Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλος μου μου ειπε να κανω το εξεις... Να το παρω με συμβολαιο και μετα απο ενα μηνα να το κοψω και να επιστρεψω την διαφορα της επιδωτισης και ετσι βγαινει στα ιδια με υην επιβαρινση 2 μηνων παγιου
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ούτε λόγος για να σου δώσουν δωρεάν micro-sim? γιατί με μια γύρα στα διάφορα site κάποια παιδιά από το γερμανό είχαν γράψει ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να δίνονται δωρεάν με την έλευση του ip4...

 

εχω εταιρική σύνδεση vodafone και υπάρχει διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου μου ειπε να κανω το εξεις... Να το παρω με συμβολαιο και μετα απο ενα μηνα να το κοψω και να επιστρεψω την διαφορα της επιδωτισης και ετσι βγαινει στα ιδια με υην επιβαρινση 2 μηνων παγιου

Ναι καπως ετσι ειναι. Αλλα αυτα τα 2 παγια γιατι να τα πληρωσεις εξτρα;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μια σύντομη ερώτηση στους συμφορουμήτες και συμφορουμήτισσες που κατάφεραν και παρέλαβαν νωρίτερα το iPhone 4 που ήρθε στην Ελλάδα... ήρθε με 4.0.2 προεγκατεστημένη;

 

Ευχαριστώ... :)

Edited by das
http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

Μια σύντομη ερώτηση στους συμφορουμήτες και συμφορουμήτισσες που κατάφεραν και παρέλαβαν νωρίτερα το iPhone 4 που ήρθε στην Ελλάδα... ήρθε με 4.0.2 προεγκατεστημένη;

 

Ευχαριστώ... :)

Και στην προηγουμενη, αλλα και στην προ-προηγουμενη σελιδα αναφερεται αυτο που ρωτας! 4.0.1!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Και στην προηγουμενη, αλλα και στην προ-προηγουμενη σελιδα αναφερεται αυτο που ρωτας! 4.0.1!

 

Σ'ευχαριστώ ;)

 

Λάθος μου που δεν κοίταξα... :worry:

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου μου ειπε να κανω το εξεις... Να το παρω με συμβολαιο και μετα απο ενα μηνα να το κοψω και να επιστρεψω την διαφορα της επιδωτισης και ετσι βγαινει στα ιδια με υην επιβαρινση 2 μηνων παγιου
καλύτερα κάνεις φορητότητα την επομενη κιόλας μέρα, που δεν παίζει ο περιορισμός του διμήνου κ έτσι πληρώνεις γύρω στο μισό μήνα :-)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι?Που οφειλεται αυτη η ελειψη διαθεσιμοτητας?Καθε χρονο το ιδιο γινεται..
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι?Που οφειλεται αυτη η ελειψη διαθεσιμοτητας?Καθε χρονο το ιδιο γινεται..

 

Οφείλεται φιλε εκεί που οφείλεται και η παγκόσμια έλλειψη διαθεσιμότητας. Είναι μεγαλύτερη η ζήτηση από την δυνατότητα παραγωγής. Σε συνδυασμό με το γεγονός ότι δεν είμαστε ως χώρα στις πρώτες θέσεις όσον αφορά την προτεραιότητα που δίνει η apple μπορείς να φανταστείς τους λόγους που συμβαίνει αυτό. ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι?Που οφειλεται αυτη η ελειψη διαθεσιμοτητας?Καθε χρονο το ιδιο γινεται..

 

γιατι πολλοι πιστευουν οτι προσδιοριζουν την προσωπικοτητα τους απο το κινητο τηλεφωνο που κουβαλανε και πιστευουν πως αν το παρουν πρωτοι ειναι ακομα πιο "ψαγμενοι" κουνια που τους κουναγε!! :P

Link to comment
Share on other sites

γιατι πολλοι πιστευουν οτι προσδιοριζουν την προσωπικοτητα τους απο το κινητο τηλεφωνο που κουβαλανε και πιστευουν πως αν το παρουν πρωτοι ειναι ακομα πιο "ψαγμενοι" κουνια που τους κουναγε!! :P

 

Ενώ αυτοί που περιφέρονται άσκοπα στα topics κατηγορώντας μια συσκευή για την οποία κατά δήλωσή τους "αδιαφορούν", τι κούνια άραγε τους κούνησε και το έπαθαν; :rolleyes:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν θα το φέρει και το oteshop? μιας κ εγώ ενδιαφέρομαι να το πάρω με δόσεις στον λογαριασμό τηλεφώνου
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν θα το φέρει και το oteshop? μιας κ εγώ ενδιαφέρομαι να το πάρω με δόσεις στον λογαριασμό τηλεφώνου

Εχει αναφερθει πολλακις οτι ηδη μερικα το εχουν ηδη...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Θερμή παράκληση τα μηνύματα που αφορούν την επικείμενη αυριανή κυκλοφορία της συσκευής να αναρτώνται στο αντίστοιχο θέμα :

 

Apple iPhone: Επίσημη αγορά από Ελλάδα (Cosmote, Vodafone)

 

Διευκολύνεται έτσι την δική μας δουλειά ώστε να μην είναι αναγκαία η μεταφορά των off-topic μηνυμάτων στο αντίστοιχο θέμα.

 

Ευχαριστώ για την κατανόηση. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να κάνω μια παρατήρηση? Αν και είναι πολύ πιθανό να έχει ειπώθει, όσοι δοκιμάζουν να βάλουν το χέρι στο σημείο που υπάρχει το θέμα με την κεραία λένε οτι δεν παρατηρούν πτώση στο σήμα απο τις μπάρες. Το iphonehellas μάλιστα παρουσιάζει σε βίντεο οτι οι μπάρες σήματος δεν πέφτουν. Το ζήτημα ειναι οτι αυτοί που διαμαρτυρήθηκαν έδιναν βάση στο ότι διακόπτονται οι κλήσεις τους και πέφτουν οι μπάρες. Με την αναβάθμιση σε 4.0.1 η apple "διορθωσε" το πρόβλημα με τις μπάρες αλλα μήπως η διόρθωση ήταν απλα softwariκή? Δηλαδή μήπως τροποποιήσανε τον αλγόριθμο και απλα δείχνει fake σήμα? Δοκίμασε κάνεις να κάνει κλήση διαρκείας με το χέρι εκεί?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως να κάνω μια παρατήρηση? Αν και είναι πολύ πιθανό να έχει ειπώθει, όσοι δοκιμάζουν να βάλουν το χέρι στο σημείο που υπάρχει το θέμα με την κεραία λένε οτι δεν παρατηρούν πτώση στο σήμα απο τις μπάρες. Το iphonehellas μάλιστα παρουσιάζει σε βίντεο οτι οι μπάρες σήματος δεν πέφτουν. Το ζήτημα ειναι οτι αυτοί που διαμαρτυρήθηκαν έδιναν βάση στο ότι διακόπτονται οι κλήσεις τους και πέφτουν οι μπάρες. Με την αναβάθμιση σε 4.0.1 η apple "διορθωσε" το πρόβλημα με τις μπάρες αλλα μήπως η διόρθωση ήταν απλα softwariκή? Δηλαδή μήπως τροποποιήσανε τον αλγόριθμο και απλα δείχνει fake σήμα? Δοκίμασε κάνεις να κάνει κλήση διαρκείας με το χέρι εκεί?

 

Αν και το έχουμε εξαντλήσει το θέμα ας το πούμε ακόμα μια φορά. Σφίγγοντας το κινητό στο χέρι, και όχι απλά αγγίζοντας το hot point της κεραίας, πέφτει η ένδειξη του σήματος όπως άλλωστε είναι αναμενόμενο να συμβεί και όπως συμβαίνει σε κάθε ασύρματη συσκευή με αυτοφερόμενη κεραία. Το πόσο ακριβώς πέφτει (σε μπάρες) εξαρτάται από την περιοχή, τη στάθμη του σήματος, την πόλωση και την κατεύθυνση της συσκευής κλπ. Πάντως η κλήση δεν διακόπτεται εκτός βέβαια και αν ήδη η στάθμη του σήματος είναι σχεδόν μηδενική. Όσο για τη διόρθωση στην 4.0.1 το μόνο που άλλαξε είναι η γραμμικότητα του signal meter και τίποτα περισσότερο.

 

Με λίγα λόγια, πτώση παρατηρείται και είναι το ίδιο αφελές να δηλώνουν κάποιοι πως δεν υπάρχει, όσο και το να ισχυρίζονται πως αποτελεί ασυνήθιστο σε κινητά τηλέφωνα φαινόμενο. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν μπορει καποιος ας βοηθησει.ειμαι διχασμενος αναμεσα στο 16αρι και το 32αρι.εσεις ποιο λετε?
Future Is What You Make Of It
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν μπορει καποιος ας βοηθησει.ειμαι διχασμενος αναμεσα στο 16αρι και το 32αρι.εσεις ποιο λετε?

 

Αν δεν σκοπεύεις να περάσεις την δισκοθήκη του Β' Προγράμματος το 16άρι θα σου κάνει μια χαρά τη δουλειά. Ας μην ξεχνούμε πως τα περισσότερα κινητά δεν έχουν παρά 2-8GB χωρητικότητας και ακόμα και αυτή σπάνια χρησιμοποιείται στο σύνολό της. Αν πάλι σου περισσεύουν τα επιπλέον 110€ τότε δώστα και πάρε το 32άρι ώστε να είσαι και ψυχολογικά ήσυχος. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σκοπεύεις να περάσεις την δισκοθήκη του Β' Προγράμματος το 16άρι θα σου κάνει μια χαρά τη δουλειά. Ας μην ξεχνούμε πως τα περισσότερα κινητά δεν έχουν παρά 2-8GB χωρητικότητας και ακόμα και αυτή σπάνια χρησιμοποιείται στο σύνολό της. Αν πάλι σου περισσεύουν τα επιπλέον 110€ τότε δώστα και πάρε το 32άρι ώστε να είσαι και ψυχολογικά ήσυχος. :)

 

σε ευχαριστω foxx.κοιτα πως εχει το πραγμα.ειμαι φαν των εφαρμογων και οπως το βλεπω θα εχω σιγουρα καμια 150αρια μεσα μετα αντε να εχω και 2gb μουσικη αντε και να εχω καμια 100σταρια φωτογραφιες και καμια 10αρια βιντεακια!φτανουν τα 16 λες?

Future Is What You Make Of It
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω foxx.κοιτα πως εχει το πραγμα.ειμαι φαν των εφαρμογων και οπως το βλεπω θα εχω σιγουρα καμια 150αρια μεσα μετα αντε να εχω και 2gb μουσικη αντε και να εχω καμια 100σταρια φωτογραφιες και καμια 10αρια βιντεακια!φτανουν τα 16 λες?

 

Όπως καταλαβαίνεις αυτά δεν είναι στάνταρντ, εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από το μέγεθος των βίντεο και των φωτογραφιών. Προσωπικά πιστεύω πως τα 16GB θα σου είναι περισσότερο από αρκετά, στο κάτω - κάτω για κινητό τηλέφωνο μιλάμε όχι για NAS. Αλλά επειδή καταννοώ τον ψυχολογικό παράγοντα θα στο ξαναπώ, αν νομίζεις πως δεν έχεις πρόβλημα στα παραπάνω 110€ δώστα καλύτερα τώρα παρά να το σκέφτεσαι αργότερα. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Όποιος προλάβει η συσκευή είναι διαθέσιμη μέσα από το vodafone.gr

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithRates-42099.action

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithRates-42100.action

 

ΥΓ μόνο με σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

ειναι κανονικο iphone 4 η ειναι με μενου βονταφον?

 

Κανονικό είναι.. δεν υπάρχει μενού vodafone.. Δεν το έχει πειράξει η vodafone. Όπως είναι σε όλο τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικό είναι.. δεν υπάρχει μενού vodafone.. Δεν το έχει πειράξει η vodafone. Όπως είναι σε όλο τον κόσμο.

 

παρολο που υπαρχει επιλογη για σκετη συσκευη πρεπει να την παρεις με συνδεση.

οποτε δε παιζει.

Link to comment
Share on other sites

παρολο που υπαρχει επιλογη για σκετη συσκευη πρεπει να την παρεις με συνδεση.

οποτε δε παιζει.

 

E ναι, απλά δεν δίνουν σκέτη συσκευή αλλά μόνο με συμβόλαιο (επειδή τους συμφέρει) δεν τίθεται θέμα να ναι πειραγμένη η συσκευή... κανονική είναι όπως είναι σε όλο τον κόσμο και ξεκλείδωτη για να βάλεις όποια κάρτα sim θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...