Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση κρίσεως:

 

Πώς ξαναπάμε στην 3.1.3????

 

Αν μπορεί να γίνει κάτι τετοιο θα με ενδιέφερε και εμένα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σωστά μέσω JB μπορείς να πετύχεις multitasking απλά δεν έχει καμία σχέση με το native multitasking του iOS4. Δεν υποστηρίζεται το non apple app ΑΡΙ backgrounding με λίγα λόγια.

 

 

Το δικό μου 3G πάντως που το έκανα jailbreak μια χαρά υποστηρίζει multitasking, τουλάχιστον στην εφαρμογή PocketCAS που είναι αναβαθμισμένη για iOS4...Προφανώς οι υπόλοιπες εφαρμογές,εκτός από τις native, δεν υποστηρίζουν ακόμα αφού δεν έχουν προλάβει ακόμα να βγούν οι αναβαθμίσεις τους.

Just me...
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου 3G πάντως που το έκανα jailbreak μια χαρά υποστηρίζει multitasking, τουλάχιστον στην εφαρμογή PocketCAS που είναι αναβαθμισμένη για iOS4...Προφανώς οι υπόλοιπες εφαρμογές,εκτός από τις native, δεν υποστηρίζουν ακόμα αφού δεν έχουν προλάβει ακόμα να βγούν οι αναβαθμίσεις τους.

 

Μιας και εχω κι εγω 3g και το εκανα κι εγω jailbreak, με το redsn0w σε Mac ( εσυ πως το εκανες? ). Έχω ενα πολυ σημαντικο προβληματακι

:lol: Δεν εχω σημα και δε μου βρισκει το Vodafone Carrier :lol:

Καμια ιδέα ?

 

Υ.Γ. mikegee : μια χαρα ειναι το multitasking, απλα δε το υποστηριζουν τα applications ακομα ;)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εχω κι εγω 3g και το εκανα κι εγω jailbreak, με το redsn0w σε Mac ( εσυ πως το εκανες? ). Έχω ενα πολυ σημαντικο προβληματακι

:lol: Δεν εχω σημα και δε μου βρισκει το Vodafone Carrier :lol:

Καμια ιδέα ?

 

Υ.Γ. mikegee : μια χαρα ειναι το multitasking, απλα δε το υποστηριζουν τα applications ακομα ;)

 

Το δικό μου 3G πάντως που το έκανα jailbreak μια χαρά υποστηρίζει multitasking, τουλάχιστον στην εφαρμογή PocketCAS που είναι αναβαθμισμένη για iOS4...Προφανώς οι υπόλοιπες εφαρμογές,εκτός από τις native, δεν υποστηρίζουν ακόμα αφού δεν έχουν προλάβει ακόμα να βγούν οι αναβαθμίσεις τους.

 

Το multitasking είναι μία διαδικασία που μπορεί να υλοποιηθεί με 2 τρόπους. Ο τρόπος που γνωρίζουμε όλοι είναι με παραλληλοποίηση των εφαρμογών. Όπως ακριβώς λειτουργούσαν οι υπολογιστέσ πρίν τους πολλάπλούς πυρήνες και το hyperthreading. Τα android, symbian, BB kai WM κάνουν αυτό ακριβώς για αυτό και η απόδοση της συσκευής με πολλές εφαρμογές ανοικτές είναι περιορισμένη. Το multitasking με JB 3G λειτουργεί με τον ίδιο ακριβώς τρόπο.

 

Στο iOS 4 η apple χρησιμοποίησε μια νέα προσέγγιση στο θέμα. Επιβάλλοντας την χρήση συγκεκριμένων APIs (μόνον δικων της δηλαδή) επιτρέπει μία εφαρμογή να λειτουργέι στο παρασκήνιο εκτελώντας μόνο τα βασικά API της και κλέινοντας τα υπόλοιπα. Αν παρατηρήσετε στο 3GS όσες εφαρμογές και να έχεις ανοικτές δεν παρατηρέιται καθυστέρηση.

 

Όσο για την συμβατότητα των εφαρμογών ισχύει αλλά μόνο σε ένα βαθμό. Το SDK της apple που χρησιμοποιείται για την ανάπτυξη των εφαρμογών χρησιμοποιεί μόνο εγγεκριμένα απο εκείνη API τα οποία μόνο στο iOS 4 μπορούν και τρέχουν παράλληλα και για 3rd party apps.

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω δεν το καταλαβαινω...εχω εφαρμογη που ειναι συμβατη για ios4 και παρολα αυτα οταν ειμαι μεσα στην εφαρμογη αν πατησω διπλο home button για να παω πχ στα μηνυματα και μετα επιστρεψω στην εφαρμογη αυτη ξεκιναει απο την αρχη. τι σοι multitasking ειναι αυτο δεν καταλαβαινω. μαλλον περισσοτερο για προσβαση γρηγορη στις προσφατα ανοιγμενες εφαρμογες μου μοιαζει..και για να δωσω παραδειγμα αγορασα το pes 2010(ομορφο παιχνιδι) το οποιο αναβαθμιστηκε για το ios4 και παταω pause, παω στα μηνυματα και επιστρεφοντας στο παιχνιδι διαπιστωνω οτι ξεκιναει απο την αρχη η εφαρμογη. ελεος...το backgrounder ηταν πραγματικο multitasking...Οι μοναδικες εφαρμογες που σε πανε εκει που τις αφησες στο ios4 ειναι οι εφαρμογες μονο του τηλεφωνου...μεχρι στιγμης καμια 3rd party εφαρμογη που εχω εγω στο τηλεφωνο δεν λειτουργει με τον πραγματικο τροπο του multitasking...λατρευω το μηλο μου και δυσκολα θα παω σε αλλη συσκευη (το δοκιμασα 3 φορες και παλι πισω γυρισα) αλλα ειναι δυνατον μια εταιρεια σαν την apple να μην μπορει να κανει αυτο που κανουν προγραμματιστες στο cydia?backgrounder,cyntact,winterboarder,idelivery,sbsettings,ibluenova,ifile,safari downloader,mail attachment,yourtube....ειναι δυνατον να μην υπαρχουν και να πρπει να καταφυγεις σε j/b για να το φερεις στα μετρα σου?ενταξει ειμαι applefreack αλλα το σωστο να λεγεται...

 

και για οσους μου πουν οτι οι εφαρμογες δεν υποστηριζονται ακομα....ποτε επιτελους θα γινει αυτο?δεν επρεπε πανω απο το 50% ηδη των apps να υποστηριζουν πραγματικα το multitasking?

Edited by drmdtsap
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

χωρις να ειμαι 100% σιγουρος 27 νομιζω

 

Και εμένα 27 default wallpapers μου έδωσε, αλλά μου κάνει εντύπωση κάτι: όταν έκανα την αναβάθμιση στην iOS 4, είχα ενεργό wallpaper από τα παλιά (αυτό με τις χρωματιστές βούλες σε λευκό φόντο αν θυμάστε). Όταν ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση και ξεκλείδωσα το τηλέφωνο, μου έδειξε πάλι αυτό το wallpaper. Πήγα να δω τα καινούργια, επέλεξα κάποιο άλλο (αυτό με τις φυσαλίδες συγκεκριμένα), αλλά όταν κατόπιν θέλησα να βάλω ξανά αυτό με τις βούλες (από το προηγούμενο iOS), είχε χαθεί. Δεν υπήρχε μέσα στα διαθέσιμα. Αν όμως πράγματι δεν υπάρχει στο καινούργιο iOS, δεν έπρεπε να είχε μόνο του αντικατασταθεί με την αναβάθμιση και να μην εμφανιστεί καθόλου μετά από αυτήν;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ,

 

Παλι με χαζη ερωτηση ,

 

Το Voico Control Δηλαδη φωνιτικη κληση παρολο που κανω οτι λεει ακριβως το User Guide δεν μου κανει τιποτα .

Εχω το 3G σε iOS 4 .

 

Μηπως δεν κανω κατι καλα ?

 

ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΜΟΥ ΕΝΤΕΛΩΣ

 

ΠΑΝΩ ΠΑΝΩ ΛΕΕΙ 3GS or LATER

 

ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ POST

Edited by CASH
Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Η Apple έχει ανεβασει έναν πολύ χρήσιμο οδηγό χρήσης του iPhone 4, τον οποίο μπορείτε να κατεβάσετε από εδω :rolleyes:

Αντε και καλο διαβασμα :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Θα πουλησω το iPhone και πρέπει να το κάνω restore και μετά setup as new device? για να σβηστουν όλα;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Θα πουλησω το iPhone και πρέπει να το κάνω restore και μετά setup as new device? για να σβηστουν όλα;

 

ναι φιλε μου.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχω ένα iPhone 3G και έκανα και εγώ αναβάθμηση σε iOS4. Όμως μου έχουν εξαφανιστεί τα μμς. Επίσης έχω το ίδιο πρόβλημα με κάτι άλλα παιδιά που είχα διαβάσει πιο πίσω. Κάθε φορά που συνδέω το τηλέφωνο στο pc και συγχρονίζει μου βγάζει ότι υπάρχουν carrier update. Του πατάω install αλλά εξακολουθώ να μην έχω μμς και επίσης δεν σταματά να βγάζει μήνυμα ότι υπάρχουν Updates. Μήπως κάποιος φίλος που έχει Cosmote μπορεί να μου στείλει το αρχειάκι με τα Carrier Setting (και του δουλεύουν τα μμς φυσικά). Καμία άλλη λύση;

 

Εδώ μπορείτε να βρείτε τους φακέλους που αποθηκεύονται τα Carrier Settings

http://support.apple.com/kb/ht1970

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω δεν το καταλαβαινω...εχω εφαρμογη που ειναι συμβατη για ios4 και παρολα αυτα οταν ειμαι μεσα στην εφαρμογη αν πατησω διπλο home button για να παω πχ στα μηνυματα και μετα επιστρεψω στην εφαρμογη αυτη ξεκιναει απο την αρχη. τι σοι multitasking ειναι αυτο δεν καταλαβαινω. μαλλον περισσοτερο για προσβαση γρηγορη στις προσφατα ανοιγμενες εφαρμογες μου μοιαζει..και για να δωσω παραδειγμα αγορασα το pes 2010(ομορφο παιχνιδι) το οποιο αναβαθμιστηκε για το ios4 και παταω pause, παω στα μηνυματα και επιστρεφοντας στο παιχνιδι διαπιστωνω οτι ξεκιναει απο την αρχη η εφαρμογη. ελεος...το backgrounder ηταν πραγματικο multitasking...Οι μοναδικες εφαρμογες που σε πανε εκει που τις αφησες στο ios4 ειναι οι εφαρμογες μονο του τηλεφωνου...μεχρι στιγμης καμια 3rd party εφαρμογη που εχω εγω στο τηλεφωνο δεν λειτουργει με τον πραγματικο τροπο του multitasking...λατρευω το μηλο μου και δυσκολα θα παω σε αλλη συσκευη (το δοκιμασα 3 φορες και παλι πισω γυρισα) αλλα ειναι δυνατον μια εταιρεια σαν την apple να μην μπορει να κανει αυτο που κανουν προγραμματιστες στο cydia?backgrounder,cyntact,winterboarder,idelivery,sbsettings,ibluenova,ifile,safari downloader,mail attachment,yourtube....ειναι δυνατον να μην υπαρχουν και να πρπει να καταφυγεις σε j/b για να το φερεις στα μετρα σου?ενταξει ειμαι applefreack αλλα το σωστο να λεγεται...

 

και για οσους μου πουν οτι οι εφαρμογες δεν υποστηριζονται ακομα....ποτε επιτελους θα γινει αυτο?δεν επρεπε πανω απο το 50% ηδη των apps να υποστηριζουν πραγματικα το multitasking?

 

Το ότι αναβαθμίστηκε μια εφαρμογη για το OS4.0 σημαίνει ότι θα λειτουργεί σε αυτο και δε θα κρασαρει!Δε σημαίνει ότι θα έχει και υποστήριξη multitasking!Λίγες εφαρμογές μέχρι στιγμής εχουν!Πιστεύω σε 2 μήνες να εχουν αναβαθμιστεί οι περισσότερες!

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Το ότι αναβαθμίστηκε μια εφαρμογη για το OS4.0 σημαίνει ότι θα λειτουργεί σε αυτο και δε θα κρασαρει!Δε σημαίνει ότι θα έχει και υποστήριξη multitasking!Λίγες εφαρμογές μέχρι στιγμής εχουν!Πιστεύω σε 2 μήνες να εχουν αναβαθμιστεί οι περισσότερες!

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

ειμαι ανυπομονος λιγακι ε?;)

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχω ένα iPhone 3G και έκανα και εγώ αναβάθμηση σε iOS4. Όμως μου έχουν εξαφανιστεί τα μμς. Επίσης έχω το ίδιο πρόβλημα με κάτι άλλα παιδιά που είχα διαβάσει πιο πίσω. Κάθε φορά που συνδέω το τηλέφωνο στο pc και συγχρονίζει μου βγάζει ότι υπάρχουν carrier update. Του πατάω install αλλά εξακολουθώ να μην έχω μμς και επίσης δεν σταματά να βγάζει μήνυμα ότι υπάρχουν Updates. Μήπως κάποιος φίλος που έχει Cosmote μπορεί να μου στείλει το αρχειάκι με τα Carrier Setting (και του δουλεύουν τα μμς φυσικά). Καμία άλλη λύση;

 

Εδώ μπορείτε να βρείτε τους φακέλους που αποθηκεύονται τα Carrier Settings

http://support.apple.com/kb/ht1970

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Μόλις ανακάληψα ότι δεν έχω ούτε ίντερνετ....

 

Μπαίνω στα settings-> Network Και βλέπω ότι μου έχει βγάλει τις επιλογές για να γράψω APN και MMS Settings. Που θα τα βρώ αυτά για Cosmote?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ανυπομονος λιγακι ε?;)

 

Μη το λες!Εγω φωνάζω απο την πρώτη beta που είχε βγει και μου έλεγαν ότι βιαζομαι και είναι νωρίς ακόμα!Ας τους να τρέχουν τώρα!

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάληψα ότι δεν έχω ούτε ίντερνετ....

 

Μπαίνω στα settings-> Network Και βλέπω ότι μου έχει βγάλει τις επιλογές για να γράψω APN και MMS Settings. Που θα τα βρώ αυτά για Cosmote?

Στο παρακάτω οδηγό αναφέρονται όλες οι ρυθμίσεις, MMS, GPRS, GPRS via proxy, 3G και Tethering - Firmware 3.x

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Στο παρακάτω οδηγό αναφέρονται όλες οι ρυθμίσεις, MMS, GPRS, GPRS via proxy, 3G και Tethering - Firmware 3.x

 

Τα έβαλα, έκανα και restart. Το internet δουλεύει όμως εξακολουθώ να μην βλέπω την καμερούλα για να στείλω μμς.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τα έβαλα, έκανα και restart. Το internet δουλεύει όμως εξακολουθώ να μην βλέπω την καμερούλα για να στείλω μμς.

 

Ευχαριστώ.

 

Το αρχειάκι που έχει στο φάκελο του iTunes, λέγεται Τmobile_gr.ipcc Με ημ/νία δημιουργίας 23/06. Μήπως αν το σβήσω μου βρεί το σωστό ή μήπως αν κάποιος άλλος μου στείλει το δικό του μπορέσω και ξαναενεργοποιήσω τα μμς;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! μια ερωτηση και απο μενα! εχω το 3Gs και εκανα αναβαθμιση κανονικα, δεν χαθηκε τιποτα αλλα οσες εικονες εχω περασμενες απο αρχεια του υπολογιστη και οχι απο την καμερα του τηλεφωνου μου τις βγαζει θολες.

Πρεπει να τις βγαλω και να τις ξαναπερασω? Παιζει κατι με αυτη την θολουρα?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! μια ερωτηση και απο μενα! εχω το 3Gs και εκανα αναβαθμιση κανονικα, δεν χαθηκε τιποτα αλλα οσες εικονες εχω περασμενες απο αρχεια του υπολογιστη και οχι απο την καμερα του τηλεφωνου μου τις βγαζει θολες.

Πρεπει να τις βγαλω και να τις ξαναπερασω? Παιζει κατι με αυτη την θολουρα?

Καλημέρα! Είναι κάποιο πρόβλημα το οποίο ανέφεραν χρήστες και σε κάποια άλλα sites. Η λύση είναι να συγχρονίσεις ξανά τις φωτογραφίες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσεις κανατε Restore η Update?Εγω εκανα Update αλλα σκεφτομαι οτι ισως ειναι καλυτερα να κανω Restore και Set as new device(λογω Jailbreak κυριως),αξιζει? Edited by starmanwarz
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Παιδια εσεις κανατε Restore η Update?Εγω εκανα Update αλλα σκεφτομαι οτι ισως ειναι καλυτερα να κανω Restore και Set as new device(λογω Jailbreak κυριως),αξιζει?
αν ειναι η συσκευη jb καλυτερα ειναι να κανεις set as new device για σιγουρια,τουλαχιστον εγω ετσι εκανα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Και εμένα 27 default wallpapers μου έδωσε, αλλά μου κάνει εντύπωση κάτι: όταν έκανα την αναβάθμιση στην iOS 4, είχα ενεργό wallpaper από τα παλιά (αυτό με τις χρωματιστές βούλες σε λευκό φόντο αν θυμάστε). Όταν ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση και ξεκλείδωσα το τηλέφωνο, μου έδειξε πάλι αυτό το wallpaper. Πήγα να δω τα καινούργια, επέλεξα κάποιο άλλο (αυτό με τις φυσαλίδες συγκεκριμένα), αλλά όταν κατόπιν θέλησα να βάλω ξανά αυτό με τις βούλες (από το προηγούμενο iOS), είχε χαθεί. Δεν υπήρχε μέσα στα διαθέσιμα. Αν όμως πράγματι δεν υπάρχει στο καινούργιο iOS, δεν έπρεπε να είχε μόνο του αντικατασταθεί με την αναβάθμιση και να μην εμφανιστεί καθόλου μετά από αυτήν;
χωρις να ειμαι σιγουρος νομιζω οτι εμενα μου περασε το default που εχει το ios4,αλλα παλι δεν μπορω να σου πω οτι ειμαι 100% σιγουρος
Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα απλά το update και είχα την φωτογραφία της κόρης μου που ήταν μόνο στην αρχή τώρα την έχει σε όλες της σελίδες
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς μετά την αναβάθμιση στο OS 4 να αργεί η εφαρμογή mail χαρακτηριστικά; Το έχω παρατηρήσει πολλές φορές εάν και δεν γίνεται συνέχεια.

Εμένα ίσα-ίσα μου κάνει update τα emails πολύ πιο γρήγορα απ' ότι πριν. Και μάλιστα, μιας και μιλάμε για το internet του iPhone, μπορώ να πω ότι το wi-fi έχει αυξηθεί σε εμβέλεια και λαμβάνει καλύτερο σήμα απ' ότι πριν.

 

ΥΓ. Checkαρε λιγάκι το PM μου.:)

 

2)Στο mail εχω ενεργοποιήσει δυο λογαριασμους Hotmail και Otenet. Μετά την αναβάθμιση σε 4 όταν ανοίγω την εφαρμογή με οδηγει κατευθείαν στα εισερχόμενα του Ηοτμαιλ και όχι στο αρχικό μενου. Και αυτο συμβαινει κάθε φορα που την ανοίγω. Συμβαίνει σε κάποιον αλλο ή μόνο σε μένα? Μπορεί να απενεργοποιηθεί από καπου?

Εγώ ήξερα ότι δηλώνεις ένα Mail και μπαίνεις συνέχεια σε αυτό. Θα με ενδιέφερε κι εμένα αν μπορούσα, πατώντας το εικονίδιο Mail, να με παραπέμπει σε ένα μενού και από εκεί να διαλέγω σε ποιο Mail Account θα μπαίνω.:rolleyes:

 

χωρις να ειμαι σιγουρος νομιζω οτι εμενα μου περασε το default που εχει το ios4,αλλα παλι δεν μπορω να σου πω οτι ειμαι 100% σιγουρος

Το default wallpaper της iOS 4 έκδοσης, είναι οι σταγόνες σε γκρι bacgkround.

Και ναι, επιβεβαιώνω κι εγώ ότι είναι 27 τα default wallpapers στην iOS 4.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...