Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλημερα ...

μηπως καποιος γνωριζει καποιο σαιτ που να αναφερει ποιες εφαρμογες τρεχουν στην ios 4 για το 3gs ?????????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σχετικά με το πρόβλημα του navigon που ανέφερα σε προηγούμενο post τελικά δεν είχα κάνει την τελευταία αναβάθμισή του :O.

Να ρωτήσω κάτι άλλο; Όταν έβαλα το καινούριο λειτουργικό μου εμφάνιζε τις φωτογραφίες μου θολές, έσβησα τον φάκελο, τον ξαναέβαλα και όλα οκ. Όμως, σε μια επαφή μου έχω μια φώτο από αυτόν τον φάκελο, την οποία όταν παίρνω τηλ ή με παίρνει μου την εμφανίζει μία κανονικά και μία μικρή, γιατί την έχει σαν θολή. Τι να φταίει;

Αννη
Link to comment
Share on other sites

ναι σε αυτο αναφερομαι και σε αλλα που κυκλοφορουνε στο google αμα βαλεις ios 4.0.1...:p

 

Και εμενα το πηρε καπου το ματι μου αλλα για την δευτερα λενε.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο; Όταν έβαλα το καινούριο λειτουργικό μου εμφάνιζε τις φωτογραφίες μου θολές, έσβησα τον φάκελο, τον ξαναέβαλα και όλα οκ. Όμως, σε μια επαφή μου έχω μια φώτο από αυτόν τον φάκελο, την οποία όταν παίρνω τηλ ή με παίρνει μου την εμφανίζει μία κανονικά και μία μικρή, γιατί την έχει σαν θολή. Τι να φταίει;

Δοκίμασε αντί να διαγράψεις το φάκελο, να συγχρονίσεις εκ νέου τις φωτογραφίες. Μετά πήγαινε και ξαναεπέλεξε την είκονα που θέλεις για την επαφή σου και δοκίμασε ξανακάνεις ή να ξαναδεχτείς κλήση.:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα.. προσπαθησα και εγω την 4 σε ενα 3G και εχασα το ιντερνετ.. Προφανως το προβλημα ειναι στο ipcc και στο carrier μου γραφει not available.. Εχει βρει καμια ακρη κανεις με αυτο? Ολα τα αλλα δουλευουν κανονικα.. βεβαια παιρνω και το μυνημα για forward οποτε κανει κληση...

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα.. προσπαθησα και εγω την 4 σε ενα 3G και εχασα το ιντερνετ.. Προφανως το προβλημα ειναι στο ipcc και στο carrier μου γραφει not available.. Εχει βρει καμια ακρη κανεις με αυτο? Ολα τα αλλα δουλευουν κανονικα.. βεβαια παιρνω και το μυνημα για forward οποτε κανει κληση...

 

Ευχαριστω

 

οπως εγραψα και σε προηγουμενο post μου, πρεπει να βαλεις manual τις ρυθμισεις για ιντερνετ. επισης εαν εχεις jailbroken iPhone κατεβασε το ForwardMsgFix

Link to comment
Share on other sites

οπως εγραψα και σε προηγουμενο post μου, πρεπει να βαλεις manual τις ρυθμισεις για ιντερνετ. επισης εαν εχεις jailbroken iPhone κατεβασε το ForwardMsgFix

 

Με Cosmote δεν υπαρχει τροπος να βαλει κανεις ρυθμισεις (δεν φαινεται η επιλογη) Αν αναφερεσαι στο iphone configuration utility εφτιαξα απο κει ενα apn και επαιξε το internet.. αλλα εχει εξαφανιστει το internet tethering καθως και το carrier παραμενει not available.. ετσι δεν μου 'καθεται' σωστα...

 

το forwardmsgfix φτιαχνει το σπαστικο μυνημα οταν καλεις?

 

Σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το σπαστικο μηνυμα του Call Forwarding, πρακτικα, κανει τιποτα;:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Και εγώ με Cosmote δεν μπορώ ούτε mms να στείλω και επίσης μου βγάζει το call forward σε κάθε κλήση.

και εγω με vodafone εν μπορω να στειλω mms ξερει κανεις τι γινετε???

Link to comment
Share on other sites

Από όταν πήρα το iphone 3g (ήδη το έχω αναβαθμίσει σε εκδ. 4) δεν μπόρεσα να βρω πρόγραμμα που να στέλνει sms σε ομάδα που έχω ορίσει (πχ για windows συσκευές υπάρχουν αρκετά όπως το skb group) ούτε να βλέπει και να συγχρονίζει τις "κατηγορίες" επαφών από το outlook 2007.

 

Επίσης δεν είδα πρόγραμμα αντίστοιχο του call manager , για διαχείριση των κλήσεων (white, black lists , αυτόματη απάντηση με μήνυμα , χρονικός προγραμματισμός κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Με Cosmote δεν υπαρχει τροπος να βαλει κανεις ρυθμισεις (δεν φαινεται η επιλογη) Αν αναφερεσαι στο iphone configuration utility εφτιαξα απο κει ενα apn και επαιξε το internet.. αλλα εχει εξαφανιστει το internet tethering καθως και το carrier παραμενει not available.. ετσι δεν μου 'καθεται' σωστα...

 

το forwardmsgfix φτιαχνει το σπαστικο μυνημα οταν καλεις?

 

Σε ευχαριστω!

 

Ναι το κανει remove τελειως!

Επισης ακομα και αν το εχεις δεν επηρεαζει σε κατι απλα σου τα σπαει :X:X:X

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κανει remove τελειως!

Επισης ακομα και αν το εχεις δεν επηρεαζει σε κατι απλα σου τα σπαει :X:X:X

 

Thanks θα το κοιταξω αν και σκεφτομαι να γυρισω σε 3.1.3 μεχρι να βγαλουν κανενα unlock της προκοπης.. Κατι πρεπει να παιζεται με τα ipcc τα οποια δεν φορτωνει. Γιατι ενω το εχω καταφερει να ζηταει carrier settings update δειχνει σαν να μην το κανει ποτε.. ακομα και πειραζοντας manual τα αρχεια και παλι τιποτα.. προφανως ειναι τιποτα signed και χρειαζεται το αναλογο σπασιμο...

Link to comment
Share on other sites

Να ναι καλα τα παιδια της dev team!!!! Ευτυχως γλυτωσα το downgrade!! Με την καινουρια beta redsn0w το τηλεφωνο γινεται σαν original!!!!!!!!!

 

Παιζουν τα παντα!!!!!!!!!!! APN, internet, MMS και εμφανιζονται και οι ρυθμισεις!!! και φυσικα INTERNET TETHERING!!!!

 

:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Να ναι καλα τα παιδια της dev team!!!! Ευτυχως γλυτωσα το downgrade!! Με την καινουρια beta redsn0w το τηλεφωνο γινεται σαν original!!!!!!!!!

 

Παιζουν τα παντα!!!!!!!!!!! APN, internet, MMS και εμφανιζονται και οι ρυθμισεις!!! και φυσικα INTERNET TETHERING!!!!

 

:D:D:D:D:D:D:D:D

 

Καλησπέρα!

 

Έχεις κανένα λίνκ να το κάνουμε και εμείς;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Να ναι καλα τα παιδια της dev team!!!! Ευτυχως γλυτωσα το downgrade!! Με την καινουρια beta redsn0w το τηλεφωνο γινεται σαν original!!!!!!!!!

 

Παιζουν τα παντα!!!!!!!!!!! APN, internet, MMS και εμφανιζονται και οι ρυθμισεις!!! και φυσικα INTERNET TETHERING!!!!

 

:D:D:D:D:D:D:D:D

 

Με λιγα λογια σου βρισκει κανονικα τον Carrier?

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα γινεται Jb στο ios4 με συντομες και απλες διαδικασιες ? εχω μπερδευτει λιγο με τοσα που διαβαζω ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Πριν απο καμια ωρα προσπαθησα να κανω restore στην εκδοση 4 αλλα επειδη εφυγα απο το MAC μπηκε σε κατασταση sleep κατα τη διαρκεια του restore!Μολις γυρισα παλι βρικα το iphone κολλημενο λιγο μετα τη μεση της διαδικασιας και απο τοτε οσες φορες και αν δωκιμασα να κανω restore δεν περναει εκεινο το σημειο...Τι μπορω να κανω?:confused:
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αντί να διαγράψεις το φάκελο, να συγχρονίσεις εκ νέου τις φωτογραφίες. Μετά πήγαινε και ξαναεπέλεξε την είκονα που θέλεις για την επαφή σου και δοκίμασε ξανακάνεις ή να ξαναδεχτείς κλήση. [/quote

Το έχω κάνει πολλές φορές αυτό και αρχικά μου δείχνει εντάξει τη φώτο, αλλά μετά από κάποιες κλήσεις ξανά το ίδιο πρόβλημα, μου τη βγάζει μικρή. Τι γίνεται;;;;:wacko:

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια σου βρισκει κανονικα τον Carrier?

 

Κανονικα και με το νομο!! COSMOTE 7.1 και οχι μονο αλλα εμφανιζει και τις ρυθμισεις τις οποιες μπορει να πειραξει ο χρηστης. Ετσι και σε συνδιασμο με το διακοπτακι on/off cellular data υπαρχει πλεον ο απολυτος ελεγχος!!

 

Οσο για το link που ζηταει ο φιλος πιο πανω προκειται για το επισημο τους site γιαυτο δεν το ανεφερα (http://wikee.iphwn.org/howto:rsbeta)

Link to comment
Share on other sites

Χμ, το Red Snow δεν υποστηρίζει το 3gs ακόμα. Ο blackra1n τύπος μου σπάει τρομερά στα νεύρα με την αλλαζονία του. Αν δεν γουστάρει να του τα πρήζουν για νέο JB ας καταργήσει τα σχόλια. Δηλαδή apn ρυθμίσεις με os4 και 3gs δεν μπορείς να βάλεις ακόμα απ?ότι κατάλαβα,:)
Link to comment
Share on other sites

Χμ, το Red Snow δεν υποστηρίζει το 3gs ακόμα. Ο blackra1n τύπος μου σπάει τρομερά στα νεύρα με την αλλαζονία του. Αν δεν γουστάρει να του τα πρήζουν για νέο JB ας καταργήσει τα σχόλια. Δηλαδή apn ρυθμίσεις με os4 και 3gs δεν μπορείς να βάλεις ακόμα απ?ότι κατάλαβα,:)

 

Αν είχατε την δυνατότητα να κάνετε jb με το Pwnage tool και δεν αναβαθμίζατε σε original 4 τώρα θα είχατε jb..:)

 

Όσοι δεν το έκαναν έχουν jb....:whistle:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αν είχατε την δυνατότητα να κάνετε jb με το Pwnage tool και δεν αναβαθμίζατε σε original 4 τώρα θα είχατε jb..:)

 

Όσοι δεν το έκαναν έχουν jb....:whistle:

 

Μόνον για τους non-MC όμως...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή apn ρυθμίσεις με os4 και 3gs δεν μπορείς να βάλεις ακόμα απ?ότι κατάλαβα,:)

Εγώ έχω 3GS με τη νέα bootrom, αναβαθμισμένο σε iOS 4 με Set up as new device και βάζω κανονικά τις ρυθμίσεις σε APN, MMS και Internet Tethering και απολαμβάνω κανονικά την προσφορά της WIND με το 1,5GB.

Εν καιρώ, θα δοκιμάσω και για Cosmote και Vodafone με τα πακετάκια 60ΜΒ(σ.σ. 120ΜΒ) που προσφέρον και οι 2 πάροχοι να δω αν λειτουργουν και με τι ρυθμίσεις λειτουργούν και θα επανέλθω για να ενημερώσω.:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν είχατε την δυνατότητα να κάνετε jb με το Pwnage tool και δεν αναβαθμίζατε σε original 4 τώρα θα είχατε jb..:)

 

Όσοι δεν το έκαναν έχουν jb....:whistle:

 

μα πρωτα κανεις restore με το original ipsw και μετα περνας το custom απτο pwnagetool!!!!!

 

Περασα το redsnow 0.9.5 beta5-5 και το μονο που αλλαξε ήταν το battery percentage , το οποιο το ηθελα πολυ στο 3G. Το APN μου κανει reset σε καθε restart.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Πριν απο καμια ωρα προσπαθησα να κανω restore στην εκδοση 4 αλλα επειδη εφυγα απο το MAC μπηκε σε κατασταση sleep κατα τη διαρκεια του restore!Μολις γυρισα παλι βρικα το iphone κολλημενο λιγο μετα τη μεση της διαδικασιας και απο τοτε οσες φορες και αν δωκιμασα να κανω restore δεν περναει εκεινο το σημειο...Τι μπορω να κανω?:confused:

Καποιος που να μπορει να με βοηθησει?Ελπιζω να μην χρειαζεται να παει για service

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...