Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το τελευταίο που σκέφτομαι ότι μπορείς να κάνεις, είναι ένα Reset (Home Button & On/Off πατημένα ταυτόχρονα για 15 δευτερόλεπτα) και να προσπαθήσεις εκ νέου να κάνεις το Shift+Restore.

 

Εάν δε γίνει πάλι, δεν ξέρω να σου πω περαιτέρω. Ίσως κάποιο άλλο μέλος να έχει υπόψην του κάτι άλλο.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Κλειδώνοντας τον κάθετο προσανατολισμό, γυρνώντας το iPhone οριζόντια, θα δεις ότι η οθόνη δε θα οριζοντιωθεί. Δοκίμασε το βλέποντας μια φωτογραφία από το album και θα καταλάβεις.;)

 

Shift+Restore και Set up as new device νομίζω είναι μονόδρομος!:rolleyes:

 

πραγματι!Ευχαριστω!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Κανενα νεο για Jailbreak στο 3GS με WIndows?
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Κανενα νεο για Jailbreak στο 3GS με WIndows?

 

και εγώ αυτό αναμένω για να κάνω update... Πως μπορώ να πάρω back-up τις εφαρμογές μου απο την 3.1.2 (j/b) και τις επαφές μου για να τα περάσω μετά στην 4? Μου φαίνεται πως δεν γίνεται αλλά είπα να ρωτήσω :confused: Δεν έχω το PC στο οποίο είχα κάνει register το iphone και φοβάμαι μη μου σβήσει τα πάντα στο sync..

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτό αναμένω για να κάνω update... Πως μπορώ να πάρω back-up τις εφαρμογές μου απο την 3.1.2 (j/b) και τις επαφές μου για να τα περάσω μετά στην 4? Μου φαίνεται πως δεν γίνεται αλλά είπα να ρωτήσω :confused: Δεν έχω το PC στο οποίο είχα κάνει register το iphone και φοβάμαι μη μου σβήσει τα πάντα στο sync..

 

Συνδεεις το iPhone στο iTunes ->File->Transfer Purchaes From ....'s iPhone

και σου περναει ολες τις εφαρμογες στο iTunes

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, εάν χρησιμοποιείς πλέον άλλο PC για βασικό τότε κάνε ένα Authorize this Computer για να είναι εκεί το βασικό σου πλέον iTunes.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Συνδεεις το iPhone στο iTunes ->File->Transfer Purchaes From ....'s iPhone

και σου περναει ολες τις εφαρμογες στο iTunes

 

ακόμα και τις σπασμένες? nice :happy:

 

Επίσης, εάν χρησιμοποιείς πλέον άλλο PC για βασικό τότε κάνε ένα Authorize this Computer για να είναι εκεί το βασικό σου πλέον iTunes.

 

thank you, δεν ήξερα ότι γίνεται αυτό!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

ακόμα και τις σπασμένες? nice :happy:

 

Ακριβως εμενα μου τις περναει ολες και τις Original και τις σπασμενες :happy:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως εμενα μου τις περναει ολες και τις Original και τις σπασμενες :happy:

 

Ωραία! :D

 

Τις επαφές πως μπορώ να τις περάσω στο Pc?

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Ωραία! :D

 

Τις επαφές πως μπορώ να τις περάσω στο Pc?

Με συγχρονισμό μέσω Outlook ή Windows Contacts:happy:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα!!!!

Έχω ένα iphone 3g 16g, πέρασα την iOS4 αλλά στις φωτογραφίες δεν μου βγάζει την επιλογή ''περιστροφή'' Και επίσης απο οτι κατάλαβα πλέον οι φωτογραφίες θα μπορούν να μπουν στο κεντρικό μενού με τα εικονίδια σαν themes.. E, ούτε αυτό το κάνει... Βάζει την photo μόνο μπροστά στην οθόνη που είναι κλειδωμένο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα!!!!

Έχω ένα iphone 3g 16g, πέρασα την iOS4 αλλά στις φωτογραφίες δεν μου βγάζει την επιλογή ''περιστροφή'' Και επίσης απο οτι κατάλαβα πλέον οι φωτογραφίες θα μπορούν να μπουν στο κεντρικό μενού με τα εικονίδια σαν themes.. E, ούτε αυτό το κάνει... Βάζει την photo μόνο μπροστά στην οθόνη που είναι κλειδωμένο...

 

Στο 3G δεν θα μπορεις να αλλαξεις ταπετσαρια. Ειναι καποια απο τα restrictions που δινει η Apple για το iOS4.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα!!!!

Έχω ένα iphone 3g 16g, πέρασα την iOS4 αλλά στις φωτογραφίες δεν μου βγάζει την επιλογή ''περιστροφή'' Και επίσης απο οτι κατάλαβα πλέον οι φωτογραφίες θα μπορούν να μπουν στο κεντρικό μενού με τα εικονίδια σαν themes.. E, ούτε αυτό το κάνει... Βάζει την photo μόνο μπροστά στην οθόνη που είναι κλειδωμένο...

 

Δεν σου βγάζει αυτές τις επιλογές για το wallpaper??

 

http://farm2.static.flickr.com/1040/4723751909_b88e08d4cc.jpg

 

 

Εdit

Δεν πρόσεξα ότι είναι για το 3G...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου βγάζει αυτές τις επιλογές για το wallpaper??

 

http://farm2.static.flickr.com/1040/4723751909_b88e08d4cc.jpg

 

 

Εdit

Δεν πρόσεξα ότι είναι για το 3G...

 

:mad: Ααα νόμιζα οτι μόνο το multitasking δεν δουλεύει στο 3G... Δεν πειράζει.. Υπομονή μέχρι να έρθει το 4....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα το σπάσω στο τέλος.....

Μου κολάει συνέχεια σε ένα συγκεκριμένο σημείο στο Backup.

Και στο ένα και στο άλλο pc.

Άρα μάλλον ευθύνετε το κινητό για αυτό.

Τι μπορώ να κάνω; μήπως αν το κάνω hard reset και το δοκιμάσω μετά?

Αν μου κάνει την αναβάθμιση θα μπορώ να κάνω Backup από το itunes τις επαφές και τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όλοι εσεις που διαβάζω στο forum περάσατε στην 4 χωρίς να έχετε σκοπό για μελλοντικό jailbreak??

Τι θα λέγατε για αυτούς που θα θέλουν να έχουν την 4 με jailbreak ? να περιμένουμε ή να την περάσουμε άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... βοηθήστε με να το κατανοήσω [όσο βλακώδες και αν ακουστεί...]

Τελικά, 3GS JB με 3.1.2/3.1.3 μπορεί να γίνει update σε iOS 4 άφοβα. Αλλά, μπορεί να ξαναγίνει JB [με την 4.0 εννοείται]? Λέγονται διάφορα τέτοια στο web, αλλά όχι κάτι solid. Τα περισσότερα μιλάνε για λύσεις με συνδυασμό πολλών εργαλείων. Αν τελικά γίνεται, με ποιο εργαλείο το κάνω? [σημ. δουλεύω σε Mac]...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα το σπάσω στο τέλος.....

Μου κολάει συνέχεια σε ένα συγκεκριμένο σημείο στο Backup.

Και στο ένα και στο άλλο pc.

Άρα μάλλον ευθύνετε το κινητό για αυτό.

Τι μπορώ να κάνω; μήπως αν το κάνω hard reset και το δοκιμάσω μετά?

Αν μου κάνει την αναβάθμιση θα μπορώ να κάνω Backup από το itunes τις επαφές και τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει; :confused:

Ανάτρεξε στην προηγούμενη σελίδα, στα πολλαπλά Quotes που έχω κάνει και εκεί βρίσκεται η απάντηση που ζητάς.;)

αν κάνω backup κρατάει και τα save απο τα παιχνίδια?:cry:

Όχι, δεν κρατιούνται τα saves των παιχνιδιών παρά μόνο τα παιχνίδια[σαν εφαρμογές προς εγκατάσταση δηλαδή]

Δηλαδή όλοι εσεις που διαβάζω στο forum περάσατε στην 4 χωρίς να έχετε σκοπό για μελλοντικό jailbreak??

Τι θα λέγατε για αυτούς που θα θέλουν να έχουν την 4 με jailbreak ? να περιμένουμε ή να την περάσουμε άφοβα.

Ρε παιδιά... βοηθήστε με να το κατανοήσω [όσο βλακώδες και αν ακουστεί...]

Τελικά, 3GS JB με 3.1.2/3.1.3 μπορεί να γίνει update σε iOS 4 άφοβα. Αλλά, μπορεί να ξαναγίνει JB [με την 4.0 εννοείται]? Λέγονται διάφορα τέτοια στο web, αλλά όχι κάτι solid. Τα περισσότερα μιλάνε για λύσεις με συνδυασμό πολλών εργαλείων. Αν τελικά γίνεται, με ποιο εργαλείο το κάνω? [σημ. δουλεύω σε Mac]...

Δεν το λες και άφοβα.

Πάντως αυτοί που προχωρήσανε σε αναβάθμιση σε iOS 4, σίγουρα το έκαναν για να ψαχτούν με τις νέες βελτιώσεις του software και φυσικά θα περιμένουν, μαζί με αυτούς κι εγώ, κάτι επίσημο όσον αφορά το θέμα Jailbreak iOS 4.

Μέχρι τότε όμως, λίγη υπομονή.:rolleyes:

 

Μέχρι στιγμής, από το Google αν κοιτάξετε, λένε ότι μέσω Mac και ultrasn0w ή redsn0w(δεν είμαι σίγουρος ποιο από τα 2 διάβασα:O) μπορεί η iOS 4 να γίνει jailbreak. Ποιος όμως θα πάρει το ρίσκο;:p

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλα πειτε μου οτι στους φακελους γινεται να βαλεις μονο 12 εφαρμογες.. ΕΛΕΟΣ! Εχω πχ για τον φακελο "news" 14 apps αλλα απ'ο,τι φαινεται δεν θα χωρεσουν ολα.. Τι να κανω; "News 2"?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλα πειτε μου οτι στους φακελους γινεται να βαλεις μονο 12 εφαρμογες.. ΕΛΕΟΣ! Εχω πχ για τον φακελο "news" 14 apps αλλα απ'ο,τι φαινεται δεν θα χωρεσουν ολα.. Τι να κανω; "News 2"?

Δυστυχώς, ναι.:(

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλα πειτε μου οτι στους φακελους γινεται να βαλεις μονο 12 εφαρμογες.. ΕΛΕΟΣ! Εχω πχ για τον φακελο "news" 14 apps αλλα απ'ο,τι φαινεται δεν θα χωρεσουν ολα.. Τι να κανω; "News 2"?
News σκετο κανεις ενα αλλο φακελο
Link to comment
Share on other sites

News σκετο κανεις ενα αλλο φακελο

Οσο πρακτικοτατοι και απιστευτα βολικοι ηταν η ελευση τους, ΤΟΣΟ σπαστικο και ενοχλητικο ειναι το να μη μπορεις να εχεις οσες εφαρμογες θες στους φακελους σου..

:S

 

 

 

EDIT: Μπορουμε να εχουμε οσους φακελους θελουμε ή υπαρχει κι εδω περιορισμος;;

Edited by efthlouk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...