Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος προλάβει τον κύριο είδε δηλαδή. Βέβαια μπορεί κάποιος να επωφεληθεί της επιδότησης που έχει και να το πάρει με ανανέωση συμβολαίου και όχι μόνο με καινούριο συμβόλαιο. Μου αρέσει που ακόμα στην κεντρική σελίδα έχουν αναρτημένο το banner για εκδήλωση ενδιαφέροντος μέσω mail ενώ μπορείς να το αγοράσεις μέσα από τις διαθέσιμες συσκευές. Ότι να ναι δηλαδή.

 

Πάντως με την επικείμενη κυκλοφορία της συσκευής θα ήθελα να σταθώ σε δύο ζητήματα που σχετίζονται με το marketing και την προώθηση της συσκευής.

 

1) Δεν έχουν ακόμα κάνει την εμφάνιση οι τηλεοπτικές διαφημίσεις. Για κάποιο άλλο προϊόν, αναλογιζόμενοι και την ανταγωνιστικότητα ανάμεσα στις δύο εταιρίες Vodafone και Cosmote, θα περίμενε κανείς να σφάζονται για το ποια διαφήμιση θα πρώτο-παίξει. Από ότι φαίνεται όμως κάτι τέτοιο θα οδηγούσε σε περιττά έξοδα καθώς δεν είναι αναγκαία η διαφήμιση της συσκευής τουλάχιστον για αυτό το αρχικό διάστημα. Η ζήτηση ξεπερνάει κατά πολύ το πλήθος των μοντέλων που θα διατεθούν.

2) Η δημοσίευση των σχετικών δελτίων τύπου μόλις δύο - τρεις μέρες πριν την επίσημη κυκλοφορία φανερώνει για μένα την στάση που έχουν οι δύο εταιρίες στο να προκληθεί όσο το δυνατόν μικρότερος ντόρος έτσι ώστε να αποφευχθούν κάποια δυσάρεστα γεγονότα και να μειωθούν στο ελάχιστο οι απογοητευμένοι υποψήφιοι αγοραστές που δεν θα καταφέρουν να αποκτήσουν την συσκευή σε αυτήν την πρώτη φουρνιά.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όποιος προλάβει τον κύριο είδε δηλαδή. Μου αρέσει που ακόμα στην κεντρική σελίδα έχουν αναρτημένο το banner για εκδήλωση ενδιαφέροντος μέσω mail ενώ μπορείς να το αγοράσεις μέσα από τις διαθέσιμες συσκευές. Ότι να ναι δηλαδή.

 

Πάντως με την επικείμενη κυκλοφορία της συσκευής θα ήθελα να σταθώ σε δύο ζητήματα που σχετίζονται με το marketing και την προώθηση της συσκευής.

 

1) Δεν έχουν ακόμα κάνει την εμφάνιση οι τηλεοπτικές διαφημίσεις. Για κάποιο άλλο προϊόν, αναλογιζόμενοι και την ανταγωνιστικότητα ανάμεσα στις δύο εταιρίες Vodafone και Cosmote, θα περίμενε κανείς να σφάζονται για το ποια διαφήμιση θα πρώτο-παίξει. Από ότι φαίνεται όμως κάτι τέτοιο θα οδηγούσε σε περιττά έξοδα καθώς δεν είναι αναγκαία η διαφήμιση της συσκευής τουλάχιστον για αυτό το αρχικό διάστημα. Η ζήτηση ξεπερνάει κατά πολύ το πλήθος των μοντέλων που θα διατεθούν.

2) Η δημοσίευση των σχετικών δελτίων τύπου μόλις δύο - τρεις μέρες πριν την επίσημη κυκλοφορία φανερώνει για μένα την στάση που έχουν οι δύο εταιρίες στο να προκληθεί όσο το δυνατόν μικρότερος ντόρος έτσι ώστε να αποφευχθούν κάποια δυσάρεστα γεγονότα και να μειωθούν στο ελάχιστο οι απογοητευμένοι υποψήφιοι αγοραστές που δεν θα καταφέρουν να αποκτήσουν την συσκευή σε αυτήν την πρώτη φουρνιά.

 

Aν ξαναπάς μόλις άλλαξαν και το banner

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1032

Link to comment
Share on other sites

Aν ξαναπάς μόλις άλλαξαν και το banner

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1032

 

Μάλιστα, τουλάχιστον αντέδρασαν σχετικός γρήγορα. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

lets w8 and see :)

 

Δεν υπάαααααααρχει τίποτα λέμε.

Σε ολόκληρη (μουαχαχαχα) Βέροια ήρθαν 4 κομμάτια (οτε, γερμανό και 2 βόντα).

JOBS ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΛΟΓΟΣ ΣΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ FANBOYS ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ!!!:!:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάαααααααρχει τίποτα λέμε.

Σε ολόκληρη (μουαχαχαχα) Βέροια ήρθαν 4 κομμάτια (οτε, γερμανό και 2 βόντα).

JOBS ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΛΟΓΟΣ ΣΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ FANBOYS ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ!!!:!:

 

χμ... μηπως να περιμενουμε μεχρι την επομενη εβδομαδα?

Link to comment
Share on other sites

πήγα να το πάρω απο vodafone σήμερα 9:00 και μου είπαν αν μου έχει έρθει sms για την συσκευή. τους απάντησα οτι δεν έχω λάβει ακόμα και μου είπαν οτι δεν μπορούν να μου τη δώσουν. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ. Μήλησα με τα κεντρικά και μου είπαν οτι θα τακτοποιηθεί το θέμα. ειμαι σε αναμονή.
Link to comment
Share on other sites

χμ... μηπως να περιμενουμε μεχρι την επομενη εβδομαδα?

Σιγά μην εισάγουν κάθε μέρα iphones. Λογικά η επόμενη φουρνιά θα ρθει..... Ποιος ξέρει πότε...

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην εισάγουν κάθε μέρα iphones. Λογικά η επόμενη φουρνιά θα ρθει..... Ποιος ξέρει πότε...

 

Η εισαγωγή εχει γίνει. Το distribution γίνεται ΑΝΑΛΟΓΑ με την ζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήρανε τηλέφωνο από την Vodaphone.....το Iphone 4 έχει την 4.0.2 επάνω του....οπότε ξεχάστε το jailbreak για την ώρα :/

 

Χμμ, αν οντως ισχυει αυτο τοτε εχουν ερθει 2 διαφορετικες παρτιδες iphone 4 στη χωρα μας.

Στο δικο μου, που αγορασα χθες και σε αυτο φιλου εχουν 4.0.1 αμφοτερα...

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο αυτο, αλλοι εχουν την 4.0.1.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήρανε τηλέφωνο από την Vodaphone.....το Iphone 4 έχει την 4.0.2 επάνω του....οπότε ξεχάστε το jailbreak για την ώρα :/

Σε μένα πάντως 4.0.1 είχε πάνω.

 

4.0.2 αδυνατώ να πιστέψω ότι έχει πάνω. Πότε πρόλαβαν;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λέτε... το πρόβλημα με το σήμα υπάρχει έτσι;

Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Μια χαρά είναι. Τώρα αν καλύπτεις όλο το iphone με τα χέρια, το κουκουλώσεις κλπ. νομίζω είναι λογικό να χάσει κάποιες μπάρες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λέτε... το πρόβλημα με το σήμα υπάρχει έτσι;

Πρόβλημα; Ποιό πρόβλημα;

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Μια χαρά είναι. Τώρα αν καλύπτεις όλο το iphone με τα χέρια, το κουκουλώσεις κλπ. νομίζω είναι λογικό να χάσει κάποιες μπάρες.

 

Εννοείται πως είναι λογικό!

 

Χαίρομαι που είναι οκ.

 

 

 

Πρόβλημα; Ποιό πρόβλημα;

 

 

Ελπίζω να κάνεις πλάκα, δηλαδή οτι δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Το ελπίζω. :)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μόνο. Στο 3GS είχα το iKeyX για το ελληνικό πληκτρολόγιο και τα SMS που έπαιρναν 160 χαρακτήρες για 1 μήνυμα. Στο 4άρι με την 4.0.1 πάνω του, δεν βλέπω να λειτουργεί... Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να έχουμε 160άρια ΣΜΣ στο iPhone 4; :confused:

 

καποια βοηθεια για να κοψω σωστα την sim;

http://www.buy-microsim.com/pub/How to make MicroSIM - EN.pdf

 

Χρειάζεσαι χάρακα, λεπτό μαρκαδόρο και ψαλίδι. Είναι απλή διαδικασία. Τράβα τις ευθείες με τον χάρακα και μετά απλά κόβεις. Προσεκτικά θα τα καταφέρεις. Έτσι το έκανα κι εγώ.

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση
Link to comment
Share on other sites

καποια βοηθεια για να κοψω σωστα την sim;

 

Ειναι τοσοι πολυ οι οδηγοι στο google που δεν θα ξερεις ποιο να διαβασεις πρωτα. ;)

 

http://www.google.gr/webhp?hl=el#hl=el&source=hp&q=cut+sim+into+microsim&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7+Google&aq=f&aqi=&aql=&oq=cut+sim+into+microsim&gs_rfai=&fp=f91f854ae30aa9ee

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

thanks minovg

 

http://www.buy-microsim.com/pub/How to make MicroSIM - EN.pdf

 

Χρειάζεσαι χάρακα, λεπτό μαρκαδόρο και ψαλίδι. Είναι απλή διαδικασία. Τράβα τις ευθείες με τον χάρακα και μετά απλά κόβεις. Προσεκτικά θα τα καταφέρεις. Έτσι το έκανα κι εγώ.

 

δεν μου ανοιγει η βλακεια!

κανα αλλο;

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,δεν είναι chatroom!!
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ελπίζω να κάνεις πλάκα, δηλαδή οτι δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Το ελπίζω. :)

 

 

Εγώ πάλι,αρχίζω να ανησυχώ πως "πλάκα" κάνουν όσοι συντηρούν επικοινωνιακά το "πρόβλημα",έίτε σκοπίμως,είτε απο άγνοια.

 

Ελπίζω πως με τη διάθεση ικανού αριθμού συσκευών στη χώρα μας αυτές τις μέρες,θα μας επιτραπεί να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα για την έκταση του "προβλήματος".

 

δεν μου ανοιγει η βλακεια!

κανα αλλο;

 

ούτε με δεξι κλικ + save as

 

σ'εμένα ανοίγει

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

δεν μου ανοιγει η βλακεια!

κανα αλλο;

Καταρχάς δεν είναι βλακεία. :wacko: Προφανώς δεν έχεις pdf reader (Adobe).

 

Πάρτο και σε jpg.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...