Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και δεν την εχω περασει ακομη απο οτι καταλαβα κανει rotate τις φωτογραφιες που θες να περασεις ως φοντο, για να ταιριαξουν.Και οχι οταν απλα τις βλεπεις.

 

δεν ισχυει το rotate που ειπες οταν θες να αλλαξεις φοντο..τεσπα αμα το βρει καποιος ας πει :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμενα παντως απο χτες που το εκανα update 3g δεν εχει ξαναμπει ποτε και εμφανως σερνεται στις σελιδες...Εχει βρει κανεις λυση για αυτο?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

multitabling: Εγω απ'αυτο γιατι καταλαβαινω οτι οταν βλεπω κατι στο youtube να μπορω ταυτοχρονα να σερφαρω στο internet ακουγοντας απλα τον ηχο απο το video?:(

Γινεται αυτο και δεν το ξερω?

Link to comment
Share on other sites

Πως κανουμε φακελλους?απο χτες προσπαθω να το βρω και δεν τα εχω καταφερει
Link to comment
Share on other sites

Πως κανουμε φακελλους?απο χτες προσπαθω να το βρω και δεν τα εχω καταφερει

 

Πιάσε μια εφαρμογη και σειρτη πάνω σε μια άλλη!

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Όταν στέλνω μήνυμα γράφει με μικρά και τόνους. Ο μετρητης όμως ξεκινάει από το 160. Και ο παραλήπτης τα λαμβάνει με κεφάλαια και όχι με μικρά όπως πριν.

 

Το είπαμε αυτο!Γίνεται μόνο σε Vodafone!

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Πιάσε μια εφαρμογη και σειρτη πάνω σε μια άλλη!

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

ευχαριστω .....απο χτες δεν μπορουσα να το βρω
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ από χθες να κάνω την αναβάθμιση, αλλά πάντα κολάει σε ένα συγκεκριμένο σημείο στο Backup.

Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Τι μπορώ να κάνω; :(

 

Μπορώ να δοκιμάσω να την κάνω στο νετμπουκ? εκεί όμως το itunes είναι άδειο.

Να κάνω την αναβάθμιση σε αυτό και μετά να το συνδέσω με το άλλο για να πάρω το Backup του.

Γίνετε ρε παιδιά;

Edited by Fotis55
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Τι καινούργιο περιέχει δηλαδή ρε παιδιά η αναβάθμιση για το iphone 3G γιατί δε βλέπω μεγάλες διαφορές...
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν οι φωτογραφιες και οι επαφες χανονται μετα το update απο 3.1.3 σε 4???? πρεπει να κανω το τηλεφωνο πρωτα backup ?

Εάν κάνεις update δε χάνεται τίποτα. Επίσης, εάν κάνεις Shift+Restore και επιλέξεις Set up from Backup, πάλι δε χάνεται τίποτα διότι είναι περασμένα όλα σε Backup που κάνει από μόνο του το iTunes. Μόνο εάν κάνεις Restore και επιλέξεις Set up as new device, τότε τα χάνεις όλα.

η επιλογη backup στο itunes για το Iphone τι ακριβως περιλαμβάνει?

Κρατάει αντίγραφα ασφαλείας από όλα τα αρχεία που έχεις στο iPhone, φωτογραφίες, βίντεο, επαφές, μηνύματα κλπ.

Την καινούρια αυτή έκδοση λογισμικού μπορούμε να την κατεβάσουμε μόνο μέσω itunes?Επίσης μπορεί κάποιος να μου πει αν αξίζει τον κόπο κ επίσης αν χάνονται τα πάντα από το iphone δηλαδή είναι σαν να κάνεις reset?

Την έκδοση λογισμικού μπορείς να την κατεβάσεις κι από αλλού --> http://www.iphonetech.gr/home/38-blog/852-ios-4-released.html

Το εάν χάνονται τα πάντα, σε παραπέμπω στο πρώτο Quote μου;)

εγω πατησα update και τωρα δε μου εβγαλε να κανω setup as new,αλλα κανει μονο του επαναφορα...το ειχα jailbroken..λετε θα υπαρξει προβλημα?ειχα σωσει τις επαφες μεσω ssh,πως τις επαναφερω τωρα??

Κοίταξε κι εσύ το πρώτο Quote μου. Ειδικότερα για εσένα, λόγω και του Jailbreak, θα έπρεπε να κάνεις Shift+Restore, Set up as new device και να περάσεις καθαρή την iOS 4.

Εμενα παντως απο χτες που το εκανα update 3g δεν εχει ξαναμπει ποτε και εμφανως σερνεται στις σελιδες...Εχει βρει κανεις λυση για αυτο?

Ήσουν μήπως jailbroken και απλά έκανες update?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Τι καινούργιο περιέχει δηλαδή ρε παιδιά η αναβάθμιση για το iphone 3G γιατί δε βλέπω μεγάλες διαφορές...
http://www.iphonehellas.gr/15622/iphone-os-4-new-findings/ αυτα ειναι ορισμενα
Link to comment
Share on other sites

Η Apple μόλις δημοσίευσε ένα κείμενο σχετικά με τα κενά ασφαλείας τα οποία διορθώθηκαν στην έκδοση 4 του iOS. Για όποιον ενδιαφέρεται η σχετική αναφορά είναι εδώ : http://support.apple.com/kb/HT4225

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έχω το iPhone στην αγγλική γλώσσα παρόλο που είναι ελληνικό, στις ρυθμίσεις των μηνύματων δεν έχει σαν επιλογή το "Πεδίο Θέματος" αλλά μόνο το "Character Count". Ενεργοποιώ το character count αλλά μετρητή δεν βλέπω όταν γράφω μήνυμα...:( Μόνο με την ελληνική γλώσσα θα τον έχω;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Οκ περασαμε την 4 ολα φαινονται να λειτουργουν μια χαρα και επιτελους μπηκε μια ταξη αναμεσα στις εφαρμογες δεν χρειαζεται να ψαχνεις ολες τις σελιδες που ειναι τι και δεν εχει χαθει τιποτα απο οτι ειχα.Η ερωτηση που κανω ειναι τωρα ως το ποσες εφαρμογες ενα 3gs ειναι καλο να τρεχουν ταυτοχρονα ... η καλο θα ειναι στο mutlitask bar να τις κλεινω ολες??? υπαρχει δηλαδη περιπτωση καποιος που ανοιγει ..και ανοιγει και ανοιγει ...να κολησει πραγμα που δεν συνεβαινε στα προηγουμενα iOS ?

Επισης ηθελα να ρωτησω αν με το καινουργιο iOS εχει βελτιωθει η καταναλωση μπαταριας ...η αν το να τρεχουν πολλες εφαρμογες στο backround εχει σαν αποτελεσμα μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας....

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς διάφορα στο σήμα σε δύσκολα σημεία και εναλλαγή 2g/3G πολύ εύκολα;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγχαρητήρια για την καλή δουλειά που κάνετε και μας βοηθάτε με τα προβλήματα που προκύπτουν από την αναβάθμιση.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να δω ποια έκδοση bootrom έχει το κινητό μου?

 

Αν είναι δηλαδή η παλιά η η καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

μου άρεσε ένα feature που δεν διάβασα πουθενά ως τώρα. με διπλό κλικ το home button βγαίνει μια taskbar με τις πρόσφατα χρησιμοποιημένες εφαρμογές. αν κάνεις scroll αριστερά όμως σου δίνει την δυνατότητα να κλειδώσεις τον κάθετο προσανατολισμό της οθόνης. επίσης έχω την αμιδρή εντύπωση πως τρώει λίγη παραπάνω μπαταρία αν και αυτό θα γίνει περισσότερο αντιληπτό με το χρόνο...

ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΘΕΤΟ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟ εγω δεν τον καταλαβαινω!Τι κανει ακριβως βρε παιδια?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

βοηθεια παρακαλω απο 3.1.3 με jb εκανα update κατευθειαν στην 4.0 χωρις να κανω restore.λιγο πριν ολοκληρωθει η 4.0 κολλαει. εχω προσπαθησει να βαλω και την 3.1.3 και την 3.1.2 αλλα τπτ στο ιδιο σημειο κολλαει.το κινητο ειναι τωρα σε recovery mode και πρεπει να το κανω restore αλλα λιγο πριν ολοκληρωθει παλι κολλαει στο ιδιο σημειο.ευχαριστω Edited by vasiliswp
Link to comment
Share on other sites

σος

 

ειχα jb, περασα σε 4.

 

Ολα καλα, ειχα παμπολλες εφαρμογες , τις εκανα ολες σε φακελους κτλ κτλ

 

Ομως ενω ολα πανε καλα, εχω θεμα με το τηλεφωνο. Στις κλησεις λοιπον οταν τραβαω το τηλεφωνο απο το αυτι δε φωτιζεται και δεν ενεργοποιειται η οθονη και απλα για να κλεισω πρεπει να πατησω το ον.οφφ

 

καμια ιδεα/βοηθεια?

 

Αν ξανακανω restore/set as new θα χασω ολες τις εφαρμογες πραγμα φυσι αδυνατον...

:X
Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΘΕΤΟ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟ εγω δεν τον καταλαβαινω!Τι κανει ακριβως βρε παιδια?

Κλειδώνοντας τον κάθετο προσανατολισμό, γυρνώντας το iPhone οριζόντια, θα δεις ότι η οθόνη δε θα οριζοντιωθεί. Δοκίμασε το βλέποντας μια φωτογραφία από το album και θα καταλάβεις.;)

βοηθεια παρακαλω απο 3.1.3 με jb εκανα update κατευθειαν στην 4.0 χωρις να κανω restore.λιγο πριν ολοκληρωθει η 4.0 κολλαει. εχω προσπαθησει να βαλω και την 3.1.3 και την 3.1.2 αλλα τπτ στο ιδιο σημειο κολλαει.ευχαριστω...

Shift+Restore και Set up as new device νομίζω είναι μονόδρομος!:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Shift+Restore οκ αλλα το Set up as new device δεν το βρισκω???

Μόλις ολοκληρωθεί το Restore, θα σου εμφανίσει 2 επιλογές: Set up as new device και Set from Backup. Επιλέγεις το πρώτο φυσικά! :D

 

Για να σε προλάβω, θα χάσεις τα πάντα, γι' αυτό μερίμνησε για ό,τι θέλεις να κρατήσεις από αρχεία, επαφές κλπ!;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το προβλημα μου οτι δεν ολοκληρωνετε το Restore κολλαει λιγο πριν το τελος.

Δοκίμασες να ξαναπεράσεις την έκδοση 4 πατώντας Shift+Restore? Με το που πατήσεις Shift+Restore, ανοίγει παράθυρο όπου μπορείς να κάνεις browse ώστε να βρεις που έχεις αποθηκεύσει το αρχείο .ipsw ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...