Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι ποτε δεν εχω κανει jb...ουτε 3g ανοιγω!!

 

Mήπως αυτό που σου λένε και παραπάνω με το wi-fi? Στην 4 το wi-fi μένει ανοιχτό ακόμα και όταν "κλειδώνεις" τη συσκευή. Επίσης μπες με διπλό πάτημα του "home" στο multitasking και κλείσε όλες τις εφαρμογές που τρέχουν και δες.

 

Και εγώ update έκανα όχι restore και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο 3G το multitasking δεν ειναι enabled απο τα default settings. Πρεπει να κανετε jailbreak το iPhone σας και μετα πολυ απλα κανετε το εξης:

 

    
* First upgrade iPhone 3G or iPod touch 2G to firmware 4.0
* Navigate to /System/Library/CoreService/SpringBoard.app/N82AP.plist. N82AP.plist file >> Change it’s value from “multitasking=false” to “multitasking=true”
* You are done.

 

Επισης εαν το κινητο σας ειναι Jailbroken , τοτε κανετε RESTORE και οχι Update... Απλη λογικη!

Link to comment
Share on other sites

Mήπως αυτό που σου λένε και παραπάνω με το wi-fi? Στην 4 το wi-fi μένει ανοιχτό ακόμα και όταν "κλειδώνεις" τη συσκευή. Επίσης μπες με διπλό πάτημα του "home" στο multitasking και κλείσε όλες τις εφαρμογές που τρέχουν και δες.

 

Και εγώ update έκανα όχι restore και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Τα εχω κανει και αυτα...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Τραγικο το ios 4 η μπαταρια πεθαινει σε μιση μερα!!!

 

Εμενα μου παει 2 μερες τουλαχιστον (3gs) και με χρηση λιγη στο ιντερνετ αντε καμια ωρα το πολυ. κατι αλλο δεν παει καλα με σενα και δεν νομιζω οτι φταιει το iOS 4

Link to comment
Share on other sites

Οταν το πασπατευεις και το ψαχνεις ολη την ωρα λογικο ειναι να μην κραταει η μπαταρια :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

αυτο με το wifi δεν το ηξερα οτι ειναι μονιμα ανοιχτο.

το 3g και το wifi το ειχα παντα ανοικτο οπως και τωρα στην

4.μαλλον απο εκει που τρωει ενεργεια γιατι βλεπω οτι κατεβαινει

λιγο πιο γρηγορα.:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και σε vodafone το βγαζει... Δε νομιζω οτι ειναι προβλημα.

 

Edit: Δεν κανει forward, απλα βγαζει αυτο το μηνυμα χωρις λογο ( το τεσταρα! )

 

Επισης δεν μπορεσα να το αφαιρεσω με edit στα plist του φορεα.

 

Στα προηγουμενα OS το εβγαζε μονο στην wind γιατι δεν ηταν official provider, τωρα γιατι το βγαζει και σε εσας, παραξενο μου φαινεται, μαλλον το ξεχασανε!!!! Αν εισαι j/b ψαξε στο cydia για callforwardingfix και θα σταματησει να εμφανιζεται

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ios4.

Και μια ερώτηση:υπάρχει κανένας τρόπος για να ενεργοποιουμε το wifi από την home screen και να μην μπαίνουμε στης ρυθμίσεις ;

 

Υπάρχει το SBSettings που είναι πολύ βολικό. Στη homescreen σέρνεις το δάχτυλό σου από αριστερά προς τα δεξιά στο πάνω μέρος της οθόνης (εκεί που είναι η ένδειξη σήματος, ρολόι, μπαταρία) και κατεβαίνει ένα μενού με toggles για wifi, bt, plane mode κλπ. Δεν ξέρω βέβαια αν δουλεύει ακόμα στο 4, αλλά θα το δείς, θα το λέει στην περιγραφή. Είναι δωρεάν στο cydia.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι πολυ βολικο σε ενα 2G που εχω και η μπαταρια κραταει για μερες....τώρα με το 3G δεν έχει γινει jb αλλά τουλαχιστον η μπαταρια στρωνει, δοκιμαστε επισης το battery pro κανοντας μια πληρη φορτιση.

Επισης περιμενω μια απαντηση παιδια για εφαρμογη παραοδσης μηνυματων επεδιη εχω την 4.0..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα πηρα σημερα στα χερια μου ενα 3gs αλλα το παιδι που το ειχε εκανε update και περασε το 4 ξερει κανεις πως κανουμε downgrade στην 3.1.3 ;

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα πηρα σημερα στα χερια μου ενα 3gs αλλα το παιδι που το ειχε εκανε update και περασε το 4 ξερει κανεις πως κανουμε downgrade στην 3.1.3 ;

ευχαριστω πολυ

 

 

 

http://www.iphonehellas.gr/forum/index.php/topic/18245-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CF%80%CF%8E%CF%82-%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-downgrade-%CF%84%CE%BF-iphone-3gs-%CF%83%CE%B5-%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B1%CE%B9%CF%8C%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF-os-pcmac/

 

πιστευω να σε βοηθηση.......

Link to comment
Share on other sites

 

μακάρι να το είχα δει πιο νωρίς, 1 ώρα παιδευόμουν χθες! Ευτυχώς τα κατάφερα :lol:

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να εχει ξανααναφερθει, κάτι που παρατήρησα για το ios4 είναι ότι για πρώτη φορά σου επιτρέπεται να αυξομειώσεις την ένταση σε συσκευές συνδεδεμένες μέσω Bluetooth (πχ car stereo).
Iphone 3gs white 32gb->Samsung Galaxy S GT-I9000->Iphone 4s white 32gb->NOKIA Lumia925->SONY XPERIA Z->NOTE 3->LG G4
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να εχει ξανααναφερθει, κάτι που παρατήρησα για το ios4 είναι ότι για πρώτη φορά σου επιτρέπεται να αυξομειώσεις την ένταση σε συσκευές συνδεδεμένες μέσω Bluetooth (πχ car stereo).

 

Πολύ καλή παρατήρηση και χρήσιμη τουλάχιστον για μένα. Δεν το γνώριζα.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα μου ετυχε 2 φορες να μην μπορω να συρω το βελος για να απαντησω σε κληση και συρθηκε μετα απο πολλες προσπα8ειες σαν να ειχε φαει κολλημα...σας εχει συμβει??
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα μου ετυχε 2 φορες να μην μπορω να συρω το βελος για να απαντησω σε κληση και συρθηκε μετα απο πολλες προσπα8ειες σαν να ειχε φαει κολλημα...σας εχει συμβει??

 

Στο δικό μου 3GS στην 3.1.2 το κάνει πολύ συχνά...Είναι παλιό bug:X

Proud owner of a Palm Centro, IPhone 3GS, Blackberry 9300 3G, HP Pre 3, Blackberry Q5
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά την εβαλα την 4.0 στο 3G, και ολα τα τραγουδια και οι φωτογραφιες μου χαθηκαν γιατι? της προηγουμενες φορες δεν ειχα τετοιο προβλημα.

Στο itunes στο capacity βλεπω ομως σε ΜΒ oλες της φωτο.

Ξερει κανενας να μου πει που μπορω να ξαναβρω της φωτο και να της βαλω πισω στο τηλεφωνο? υπαρχουν στο itunes ισως?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι πολυ βολικο σε ενα 2G που εχω και η μπαταρια κραταει για μερες....τώρα με το 3G δεν έχει γινει jb αλλά τουλαχιστον η μπαταρια στρωνει, δοκιμαστε επισης το battery pro κανοντας μια πληρη φορτιση.

Επισης περιμενω μια απαντηση παιδια για εφαρμογη παραοδσης μηνυματων επεδιη εχω την 4.0..

 

Source: http://iphonedelivery.advinox.com/vroom

 

εκει θα βρεις την τελευταια εκδοση (0.3.6.1 beta απο'τι λεει ο developer) η οποια μου δουλευει μια χαρα ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα μου ετυχε 2 φορες να μην μπορω να συρω το βελος για να απαντησω σε κληση και συρθηκε μετα απο πολλες προσπα8ειες σαν να ειχε φαει κολλημα...σας εχει συμβει??

 

Μου συνέβη και μένα χθες στην εργοστασιακή 4 χωρίς jailbreak και set up as new device. Ενδεχομένως να είναι κάποιο bug. Συμβαίνει πολύ σπάνια πάντως.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από τότε που πέρασα το 4 δεν μπορώ να στείλω ΜΜΣ, το έχω κανει πάνω από δεκα restore. Μήπως έχουν προβλημα τα ipcc? Είμαι στην Cosmote, μπορείτε να στείλετε εσείς μμσ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από τότε που πέρασα το 4 δεν μπορώ να στείλω ΜΜΣ, το έχω κανει πάνω από δεκα restore. Μήπως έχουν προβλημα τα ipcc? Είμαι στην Cosmote, μπορείτε να στείλετε εσείς μμσ?

 

Έχεις αποδεχτεί τυχόν carrier update settings?

Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη φορά που καταφέρνω να περάσω fw με την πρώτη! Πάντα κάποιο πρόβλημα προέκυπτε... Και όχι μόνο πήγαν όλα κατ'ευχήν αλλά δεν έχω και κανένα πρόβλημα εδώ κ 3μέρες! Μου λείπει το iFile, το Status Notifier, το SΒSettings και το iBlueNova αλλά φαντάζομαι σύντομα θα έρθει το update! Η μπαταρία κρατάει περισσότερο και η ταχύτητα έχει αυξηθεί αισθητά! (iPhone 3GS) Πέρασα custom fw από το sinfuliphone καθώς δεν έχω πρόσβαση σε Mac. Πετάει το iPhone! :)
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη φορά που καταφέρνω να περάσω fw με την πρώτη! Πάντα κάποιο πρόβλημα προέκυπτε... Και όχι μόνο πήγαν όλα κατ'ευχήν αλλά δεν έχω και κανένα πρόβλημα εδώ κ 3μέρες! Μου λείπει το iFile, το Status Notifier, το SΒSettings και το iBlueNova αλλά φαντάζομαι σύντομα θα έρθει το update! Η μπαταρία κρατάει περισσότερο και η ταχύτητα έχει αυξηθεί αισθητά! (iPhone 3GS) Πέρασα custom fw από το sinfuliphone καθώς δεν έχω πρόσβαση σε Mac. Πετάει το iPhone! :)

 

3gs MC-MB?

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...