Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απλα επρεπε να κανει ενεργοποιηση μετα το restore φιλε platon,την περασαμε σε 3g του ξαδερφου μου j/b multitasking κτλ αλλα σερνεται κανονικα ελεγα να την περασω και στο gs μου αλλα ξενερωσα

Να τη βάλεις στο 3GS σου.

Δεν έχει καμία σχέση με το 3G.

Πραγματικά το κινητό πετάει.

 

 

Καλημερα σας ,

 

Θα ηθελα να κανω μια χαζη ερωτηση .

Το τηλεφωνακι μου (3G) του εκανα αναβαθμιση .

Μου εχει λοιπον εναν φακελλο που λεει Utilities και βαζω εφαρμογες μεσα .

Εναν τετοιο φακελλο θα εχω ή μπορω να δημιουργησω και μονος καποιον αλλο και να τον ονομασω π.χ. Games

 

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων

Μπορείς να φτιάξεις όσους φακέλους επιθυμείς.

Παίρνεις ένα εικονίδιο, το τοποθετείς επάνω σε ένα άλλο και έτσι δημιουργούνται οι φάκελοι.

Φυσικά μπορείς να επιλέξεις εσύ το όνομα.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορείς να φτιάξεις όσους φακέλους επιθυμείς.

Παίρνεις ένα εικονίδιο, το τοποθετείς επάνω σε ένα άλλο και έτσι δημιουργούνται οι φάκελοι.

Φυσικά μπορείς να επιλέξεις εσύ το όνομα.

 

 

Τωρα τι να πω μονο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ δεν ειναι τιποτα .

 

Απλο αλλα και δυσκολο αλλα ειναι τελειο .

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Έκανα χθες την αναβάθμιση, επιτυχώς (πιστεύω).

 

Μια ερώτηση έχω (αφορά iOS4 σε μη-jailbroken συσκευές). Πόσα (default) wallpapers σας έδωσε μετά την αναβάθμιση;

χωρις να ειμαι 100% σιγουρος 27 νομιζω
Link to comment
Share on other sites

DjArte, πώς μπορώ να επικοινωνήσω μαζί σου με PM; :-/

Όντας moderator και να μη δέχεσαι PMs δεν είναι και τόσο σωστό κατά τη γνώμη μου.

 

Μπορείς να με κάνεις φίλο όπως και σωστά έπραξες. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει υπόψη του κάποιος κάτι για αυτό.

Έχω ένα iphone 3g 16gb, το οποίο ξεκινάει στο itunes για αναβάθμιση στην 4 και στην συνέχεια κολλάει εκεί. Το άφησα και όλο το βράδυ και backup με την διαδικασία της αναβάθμισης δεν πήρε. Σκέτο backup από itunes κάνει. Τα δεδομένα που έχει μέσα δεν είναι πάνω από 2 gb δηλαδή έχει σχεδόν 14 free.

Δεν είναι jailbrake. Και ποτέ δεν μου είχε δημιουργήσει πρόβλημα με τις προηγούμενες ενημερώσεις. Φοράει 3.1.3 και είναι ελληνικό από vodafone:cry:

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα Jailbreak με RedSn0w σε iPhone 3G 8G μετά από αναβάθμιση σε iOS4, γνωρίζει κανείς να πει τα repo που μετά εγκαθιστώ είναι τα ίδια με της 3.1.3; γιατί κατεβάζοντας τα ίδια repo με της 3.1.3 δεν μου ανοίγουν.

Και επίσης παρατηρώ γενικά πως το τηλέφωνο κολλάει π.χ.για να περάσει από μια εφαρμογή σε άλλη,που πριν δεν κολλούσε.

Παίδες καμιά γνώμη;

Καλημέρα! Και εγώ έκανα jailbreak με το redsnow αλλά οι περισσότερες εφαρμογές του cydia δεν τρέχουν.. Να δοκιμάσω με pwnage tool??

Είναι θέμα συμβατότητας των εφαρμογών με τη νέα έκδοση iOS 4.

Οι εφαρμογές χρειάζονται αναβάθμιση ώστε να μπορούν να παίζουν απροβλημάτιστα σε αναβαθμισμένα iPhones.

 

Παιδιά θέλω να κάνω restore την συσκευή μου, χωρίς όμως να μου ρίξει το τελευταίο backup που είχε πάρει. Πώς την λέμε αυτή ? Καθαρή εγκατάσταση? Anyway...Η απορία μου είναι η εξής :

 

Στην περίπτωση που κάνω καθαρό restore δηλ.χωρίς να μου ρίξει το backup που είχε πάρει, θα μου ρίξει όλα τα προγράμματα, τα contacts, τα songs, τα emails και ότι άλλο είχα στο itunes στην συσκευή μου αυτόματα? ή πρέπει να τα ρίξω όλα εγώ manually ενα-ενα?

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Shift+Restore και μόλις τελειώσει το Restore σε ρωτάει αν θέλεις να στήσεις τη συσκευή σου ως νέα(Set up as new device) ή Restore from Backup.

Η καθαρή εγκατάσταση που θέλεις να κάνεις είναι το Set up as new device.

 

Στην περίπτωση που κάνεις καθαρό Restore, το iTunes κρατάει τα πάντα μέσα. Μετά, είναι δικό σου θέμα τι θα βάλεις μέσα στη συσκευή σου από το Backup που έχει κάνει το πρόγραμμα.

 

εχω Iphone 3gs 3.1.3 jailbraked .Μπορω να κανω αναβαθμηση στο iOS4 και μετα jailbrake???εχει βγει??

Έχει βγει αλλά είναι συμβατό μόνο με iPhones που έχουν την παλιά bootrom και ΔΕΝ έχουν χρησιμοποιήσει το Spirit για jailbreak.

Aπ' ότι φαίνεται όμως εσύ το χρησιμοποίησες.:p

Άρα υπομονή μέχρι να βγει και για εμάς τους καινούριους.:D

 

Αν έχει υπόψη του κάποιος κάτι για αυτό.

Έχω ένα iphone 3g 16gb, το οποίο ξεκινάει στο itunes για αναβάθμιση στην 4 και στην συνέχεια κολλάει εκεί. Το άφησα και όλο το βράδυ και backup με την διαδικασία της αναβάθμισης δεν πήρε. Σκέτο backup από itunes κάνει. Τα δεδομένα που έχει μέσα δεν είναι πάνω από 2 gb δηλαδή έχει σχεδόν 14 free.

Δεν είναι jailbrake. Και ποτέ δεν μου είχε δημιουργήσει πρόβλημα με τις προηγούμενες ενημερώσεις. Φοράει 3.1.3 και είναι ελληνικό από vodafone:cry:

Αφού έχεις τόσα λίγα αρχεία μέσα στο iPhone(2GB όπως λες) δοκίμασε να κάνεις καθαρή εγκατάσταση και να στήσεις τη συσκευή σου ως νέα και καθαρή και εν συνεχεία να περάσεις ξανά αυτά που είχες.;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάποιος που να φοραει σε 3GS την iOS 4.0 και να δοκίμασε αν παίζει το ismart Dialer; Το έχω αγοράσει τόσο από AppStore οσο και από Cydia και το φοραω στην 3·1·2 και θέλω να ξέρω αν παίζει στην 4.0 :worry:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

παιδεια που βαλαν την ιOS4 τη γνωμη εχουν αξιζει ο κοπος?

 

φυσικά! (σε 3gs την έβαλα εγώ).

 

Προτείνω υπομονή μέχρι να βγούν updates για τις εφαρμογές. Αρκετές δεν δουλεύουν σωστά ακόμα. Όπως επίσης δεν υπάρχει jailbreak σε 3gs (windows) ακόμα!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Θελω και εγω να περασω την 4 στο 3GS μου αλλα εχω μερικες αποριες.Βασικα ειναι η πρωτη φορα που αλλαζω OS και δεν ξερω πως ακριβως γινεται.Μολις εκανα φορματ οποτε τα οποια backup δεν υπαρχουν πλεον.Μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι η διαδικασια?Δεν θελω να χασω επαφες,φωτος κτλ και το τηλεφωνο ειναι στην 3.1.2 JB.Καπου διαβασα οτι οσοι εχουμε JB καλυτερα να κανουμε restore as new (?).Πως ακριβως γινεται αυτο?

 

edit

Τωρα κανω backup,αυτο που θελω ειναι να περασω την 4 χωρις να μεινουν καταλοιπα απο την 3.1.2 η το JB,τι πρεπει να κανω?Restore η update?

Edited by starmanwarz
Link to comment
Share on other sites

Θελω και εγω να περασω την 4 στο 3GS μου αλλα εχω μερικες αποριες.Βασικα ειναι η πρωτη φορα που αλλαζω OS και δεν ξερω πως ακριβως γινεται.Μολις εκανα φορματ οποτε τα οποια backup δεν υπαρχουν πλεον.Μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι η διαδικασια?Δεν θελω να χασω επαφες,φωτος κτλ και το τηλεφωνο ειναι στην 3.1.2 JB.Καπου διαβασα οτι οσοι εχουμε JB καλυτερα να κανουμε restore as new (?).Πως ακριβως γινεται αυτο?

 

edit

Τωρα κανω backup,αυτο που θελω ειναι να περασω την 4 χωρις να μεινουν καταλοιπα απο την 3.1.2 η το JB,τι πρεπει να κανω?Restore η update?

Αν δε θέλεις κατάλοιπα, θα πρέπει να κάνεις Restore πατώντας το Shift, επιλέγοντας το αρχείο της iOS 4 εκεί που είναι αποθηκευμένο και μόλις τελειώσεις το Restore θα πατήσεις Set up as new device.

 

Όμως θα χάσεις όλα σου τα δεδομένα. Γι' αυτό αν θέλεις, πριν προχωρήσεις σε Restore, κάνε sync μόνο τα αρχεία που θέλεις(επαφές, φωτός) ώστε μετά την αναβάθμιση και όντας καθαρή η συσκευή, να βάλεις μόνο αυτά που συγχρόνισες προηγουμένως.;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν δηλαδη κανω Update δεν φευγουν οτι εχουν σχεση με JB?Τι προτεινετε,update η restore?

Επειδή ήσουν jailbreak, και προκειμένου να χάσεις τα πάντα, γι' αυτό σου έγραψα πιο πάνω, να κρατήσεις με sync μόνο αυτά που θέλεις και να προχωρήσεις σε Restore και Set up as new device.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε 3g γενικως αξιζει να τη βαλειs τη νεα εκδοση λειτουργικου;;;

Χρήστες που έκαναν την αναβάθμιση λένε πως είναι αρκετά αργή πλέον η συσκευή.

Δεν έχω 3G και δεν ξέρω από πρώτο χέρι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πάντως διάβασα ότι η 4,0 καλύπτει και πολλά κενά ασφαλειας που υπηρχαν πριν.. Οπότε καλό είναι να την κάνετε.. Και ειδικά όσοι έχετε 3Gs δεν βρίσκω λόγο να μην την κάνετε.. εκτός κι αν σας ενδιαφέρει το jb.
Link to comment
Share on other sites

είπα να ξεκινήσω δεν κρατιόμουν :lol:

παιδιά την έκανα όπως ήμουν έκανα την αναβάθμιση ξεκίνησε κανονικά είδα τα εικονίδια χάρηκα έκανα φακέλους όλα ωραία τα τακτοποίησα πάω να τρέξω μια εφαρμογή σπασμένη και απλά δεν τρέχει τώρα περιμένουμε

Edited by tommis
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Οποτε ενας χρηστης που ειναι σε 3GS με 3.1.3 Jailbroken με blackrain (με το κλασικο προβλημα που δεν μπορω να κανω επανεκινηση) με το update στην 4.0 χανει το Jailbrake?

Υπαρχει τροπος να το κανεις JB στην 4?

Edited by VEGETTO
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Οποτε ενας χρηστης που ειναι σε 3GS με 3.1.3 Jailbroken με blackrain (με το κλασικο προβλημα που δεν μπορω να κανω επανεκινηση) με το update στην 4.0 χανει το Jailbrake?

Υπαρχει τροπος να το κανεις JB στην 4?

Διάβασε τις προηγούμες 2 σελίδες;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να υποδείξει στους μη έχοντες πρόσβαση σε mac κάποιον τρόπο για να προμηθευτούν ένα ασφαλές custom iOS 4 φτιαγμένο με το PT4.01 για jb factory unlocked 3GS; Γνωρίζω ότι απαγορεύονται τα outside links, οπότε ένα pm θα το εκτιμούσα, μιας και ο iMac μου είναι καμιά 600km μακρυά μου... :( (υπηρετώ στον Έβρο)
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

πως κάνω συγχρονισμό της επαφές με το outlook ?:(

και πως μπορώ να περάσω ταινία και να τη δω στο τηλέφωνο?

Edited by caveman21
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω μπερδευτει τωρα πολυ.

Εχω iphone αγορασμενο απο αμερικη.Μου το εκαναν αναβαθμιση σε 4 δουλευει αψογα αλλα μολις βαλω την καρτα sim δεν αναγνωριζει κανενα δικτυο (εχω cosmote).Με λιγα λογια δεν λειτουργει σαν τηλεφωνο

Τι γινεται ?πρεπει να κανω κατι ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω μπερδευτει τωρα πολυ.

Εχω iphone αγορασμενο απο αμερικη.Μου το εκαναν αναβαθμιση σε 4 δουλευει αψογα αλλα μολις βαλω την καρτα sim δεν αναγνωριζει κανενα δικτυο (εχω cosmote).Με λιγα λογια δεν λειτουργει σαν τηλεφωνο

Τι γινεται ?πρεπει να κανω κατι ακομα.

 

Αφου ειναι αγορασμένο απο Αμερική δε δουλεύει Ελλάδα!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Αφου ειναι αγορασμένο απο Αμερική δε δουλεύει Ελλάδα!

 

Μην με μπερδευεις παραπανω:cry::cry::cry:

Τι σημαινει αυτο οτι θα το εχω μονο ως ipod?

Πριν οταν ειχα την 3.1.2 πως δουλευε?

Η χαζομαρα εγινε παντως οταν εκανα αναβαθμιση σε 3.1.3 και εκει εμεινε,Περιμενα να βγει το 4 και να το ξεκλειδωσω αλλα......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , αντιμετωπίζω και εγώ (όπως και άλλοι φαντάζομαι) πρόβλημα με τις φωτογραφίες... :confused:

Δυστυχώς δεν μπορεί να μου συγχρονίσει κανένα άλμπουμ μου. Τις μόνες φωτογραφίες που βλέπει και υπάρχουν στη συσκευή είναι από Camera Roll :(

Προσπαθώ να συγχρονίσω και ενώ μου δείχνει πως τις συγχρονίζει κάνει επαναληπτικά και ασταμάτητα "Optimizing photos" :wacko:

 

Απογοήτευση αυτό το θέμα , υπάρχει κάποια πρόταση για το τι μπορώ να κάνω;:rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...