Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC Desire HD


tron13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το επιασα σημερα στα χερια μου και ειχα την ευκαιρια να το δουλεψω αρκετη ωρα.. εχω το desire αλλα οπως λενε και οι φιλοι μας οι αμερικανοι "size matters".. :p

 

αψογο στο χερι, πολυ καλη οθονη και παραδοξως πολυ ευχρηστα και με αμεση αποκριση τα touch buttons.. γενικα το κινητο ρολαρει τρελα (browser, video recording, multitask ηταν τα βασικα που εψαξα πολυ) και το νεο sense βελτιωνει αρκετα πραγματα (αν και πλεον o launcher pro ειναι για μενα default ;) )

 

Πες μας λίγο για τη σύγκριση μεγέθους είναι μεγάλη η διαφορά τους? Σκέφτομαι να πάρω το desire και να μήν περιμένω το hd για ένα και μόνο λόγο το μέγεθος! Θέλω να χωράει σε τσέπη από τζίν (δεν κουβαλάω θήκες, τσάντες...).:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πες μας λίγο για τη σύγκριση μεγέθους είναι μεγάλη η διαφορά τους? Σκέφτομαι να πάρω το desire και να μήν περιμένω το hd για ένα και μόνο λόγο το μέγεθος! Θέλω να χωράει σε τσέπη από τζίν (δεν κουβαλάω θήκες, τσάντες...).:)

 

και εγω αυτο σκευτομε αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα παιξει ρολο η Ram και ο Επεξεργαστης σε μελοντικη αναβαθμηση του Android

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πες μας λίγο για τη σύγκριση μεγέθους είναι μεγάλη η διαφορά τους? Σκέφτομαι να πάρω το desire και να μήν περιμένω το hd για ένα και μόνο λόγο το μέγεθος! Θέλω να χωράει σε τσέπη από τζίν (δεν κουβαλάω θήκες, τσάντες...).:)

 

Έχεις πιάσει στο χέρι σου το HD2; Είναι μια από τα ίδια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πες μας λίγο για τη σύγκριση μεγέθους είναι μεγάλη η διαφορά τους? Σκέφτομαι να πάρω το desire και να μήν περιμένω το hd για ένα και μόνο λόγο το μέγεθος! Θέλω να χωράει σε τσέπη από τζίν (δεν κουβαλάω θήκες, τσάντες...).:)

Φίλε μου, αν θέλεις ένα κινητό που να το βάζεις στην τσέπη, και ειδικά στο τζίν, καλύτερα μην πάρεις με οθόνη αφής, οχι λόγω μεγέθους,αλλά λόγω της οθόνης που είναι κάπως πιο...εύθραυστη.

Και να ξέρεις ότι το desire hd, όπως και το hd2 είναι ότι πιο μεγάλο κυκλοφορεί (με εξαίρεση το πάχος).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

που το βρηκες? παιζει demo σε καποιο μαγαζι?? πιστευεις οτι παιζει καλυτερα απο απλο desire σε ταχυτητα?

 

Σαφως ειναι πιο γρηγορο. Για την ακριβεια ειναι το πιο γρηγορο android που εχω πιασει (το galaxy s ειναι οριακα πισω πλεον)...

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο σκευτομε αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα παιξει ρολο η Ram και ο Επεξεργαστης σε μελοντικη αναβαθμηση του Android

 

Λοιπόν σκεφτόμαστε με τον ίδιο τρόπο εμείς:lol:

 

Έχεις πιάσει στο χέρι σου το HD2; Είναι μια από τα ίδια.

 

Ναι και δυστυχώς μου είχε φανεί πολύ μεγάλο για τα γούστα μου..:(

 

Φίλε μου, αν θέλεις ένα κινητό που να το βάζεις στην τσέπη, και ειδικά στο τζίν, καλύτερα μην πάρεις με οθόνη αφής, οχι λόγω μεγέθους,αλλά λόγω της οθόνης που είναι κάπως πιο...εύθραυστη.

Και να ξέρεις ότι το desire hd, όπως και το hd2 είναι ότι πιο μεγάλο κυκλοφορεί (με εξαίρεση το πάχος).

 

Έχω χρόνια τώρα κινητό με οθόνη αφής δεν είναι αυτό το πρόβλημα μου! Τεσπα μήν κάνω το θέμα vs μεταξύ δύο συσκευών, μάλλον θα περιμένω να έρθει η συσκευή Ελλάδα να παίξω πρώτα μαζί της και βλέπω. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας:)

Link to comment
Share on other sites

το επιασα σημερα στα χερια μου και ειχα την ευκαιρια να το δουλεψω αρκετη ωρα.. εχω το desire αλλα οπως λενε και οι φιλοι μας οι αμερικανοι "size matters".. :p

 

αψογο στο χερι, πολυ καλη οθονη και παραδοξως πολυ ευχρηστα και με αμεση αποκριση τα touch buttons.. γενικα το κινητο ρολαρει τρελα (browser, video recording, multitask ηταν τα βασικα που εψαξα πολυ) και το νεο sense βελτιωνει αρκετα πραγματα (αν και πλεον o launcher pro ειναι για μενα default ;) )

 

καλησπερα φιλε απο οθονη τι λεει?γιατι την βλεπω σαν ξεθωριασμενη στα βιντεακια.

Link to comment
Share on other sites

-οθονη: την εβαλα σε max φωτεινοτητα και διπλα διπλα με το desire (εχω το μοντελο με amoled).. με επεισε απολυτα! μπορει το μαυρο της amoled να μην το φτανει αλλα τα χρωματα της ειναι και παλι πολυ καλα

 

-μεγεθος: για τσεπη τζιν δεν κανει παιδια.. εδω δεν κανει το απλο desire, ποσο μαλλον αυτο. ειναι παντως πολυ λεπτο και solid λογω τροπου κατασκευης. καμια σχεση με το καπακι του desire που σε πολλους (και σε μενα) πλεον μπαλατζαρει. μονη βλακεια ο φακος της καμερας που εξεχει πολυ.. λαθος για μενα αυτο μιας και ειναι ισως το πιο ευαισθητο σημειο ενος κινητου

 

-ταχυτητα: το κινητο μπαινει ανετα στην κατηγορια του πετουμενου.. :p τι να λεμε τωρα? δεν ξερω αν και πως μπορει καποιος να το κανει να σερνεται

 

-πολυ καλη εντυπωση μου εκαναν τα touch buttons παιδια και δεν το περιμενα

 

για την ιστορια το κινητο το δοκιμασα στο workshop που διοργανωσε το techblog.gr στα γραφεια της HTC στο Μαρουσι.. Οχι να κανω διαφημιση (αλλωστε 1η φορα χτες το γνωρισα το παιδι) αλλα η δουλεια που κανει ειναι εξαιρετικη σε μια χωρα που κανενας δεν ασχολειται με την τεχνολογια (περα απο εμας τους users). μας εδωσαν και τα htc trophy και hd7 αλλα δεν νομιζω οτι θα τραβηξουν καποιον που θα πιασει στα χερια του το desire hd

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

λετε;αρχισα να ψηνομαι μιας και εδωσα το desire και περιμενα κανενα dual-core αλλα βλεπω να αργουν,αντε να δουμε γιατι καλο το 4ρι αλλα βαρετο,htc και xda ειναι must για εμενα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

λετε;αρχισα να ψηνομαι μιας και εδωσα το desire και περιμενα κανενα dual-core αλλα βλεπω να αργουν,αντε να δουμε γιατι καλο το 4ρι αλλα βαρετο,htc και xda ειναι must για εμενα

 

Λεμε για DualCore. Δε λεω καλη φαση, extra horsepower never hurt αλλα... Ειναι το android γραμμένο για Dual? Θα δουμε αυξηση των επιδόσεων +50-100%? η απλα θα εχουμε +20% επιδοσεις με +100% κατανάλωση? Εγω τουλαχιστον αφου βγουν οι DC θα περιμενω να οριμασει αναλογα και το λειτουργικό πριν τα "χωσω"

Link to comment
Share on other sites

HTC Desire HD, Σπάει τα κοντέρ σε ταχύτητα

http://techblog.gr/mobile/htc-desire-hd-quadrant-results-3095/

Βέβαια, συγκρίνει το desire hd με το galaxy s και droid x με τη 2.1 πάνω τους ακόμη.

Συγκριτικά να πώ ότι η 2.2 διπλασιάζει σχεδόν τα αποτελέσματα του Quadrant.

Οπότε, αν και τα galaxy s και droid x μετρηθούν με τη 2.2 πάνω, το hd δεν νομίζω να είναι ακόμα πρώτο ή σίγουρα όχι τόσο άνετα.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

το επιασα σημερα στα χερια μου και ειχα την ευκαιρια να το δουλεψω αρκετη ωρα.. εχω το desire αλλα οπως λενε και οι φιλοι μας οι αμερικανοι "size matters".. :p

 

αψογο στο χερι, πολυ καλη οθονη και παραδοξως πολυ ευχρηστα και με αμεση αποκριση τα touch buttons.. γενικα το κινητο ρολαρει τρελα (browser, video recording, multitask ηταν τα βασικα που εψαξα πολυ) και το νεο sense βελτιωνει αρκετα πραγματα (αν και πλεον o launcher pro ειναι για μενα default ;) )

 

Απο NAVIGATION πως παει?το εχεις δοκιμασει?σε ποση ωρα κλειδωνει δορυφορο?

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Απο NAVIGATION πως παει?το εχεις δοκιμασει?σε ποση ωρα κλειδωνει δορυφορο?

 

Οχι φιλε.. Αλλωστε ημασταν σε κλειστο χωρο και δεν μπορεσα να δοκιμασω ουτε το maps.

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το expansys αρχίζει και γίνεται αναξιόπιστο.Πάλι παράταση 3 μέρες το έχω παραγγείλει απο αρχές Σεπτέμβρη και υποτίθεται ότι θα το είχαμε 5 Οκτώβρη.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το expansys αρχίζει και γίνεται αναξιόπιστο.Πάλι παράταση 3 μέρες το έχω παραγγείλει απο αρχές Σεπτέμβρη και υποτίθεται ότι θα το είχαμε 5 Οκτώβρη.

 

παντως στις 5/10 δεν κυκλοφορουσε πουθενα. η htc ειχε πει για μεσα οκτωβρη..

 

Βέβαια, συγκρίνει το desire hd με το galaxy s και droid x με τη 2.1 πάνω τους ακόμη.

Συγκριτικά να πώ ότι η 2.2 διπλασιάζει σχεδόν τα αποτελέσματα του Quadrant.

Οπότε, αν και τα galaxy s και droid x μετρηθούν με τη 2.2 πάνω, το hd δεν νομίζω να είναι ακόμα πρώτο ή σίγουρα όχι τόσο άνετα.;)

 

παντως το froyo πανω σε galaxy s απ οσο διαβαζω ειναι στα ιδια επιπεδα η χειροτερα απο 2.1.. και φυσικα με OCLF παντα...

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

φιλος μου το εχει παραγγειλει απο σεπτεμβριο απο expansys ειδοποιηθηκε οτι θα φυγει σημερα θα σας ενημερωσω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

-οθονη: την εβαλα σε max φωτεινοτητα και διπλα διπλα με το desire (εχω το μοντελο με amoled).. με επεισε απολυτα! μπορει το μαυρο της amoled να μην το φτανει αλλα τα χρωματα της ειναι και παλι πολυ καλα

 

-μεγεθος: για τσεπη τζιν δεν κανει παιδια.. εδω δεν κανει το απλο desire, ποσο μαλλον αυτο. ειναι παντως πολυ λεπτο και solid λογω τροπου κατασκευης. καμια σχεση με το καπακι του desire που σε πολλους (και σε μενα) πλεον μπαλατζαρει. μονη βλακεια ο φακος της καμερας που εξεχει πολυ.. λαθος για μενα αυτο μιας και ειναι ισως το πιο ευαισθητο σημειο ενος κινητου

 

-ταχυτητα: το κινητο μπαινει ανετα στην κατηγορια του πετουμενου.. :p τι να λεμε τωρα? δεν ξερω αν και πως μπορει καποιος να το κανει να σερνεται

 

-πολυ καλη εντυπωση μου εκαναν τα touch buttons παιδια και δεν το περιμενα

 

για την ιστορια το κινητο το δοκιμασα στο workshop που διοργανωσε το techblog.gr στα γραφεια της HTC στο Μαρουσι.. Οχι να κανω διαφημιση (αλλωστε 1η φορα χτες το γνωρισα το παιδι) αλλα η δουλεια που κανει ειναι εξαιρετικη σε μια χωρα που κανενας δεν ασχολειται με την τεχνολογια (περα απο εμας τους users). μας εδωσαν και τα htc trophy και hd7 αλλα δεν νομιζω οτι θα τραβηξουν καποιον που θα πιασει στα χερια του το desire hd

Σε ευχαριστούμε φίλε για τις εντυπώσεις σου... :)

 

Είχα κάποιες αμφιβολίες με την οθόνη, αλλά με κάλυψες πλήρως...

 

 

Άντε να έρθει Ελλάδα, να το χτυπήσουμε... :D

Link to comment
Share on other sites

Είδες για να πω την κακία μου, ηρθε mail με αριθμό φορτωτικής, το έστειλαν.Άντε να δούμε... Edited by nikos_pom
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε φίλε για τις εντυπώσεις σου... :)

 

Είχα κάποιες αμφιβολίες με την οθόνη, αλλά με κάλυψες πλήρως...

 

 

Άντε να έρθει Ελλάδα, να το χτυπήσουμε... :D

 

οτι μπορει ο καθενας για να ενημερωνονται ολοι.. ;)

 

η μονη ενσταση για εμενα την οποια δεν μπορουσα φυσικα να τεσταρω μεσα σε μιση ωρα, ειναι για την μπαταρια του κινητου σε συνδιασμο με ολα αυτα που προσφερει το κινητο και σιγουρα ειναι ενεργοβορα..

 

ρωτησα και τους ανθρωπους της εταιρειας και αυτο που μου ειπαν ειναι οτι δεν υπαρχει λογος για μεγαλυτερη μπαταρια μιας και ολοι λιγο πολυ εχουμε παντα διπλα μας μια πριζα.. αυτο ειναι το σκεπτικο της εταιρειας και το στηριζουν με την σκεψη οτι βαζοντας μια πραγματικα μεγαλυτερη μπαταρια που θα ειχε αισθητη διαφορα (πχ διπλασιας χωρητικοτητας), θα χαλαγε το design Του κινητου μιας και απαιτει παραπανω χωρο και μαλιστα αρκετο

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Είδες για να πω την κακία μου, ηρθε mail με αριθμό φορτωτικής, το έστειλαν.Άντε να δούμε...

 

απο handtech ή expansys?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

οτι μπορει ο καθενας για να ενημερωνονται ολοι.. ;)

 

η μονη ενσταση για εμενα την οποια δεν μπορουσα φυσικα να τεσταρω μεσα σε μιση ωρα, ειναι για την μπαταρια του κινητου σε συνδιασμο με ολα αυτα που προσφερει το κινητο και σιγουρα ειναι ενεργοβορα..

 

ρωτησα και τους ανθρωπους της εταιρειας και αυτο που μου ειπαν ειναι οτι δεν υπαρχει λογος για μεγαλυτερη μπαταρια μιας και ολοι λιγο πολυ εχουμε παντα διπλα μας μια πριζα.. αυτο ειναι το σκεπτικο της εταιρειας και το στηριζουν με την σκεψη οτι βαζοντας μια πραγματικα μεγαλυτερη μπαταρια που θα ειχε αισθητη διαφορα (πχ διπλασιας χωρητικοτητας), θα χαλαγε το design Του κινητου μιας και απαιτει παραπανω χωρο και μαλιστα αρκετο

Την έχουμε καταλάβει την φιλοσοφία τους από την αυτονομία του Desire... :lol:

 

Προσωπικά δεν με ενοχλεί αρκετά η αυτονομία μιας και που δεν ζω σε σπηλιά... :p

Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/htc-desire-hd-203895/

οποιος προλαβει βλεπει φως

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...