίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

φιλος το παρηγγειλε απο handtech του στειλαν email και τον ενημερωσαν τοι αυτη την εβδομαδα θα παραλαβουν 3-4 κομματια.μεγαλο στοκ μεχρι 11 νοεμβρη.του επιαν επισης οτι εχουν 32 προπαραγγελιες

Μου φαίνεται θα μας βγάλει την πίστη η HTC μέχρι να το κυκλοφορήσει κανονικά... :p

Link to comment
Share on other sites

Απο το φορουμ του XDA:

 

"Battery life is not bad as far as I can see now. Played whole day with the device, including internet/apps/texting/video/photo, and the battery is still 50%"

 

Οχι ασχημα...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...