Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC Desire HD


tron13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://1.bp.blogspot.com/_wpA9p6cpZzU/S_U-DuZvo8I/AAAAAAAAKUc/9hCPzjj1-jg/s320/HTC.jpg

 

Στο Internet εμφανίστηκαν τα πρώτα στοιχεία για το διάδοχο του HTC Desire. Όπως αναφέρει το cnet.com, ο ταϊβανέζος κατασκευαστής εργάζεται, ήδη, πάνω στην ανάπτυξη του HD Desire.

 

H νέα έκδοση του Desire θα βασίζεται στο Android 2.2 (Froyo), ενώ φημολογείται ότι θα διαθέτει μια κάμερα των 8MPixels, η οποία θα γράφει βίντεο HD.Κατά τα άλλα θα είναι εξοπλισμένο με μια οθόνη αφής των 4,3" (10, 89 εκατοστά διαγώνιο).

 

Ένας επεξεργαστής στο 1GHz, η απόδοση των βίντεο και στο XvD format, το Surround Sound SRS για καλύτερη απόδοση του ήχου και ένα case από αλουμίνιο συμπληρώνουν τον εξοπλισμό του HTC Desire HD το οποίο εικάζεται ότι θα εμφανιστεί στην αγορά τον Οκτώβριο του 2010.

 

Άντε πάλι έξοδα!!! :blink:

Πάλι καλά που το ΔΝΤ δεν μας έχει βάλει τεκμήριο στα SmartPhones :lol:

 

roufianos.com

Edited by tron13
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν ήταν να κυκλοφορήσει Οκτώβριο 2010 δεν θα υπήρχε ούτε μία φωτογραφία του στο ίντερνετ?Λίγο δύσκολο.Πιστεύω για άνοιξη του 2011 και μετά.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλύτερα σε πρώτη φάση το πρόθεμα να αλλάξει σε [Φήμες].

 

Δεν μας λέει κάτι επί της ουσίας. Λογικό είναι να δούμε και στην Ευρώπη μια συσκευή σαν το Evo 4G το οποίο ήδη κυκλοφορεί εδώ και αρκετό καιρό αποκλειστικά για τα δίκτυα της Αμερικής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι μάλλον το επόμενο κινητό μου.

Αν όμως το πάνε για την άνοιξη μου φαίνεται θα τους προλάβει η samsung.

Κάτι πολύ καλό ετοιμάζεται κι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα είναι μάλλον το επόμενο κινητό μου.

Αν όμως το πάνε για την άνοιξη μου φαίνεται θα τους προλάβει η samsung.

Κάτι πολύ καλό ετοιμάζεται κι εκεί.

 

Τι (Κάποιο link);

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4.3 ίντσες ... κινητό ή tablet ? νομίζω πως έχουμε ξεφύγει λιγάκι. Δεν ξέρω αν υπάρχει αγοραστικό κοινό με απαιτήσεις για τετοιες οθόνες αλλά πλάκα έχει . Δεν θα έπαιρνα κάτι τέτοιο μάλλον και πιθανότατα θα γέλουσα με κάποιον που μιλά με ένα tablet στο αυτί του
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

4.3 ίντσες ... κινητό ή tablet ? νομίζω πως έχουμε ξεφύγει λιγάκι. Δεν ξέρω αν υπάρχει αγοραστικό κοινό με απαιτήσεις για τετοιες οθόνες αλλά πλάκα έχει . Δεν θα έπαιρνα κάτι τέτοιο μάλλον και πιθανότατα θα γέλουσα με κάποιον που μιλά με ένα tablet στο αυτί του

 

Δεν έχεις δίκιο, το HD2 έχει την ίδια οθόνη και δεν γελάει κανένας όταν το βλέπει.

Είναι καθαρά θέμα αναγκών. Η τάση πάντως των νέων κινητών είναι να έχουν μεγάλες οθόνες για να εκμεταλλεύονται καλύτερα τις δυνατότητες web browsing, multimedia κτλ.

Κοίτα και το Droid X που κυκλοφορεί ήδη στην Αμερική.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει τα χαρακτηριστικά που φαίνεται να έχει... μάλλον κ μένα είναι το επόμενο...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4.3 ίντσες ... κινητό ή tablet ? νομίζω πως έχουμε ξεφύγει λιγάκι. Δεν ξέρω αν υπάρχει αγοραστικό κοινό με απαιτήσεις για τετοιες οθόνες αλλά πλάκα έχει.

 

Αν κρίνω από τις πωλήσεις του HD2 (παρόλο που φοράει windows mobile), υπάρχει μεγάλη μερίδα του αγοραστικού κοινού, χωρίς πλάκα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κι ομως αν εχει τετοιο μεγεθος το βλεπω απαγορευτικο για μενα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε τις πρώτες φωτό να δούμε για τι αστεράκι θα μιλάμε...
Link to comment
Share on other sites

Το Desire HD υπαρχει ηδη σαν πρωτοτυπο και δοκιμαζεται, ΑΛΛΑ η HTC εχει επιλεξει να στηριξει για σημαντικο ακομα διαστημα το Desire που λανσαρεται αυτη τη στιγμη (βλεπε froyo, νεες οθονες κλπ), οποτε θα αργησουμε περισσοτερο - απο οτι εικαζεται- για να το δουμε στην αγορα.

Προς το παρον δε μπορει να ανακοινωθει τιποτα αλλο για τη συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το Desire HD υπαρχει ηδη σαν πρωτοτυπο και δοκιμαζεται,

 

Λογικό είναι αυτό που λες - το ίδιο γίνεται με όλες τις συσκυές εξάλλου - αλλά γνωρίζεις κάτι παραπάνω εκ των έσω;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Desire HD υπαρχει ηδη σαν πρωτοτυπο και δοκιμαζεται, ΑΛΛΑ η HTC εχει επιλεξει να στηριξει για σημαντικο ακομα διαστημα το Desire που λανσαρεται αυτη τη στιγμη (βλεπε froyo, νεες οθονες κλπ), οποτε θα αργησουμε περισσοτερο - απο οτι εικαζεται- για να το δουμε στην αγορα.

Προς το παρον δε μπορει να ανακοινωθει τιποτα αλλο για τη συσκευη...

 

Σύμφωνα με δικές μου πηγές η HTC έχει ήδη έτοιμο το Hero 2 ΗD με εγγραφή 1080i, οθόνη Super Amoled 5" 21:9 και σύστημα ήχου με 5 ηχεία ηχεία στα πλαϊνά της συσκευής και ένα στο πάνω μέρος και υποστήριξη THX.

Μπορεί να μην με πιστεύεις αλλά υπάρχει ήδη σαν πρωτότυπο, αλλά δεν μπορεί να ανακοινωθεί γιατί θα σαρώσει την αγορά των multimedia phones....

 

Τι παρατηρούμε στα 2 posts;

 

1. Εντελώς αστύριχτες υποθέσεις/φήμες (όπως θέλετε).

2. Ένα υπάρχον νέο που ισχύει για να δώσει βαρύτητα (froyo).. E καλά αυτό σε μένα δεν υπάρχει... Kill me!!

3. Aδυναμία τεκμηρίωσης

4. τελίτσες στο τέλος "..." που αφήνουν να εννοηθεί συνέχεια και να αφήσουν μυστήριο....

 

Διαφορά; Εμένα είναι εντελώς φανταστικό για να κάνω πλάκα... Αν και έτσι όπως το παρουσιάζεις φίλε (δηλαδή κλασσικό post τύπου "άκουσα" κτλ) το δικό μου μοιάζει ποιό ρεαλιστικό!!!!

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@tetra1982:

Πιστεύω ότι δεν χρειάζεται όλο αυτό. Ας δώσουμε στον άνθρωπο μια ευκαιρία να μας πει τι γνωρίζει (αν γνωρίζει).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί όλοι θεωρούν αξιωματικά ότι όταν βγει το HD άμεσα θα αποσυρθεί και το απλό Desire. Μπορεί κάλλιστα η HTC να υποστηρίζει παράλληλα και τα δύο μοντέλα τα οποία να θεωρεί ότι καλύπτουν διαφορετικό αγοραστικό κοινό (δες milestone και xt720).
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί όλοι θεωρούν αξιωματικά ότι όταν βγει το HD άμεσα θα αποσυρθεί και το απλό Desire. Μπορεί κάλλιστα η HTC να υποστηρίζει παράλληλα και τα δύο μοντέλα τα οποία να θεωρεί ότι καλύπτουν διαφορετικό αγοραστικό κοινό (δες milestone και xt720).

Μπορεί να μην αποσυρθεί, αλλά σίγουρα θα χάσει το αγοραστικό κοινό που θα ήθελε να έχει μία High-End συσκευή αφού θα πάει στο HD. Με λίγα λόγια θα είναι όπως είναι τώρα το Legend σε σύγκριση με το Desire. Βέβαια στα πιο βασικά (να το πω έτσι) κομμάτια είναι ίδια. Απλά στο HD αναπτύσσετε περισσότερο η multimedia πλευρά πχ. κάμερες, ήχος, video κτλ. Δηλαδή για κάποιον σαν κι εμένα που δεν με ενδιαφέρουν αυτά, αφού από αυτά μόνο μουσική ακούω, αλλά από ακουστικά, αν υπήρχε μεγάλη διαφορά στην τιμή, θα πήγαινα για το Desire. Έτσι κι αλλιώς το τηλέφωνο είναι σφαίρα, άρα στον λειτουργικό τομέα δεν έχει τίποτα να φοβηθεί.

 

Έστω όμως ότι κυκλοφορεί το HD. Τι τιμή θα έχει ??? Υπάρχουν στην αγορά το Nexus One στα 600€ και το Galaxy S στα 500€. Αν μείνουν έτσι το Desire HD πρέπει οποσδήποτε να κυκλοφορήσει πάνω από 650€, κάτι που θα σημαίνει ότι δεν συμφέρει με τίποτα να αγοράσεις το Nexus. Εκτός αν οι τιμές τους πέσουν κατακόρυφα, πχ. το Galaxy στα 400€, οπότε το HD να βγει σε μια πιο λογική τιμή. Αυτό όμως σημαίνει αυτόματη πτώση όλων των τηλεφώνων (και ειδικά τα φθηνά, πχ. Wilfire θα ξεφτιλιστούν), αφού θα περάσουμε σε μία νέα "γενιά"... Συμφέρει κάτι τέτοιο τις ίδιες τις εταιρίες, ή θα περιμένουν να πουλήσουν πρώτα αυτά που υπάρχουν τώρα (Desire, Legend, Wildfire), τα οποία θεωρούνται ακόμα αρκετά καινούρια ?? Πριν 1,5 μήνα θυμάμαι ψάχναμε σε ένα thread εδώ πότε θα έρθει το Desire στην Ελλάδα...

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...