Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είχα 3.1.2 jailbroken με blackra1n, και κατευθείαν shift+restore το custom fw του snowbreeze.

 

γεια σου φιλε μου εχω ακριβως το ιδιο 3gs jailbroken με blackra1n μπορεις να μου στειλεισ ενα πμ τι ακριβως πρεπει να κανω γιατι ειμαι τελειως ασχετος δεν ξερω καν αυτα τι ειναι shift+restore το custom fw του snowbreeze ... ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια απορια παιδια.

Στο snowbreeze κατα την δημηουργια του Custom FW επιλεγουμε το Activate The Phone ή οχι?

Το κινητο μου ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα και χωρις συμβολαιο:worry:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια παιδια.

Στο snowbreeze κατα την δημηουργια του Custom FW επιλεγουμε το Activate The Phone ή οχι?

Το κινητο μου ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα και χωρις συμβολαιο:worry:

 

Από την στιγμή που το κινητό σου είναι αγορασμένο από Ελλάδα δεν χρειάζεται hactivation και επομένως ΟΧΙ δεν επιλέγεις να κάνεις activate the phone στο SnowBreeze. Το activation γίνεται απευθείας συνδέοντας το τηλέφωνο στο iTunes μετά το restore. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που το κινητό σου είναι αγορασμένο από Ελλάδα δεν χρειάζεται hactivation και επομένως ΟΧΙ δεν επιλέγεις να κάνεις activate the phone στο SnowBreeze. Το activation γίνεται απευθείας συνδέοντας το τηλέφωνο στο iTunes μετά το restore. ;)

 

Σε ευχαριστω πολυ.

Λοιπον για οσους θελουν κανουν Jailbreak σε iPhone 3GS υποστηριζονται κανονικα τα MC models.Snowbreeze

Δεν υποστηριζονται iPhones Με νεα Bootrom.

 

Για να δειτε αν το iPhone σας υποστηριζει Jailbreak κατεβαστε το f0recast απο εδω http://ih8sn0w.com/index.php/products/view/f0recast.snow

1.Συνδεστε το κινητο στον υπολογιστη

2.Τρεξτε το f0recast

3.Αν κατω στα στοιχεια a. Jailbreakeable YES, b. Unlockable YES, c. Tethered NO

Τοτε μπορειτε να κανετε Jailbreak.Προσοχη μονο αν λεει TETHERED NO.

 

Απο κει και περα για να γινει Jailbreak θα πρεπει να εχετε ηδη Jailbroken το κινητο σας στην 3.1.2 μεσω Blackrain.

ΑΝ καποιος εχει κανει Jailbreak Μεσω Spirit απλα περιμενει νεο εργαλειο.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ.

Λοιπον για οσους θελουν κανουν Jailbreak σε iPhone 3GS υποστηριζονται κανονικα τα MC models.Snowbreeze

Δεν υποστηριζονται iPhones Με νεα Bootrom.

 

Για να δειτε αν το iPhone σας υποστηριζει Jailbreak κατεβαστε το f0recast απο εδω http://ih8sn0w.com/index.php/products/view/f0recast.snow

1.Συνδεστε το κινητο στον υπολογιστη

2.Τρεξτε το f0recast

3.Αν κατω στα στοιχεια a. Jailbreakeable YES, b. Unlockable YES, c. Tethered NO

Τοτε μπορειτε να κανετε Jailbreak.Προσοχη μονο αν λεει TETHERED NO.

Απο κει και περα για να γινει Jailbreak θα πρεπει να εχετε ηδη Jailbroken το κινητο σας στην 3.1.2 μεσω Blackrain.

ΑΝ καποιος εχει κανει Jailbreak Μεσω Spirit απλα περιμενει νεο εργαλειο.

 

 

Δηλαδη αν εχω 3gs jb με spirit, δεν μπορω να κανω αναβαθμιση σε 4.0, μετα downgrade σε 3.2.1, jb με blackrain και στην συνεχεια jb με snowbreeze την 4.0?

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν εχω 3gs jb με spirit, δεν μπορω να κανω αναβαθμιση σε 4.0, μετα downgrade σε 3.2.1, jb με blackrain και στην συνεχεια jb με snowbreeze την 4.0?

 

Αν εχεις μεσω Cydia τα SHSH's αποθηκευμενα τοτε μπορεις.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι συζηταμε για jb στην 4 αφου υποτιθεται οτι μαλλον αυριο θα βγει η 4.0.1 και μετα αντε παλι ολα απο την αρχη οχι οτι εχουν βγει τωρα κανονικα jb αλλα τεσπα...:mad:
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις μεσω Cydia τα SHSH's αποθηκευμενα τοτε μπορεις.

 

Ευχαριστω. Θα το δοκιμασω.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι συζηταμε για jb στην 4 αφου υποτιθεται οτι μαλλον αυριο θα βγει η 4.0.1 και μετα αντε παλι ολα απο την αρχη οχι οτι εχουν βγει τωρα κανονικα jb αλλα τεσπα...:mad:

 

Καλα τι εγινε παλι και βγαινει αρων αρων η 4.0.1? :blink:

Βγηκε επισημη ανακοινωση?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

ακουγεται οτι θα βγει αυριο για να διορθωσει τα προβληματα με το σημα...
Link to comment
Share on other sites

ακουγεται οτι θα βγει αυριο για να διορθοσει τα προβληματα με το σημα...

 

Τι ταλαιπωρια αυτη η Apple :p

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από τότε που πέρασα το 4 δεν μπορώ να στείλω ΜΜΣ, το έχω κανει πάνω από δεκα restore. Μήπως έχουν προβλημα τα ipcc? Είμαι στην Cosmote, μπορείτε να στείλετε εσείς μμσ?

 

Καλησπέρα,

 

Και εγώ με Cosmote δεν μπορώ ούτε mms να στείλω και επίσης μου βγάζει το call forward σε κάθε κλήση.

Link to comment
Share on other sites

χαχα γιατι λογω του σηματος??εγω παντως δεν εχω προβλημα αλλα περιμενω πως και πως να τελειωσουμε με τις εκδοσεις και να βγει επιτελους ενα jb...:p
Link to comment
Share on other sites

παιδιά την εβαλα την 4.0 στο 3G, και ολα τα τραγουδια και οι φωτογραφιες μου χαθηκαν γιατι? της προηγουμενες φορες δεν ειχα τετοιο προβλημα.

Στο itunes στο capacity βλεπω ομως σε ΜΒ oλες της φωτο.

Ξερει κανενας να μου πει που μπορω να ξαναβρω της φωτο και να της βαλω πισω στο τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια για το σημα το κινητο το πηρα για να μιλαω και να σερφαρω μεσω 3g μακρια απο το σπιτι αν δε μπορω να μιλισω οταν ειμαι σε αυτοκινητο γιατι αλλαζει συνεχεια απο 3g σε απλο κ οταν σερφαρω στο νετ δεν ανοιγει σελιδα γιατι κανει καθε σεκ το ιδιο κ κολαει ο σαφαρι τι το πηρα το μηλο για να το βλεπω και να λεω εχω κ γω .....
Link to comment
Share on other sites

ακουγεται οτι θα βγει αυριο για να διορθωσει τα προβληματα με το σημα...

 

Η μπαταρια εχει προβλημα οχι το σημα... Μηπως θα διορθωσει τα Carriers ?

 

Μαλλον αναφερεσαι στο iPhone 4 και στο παρακατω αρθρο.

 

http://www.iphonehellas.gr/18802/ios-4-0-1-to-arrive-shortly/

Edited by djalexb
Link to comment
Share on other sites

ναι σε αυτο αναφερομαι και σε αλλα που κυκλοφορουνε στο google αμα βαλεις ios 4.0.1...:p
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ.

Λοιπον για οσους θελουν κανουν Jailbreak σε iPhone 3GS υποστηριζονται κανονικα τα MC models.Snowbreeze

Δεν υποστηριζονται iPhones Με νεα Bootrom.

 

Για να δειτε αν το iPhone σας υποστηριζει Jailbreak κατεβαστε το f0recast απο εδω http://ih8sn0w.com/index.php/products/view/f0recast.snow

1.Συνδεστε το κινητο στον υπολογιστη

2.Τρεξτε το f0recast

3.Αν κατω στα στοιχεια a. Jailbreakeable YES, b. Unlockable YES, c. Tethered NO

Τοτε μπορειτε να κανετε Jailbreak.Προσοχη μονο αν λεει TETHERED NO.

 

Απο κει και περα για να γινει Jailbreak θα πρεπει να εχετε ηδη Jailbroken το κινητο σας στην 3.1.2 μεσω Blackrain.

ΑΝ καποιος εχει κανει Jailbreak Μεσω Spirit απλα περιμενει νεο εργαλειο.

 

ωραια αμα τα λεει αυτα μετα τι κανουμε ..βοηθηστε κ μας που ειμαστε τελειως ασχετοι ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,το εκανα το update,που να μην το εκανα,οι φακελλοι πως δημιουργουντε?οι φωτογραφιες στην εκθεση ειναι θολες.τι συμβαινει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,το εκανα το update,που να μην το εκανα,οι φακελλοι πως δημιουργουντε?οι φωτογραφιες στην εκθεση ειναι θολες.τι συμβαινει

Καλημέρα.

Για τις φωτογραφίες απλά συγχρόνισε τις ξανά και θα διορθωθεί το πρόβλημα. Για τους φακέλους απλά κρατάς πατημένο ένα εικονίδιο μέχρι να αρχίζουν να τρεμοπαίζουν, μετά σέρνεις την 1 εφαρμογή πάνω στην άλλη και φτιάχνεται αμέσως ένας φάκελος. Ρίξε μια ματιά σε αυτό το link http://www.iphonetech.gr/iphone-guides-and-tutorials/ios-4-folders-guide

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίξεις το πρόγραμμα για να βγάλεις φωτογραφία πάτα επάνω στην οθόνη και θα σου βγάλει μια μπάρα![/QUοκ το εκανα ευχαριστω

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...