Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφόσον κάνεις restore και όχι setup as new μεταφέρονται τα πάντα και μαζί με αυτά και τα μηνύματα. Το πρόβλημα υπάρχει αν έχεις κάνει jailbreak γιατί τότε είναι πιο σωστό να το σετάρεις σαν νέα συσκευή οπότε δεν μεταφέρεται τίποτα.

ναι αυτη ειναι η βλακεια οτι εχω κανει jaibreak..

 

Καποια αλλη λυση δεν υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό ήθελα να ρωτήσω κι εγώ Alex0077... Επειδή χρησιμοποιώ το iPhone και με τις 3 κάρτες SIM, τι πρέπει να κάνουμε ώστε να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο μήπως τυχόν μας χρεώσει?

 

Tι εννοείς? Για data μονο? Αν εννοείς αυτό, στην 4 έχει ειδική επιλογή Settings > General > Network > Cellural Data και το βάζεις στο off και απενεργοποιείται πλήρως ό,τι έχει να κάνει με data gprs, 3g κτλ.. Φαντάζομαι όμως ότι δεν θα μπορείς να λάβεις και να στείλεις mms έτσι..

Eκτός κι αν εννοείς κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοείς? Για data μονο? Αν εννοείς αυτό, στην 4 έχει ειδική επιλογή Settings > General > Network > Cellural Data και το βάζεις στο off και απενεργοποιείται πλήρως ό,τι έχει να κάνει με data gprs, 3g κτλ.. Φαντάζομαι όμως ότι δεν θα μπορείς να λάβεις και να στείλεις mms έτσι..

Eκτός κι αν εννοείς κάτι άλλο

Με ενδιαφέρει όταν δεν έχω wifi, να χρησιμοποιώ τα πακέτα ΜΒ που προσφέρουν οι πάροχοι και όταν τελειώνω τη δουλειά μου να το απενεργοποιώ καλού κακού ώστε να μη με χρεώσει σε ανύποπτο χρόνο. Ισχύουν τα ίδια με αυτά που έγραψες πάνω;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Παιδια εχω ενα θεμα με την εκδοση 4 και θελω να μου πειτε αν το κανει και σε εσας.

Στις φωτογραφιες που εχω περασει απο ψηφιακη ενω πριν μου τις εδειχνε κανονικα τωρα μου τις βγαζει θολες οταν παω να τις ανοιξω...

και σε μενα:Oθα προσπαθησω να τις σβησω και να τις ξαναπερασω
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει όταν δεν έχω wifi, να χρησιμοποιώ τα πακέτα ΜΒ που προσφέρουν οι πάροχοι και όταν τελειώνω τη δουλειά μου να το απενεργοποιώ καλού κακού ώστε να μη με χρεώσει σε ανύποπτο χρόνο. Ισχύουν τα ίδια με αυτά που έγραψες πάνω;

 

Φυσικά.. Όταν δεν χρειάζεσαι το data κάνε αυτό που σου πα. Προσοχή.. όχι data roaming (αυτό είναι εργαστασικά στο off που έχει να κάνει με το εξωτερικό).

Για να βεβαιωθείς, θα δεις ότι όταν το βάλεις στο on θα φύγει το κυκλάκι του gprs ή το 3G και δεν θα μπορείς να συνδέεσαι στο internet.

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα:Oθα προσπαθησω να τις σβησω και να τις ξαναπερασω

Το περιεργο ειναι οτι συην αρχη με την εκδοση 4 τις εδειχνε κανονικα...μολις μπηκα στις ρυθμισεις για να αλλαξω φοντο αρχισε να τις δειχνει ολες θολες....για καντο να μας πεις...!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

αυτο με τις φωτο εγινε και σε μενα και μετα απο λιγη ωρα εφτιαξε..εχω τις εξης αποριες..εχω ακουσει οτι περιστρεφονται οι φωτογραφιες πλεον αυτο πως γινεται??το multitasking ειναι μονο για να τρεχουμε παραλληλα πολλες εφαρμογες??δεν μπορουμε να τις κλεινουμε κιολας??αλλιως συνεχεια τρεχουν..
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά.. Όταν δεν χρειάζεσαι το data κάνε αυτό που σου πα. Προσοχή.. όχι data roaming (αυτό είναι εργαστασικά στο off που έχει να κάνει με το εξωτερικό).

Για να βεβαιωθείς, θα δεις ότι όταν το βάλεις στο on θα φύγει το κυκλάκι του gprs ή το 3G και δεν θα μπορείς να συνδέεσαι στο internet.

Όταν είναι στο off θέλεις να πεις, φεύγει το κυκλάκι του GPRS, 3G, EDGE και είμαι ήσυχος ενώ όταν θέλω να χρησιμοποιήσω το πακέτο του παρόχου το βάζω το On και με τις κατάλληλες ρυθμίσεις surfάρω. Σωστά μέχρι εδώ;

 

Μπορώ να έχω τις ρυθμίσεις όλων των παρόχων(για Internet & MMS) και ανάλογα ποια κάρτα SIM βάζω να τις πιάνει μόνο του αυτόματα χωρίς να αναγκάζομαι να τις αλλάζω συνέχεια;

 

αυτο με τις φωτο εγινε και σε μενα και μετα απο λιγη ωρα εφτιαξε..εχω τις εξης αποριες..εχω ακουσει οτι περιστρεφονται οι φωτογραφιες πλεον αυτο πως γινεται??το multitasking ειναι μονο για να τρεχουμε παραλληλα πολλες εφαρμογες??δεν μπορουμε να τις κλεινουμε κιολας??αλλιως συνεχεια τρεχουν..

Όταν μπεις με διπλό click στη μπάρα του multitasking, πάτα παρατεταμένα πάνω σε μια εφαρμογή που τρέχει και θα δεις ότι θα αρχίσουν να τρέμουν και θα βγει και το εικονίδιο με την παύλα '-' και έτσι τις κλείνεις όλες. ;)

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα!εχει περασει κανεις το iOS4 σε ipod 2gen?βασικα το εβαλα εγω αλλα πισω απο τα εικονιδια δεν εχω ταπετσαρια αλλα την κλασικη μαυρη οθονη με τα εικονιδια.εψαξα στο menu αλλα το μονο που εχει ειναι ταπετσαρια μονο για την lock screen.γνωριζει κανεις τιποτα?

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

ωραια ευχαριστω!!!ξερει κανεις για το πως γινεται περιστροφη εικονων??:D
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Όταν είναι στο off θέλεις να πεις, φεύγει το κυκλάκι του GPRS, 3G, EDGE και είμαι ήσυχος ενώ όταν θέλω να χρησιμοποιήσω το πακέτο του παρόχου το βάζω το On και με τις κατάλληλες ρυθμίσεις surfάρω. Σωστά μέχρι εδώ;

 

Μπορώ να έχω τις ρυθμίσεις όλων των παρόχων(για Internet & MMS) και ανάλογα ποια κάρτα SIM βάζω να τις πιάνει μόνο του αυτόματα χωρίς να αναγκάζομαι να τις αλλάζω συνέχεια;

 

 

Όταν μπεις με διπλό click στη μπάρα του multitasking, πάτα παρατεταμένα πάνω σε μια εφαρμογή που τρέχει και θα δεις ότι θα αρχίσουν να τρέμουν και θα βγει και το εικονίδιο με την παύλα '-' και έτσι τις κλείνεις όλες. ;)

ελα βρε!!!!πολυ καλη η πληροφορια;)
Link to comment
Share on other sites

ασχετο παντως η μπαταρια μου φαινεται οτι κραταει περισσοτερο δεν ξερω αν φταει που πριν ειχα την 3.1.3 με jb αλλα ετσι μου φαινεται...
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι στο off θέλεις να πεις, φεύγει το κυκλάκι του GPRS, 3G, EDGE και είμαι ήσυχος ενώ όταν θέλω να χρησιμοποιήσω το πακέτο του παρόχου το βάζω το On και με τις κατάλληλες ρυθμίσεις surfάρω. Σωστά μέχρι εδώ;

 

Μπορώ να έχω τις ρυθμίσεις όλων των παρόχων(για Internet & MMS) και ανάλογα ποια κάρτα SIM βάζω να τις πιάνει μόνο του αυτόματα χωρίς να αναγκάζομαι να τις αλλάζω συνέχεια;

 

 

 

Ναι ακριβώς.

Όσο για το άλλο, φαντάζομαι ότι θα μπορείς χειροκίνητα. Settings, General , Network , Cellural Data Network και ανάλογα με τον πάροχο που έχεις (πχ για vodafone συμβόλαιο είναι webonly.vodafone.gr το apn και user, pass, για άλλους παροχους δεν ξέρω να σου πω).

 

ωραια ευχαριστω!!!ξερει κανεις για το πως γινεται περιστροφη εικονων??:D

 

τι εννοείς ακριβώς?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν οι φωτογραφιες και οι επαφες χανονται μετα το update απο 3.1.3 σε 4???? πρεπει να κανω το τηλεφωνο πρωτα backup ?
Link to comment
Share on other sites

..εχω ακουσει οτι περιστρεφονται οι φωτογραφιες πλεον αυτο πως γινεται??

 

Αν και δεν την εχω περασει ακομη απο οτι καταλαβα κανει rotate τις φωτογραφιες που θες να περασεις ως φοντο, για να ταιριαξουν.Και οχι οταν απλα τις βλεπεις.

Link to comment
Share on other sites

Την καινούρια αυτή έκδοση λογισμικού μπορούμε να την κατεβάσουμε μόνο μέσω itunes?Επίσης μπορεί κάποιος να μου πει αν αξίζει τον κόπο κ επίσης αν χάνονται τα πάντα από το iphone δηλαδή είναι σαν να κάνεις reset?
Link to comment
Share on other sites

εγω πατησα update και τωρα δε μου εβγαλε να κανω setup as new,αλλα κανει μονο του επαναφορα...το ειχα jailbroken..λετε θα υπαρξει προβλημα?ειχα σωσει τις επαφες μεσω ssh,πως τις επαναφερω τωρα??
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είναι κ λίγα τα «προβλήματα» όπως καταλαβαίνω.

Εγώ επιμένω να περιμένω...

Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

Ναι το εκανα...

 

Εκανα restore και setup as new Και τωρα μπαινει στο ιντερνετ. Δεν ξερω πριν τι κολλημα εφαγε.... :/

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όταν στέλνω μήνυμα γράφει με μικρά και τόνους. Ο μετρητης όμως ξεκινάει από το 160. Και ο παραλήπτης τα λαμβάνει με κεφάλαια και όχι με μικρά όπως πριν.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...