Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους μόλις το έβαλα και εγώ σε λειτουργία χωρίς κανένα πρόβλημα( το πείρα απο CoTe έχω Wind)...με βγήκε η ψηχή μέχρι να κόψω την κ@λ@ sim...pffff όσο αναφορά το σήμα του μου φένεται καλό, όπως βεβαια και με το motorola milestone που έχω αμα καλύψεις την πλάτη του το σήμα πέφτει στο 1 bar
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και τι είναι τώρα αυτό?Λύση?

 

Οχι κάνω παράθεση το μυνημα σου για να μην τα γραφω και εγώ, εχω το ιδιο προβλημα και ψαχνω λυση μηπως καποιος ξερει εδω μεσα.

+ στο δικο μου το tethering ειναι συνεχεια ανοιχτο και δεν μπορω να το κλεισω

Edited by ahill2
Link to comment
Share on other sites

Οχι κάνω παράθεση το μυνημα σου για να μην τα γραφω και εγώ, εχω το ιδιο προβλημα και ψαχνω λυση μηπως καποιος ξερει εδω μεσα.

 

Ναι,το καταλαβα.Εννοώ,λύση υπάρχει?Φταίει η MicroUsim ή το iphone?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν θα το φέρει και το oteshop? μιας κ εγώ ενδιαφέρομαι να το πάρω με δόσεις στον λογαριασμό τηλεφώνου

το εχουν :)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

το εχουν :)

Πες μου και μένα που...τίποτα δε βρήκα... :(

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Ναι,το καταλαβα.Εννοώ,λύση υπάρχει?Φταίει η MicroUsim ή το iphone?

 

Μακαρι να ηξερα και εγω αν δεν παρω καποια απαντηση θα κατεβω εκει που το πηρα να το τσεκαρουν με αλλη σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, καμμιά σχέση με την πραγματικότητα και απορώ που το άκουσες αυτό. Όχι μόνο δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα αλλά αντίθετα συγκρινόμενο το iPhone 4 με τα όχι και τόσο καλά σε αυτό το θέμα 3G/3GS, η ποιότητα του εκπεμπόμενου ήχου βρίσκεται σε άλλο πραγματικά επίπεδο, με τη στάθμη του clipping να βρίσκεται πολύ χαμηλότερα ακόμα και σε οριακές συνθήκες λήψης.

 

αγαπητε φιλε δεν τα ακουσα αλλα το ειδα σε χρηση δυο συσκευων 32gb.εσυ δοκιμασεσ πολεσ φορεσ με ανοιχτη ακροαση και δεν σου ειπαν *δεν ακουγεστε καλα* γιατι σε εμενα συμβαινει.

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς προβλημα εχω και εγώ πηρα κοσμοτε και γερμανο κι λενε οτι ειναι ενεργοποιημενο κανονικα αλλα τπτ.

 

Αχιλλέα είχα κι εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα όταν άλλαξα SIM o2 στη Γερμανία όπου βρίσκομαι. Άλλαξα κάρτα για το 3GS μου κρατώντας τον ίδιο αριθμό. Όταν έχασε το σήμα η παλιά κάρτα θα έπρεπε η καινούρια αυτόματα να είναι ενεργοποιημένη. Σε μένα δεν μπορούσε να συνδεθεί με κανένα δίκτυο. Για να πάρει μπρος χρειάστηκε να βάλω τη SIM σε ένα παλιό Samsung που είχα και όταν έπιασε σήμα την ξαναεβαλα στο iPhone και ήταν πλέον κομπλέ! Το θέμα είναι που θα βρεις κινητό που να δέχεται microsim. Όσο για το άλλο θέμα με το tethering συνεχώς ενεργοποιημένο, αν έχεις JB στην παλιά έκδοση του iPhone σου και μετά το restore πήρε το τροποποιημένο carrier.plist τότε πιθανόν να είναι από εκεί το πρόβλημα με αυτή την ρύθμιση να είναι πάντα ενεργή!

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

Αχιλλέα είχα κι εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα όταν άλλαξα SIM o2 στη Γερμανία όπου βρίσκομαι. Άλλαξα κάρτα για το 3GS μου κρατώντας τον ίδιο αριθμό. Όταν έχασε το σήμα η παλιά κάρτα θα έπρεπε η καινούρια αυτόματα να είναι ενεργοποιημένη. Σε μένα δεν μπορούσε να συνδεθεί με κανένα δίκτυο. Για να πάρει μπρος χρειάστηκε να βάλω τη SIM σε ένα παλιό Samsung που είχα και όταν έπιασε σήμα την ξαναεβαλα στο iPhone και ήταν πλέον κομπλέ! Το θέμα είναι που θα βρεις κινητό που να δέχεται microsim. Όσο για το άλλο θέμα με το tethering συνεχώς ενεργοποιημένο, αν έχεις JB στην παλιά έκδοση του iPhone σου και μετά το restore πήρε το τροποποιημένο carrier.plist τότε πιθανόν να είναι από εκεί το πρόβλημα με αυτή την ρύθμιση να είναι πάντα ενεργή!

 

Καλησπερα Das, χρονια και ζαμάνια (απο την εποχη του X700) :) , το iphone ειναι το 4 δλδ το καινούργιο και η συνδεση το ιδιο σημερα την εκανα, οποτε δεν νομιζω να ειναι απο εκει. Μαλλον θα την κανω κατα αθηνα εκει που το πηρα τωρα και ελπιζω να ειναι η σιμ το προβλημα, αν και το tethering που ειναι συνεχεια σε search και δεν δεχεται εντολες με ανησυχει πολυ.

 

Θα δειξει.......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Das, χρονια και ζαμάνια (απο την εποχη του X700) :) , το iphone ειναι το 4 δλδ το καινούργιο και η συνδεση το ιδιο σημερα την εκανα, οποτε δεν νομιζω να ειναι απο εκει. Μαλλον θα την κανω κατα αθηνα εκει που το πηρα τωρα και ελπιζω να ειναι η σιμ το προβλημα, αν και το tethering που ειναι συνεχεια σε search και δεν δεχεται εντολες με ανησυχει πολυ.

 

Θα δειξει.......

 

Ναι, ναι... :)

όπως βλέπεις στην υπογραφή μου ανήκει στα αγαπημένα μου κινητά του παρελθόντος. :)

 

Για να μην ξεφύγουμε από το θέμα μας, ήθελα να προσθέσω πως κατάλαβα ότι έχεις το 4. Γι'αυτο σου είπα πως έχω παρόμοιο και όχι ίδιο πρόβλημα. Το γεγονός ότι η σιμ είναι καινούρια και δεν έχει μπει σε άλλο κινητό μου θυμίζει τη δική μου περίπτωση.

Για το tethering δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο από corrupted carrier.plist που προήλθε από restored backup. Καλή επιτυχία σου εύχομαι και όλα να παν καλά. ;)

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

αγαπητε φιλε δεν τα ακουσα αλλα το ειδα σε χρηση δυο συσκευων 32gb.εσυ δοκιμασεσ πολεσ φορεσ με ανοιχτη ακροαση και δεν σου ειπαν *δεν ακουγεστε καλα* γιατι σε εμενα συμβαινει.

 

Καθημερινά χρησιμοποιώ το iPhone 4 στο αυτοκίνητο όπου και όλες τις κλήσεις μου τις απαντώ χρησιμοποιώντας την ανοιχτή ακρόαση. Παρόλη την κίνηση της πόλης και σε σημεία με προβληματική λήψη, ποτέ συνομιλητής μου δεν είχε πρόβλημα να με ακούσει. Δεν χρειάζεται φυσικά να πω πως ούτε σε στατική χρήση υπάρχει επίσης πρόβλημα και δεν υπάρχει λόγος να υπάρχει ειδικά στην ανοιχτή ακρόαση η οποία άλλωστε δεν διαφέρει σε τίποτα όσον αφορά το envelope ενίσχυσης και το encoding του ήχου από την κλειστή ακρόαση.

 

Με απλά λόγια, αν υπήρχε πρόβλημα εκπεμπόμενου ήχου, δεν θα παρουσιαζόταν μόνο στην ανοιχτή ακρόαση καθώς το iPhone αντίθετα από πολλές άλλες συσκευές, και όπως πολύ εύκολα μπορείς και ο ίδιος να το διαπιστώσεις, χρησιμοποιεί τον ίδιο λόγο ενίσχυσης και AGC στην ανοιχτή ακρόαση με αυτό που χρησιμοποιεί στην κλειστή. Οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν υπάρχει διαφορά μεταξύ των δύο.

 

Το μόνο που μπορώ να υποθέσω, είναι πως ίσως το πρόβλημα που περιγράφεις δεν είναι clipping όπως αρχικά υπέθεσα αλλά χαμηλής στάθμης ήχου. Και πάλι όμως δεν βλέπω τι μπορεί να εμποδίζει τους συνομιλητές σου να σε ακούσουν, εκτός βέβαια και αν μιλάς από μεγάλη απόσταση από το κινητό, κάτι λάθος καθώς το iPhone 4 αντίθετα από κάποιες άλλες συσκευές, δεν διαθέτει preamped envelope κύρια λόγω noise canceling. Πάντως θα το ξαναπώ, δεν έχω διαπιστώσει ούτε τεχνικά, ούτε χρηστικά κάποιο τέτοιο πρόβλημα και ειλικρινά δεν βλέπω το λόγο να υπάρχει.

 

Ας ακούσουμε πάντως και τις εμπειρίες άλλων φίλων - χρηστών του iPhone 4.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Das, χρονια και ζαμάνια (απο την εποχη του X700) :) , το iphone ειναι το 4 δλδ το καινούργιο και η συνδεση το ιδιο σημερα την εκανα, οποτε δεν νομιζω να ειναι απο εκει. Μαλλον θα την κανω κατα αθηνα εκει που το πηρα τωρα και ελπιζω να ειναι η σιμ το προβλημα, αν και το tethering που ειναι συνεχεια σε search και δεν δεχεται εντολες με ανησυχει πολυ.

 

Θα δειξει.......

 

Πρόβλημα sim είναι.Εγώ πήγα εκεί από όπου το πήρα και το έλεγξαν.Το τόξο η υπάλληλος,άλλη κάρτα ενεργοποίησε μέσω του συστήματος κι άλλη μου έδωσε στο χέρι...Λογικό να μην πάρει μπρος το iphone...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να δω ΠΙΝΑΚΑ στον οποιο δειχνει ποσο καλυτερο ειναι το σημα του κινητου εαν δεν το πιανει κανεις και ποσο χανει οταν το πιανει;

 

Επισης πως μετραει τις μπαρες πλεον η Apple και καθε μπαρα σε τι dBM αντιστοιχει;

 

Ευχαριστω.

 

 

P.S: Τρομερη δουλεια κανει το 2o mic

 

Επισης μεγαλη διαφορα στην μπαταρια που κραταει μια χαρα ! :)

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω, έχει βρει κανείς την εφαρμογή iMovie στο iPhone? η μήπως δεν είναι ακόμα διαθεσιμη??
Αγγελίες στο Buy & Sell
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω, έχει βρει κανείς την εφαρμογή iMovie στο iPhone? η μήπως δεν είναι ακόμα διαθεσιμη??

 

Το iMovie είναι διαθέσιμο αποκλειστικά και μόνο στις χώρες που πωλείται επισήμως το iPhone 4. Η χώρα μας θα ανήκει σε αυτές από πρώτης Σεπτεμβρίου, οπότε κάπου τότε να περιμένεις να κάνει την εμφάνισή του στο AppStore. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Από βδομάδα πετάω για χονγκ κονγκ! Εκεί το iphone 4 είναι ξεκλείδωτο και κάνει 496ευρώ τα 16gb! Ξέρει να μου πεί κάποιος ειδικός άν θα έχω κάποιο πρόβλημα με την ενεργοποίηση του κινητού? Θαμπορώ να βάλω ελληνικά? Ποιά θα πρέπει να ναι τα πρώτα μου βήματα? Το θέμα της εγγύησης δε με αφορά. Περιμένω τα φώτα σας...! Μπορεί να πάρω και το ipad από εκεί! Θα έχω προβλήματα? Απ την άλλη μπορεί να πάρω τελικά το samsung galaxy s από κει. Θα μπορώ να βάλω Ελληνικά?

 

Η συσκευή είναι η ίδια παγκόσμια και τα ελληνικά υποστηρίζονται εγγενώς στο iPhone άρα αν το βρεις ξεκλειδωτο το παίρνεις και θα παίξει στην Ελλαδα χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Το ιδιο ισχύει και για το iPad με μόνη διαφορά ότι στην τρέχουσα έκδοση firmware δεν περιλαμβάνονται ακομη Ελληνικά οπότε πρέπει να γινει παρέμβαση μέσω jailbreak εφοσον το firmware είναι μέχρι την εκδοση 3.2.1.

 

Καλο είναι να πάρεις και το travel adapter kit που έχει μέσα προσαρμογεις για όλες τις πριζες του κοσμου.

 

Κατα τα άλλα στην σχετική ενότητα υπάρχουν πολλοί οδηγοί για την πρώτη σου επαφή με το "οικοσύστημα".

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

sos.sos.sos..........Μολις το πηρα,το συνδεσα itunes και μου ζηταει restore και update!!!Τι κανω????Δεν θελω να βαλω την 4,0,2...τι κανω please????
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι η ίδια παγκόσμια και τα ελληνικά υποστηρίζονται εγγενώς στο iPhone άρα αν το βρεις ξεκλειδωτο το παίρνεις και θα παίξει στην Ελλαδα χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Το ιδιο ισχύει και για το iPad με μόνη διαφορά ότι στην τρέχουσα έκδοση firmware δεν περιλαμβάνονται ακομη Ελληνικά οπότε πρέπει να γινει παρέμβαση μέσω jailbreak εφοσον το firmware είναι μέχρι την εκδοση 3.2.1.

 

Καλο είναι να πάρεις και το travel adapter kit που έχει μέσα προσαρμογεις για όλες τις πριζες του κοσμου.

 

Κατα τα άλλα στην σχετική ενότητα υπάρχουν πολλοί οδηγοί για την πρώτη σου επαφή με το "οικοσύστημα".

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

sos.sos.sos..........Μολις το πηρα,το συνδεσα itunes και μου ζηταει restore και update!!!Τι κανω????Δεν θελω να βαλω την 4,0,2...τι κανω please????

 

Απλά του πατάς cancel... Μην πανικοβάλλεσαι, αν δεν κάνεις εσύ κάποιες κινήσεις δεν κάνει κάτι από μόνο του...:)

 

Και όσο αφορά το πρόβλημα με το facetime που αντιμετώπισα και εγώ μετά το jb εδώ είναι η λύση..

Το έκανα και λύθηκε το πρόβλημα κάνοντας και κλήση με έναν φίλο..

 

Fix FaceTime and MMS Problem on iPhone 4 After Jailbreaking with JailbreakMe 2.0

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Απλά του πατάς cancel... Μην πανικοβάλλεσαι, αν δεν κάνεις εσύ κάποιες κινήσεις δεν κάνει κάτι από μόνο του...:)

 

δεν μου το συγχρονιζει αλλιως....δεν το βλεπει...μου γραφει οτι υπαρχει προβλημα και πρεπει να του κανω restore και update...κατεβασα την 4,0,1 για να του κανω manual resto αλλα δεν την δεχεται....τωρα???thanks

καταλαβα.....παει το jailbreak:(((( δεν μπορει να μην ξερει κανεις????ακομα περιμενω....please..

Edited by skoj
Link to comment
Share on other sites

παιδια για σας...πηρα το ιphone 4 απο αγγλια μεταχειρισμενο.τωρα το τηλεφωνο ειναι ξεκλειδωτο αλλα αμα κανω update θα κλειδωσει παλι..υπαρχρι καμια καρτα απο ebay ν αγορασω η κανενας αλλος τροπος για unlock ωστε να μην εχω προβλημα να κλειδωσει το τελεφωνο στο μελλον αμα συμβει κατι και χρειαστω restore i update?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Κατά κάποιον τρόπο, ναι "κάνω πλάκα". Βλέπεις αγαπητέ φίλε μου το όλο θέμα με το σήμα έχει καταντήσει πια βαρετό, όσο και αν αντιλαμβάνομαι την ανησυχία των υποψηφίων αγοραστών του iPhone 4.

 

Το μόνο που μπορώ να σου πω σχετικά είναι αυτό που έχω ειλικρινά βαρεθεί να λέω και να ξαναλέω. Ναι υπό συγκεκριμένες προϋποθέσεις χαμηλής λήψης μπορώ να ρίξω το σήμα σφίγγοντας το iPhone μέσα στο χέρι μου, ακριβώς όπως μπορώ να κάνω και με το σύνολο σχεδόν των συσκευών. Όμως τον ένα περίπου μήνα που έχω το iPhone 4 ούτε κλήση έχασα, ούτε πρόβλημα λήψης διαπίστωσα ούτε τίποτα από τα "τέρατα" που ακούγονται. Το αντίθετο μάλιστα, καθώς το iPhone 4 είναι από τις καλύτερες σε ευαισθησία λήψης συσκευές που έχω δοκιμάσει.

 

 

Νομίζω πήρες "αρνητικά" την ερώτηση μου όπως σαν να στην έκανε κάποιος που δεν είχε ποτέ iPhone και το μισεί αφάνταστα χωρίς λόγο.

 

Απο την στιγμή που έχω ήδη (χρόνια τώρα), ρωτάω για να ξέρω τι θα αγοράσω.

 

 

Ευχαριστώ πάντως, ήσουν κατατοπιστικότατος όσον αφορά την ερώτηση για το σήμα και μου φαίνεται λογική η συμπεριφορά του. :)

 

Αν πραγματικά επιθυμείς να μάθεις "αρνητικά" στοιχεία της συσκευής μπορώ να σου παραθέσω αρκετά. Όμως το σήμα δεν πρόκειται να είναι μέσα σε αυτά.

 

Μόνο αυτό με ενδιέφερε, τα άλλα τα αφήνω στην Apple.

Link to comment
Share on other sites

 

Ποιος ο λόγος αγοράς του όταν η αντικατάσταση της sim με microsim (τουλάχιστον @vodafone σε συμβόλαιο) έχει 5€ ;)

Edited by clarco5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...