Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικα ειχα κανει update και τωρα μολις εκανα restore,set up as new device.Ολα καλα,περασε εφαρμογες και επαφες,για τα υπολοιπα(φωτο,ρυθμισεις)πρεπει να κανω restore from back up ετσι? Edited by starmanwarz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά από 2+ ημέρες συμβίωσης με το καινούριο λειτουργικό μπορώ να πω ότι :

1. Η συνολική αίσθηση είναι ότι είναι πιο γρήγορο.

2. Το Multitasking έχει υλοποιηθεί με τον καλύτερο τρόπο. Μένει να ενημερωθούν κάποιες εφαρμογές.

3. Το iBooks χρειάζεται επειγόντως update (η απόδοσή του υπολείπεται πολύ σε σχέση με το stanza).

4. Η ταχύτητα αποθήκευσης των φωτογραφιών είναι απίστευτη....

5. Οι φωνητικές κλήσεις στα ελληνικά άψογες. Παραδόξως, αν δοκιμάσω να καλέσω επαφή που είναι στα αγγλικά τότε υπάρχουν λάθη.

6. Δεν υπάρχει (ακόμα?) ελληνικό spell-check.

7. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ο δέκτης wifi λειτουργεί πολύ καλύτερα (έχει καλύτερο σήμα σε συγκεκριμένα σημεία που το χρησιμοποιώ συχνά).

8. Ίσως το καλύτερο απ' όλα είναι ότι παρά τις προσθήκες που έγιναν, η αυτονομία του κινητού δεν μειώθηκε καθόλου.

My Devices :

:DIPAD 2 - 16GB / WIFI / Black

Iphone 3GS - 16GB / Black

Palm Treo 680

SE K810i - Black

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2+ ημέρες συμβίωσης με το καινούριο λειτουργικό μπορώ να πω ότι :

1. Η συνολική αίσθηση είναι ότι είναι πιο γρήγορο.

2. Το Multitasking έχει υλοποιηθεί με τον καλύτερο τρόπο. Μένει να ενημερωθούν κάποιες εφαρμογές.

3. Το iBooks χρειάζεται επειγόντως update (η απόδοσή του υπολείπεται πολύ σε σχέση με το stanza).

4. Η ταχύτητα αποθήκευσης των φωτογραφιών είναι απίστευτη....

5. Οι φωνητικές κλήσεις στα ελληνικά άψογες. Παραδόξως, αν δοκιμάσω να καλέσω επαφή που είναι στα αγγλικά τότε υπάρχουν λάθη.

6. Δεν υπάρχει (ακόμα?) ελληνικό spell-check.

7. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ο δέκτης wifi λειτουργεί πολύ καλύτερα (έχει καλύτερο σήμα σε συγκεκριμένα σημεία που το χρησιμοποιώ συχνά).

8. Ίσως το καλύτερο απ' όλα είναι ότι παρά τις προσθήκες που έγιναν, η αυτονομία του κινητού δεν μειώθηκε καθόλου.

 

Να κάνω μία ερώτηση; Σε σχέση με τις εκδόσεις 3.x.x η ταχύτητα πόσο βελτιώθηκε; Υπάρχουν πουθενά choppy γραφικά, ή όλα τρέχουν smoothy?

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα αλλα γιατι δεν εγαλαν αναφορα στα sms

 

Κατι δεν ειχαν αναφερει για ενημερωση "ΜΗ" παραδοσης? το δοκιμασε κανεις να στειλει σε κλειστο τηλεφωνο να δουμε τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε 3g γιατί τρώει τόσο κόλλημα..;

προσπαθώ από χτες ... σε win υπολογιστή .. κι έχω δει τα απίστευτα μηνύματα errors, κτλ ..

 

Τι προτείνουν γι'αυτό; Τώρα το κάνω restore .. και πάλι μου βγάζει μηνύματα του τύπου πρέπει να ξαναγίνει restore γιατί υπήρξε διακοπή κατά τη διάρκεια του συγχρονισμού ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο πρόβλημα που έχω αντιμετωπίσει με την 4 σε iPhone 3Gs (όχι jb) είναι... όταν ξεφορτίσω τελείως την μπαταρία.. μέχρι το 0% (που όταν πατάς το κουμπί power δεν ανοίγει και σου βγάζει την εικόνα της μπαταρίας) και μετά με το που το βάλω στην πρίζα να φορτίσει, όταν ανοίξει μετά από κανένα 5λεπτο , μου δείχνει στην εικόνα της μπαταρίας την πρίζα.. ότι δηλαδή ειναι φορτισμένη full και μετά από λίγα δευτερόλπετα τον κεραυνό ότι φορτίζει δηλαδή. :O Ίσως τα πα κάπως μπερδεμένα :p
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.Μολις εκανα restore from backup αλλα οι ρυθμισεις δεν αλλαξαν και ουτε περαστηκαν οι φωτο...

 

εγώ πολυ φοβάμαι ότι χάθηκαν οι φωτό .. :wacko:

πολύ μπέρδεμα με το 3g .. δεν καταλαβαίνω γιατί τόσα προβλήματα!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειχα αναφερει σε ποστ μου χθες το βραδυ, δε μου εβρισκε Carrier καθολου με το jailbroke απο redsn0w. Οπωτε δοκιμασα το PwnageTool 4.01 . Εκανα restore με το original ipsw της apple.

 

Το restore ειναι καλυτερο απο το update γιατι ουσιαστικα σου κανει clean installation του firmware και σβηνει τα παντα (το ιδιο εκανα και με τη μεθοδο του redsn0w)! μετά μέσω του PwnageTool, περασα το custom firmware το οποιο έφτιαξε το προγραμμα απο το official ipsw σε DFU mode. Η διαδικασια ειναι αρκετα εύκολη μεσω του PwnageTool. Δεν εκανα delete τη συσκευη απο το iTunes και εκανα κανονικα Restore ολα τα settings. Το αποτελεσμα ειναι να δουλεουν ολα μια χαρα! Βρηκε το Vodafone Carrier, η ταχυτητα ειναι καλυτερη και τα folders ειναι απιστευτα βολικα.

 

Επισης εκανα restore με το AptBackup στο Cydia και απο το Rock που εχει αυτο το feature οταν εχεις account. Το αποτελεσμα ειναι οτι ακομα πααααρα πολλα packages δεν υποστηριζονται απο το iOS 4.0 . Αναφερω μερικα εδω: Element,Cydget, Winterboard(features οπως η αλλαγη signal,eg,wifi logos), αλλαγη των carrier logos απο το ελληνικο source, iPhoneDelivery, asBattery (για ποσοστο μπαταριας).

 

Επαναλαμβανω οτι εχω το 3G iPhone, προς αποφηγη παρεξηγησεων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε 3g γιατί τρώει τόσο κόλλημα..;

προσπαθώ από χτες ... σε win υπολογιστή .. κι έχω δει τα απίστευτα μηνύματα errors, κτλ ..

 

Τι προτείνουν γι'αυτό; Τώρα το κάνω restore .. και πάλι μου βγάζει μηνύματα του τύπου πρέπει να ξαναγίνει restore γιατί υπήρξε διακοπή κατά τη διάρκεια του συγχρονισμού ..

 

Δοκιμασε να κανεις ολη την διαδικασια σε καποιο αλλον υπολογιστη μηπως κατι παει λαθος στο δικο σου...τι errors σου βγαζει ???? ενας φιλος που ειχε κατι παρομοιο μαλλον το itunes δεν δουλευε οπως επρεπε στον υπολογιστη... περασε το itunes σε ενα φορητο και εκανε την αναβαθμιση μετα μια χαρα....

Link to comment
Share on other sites

jb μονο σε mac προς το παρον δηλαδη?

 

ναι δυστυχως..αναρωτιεμαι γιατι αργουν τοσο...και το jb που εχει βγει σε mac νομιζω δεν ειναι και πολυ καλο...νομιζω δεν ξερω σιγουρα...

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινοντας Ρυθμισεις -Γενικα -Πληροφοριες. Μου βγαζει οτι εχω 10 video ,πως μπορω να τα δω αυτα ?γιατι απ οτι θυμαμαι δεν εχω βαλει κανενα video μεσα,επισης η φωνητικες λειτουργιες πως λειτουργουν (δηλαδη πως ξεκινανε?)
Link to comment
Share on other sites

εγώ πολυ φοβάμαι ότι χάθηκαν οι φωτό .. :wacko:

πολύ μπέρδεμα με το 3g .. δεν καταλαβαίνω γιατί τόσα προβλήματα!!

 

Δυστυχως τις εχασα τις φωτο μου..Ευτυχως δεν ηταν παρα πολλες.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

iPhone 3GS (old bootrom, non MC model, not spirit jailbroken)

iPhone 3G (might require DFU,)

iPod 2G (non MC model, not spirit jailbroken)

 

 

Update : Version 1.6 released !

 

 

Yesterday we had the release of PwnageTool 4.01 for Mac, from the Dev-Team, which allowed you to make custom iOS 4 firmwares ready for jailbreaking. Only a day later, we now have Windows support for creating custom jailbroken firmwares, with Sn0wBreeze 1.6

 

Just like RedSn0w, you will have the additional functionality options for the iPhone 3G and iPod Touch 2G, for multitasking and wallpapers. The same rules apply for Sn0wBreeze 1.6 as does PwnageTool. Certain devices are not supported. This is simply due to the fact that the hardware is not supported in iOS 4.0. The Phone 2G, iPod Touch, iPod Touch 3G are not supported. Neither is the iPhone 3GS with the new Bootrom, the MC models.

 

If you have an iPhone 3GS, Sn0wbreeze 1.6 only works on previously jailbroken 3GS devices with the old bootrom. If you have a Jailbroken iPhone 3GS with the OLD BOOTROM and you DID NOT use Spirit to jailbreak, then you can create the custom firmware with Sn0wbreeze 1.6 and restore this ipsw with your jailbroken iPhone, while in recovery mode.

 

If you have a Jailbroken iPhone 3G at 3.1.2 (but not jailbroken with Spirit) then you can create the firmware with Sn0wBreeze and restore your iPhone 3G from recovery mode or DFU mode. If you have an out of the box iPhone 3G you should restore using a Sn0wbreeze's DFU mode. If you have a Jailbroken 3.1.3 iPhone 3G it is very possible that this can fail from recovery mode, if this failure happens you will need to restore using DFU mode.

 

Just like PwnageTool, you can add custom packages, which means you can include ultrasn0w along with the firmware so that you won't need Wi-Fi access to install it later. So basically everything that was offered on the Mac side with PwnageTool, is now available on the Windows side via Sn0wBreeze.

 

As an alternative to Sn0wbreeze 1.6, you can use redsn0w on iPhone 3G (on both Windows and Mac).

 

Let us recap real quick. Here is a list of supported devices :

 

iPhone 3GS (old bootrom, non MC model, not spirit jailbroken)

iPhone 3G (might require DFU,)

iPod 2G (non MC model, not spirit jailbroken)

 

In almost every case, you need to be previously jailbroken except for the 3G, but you must NOT be jailbroken with Spirit (on 3.1.2 this might work, but 3.1.3 has issues).

 

Sorry guys, still no support for newer model iPhone 3GS. Stick to 3.1 for now.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

iPhone 3GS (old bootrom, non MC model, not spirit jailbroken)

iPhone 3G (might require DFU,)

iPod 2G (non MC model, not spirit jailbroken)

 

 

Update : Version 1.6 released !

 

 

Yesterday we had the release of PwnageTool 4.01 for Mac, from the Dev-Team, which allowed you to make custom iOS 4 firmwares ready for jailbreaking. Only a day later, we now have Windows support for creating custom jailbroken firmwares, with Sn0wBreeze 1.6

 

Just like RedSn0w, you will have the additional functionality options for the iPhone 3G and iPod Touch 2G, for multitasking and wallpapers. The same rules apply for Sn0wBreeze 1.6 as does PwnageTool. Certain devices are not supported. This is simply due to the fact that the hardware is not supported in iOS 4.0. The Phone 2G, iPod Touch, iPod Touch 3G are not supported. Neither is the iPhone 3GS with the new Bootrom, the MC models.

 

If you have an iPhone 3GS, Sn0wbreeze 1.6 only works on previously jailbroken 3GS devices with the old bootrom. If you have a Jailbroken iPhone 3GS with the OLD BOOTROM and you DID NOT use Spirit to jailbreak, then you can create the custom firmware with Sn0wbreeze 1.6 and restore this ipsw with your jailbroken iPhone, while in recovery mode.

 

If you have a Jailbroken iPhone 3G at 3.1.2 (but not jailbroken with Spirit) then you can create the firmware with Sn0wBreeze and restore your iPhone 3G from recovery mode or DFU mode. If you have an out of the box iPhone 3G you should restore using a Sn0wbreeze's DFU mode. If you have a Jailbroken 3.1.3 iPhone 3G it is very possible that this can fail from recovery mode, if this failure happens you will need to restore using DFU mode.

 

Just like PwnageTool, you can add custom packages, which means you can include ultrasn0w along with the firmware so that you won't need Wi-Fi access to install it later. So basically everything that was offered on the Mac side with PwnageTool, is now available on the Windows side via Sn0wBreeze.

 

As an alternative to Sn0wbreeze 1.6, you can use redsn0w on iPhone 3G (on both Windows and Mac).

 

Let us recap real quick. Here is a list of supported devices :

 

iPhone 3GS (old bootrom, non MC model, not spirit jailbroken)

iPhone 3G (might require DFU,)

iPod 2G (non MC model, not spirit jailbroken)

 

In almost every case, you need to be previously jailbroken except for the 3G, but you must NOT be jailbroken with Spirit (on 3.1.2 this might work, but 3.1.3 has issues).

 

Sorry guys, still no support for newer model iPhone 3GS. Stick to 3.1 for now.

 

πφφ..μια ολοκληρωμενη δουλεια δεν μπορουν να κανουν... :mad::p

Link to comment
Share on other sites

ΕΛα ντε. Ολα μισα τα κανουν :mad:

Και εμενα ειναι MC Model οποτε δεν μπορω ακομα να προχωρησω στο Jailbreak :(

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Κατέβασα κι εγώ χτες το νέο λογισμικό σε 3gs. Όλα μια χαρά, δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα, απλά θα ήθελα να σας κάνω μερικές ερωτήσεις:

1)Πριν την αναβάθμιση, όταν πατούσα 2 φορές το κεντρικό κουμπί μου έβγαζε τα αγαπημένα του τηλ, τώρα λόγω multitasking αυτό δεν γίνεται με κάποιο τρόπο ε? Γιατί αυτή η συντόμευση με βόλευε πολύ...

2)Το multitasking είναι υποχρεωτικό απ' ότι κατάλαβα ε? Δηλαδή κάθε φορά που ανοίγω μια εφαρμογή και ύστερα πατάω το κεντρικό κουμπί για να βγώ, αυτή μένει ανοιχτή θέλω δε θέλω ε? Και ύστερα για να την ξανανανοίξω στο σημείο που ήταν πρέπει να την ανοίξω από τον task manager μόνο?

3)Στο βίντεο δεν έχει zoom?

4)Πώς το κλειδώνω στον κάθετο προσανατολισμό?

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Κατέβασα κι εγώ χτες το νέο λογισμικό σε 3gs. Όλα μια χαρά, δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα, απλά θα ήθελα να σας κάνω μερικές ερωτήσεις:

1)Πριν την αναβάθμιση, όταν πατούσα 2 φορές το κεντρικό κουμπί μου έβγαζε τα αγαπημένα του τηλ, τώρα λόγω multitasking αυτό δεν γίνεται με κάποιο τρόπο ε? Γιατί αυτή η συντόμευση με βόλευε πολύ...

2)Το multitasking είναι υποχρεωτικό απ' ότι κατάλαβα ε? Δηλαδή κάθε φορά που ανοίγω μια εφαρμογή και ύστερα πατάω το κεντρικό κουμπί για να βγώ, αυτή μένει ανοιχτή θέλω δε θέλω ε? Και ύστερα για να την ξανανανοίξω στο σημείο που ήταν πρέπει να την ανοίξω από τον task manager μόνο?

3)Στο βίντεο δεν έχει zoom?

4)Πώς το κλειδώνω στον κάθετο προσανατολισμό?

1. Δυστυχώς δε γίνεται αυτό που λες πλέον.

2. Μένει ανοιχτή αλλά εξαρτάται πώς τον εννοείς τον όρο "ανοιχτή". Αν προσέξεις, όσες εφαρμογές κι αν ανοίξεις, δεν θα δεις καθυστέρηση στην απόκριση του iPhone σου. Όποιες κρίνει το τηλέφωνο κρατάει πραγματικά ανοιχτές.

3. Όχι, δεν έχει zoom στο video.

4. Πατώντας 2 φορές το Home Button και βλέποντας τη μπάρα του Multitasking, σέρνεις προς τα δεξιά και εμφανίζεται το iPod, οι λειτουργίες του και ο κάθετος προσανατολισμός.;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ναι δυστυχως..αναρωτιεμαι γιατι αργουν τοσο...και το jb που εχει βγει σε mac νομιζω δεν ειναι και πολυ καλο...νομιζω δεν ξερω σιγουρα...

 

Το δοκίμασα αλλά μου βγάζει ένα error...

Link to comment
Share on other sites

Κατα τυχη χαζευα στο twitter και ειδα twit του geohot που λεει τα εξης: "In Berlin where there are no Apple stores. USA in world cup! No plans for new jailbreak. Stop asking."

 

Πλακα μας κανουν; εδω περιμεναμε τοσο καιρο να βγαλουν για την 3.1.3 και δεν εβγαζαν γιατι περιμεναν την 4. Και τωρα τπτ; Ο spirit λεει περιμενετε τον geohot… Ας ελπισουμε η dev team να λυπηθει κ μας με τα 3GS με καινουρια bootrom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...