Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 3G δεν υποστηρίζει ούτε multitasking ουτε εγγραφή video. Το multitasking λόγω iOS 4 και το video λόγω περιορισμού του H/W.

 

Κανεις λαθος. Για την καμερα δεν ξερω αν ειναι ετσι αλλα το multitasking λειτουργει και στο 3g με jb απλα για μενα δεν το υποστηριζουν σωστα οι εφαρμογες

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν τόσοι οδηγοί στο φόρουμ, γιατί δε τους διαβάζεις;

 

Δεν εχουν σχέση αυτά που ρωτάς με το iOS4.0!

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

και για τα 2?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω θελω να παταω το Home και να κλεινει εντελως η εκαστοτε εφαρμογη, οπως επισης να επιλεγω εγω για το ποιες θα τρεχουν στο παρασκηνιο, γινετε;

Ελπιζω σε μελλοντικη "αναβαθμιση".

Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα που εχω την 4(το κινητο ειχε την 3.1.3) αμα πατησω restore θα κανει restore στην 4 ε? η θα παει στην 3.1.3?
Link to comment
Share on other sites

Παντως απο εντυπωσης φυσαει η ios 4 σε 3Gs, και η καμερα σε ταχυτητα δεν παιζετε, αλλα οπως ειχα πει και νωριτερα, το multitask με χαλει λιγακι..:worry:

 

γιατί σε χαλάει όταν έκανες πλοήγηση για να δεις ένα μήνυμα η να βάλεις μουσική έπρεπε να βγεις απο το πρόγραμμα που έτρεχες να κάνεις την δουλειά σου και μετά να ξαναμπής τώρα είναι πιο τσακ μπαμ:lol::lol:

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

γιατί σε χαλάει όταν έκανες πλοήγηση για να δεις ένα μήνυμα η να βάλεις μουσική έπρεπε να βγεις απο το πρόγραμμα που έτρεχες να κάνεις την δουλειά σου και μετά να ξαναμπής τώρα είναι πιο τσακ μπαμ:lol::lol:

 

Βρε δε με χαλαει καθόλου, μην είμαι κ υπερβολικός, αλλα να μωρε σε οποια εφαρμογη μπαινω πρεπει να μενει ανοιχτη;

 

Σήμερα ανακάλυψα και το "κλειδωμα καθετου προσανατολισμου", πολυ χρησιμο οταν ειμαι ξαπλωμενος, για με την προηγουμενη version με ειχε πιασει ο σβερκος μου.:D

 

Οκ, Thanks. :)

Edited by phobil
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το mx tube στην 4 σαν ανοιγει κανονικα; Το εκανα εγκατασταση και οταν παει να ανοιξει κλινει. Τι μπορει να φταιει;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Βρε δε με χαλαει καθόλου, μην είμαι κ υπερβολικός, αλλα να μωρε σε οποια εφαρμογη μπαινω πρεπει να μενει ανοιχτη;

 

εγώ νομίζω πως δεν τρέχει η εφαρμογή πλήρως απο κάτω πρέπει να κράτα κάπιες συντομεύσεις από το που ήσουν τελευταία και παλιά δεν είχαμε πλήρως έξοδο απο ενα πρόγραμμα δεν είχε πουθενά έξοδος :X

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εγώ νομίζω πως δεν τρέχει η εφαρμογή πλήρως απο κάτω πρέπει να κράτα κάπιες συντομεύσεις από το που ήσουν τελευταία και παλιά δεν είχαμε πλήρως έξοδο απο ενα πρόγραμμα δεν είχε πουθενά έξοδος :X

 

Το οτι δεν τρεχουν πληρως το ηξερα, αλλα οτι παλια δεν ειχαμε πληρως εξοδο, οχι. :X

Link to comment
Share on other sites

θα έπρεπε τουλάχιστον το multitasking να το κάνουν να ενεργοποιείτε σαν το backgrounder, με διπλό πάτημα του πλήκτρου.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

θα έπρεπε τουλάχιστον το multitasking να το κάνουν να ενεργοποιείτε σαν το backgrounder, με διπλό πάτημα του πλήκτρου.

 

Αν εννοεις αυτο που φανταζομαι θα 'ταν τελειο. Με ενα πατημα να "εκλεινε" την εφαρμογη ενω με δυο οταν ησουν μεσα σε μια εφαρμογη να εμφανιζε την μπαρα του "multitask" να ειχε στην αριστερη πλευρα μονιμα το "Home" δηλαδη να μεταφερθεις στην αφετηρια και η εφαρμογη να συνεχισει να "τρεχει" στο παρασκηνιο η να επιλεξεις να μεταβεις σε καποια αλλη εφαρμογη που "τρεχει". Θα το πω παλι ελπιζω σε μελλοντικη αναβαθμιση

 

Κοιτα να δεις παλι μόνος έμεινα :cry:, παω και εγώ αν είναι. :zzz:

Edited by phobil
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το mx tube στην 4 σαν ανοιγει κανονικα; Το εκανα εγκατασταση και οταν παει να ανοιξει κλινει. Τι μπορει να φταιει;

 

Να ήταν μόνο αυτό?ούτε το cycorder παίζει,γενικά εκτός του ότι σέρνεται δεν παίζει τις περισσότερες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς μετά την αναβάθμιση στο OS 4 να αργεί η εφαρμογή mail χαρακτηριστικά; Το έχω παρατηρήσει πολλές φορές εάν και δεν γίνεται συνέχεια.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

τα συγκεκριμένα προγράμματα δεν τα δοκίμασα αλλα στο 3gs δεν ειδα πουθενα καθυστέρηση που λογικα πιο καινούργιο os πρεπει να ειναι και πιο βαρύ
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Χθες έκανα κι εγω την αναβάθμιση σε 4 και πρέπει να πω πως ειμαι πολυ ευχαριστημένος. Επιτέλους τακτοποίησα όλες τις εφαρμογές μου!!!

 

Τα pdf πάντως όταν τα ανοίγεις με το ibooks μου ψιλοκολλάει, για το φίλο που ρωτάει παραπάνω.

Γενικά παρατηρω μια μικρη καθυστέρηση, χωρίς αυτο να σημαίνει πως το κινητό σέρνεται και το θεωρώ αναμενόμενο.

 

Ήθελα να κάνω και εγω κάποιες ερωτήσεις:

 

1) Όταν ανοιγω τις φωτο και πηγαινω στα μέρη, όταν κάνω ζουμ στο χάρτη δεν φορτωνει...μου εμφανίζει μονο τις πινέζες...Περιμένω αλλα τπτ. Συμβαινει αυτο σε κανεναν αλλο?

 

2)Στο mail εχω ενεργοποιήσει δυο λογαριασμους Hotmail και Otenet. Μετά την αναβάθμιση σε 4 όταν ανοίγω την εφαρμογή με οδηγει κατευθείαν στα εισερχόμενα του Ηοτμαιλ και όχι στο αρχικό μενου. Και αυτο συμβαινει κάθε φορα που την ανοίγω. Συμβαίνει σε κάποιον αλλο ή μόνο σε μένα? Μπορεί να απενεργοποιηθεί από καπου?

 

3)Με την αναβάθμιση σε 4 παρατήρησα οτι στις ρυθμίσεις ->γενικά-> δίκτυο προστέθηκε-επανήλθε το κινητό δικτυο δεδομένων απ'όπου μπορεις να βλέπεις το ΑΡΝ σου για τις ρυθμίσεις internet και MMS. Στα δεδομένα μου γράφει ως ΑΡΝ τη λέξη internet και το όνομα χρήστη και συνθηματικό ειναι κενά. Σε παλιότερο thread διάβασα πως θα έπρεπε στο ΑΡΝ να υπάρχει κατι με αποληξη .gr, το οποίο μπορούσαμε να το αλλάζουμε και να μην μπορει να μπει στο ιντερνετ. Οι ρυθμίσεις ειναι σωστες ή πρέπει να κάνω εγώ κάποια αλλαγη? Πάντως ιντερνετ εξακολουθώ να μπαίνω κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς μετά την αναβάθμιση στο OS 4 να αργεί η εφαρμογή mail χαρακτηριστικά; Το έχω παρατηρήσει πολλές φορές εάν και δεν γίνεται συνέχεια.

 

εγώ έχω παρατηρήσει ότι αργεί πολύ να ανοίξει η Camera.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την κάμερα το είδα κι εγώ στο 3G, θα περιμένω βέβαια να το δω και στο 3GS.

Μου κάνει εντύπωση, πάντως, στην beta 4, άνοιγε και τράβαγε φωτό αστραπιαία.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κόλλησε επάνω στο update και είμαι αναγκασμενος να κάνω restore τώρα γμ την τύχη μου :cry::cry::cry:

 

(εννοείται οτι δεν το είχα σπασμένο)

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος. Για την καμερα δεν ξερω αν ειναι ετσι αλλα το multitasking λειτουργει και στο 3g με jb απλα για μενα δεν το υποστηριζουν σωστα οι εφαρμογες

 

Σωστά μέσω JB μπορείς να πετύχεις multitasking απλά δεν έχει καμία σχέση με το native multitasking του iOS4. Δεν υποστηρίζεται το non apple app ΑΡΙ backgrounding με λίγα λόγια.

Link to comment
Share on other sites

η αυτοματη διορθωση στα μηνυματα πως απενεργοποιειται?μου σπαει τα νευρα!

 

ρυθμισεις-γενικα-πληκτρολογιο-αυτοματη διορθωση:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...