Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC Desire HD


tron13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην αρχή λέω, πρέπει να είμαι πολύ γκαντέμης τελικά... Πέρσι τον Ιούλιο πήρα το HTC HD και σε λίγους μήνες βγαίνει ο αντικαταστάτης του HTC HD2. Φέτος την ίδια εποχή, παίρνω το HTC Desire και τώρα βγαίνει ο αντικαταστάτης πάλι... Γιατί πρέπει να μένω πάντα πίσω ??????

 

Είδα όμως τα άρθρα που δώσατε και είπα Desire και πάλι Desire... Πως είναι έτσι αυτό από πίσω ρε παιδιά ?? Και για αυτά που ενδιαφέρουν εμένα, δεν έχει καμία τρελή διαφορά στο hardware, όπως οι διαφορές των HD-HD2 πέρσι. Τότε μιλούσαμε για τεράστια διαφορά στην ταχύτητα, λόγω επεξεργαστή κτλ. Τώρα σε αυτό δεν θα υπάρχει κάτι τέτοιο. Απλά την κάμερα καλυτερεύουν, που δεν με ενδιαφέρει καθόλου και στον ήχο κάτι διαφορές, που δεν λέω, μπορεί να είναι θετικό, αλλά δεν αλλάζεις και κινητό. Και την οθόνη εγώ την θεωρώ αρνητικό που είναι τόσο μεγάλη. Too Big για να το πάρω στο σχολείο.

 

Εντάξει, δεν θέλω να το θάψω και γι' αυτό λέω ότι σίγουρα θα είναι το επόμενο high-end τηλέφωνο (παρά τις τελικά μικρές, για μένα, διαφορές που έχει με το Desire), αλλά για να μπουν δυνατά στον ανταγωνισμό, πρέπει να αλλάξουν το από πίσω. Να το κάνουν σαν το Evo που είναι πολύ πιο όμορφο.

 

Ειναι κι αλλες οι διαφορες, που θα τις μαθουμε στην πορεια.

Ειναι σαφως ανωτερο μηχανακι το HD απο το "απλο" desire, αλλα και παλι, μην προβληματιζεσαι, καθως το Desire HD (η οπως αλλιως το βαφτισουν τελικα) αργει πολυ ακομα για να το δεις στα ραφια των καταστηματων...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην αρχή λέω, πρέπει να είμαι πολύ γκαντέμης τελικά... Πέρσι τον Ιούλιο πήρα το HTC HD και σε λίγους μήνες βγαίνει ο αντικαταστάτης του HTC HD2. Φέτος την ίδια εποχή, παίρνω το HTC Desire και τώρα βγαίνει ο αντικαταστάτης πάλι... Γιατί πρέπει να μένω πάντα πίσω ??????

 

Είδα όμως τα άρθρα που δώσατε και είπα Desire και πάλι Desire... Πως είναι έτσι αυτό από πίσω ρε παιδιά ?? Και για αυτά που ενδιαφέρουν εμένα, δεν έχει καμία τρελή διαφορά στο hardware, όπως οι διαφορές των HD-HD2 πέρσι. Τότε μιλούσαμε για τεράστια διαφορά στην ταχύτητα, λόγω επεξεργαστή κτλ. Τώρα σε αυτό δεν θα υπάρχει κάτι τέτοιο. Απλά την κάμερα καλυτερεύουν, που δεν με ενδιαφέρει καθόλου και στον ήχο κάτι διαφορές, που δεν λέω, μπορεί να είναι θετικό, αλλά δεν αλλάζεις και κινητό. Και την οθόνη εγώ την θεωρώ αρνητικό που είναι τόσο μεγάλη. Too Big για να το πάρω στο σχολείο.

 

Εντάξει, δεν θέλω να το θάψω και γι' αυτό λέω ότι σίγουρα θα είναι το επόμενο high-end τηλέφωνο (παρά τις τελικά μικρές, για μένα, διαφορές που έχει με το Desire), αλλά για να μπουν δυνατά στον ανταγωνισμό, πρέπει να αλλάξουν το από πίσω. Να το κάνουν σαν το Evo που είναι πολύ πιο όμορφο.

 

Αν και το τελικό κινητό θα είναι κοντά σε αυτές τις προδιαγραφές, δεν νομίζω ότι θα είναι ακριβώς έτσι. Σίγουρα θα έχει καλύτερο επεξεργαστή.

Εγώ το έλεγα από την αρχή σε αυτό το forum ότι η HTC θα προσπαθήσει όσο το δυνατό γρηγορότερα να λανσάρει ένα κινητό με αυτές τις προδιαγραφές γιατί είναι καθαρά θέμα κενού στον ανταγωνισμό της συγκεκριμένης κατηγορίας.

Link to comment
Share on other sites

Τα πλαστικα στην πλατη του κινητου που το κανουν να θυμιζει σκυλι Δαλματιας ειναι για τα πανηγυρια.

 

σωστός....Μου θυμίζει την πλάτη του πρώτου iPhone!

...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

σωστός....Μου θυμίζει την πλάτη του πρώτου iPhone!

 

H πλατη του iphone 2g ειναι μια χαρα μπροστα σε αυτο. Εκει μιλαμε για ενα κομματι πλαστικου, που αναγκαστικα τοποθετειται εκει που παιζουν οι κεραιες.

Εδω ομως, εβαλαν 150 διαφορετικα μικρα πλαστικακια, ακανονιστου σχηματος και μεγεθους, σαν μπαλωματα. Τι να πεις...

 

Κάποιες περισσότερες πληροφορίες για τα Hardware Specifications του HD (http://pocketnow.com/android/htc-des...specifications)

 

Δεν ειναι πληρως σωστα. Θα τα δουμε επισημα εν καιρω (ειναι νωρις ακομα)...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι πληρως σωστα. Θα τα δουμε επισημα εν καιρω (ειναι νωρις ακομα)...

 

Έχεις κάποια άλλη πληροφορία για διαφορετικά χαρακτηριστικά ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι, αλλα δεν ειναι της παρουσης...

 

Από τη στιγμή που πρόκειται για την εν λόγω συσκευή, μάλλον είναι της παρούσης. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πολλές φορές υπάρχουν και άλλοι λόγοι, που κάποιος δε μπορεί να υπεισέλθει σε λεπτομέρειες...

το κάνουμε σεβαστό λοιπόν και καλώς εχόντων των πραγμάτων αναμένουμε για ο,τιδήποτε περισσότερο μπορεί να αναφερθεί στο μέλλον..:)

Link to comment
Share on other sites

Τεχνολογία του χτες; :confused:

 

Έχεις δει πολλές συσκευές με συγκεντρωμένα όλα αυτά τα χαρακτηριστικά;

Όχι αλλά είναι ουσιαστικά σαν ένα πιο μεγάλο desire και αν εξαιρέσει την μεγαλύτερη οθόνη και κάμερα δεν έχει κάτι καινοτόμο πάνω του.

 

Και σαν πρώτη άποψη μου φενεται και πιο άσχημο από το desire...

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Τεχνολογία του χτες; :confused:

 

Έχεις δει πολλές συσκευές με συγκεντρωμένα όλα αυτά τα χαρακτηριστικά;

 

Μην με παρεξηγεις. Μου αρεσει! Απλα αν αυτα ειναι τα τελικα specs θα επρεπε να βρισκοταν ηδη στα μαγαζια.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μην με παρεξηγεις. Μου αρεσει! Απλα αν αυτα ειναι τα τελικα specs θα επρεπε να βρισκοταν ηδη στα μαγαζια.

 

Όλα είναι θέμα marketing, θα έπρεπε να το είχες συνηθίσει τόσα χρόνια! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι θέμα marketing, θα έπρεπε να το είχες συνηθίσει τόσα χρόνια! :rolleyes:

Άσχετο το μάρκετινγκ με το ότι η τεχνολογία είναι του χτες...

Γιατί αν αρχίσουμε να μιλάμε για τεχνολογία του χτες, το πιο τρανταχτό παράδειγμα είναι το iphone..

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μη ξεφύγουμε!

 

Συμφωνώ Νίκο αλλά μέχρι να βγει στην παραγωγή η συσκευή τέτοιες συζητήσεις είναι αναπόφευκτες. Εξάλλου και εδώ μάλλον θα ακολουθήσουμε την πεπατημένη, κλείδωμα του παρόντος thread και δημιουργία καινούργιο με το πρόθεμα [Επίσημο].

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το Desire HD αν εξαιρέσω το από πίσω καπάκι, θα είναι απλά το καλύτερο τηλέφωνο που θα κυκλοφορεί, αν βγει σε λίγο καιρό από τώρα...

 

Για αυτό το θέμα με το καπάκι, έχω τις επιφυλάξεις μου. Ίσως στο μοντέλο παραγωγής να το δούμε διαφοροποιημένο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το θέμα με το καπάκι, έχω τις επιφυλάξεις μου. Ίσως στο μοντέλο παραγωγής να το δούμε διαφοροποιημένο.

Κι εγώ αυτό πιστεύω κι ελπίζω. Στον 1 χρόνο που παρακολουθώ την HTC δεν έχω δει να κάνουν καμία τέτοια βλακεία. Το ίδιο και για τις παλιότερες συσκευές της που έχω δει. Δεν μπορώ να τα πω εμφανίσιμα τηλέφωνα, αλλά δεν τα κάνουν και τελείως χάλια.

 

Για την συγκεκριμένη φωτογραφία, το μόνο που μπορώ να πω είναι: φήμες. Δεν ξέρεις πότε είναι αληθινές ή πότε είναι απλά κάτι παρόμοιο σε αυτό που θα κυκλοφορήσει τελικά. Θυμάμαι τις φωτογραφίες που κυκλοφορούσαν όταν φημολογούσαν το Desire με το όνομα Bravo. Αν το googlάρετε, θα δείτε ότι ήταν μαύρο (ενώ το Desire κυκλοφορεί μόνο σε καφέ και ασημί) και το trackball διαφέρει. Άρα ποτέ δεν ξέρουμε αν οι φωτογραφίες αυτές λένε την αλήθεια. Κάποιες μικροδιαφορές 99,9% θα υπάρχουν...

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως έχουμε αποκαλύψεις στις 15 Σεπ? (http://www.eurodroid.com/2010/08/htc-teases-new-product-reveal-on-september-15/)

 

The sooner, the better! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα πιστευω η καλυτερη συσκευη τησ htc. ειχα το desire και το εδωσα για να λξαναπαρω το hd2 μονο και μονο για την οθονη.αρα 4,3 και android και htc= οτι καλυτερο

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
προσωπικα πιστευω η καλυτερη συσκευη τησ htc.

 

Αναμενόμενο δεν είναι; Το παράξενο θα ήταν να μην ήταν έτσι!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρωντας καλυτερα το βιντεο, αν δεν κανω λαθος, περα απο το dual led εχει και xenon flash! Ιδιαιτερα ευπροσδεκτο απο εμενα!
Link to comment
Share on other sites

ξαναλέω...περιοριστείτε στα χαρακτηριστικά και στις φήμες περί desire HD...!

το iphone (και) σε αυτό το τόπικ δε χωράει...!

thanks:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...