Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πηρα στα χερια μου κ εγω σημερα...

 

 

Οντως εχει προβλημα με το σημα εαν ακουμπησεις στο G SPOT! :P

 

 

Πρόβλημα που συνδέεται με την πληροφόρηση απο το MMI της συσκευής(λιγότερες "μπάρες" κτλ) ή λειτουργικό πρόβλημα επικοινωνιας(χαμένες κλήσεις,αποσυνδέσεις κτλ.)?

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αγαπητέ φιλε έχεις παρατηρήσει ΕΣΥ η κάποιος άλλος ότι αν μιλάς με ανοιχτή ακρόαση σε ακούν με διακοπές ενώ τους ακούς τέλεια;για δοκιμασε το και πες μου.ευχαριστώ.

 

Όχι φίλε μου, καμμιά σχέση με την πραγματικότητα και απορώ που το άκουσες αυτό. Όχι μόνο δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα αλλά αντίθετα συγκρινόμενο το iPhone 4 με τα όχι και τόσο καλά σε αυτό το θέμα 3G/3GS, η ποιότητα του εκπεμπόμενου ήχου βρίσκεται σε άλλο πραγματικά επίπεδο, με τη στάθμη του clipping να βρίσκεται πολύ χαμηλότερα ακόμα και σε οριακές συνθήκες λήψης.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα που συνδέεται με την πληροφόρηση απο το MMI της συσκευής(λιγότερες "μπάρες" κτλ) ή λειτουργικό πρόβλημα επικοινωνιας(χαμένες κλήσεις,αποσυνδέσεις κτλ.)?

 

Λιγοτερες μπαρες οταν ακουμπας το σημειο.

 

Σε δυσκολα μερη με 1-2 μπαρες 3G γυρναει σε GSM.

 

Χαμενη κληση ακομα δεν ειχα.... θα δειξει ο καιρος ... :D

 

 

ΜΙα ερωτηση:

 

Οταν μιλαω με εναν και το γυρναω σε facetime μεσω wifi τοτε χρεωνομαι ακομα την κληση μεσω κινητης ή κλεινει η κληση και ειμαι ΜΟΝΟ μεσω wifi ?

 

Ευχαριστω.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,πήρα σήμερα το iphone 4 από κατάστημα cosmote και ταυτόχρονα άλλαξα και την παλιά μου sim με microUsim.Ήρθα σπίτι άνοιξα το iphone αλλά μου λέει "Το προεπιλεγμένο σας κινητό δίκτυο δεν είναι πλέον διαθέσιμο.Επιλέξτε άλλο δίκτυο από τις ρυθμίσεις" και στο καπάκι μου λέει "Αναμονή για ενεργοποίησηαυό ίσως πάρει ώρα".Ξέρει κανείς τι παίζει;Πήρα στην cosmote και μου είπαν ότι έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία.

Ξέρει κάποιος?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πάρει το 4αρι το 16αρι. Του έκανα jailbreak στην 4.0.1 και όλα οκ. Το πήρε κι ένας φίλος μου και δοκιμάζουμε facetime αλλά δεν γίνεται τίποτα! Ούτε την κλήση δεν κάνει! Τί παίζει? Είμαστε και οι 2 σπίτι με wifi 24αρες γραμμές αλλά τίποτα. Πήγα στο μενού και έκανα off την επιλογή facetime. Μετά την έκανα οn. Μου έβγαλε ένα μήνυμα ότι μπορεί λέει να στέλνονται κάποια sms στον πάροχο κατά την προσπάθεια βιντεοκλήσης. Μετά από αυτό μου έχουν έρθει 5 αναφορές (από iphonedelivery) για μηνύματα σε αριθμό εξωτερικού +44********! Με χρεώνουν μηνύματα στο εξωτερικό? Τί γίνεται? Help please!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πάρει το 4αρι το 16αρι. Του έκανα jailbreak στην 4.0.1 και όλα οκ. Το πήρε κι ένας φίλος μου και δοκιμάζουμε facetime αλλά δεν γίνεται τίποτα! Ούτε την κλήση δεν κάνει! Τί παίζει? Είμαστε και οι 2 σπίτι με wifi 24αρες γραμμές αλλά τίποτα. Πήγα στο μενού και έκανα off την επιλογή facetime. Μετά την έκανα οn. Μου έβγαλε ένα μήνυμα ότι μπορεί λέει να στέλνονται κάποια sms στον πάροχο κατά την προσπάθεια βιντεοκλήσης. Μετά από αυτό μου έχουν έρθει 5 αναφορές (από iphonedelivery) για μηνύματα σε αριθμό εξωτερικού +44********! Με χρεώνουν μηνύματα στο εξωτερικό? Τί γίνεται? Help please!!!

 

 

Καμια φορα δεν ξερεις αλλα......... συνδεθηκες με το wifi στο σπιτι σου? :O

 

Εγω το δοκιμασα και δεν κολλησε πουθενα ηταν τζαμι η ποιοτητα...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα microsim, ενεργοποιήθηκε, ξεκλείδωσε το τηλ κανονικά, έκανε restore από το παλιο iphone, αλλά όταν πάω να το κάνω registration με το ήδη υπάρχον account μου στο itunes, μου λέει invalid country code, ή κάτι τέτοιο..

 

Πρώτη φορά το βλέπω αυτό..Κατά τη μετάβαση από 3G σε 3GS δεν είχε συμβεί το παραμικρό..

 

Καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα microsim, ενεργοποιήθηκε, ξεκλείδωσε το τηλ κανονικά, έκανε restore από το παλιο iphone, αλλά όταν πάω να το κάνω registration με το ήδη υπάρχον account μου στο itunes, μου λέει invalid country code, ή κάτι τέτοιο..

 

Πρώτη φορά το βλέπω αυτό..Κατά τη μετάβαση από 3G σε 3GS δεν είχε συμβεί το παραμικρό..

 

Καμμιά ιδέα;

 

Κι εμένα μου λέει Language code is not valid" ή κάτι τέτοιο...γιατί

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου λέει Language code is not valid" ή κάτι τέτοιο...γιατί

 

Ναι, αυτό ακριβώς είναι το μήνυμα που βγάζει και σε μένα..

 

Έβαλα στις ρυθμίσεις περιοχής Ελλάδα, και πρόσθεσα Ελληνικό πληκτρολόγιο, αλλά κάνει το ίδιο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πάρει το 4αρι το 16αρι. Του έκανα jailbreak στην 4.0.1 και όλα οκ. Το πήρε κι ένας φίλος μου και δοκιμάζουμε facetime αλλά δεν γίνεται τίποτα! Ούτε την κλήση δεν κάνει! Τί παίζει? Είμαστε και οι 2 σπίτι με wifi 24αρες γραμμές αλλά τίποτα. Πήγα στο μενού και έκανα off την επιλογή facetime. Μετά την έκανα οn. Μου έβγαλε ένα μήνυμα ότι μπορεί λέει να στέλνονται κάποια sms στον πάροχο κατά την προσπάθεια βιντεοκλήσης. Μετά από αυτό μου έχουν έρθει 5 αναφορές (από iphonedelivery) για μηνύματα σε αριθμό εξωτερικού +44********! Με χρεώνουν μηνύματα στο εξωτερικό? Τί γίνεται? Help please!!!

 

Κατι παιζει με το jailbreak. Με φιλο πραγματοποιουμε ευκολα κληση facetime (κι οι 2 συσκευες χωρις jailbreak). Με τριτο φιλο που εχει κανει jailbreak το 4αρι του υπαρχει προβλημα.

Αναφορικα με το θεμα με τα μηνυματα, ειναι γνωστο πως την πρωτη φορα που μπαινει νεα sim στο κινητο υπαρχει αποστολη μηνυματος στους servers της apple (αλλη ιστορια κι αυτη). Αυτο κανονικα θα επρεπε να γινεται μια φορα μονο. Μηπως αλλαξες καρτα sim ή εκλεισες κι ανοιξες την υπηρεσια facetime απο την αναλογη ρυθμιση?

edit: Ψαχνοντας το, διαβαζω πως το μηνυμα αυτο αποστελλεται καθε φορα που γινεται νεα κληση facetime. Ωραια, αλλη μια πρωτοπορια της apple...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό ακριβώς είναι το μήνυμα που βγάζει και σε μένα..

 

Έβαλα στις ρυθμίσεις περιοχής Ελλάδα, και πρόσθεσα Ελληνικό πληκτρολόγιο, αλλά κάνει το ίδιο..

Χωρίς registration δεν παίρνει μπρος?Μήπως γι'αυτό δεν έχω σήμα και δεν είναι θέμα της MicroUSim

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

Κατι παιζει με το jailbreak. Με φιλο πραγματοποιουμε ευκολα κληση facetime (κι οι 2 συσκευες χωρις jailbreak). Με τριτο φιλο που εχει κανει jailbreak το 4αρι του υπαρχει προβλημα.

Αναφορικα με το θεμα με τα μηνυματα, ειναι γνωστο πως την πρωτη φορα που μπαινει νεα sim στο κινητο υπαρχει αποστολη μηνυματος στους servers της apple (αλλη ιστορια κι αυτη). Αυτο κανονικα θα επρεπε να γινεται μια φορα μονο. Μηπως αλλαξες καρτα sim ή εκλεισες κι ανοιξες την υπηρεσια facetime απο την αναλογη ρυθμιση?

edit: Ψαχνοντας το, διαβαζω πως το μηνυμα αυτο αποστελλεται καθε φορα που γινεται νεα κληση facetime. Ωραια, αλλη μια πρωτοπορια της apple...

 

Ναι πάτησα facetime off και on. To έχασα το facetime. Πως γυρίζει πίσω?

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς registration δεν παίρνει μπρος?Μήπως γι'αυτό δεν έχω σήμα και δεν είναι θέμα της MicroUSim

 

 

Πήρε μπρος..αγνόησα το μήνυμα, είπα register later, κατεβάζει τώρα το τελευταίο update (4.0.2) έκανε sync με itunes αλλά περάστηκαν μόνο μερικές εφαρμογές..

 

Θα περιμένω να τελειώσει και το update στην 4.0.2 για να το ψάξω περισσότερο.. :S

 

Κλήσεις πάντως κάνει και λαμβάνει κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

Δεν φτάνει που έχουμε τον καήμο μας που δεν βρίσκουμε το iphone :(, έχουμε και εσάς από πάνω να δοκιμάζεται το face time;;;;:cry::mad:
Link to comment
Share on other sites

Ναι πάτησα facetime off και on. To έχασα το facetime. Πως γυρίζει πίσω?

 

Τι εννοεις εχασες το facetime?

 

Δεν φτάνει που έχουμε τον καήμο μας που δεν βρίσκουμε το iphone :(, έχουμε και εσάς από πάνω να δοκιμάζεται το face time;;;;:cry::mad:

 

Εχεις πμ ;)

Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

Πήρε μπρος..αγνόησα το μήνυμα, είπα register later, κατεβάζει τώρα το τελευταίο update (4.0.2) έκανε sync με itunes αλλά περάστηκαν μόνο μερικές εφαρμογές..

 

Θα περιμένω να τελειώσει και το update στην 4.0.2 για να το ψάξω περισσότερο.. :S

 

Κλήσεις πάντως κάνει και λαμβάνει κανονικά..

Βασικά,τοregistration που εξυπηρετεί?Εμένα τώρα δεν μου το βγάζει καν να κάνω registration...sync έχει κάνει και όλα...αλλά κλήσεις και μηνύματα..τπτ..μπορείς να φανταστείς το γιατί?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,πήρα σήμερα το iphone 4 από κατάστημα cosmote και ταυτόχρονα άλλαξα και την παλιά μου sim με microUsim.Ήρθα σπίτι άνοιξα το iphone αλλά μου λέει "Το προεπιλεγμένο σας κινητό δίκτυο δεν είναι πλέον διαθέσιμο.Επιλέξτε άλλο δίκτυο από τις ρυθμίσεις" και στο καπάκι μου λέει "Αναμονή για ενεργοποίησηαυό ίσως πάρει ώρα".Ξέρει κανείς τι παίζει;Πήρα στην cosmote και μου είπαν ότι έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία.

 

Στο itunes συνδέθηκες;

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Από βδομάδα πετάω για χονγκ κονγκ! Εκεί το iphone 4 είναι ξεκλείδωτο και κάνει 496ευρώ τα 16gb! Ξέρει να μου πεί κάποιος ειδικός άν θα έχω κάποιο πρόβλημα με την ενεργοποίηση του κινητού? Θαμπορώ να βάλω ελληνικά? Ποιά θα πρέπει να ναι τα πρώτα μου βήματα? Το θέμα της εγγύησης δε με αφορά. Περιμένω τα φώτα σας...! Μπορεί να πάρω και το ipad από εκεί! Θα έχω προβλήματα? Απ την άλλη μπορεί να πάρω τελικά το samsung galaxy s από κει. Θα μπορώ να βάλω Ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

Μου εξαφανιστηκαν τα εικονιδια για facetime κληση...

 

Για δοκιμασε να κανεις παλι off και on του facetime και στη συνεχεια κρατωντας το κεντρικο πληκτρο και το power on/off μεχρι να σβησει η συσκευη...

Λογικα οταν το ξεκινησεις παλι πρεπει να εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,πήρα σήμερα το iphone 4 από κατάστημα cosmote και ταυτόχρονα άλλαξα και την παλιά μου sim με microUsim.Ήρθα σπίτι άνοιξα το iphone αλλά μου λέει "Το προεπιλεγμένο σας κινητό δίκτυο δεν είναι πλέον διαθέσιμο.Επιλέξτε άλλο δίκτυο από τις ρυθμίσεις" και στο καπάκι μου λέει "Αναμονή για ενεργοποίησηαυό ίσως πάρει ώρα".Ξέρει κανείς τι παίζει;Πήρα στην cosmote και μου είπαν ότι έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία.

 

Το ίδιο ακριβώς προβλημα εχω και εγώ πηρα κοσμοτε και γερμανο κι λενε οτι ειναι ενεργοποιημενο κανονικα αλλα τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς προβλημα εχω και εγώ πηρα κοσμοτε και γερμανο κι λενε οτι ειναι ενεργοποιημενο κανονικα αλλα τπτ.

Και τι είναι τώρα αυτό?Λύση?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...