Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιος που να έχει το iphone4 και έχει στην κατοχή του και ένα 3g η 3GS παρακαλούσα να κάνει μια σύγκριση σχετικά με την φωτεινότητα τους γιατί διαπιστώνω μετά λύπης μου ότι το iPhone 4 έχει ένα κίτρινο και χαμηλό contrast Με λίγα λόγια την μισή φωτεινότητα του 3gs
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάποιος που να έχει το iphone4 και έχει στην κατοχή του και ένα 3g η 3GS παρακαλούσα να κάνει μια σύγκριση σχετικά με την φωτεινότητα τους γιατί διαπιστώνω μετά λύπης μου ότι το iPhone 4 έχει ένα κίτρινο και χαμηλό contrast Με λίγα λόγια την μισή φωτεινότητα του 3gs

 

Με τρεις μόνο λέξεις, το εντελώς αντίθετο.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ενδεικτικά πάντως σε περιοχή με όχι καλή κάλυψη 3g το σήμα πέφτει κ αρκετά κιόλας..

Απλώς μόνο ακουμπώντας το δάχτυλο εκεί..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!εγω θα ελεγα πανω απ ολα ηρεμια.ο σκοπος του forum ειναι να ενημερωνομαστε για τα κινητα.εγω θα το εβρισκα χρησιμο οποιος αγοραζει οποιαδηποτε συσκευη και διαπιστωνει κατι να το αναφερει χωρις οπαδιλικια...αλλο δεν ηταν να σκαμε τα λεφτα μας και να μας κοροιδευουν οι καθε ginius manufactors..γι αυτο θα παρακαλουσα η να υπαρξει ενα διαφορετικο θεμα ..το δικο σας iphone χανει κλησεις η σημα?και να μπορουν οι μελλοντικοι αγοραστες να βγαζουν χρησιμα συμπερασματα.κι εγω καποια στιγμη ενδιαφερομαι να παρω το κινητο αλλα θελω να ειμαι σιγουρος για το θεμα του σηματος το <<γεφυρωμα>>κλπ.ευχαριστω!!:)
Link to comment
Share on other sites

Το οτι χανει μπαρες χανει εαν δεν εισαι πολυ κοντα στην κεραια. Αλλα κλησεις δεν εχασα ποτε. Το θεμα με εμενα ειναι οτι οταν ΔΕΝ μιλαω και το ακουμπαω στο σημειο, οι μπαρες πεφτουν απο 3-4 σε 1-2. Αλλα οταν μιλαω στο τηλ και το ακουμπαω εκει δεν πεφτει καθολου. Δεν ξερω τι γινεται...

Αλλα ετσι κ αλλιως δεν με τον τροπο που μιλαω παντα δεν ακουμπαω εκει ποτε, οποτε δεν εχω προβλημα χωρις θηκη.

 

Αυτα! :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παραγγέλνεις μια από της τσάμπα θήκες που αναφέρουν σε αυτό το άρθρο??

Γιατι ακομα δεν εχω το κινητο στην κατοχη μου ωστε να εχω τους κωδικους... Και απλα το ειδα και μου φανηκε πολυ καλη λυση. Αυτες οι θηκες που δινει η apple, υπαρχουν καπου ωστε να τις δει ο καταναλωτης; Σε καποια σελιδα δλδ;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Με τρεις μόνο λέξεις, το εντελώς αντίθετο.

 

Κι ο λόγος για αυτό είναι για ακόμη μια φορά η "κλήρωση" που θα σου ... Λάχει αναφορικά με το λευκό της οθόνης. 3 iPhone 4 το ένα δίπλα στο άλλο. Το τρίτο ήταν φίλου κι η οθόνη του με πολύ κακή απόδοση του λευκού συγκριτικά με τη δική μου. Well done για άλλη μια φορά apple

Link to comment
Share on other sites

Εγινε χθες/προχθες λογος για τις θηκες και τα bumper, οτι με τη σκονη μπορει να γρατζουνισουν την κεραια του κινητου. Νομιζω βρηκα, αν οχι την τελεια, μια παρα πολυ καλη λυση... Ιδου:

 

http://cgi.ebay.co.uk/iPhone-4-iColor-Wrap-ORANGE-alternative-bumper-/220656411648?pt=PDA_Accessories#ht_4805wt_1137

Πραγματκά όμορφο!

Ειδικά αν θες να το βάζεις σε θήκη μετά!

Εγώ σκέφτομαι την ultra thin της SENA...και πάει πολύ με αυτό που μας έδειξες!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ακομα δεν εχω το κινητο στην κατοχη μου ωστε να εχω τους κωδικους... Και απλα το ειδα και μου φανηκε πολυ καλη λυση. Αυτες οι θηκες που δινει η apple, υπαρχουν καπου ωστε να τις δει ο καταναλωτης; Σε καποια σελιδα δλδ;

 

Πήγαινε στο google και γράψε το όνομα της θήκης. Έτσι τις είδα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

εισαι με φουλ σημα;γιατι λενε οτι αν ειναι ασθενες το σημα το κανει

Και εγώ το προσπάθησα παιδιά.Με φουλ σημα δεν κουνιέτε καθόλου ενώ 3g σημα που πιάνω λίγο 3 γραμμές μου το κατεβάζει στις δυο με εύκολια.Ενώ σε άλλες περιοχές που πιάνω φουλ 3g πάλι δεν κουνιέτε τίποτα.Αυτό μου με ανυσυχέι είναι πως και να κάνω το deathgrip

απο τις 3 γραμμές 3g πέφτεις στη 1 χωρίς να χάσει το 3g δίκτυο.

Ακόμα οι ταχύτητες μένουν οι ίδιες και καμία φορά οι ταχύτητες με deathgrip ξεπερνάν τις ταχύτητες κρατώντας κανονικά το κινητό!!!!.Είναι φυσιολογικό ή κάτι τρέχει με την ένδειξη σήματος στο iPhone μου??

Και μερικοί που λένε πως θα χάνεις το σήμα σου αν είσαι σε περιοχή με χαμηλό σήμα είναι λάθος καθώς έχω βρεθεί σσε περιοχή με σήμα μια γραμμή στα άλλα κινητά και σε μερικά (όπως sony ericsson aino) καθόλου σήμα.

Το iPhone σε αυτή την περιοχή είχε μια γραμμή σήμα και με deathgrip παλι μια γραμμή.Και οι κλήσεις ήταν καθαρότατες.Τώρα τι να σας πώ ειδικός δεν είμε απλώς την εμπειρία μου σας λέω.Είμαι ένας ευχαριστημένος χρήστης iPhone 4 και το πενεύομαι:rolleyes::rolleyes:

Edited by nikos1995
Link to comment
Share on other sites

Κι ο λόγος για αυτό είναι για ακόμη μια φορά η "κλήρωση" που θα σου ... Λάχει αναφορικά με το λευκό της οθόνης. 3 iPhone 4 το ένα δίπλα στο άλλο. Το τρίτο ήταν φίλου κι η οθόνη του με πολύ κακή απόδοση του λευκού συγκριτικά με τη δική μου. Well done για άλλη μια φορά apple

 

Αρα λοιπόν φίλε μου εχω πρόβλημα με την οθόνη μου τα βγάζει όλα κίτρινα καθόλου λευκό.Θα μου το αλλάγουν άραγε από την vodafone...........

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

1.το εβγαλα απο την πριζα 2.30

και σημερα στις 10.00 μου ελεγε 89%

επεσε τοσο γρηγορα??(δεν εχω τα push

να κατεβαζει).

2.εχω βαλει να κατεβαζει email καθε 15λεπτα.

και βλεπω καμια φορα κολλαει εχει να κανει ανανεωση

και 1ωρα.

καμια ιδεα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρα λοιπόν φίλε μου εχω πρόβλημα με την οθόνη μου τα βγάζει όλα κίτρινα καθόλου λευκό.Θα μου το αλλάγουν άραγε από την vodafone...........

 

Καλες πιθανοτητες για αντικατασταση εχεις αν βρεις ενα 4αρι καποιου φιλου σου (η καποιο κομματι επιδειξης) και τους δειξεις τη διαφορα στην οθονη. Εκει δε μπορουν να το αρνηθουν. Σε διαφορετικη περιπτωση, ομως, μπορουν ευκολα να ισχυριστουν οτι δεν υπαρχει καποιο προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Το να βρω ενα 4αρι από φίλο δύσκολα Μου φένεται οτι ειμαι ο μοναδικός στο νομό που το αγόρασε και απο ότι είδα ούτε στο κατάστημα έχουν κάποιο για να κάνω την σύγκριση Ακόμα και στο forum της aplle διαβάζω για παρόμοιο πρόβλημα Το θέμα είναι ότι όλοι τους είναι σίγουροι ότι θα τους το αντικαταστήσουν θΑΈΧΕΤΑΙ νέα μου
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Τα bumbers που δίνει η apple πού μπορούμε να τα δούμε πριν τα παραγγείλουμε? Έχει διάφορα που προσφέρει αλλά εικονίδιο δίπλα στην παραγγελία δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

1.το εβγαλα απο την πριζα 2.30

και σημερα στις 10.00 μου ελεγε 89%

επεσε τοσο γρηγορα??(δεν εχω τα push

να κατεβαζει).

2.εχω βαλει να κατεβαζει email καθε 15λεπτα.

 

Μην προβληματίζεσαι αδίκως, είναι εντελώς αποδεκτή και αναμενόμενη αυτή η πτώση.

Όπως και ο ίδιος διαπίστωσες μέσα σε 8 περίπου ώρες κατανάλωσε το 11% της μπαταρίας. Ακόμα και αν η κατανάλωση ήταν γραμμική (που δεν είναι), με απλό υπολογισμό βγαίνει πως σε ανάλογες συνθήκες αναμονής θα σου έβγαζε γύρω στις 75 ώρες ((100/11)*8), γύρω δηλαδή στις τρεις ημέρες.

 

Οπότε μην αγχώνεσαι άδικα, καθώς το iPhone είναι επιβεβαιωμένα αυτή τη στιγμή το κορυφαίο smartphone της κατηγορίας του σε αυτονομία, και τουλάχιστον 20% καλύτερο από το 3GS.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Κανενα παιχνιδι ή εφαρμογη για να δω το γυροσκοπιο;

 

Εφαρμογή επί πληρωμή είναι το modern combat sandstorm

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις καταστηματα που εχουν θηκες για το 4? θεσσαλονικη? Edited by _best_
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

 

Οπότε μην αγχώνεσαι άδικα, καθώς το iPhone είναι επιβεβαιωμένα αυτή τη στιγμή το κορυφαίο smartphone της κατηγορίας του σε αυτονομία, και τουλάχιστον 20% καλύτερο από το 3GS.

Θα συμφωνήσω για το καλύτερο smartphone σε αυτονομία αλλά θα διαφωνισω στο 20% .Η μπαταρία του 3GS ήταν άθλια ειδικά τώρα με το multitasking.Είναι σίγουρα 40% καλύτερη με μεγάλη διάφορα αυτονομίας από άλλ smartphone όπως Samsung Galaxy S

Link to comment
Share on other sites

Το να βρω ενα 4αρι από φίλο δύσκολα Μου φένεται οτι ειμαι ο μοναδικός στο νομό που το αγόρασε και απο ότι είδα ούτε στο κατάστημα έχουν κάποιο για να κάνω την σύγκριση Ακόμα και στο forum της aplle διαβάζω για παρόμοιο πρόβλημα Το θέμα είναι ότι όλοι τους είναι σίγουροι ότι θα τους το αντικαταστήσουν θΑΈΧΕΤΑΙ νέα μου

 

Φίλε μου για πήγαινε ρυθμίσεις-->φωτεινότητα-->απενεργοποίησε το Αυτοματα

και ανεβασε λιγο την φωτεινότητα...μηπως φταίει αυτο

Link to comment
Share on other sites

Και με φουλ δοκιμασα και με λιγοτερο και με ελαχιστο, σε κλειστο χωρο αλλα και σε ανοιχτο, με και χωρις 3g. Δεν πεφτει απο βραχυκυκλωμα. Αντιθετα αν αγκαλιαζω οοοοολο το κατω μερος πεφτει σχεδον σαν το 3gs.:confused:
συμφορουμίτη. Και drop call μαζί.

 

Μάλλον με κηνυγάει το μάυρο σύννεφο της κινητής δεν εξηγείται αλλιώς... ΧοΧο

 

Το 6600 μου έβγαζε μια μέρα και κάτι, χωρίς να το πειράζω καν, ενώ σε άλλους εδώ έβγαζε 3-4 μερούλες και με χρήση:X:X

Έτρωγε 2-3 επαννεκκινήσεις τη βδομάδα χωρίς λόγο, σε άλλους τίποτα.:ninja::ninja:

 

To E51 μου επίσης ακόμη και με το VAG που δίνει το μέγιστο σήμα (αρα βέλτιστη εξοικονόμηση μπαταρίας για το κινητό) δεν έχει βγάλει ποτέ πάνω απο 2μιση μέρες (και πήρα και καινούργια μπαταρία πλέον) ΡΕΛΑΝΤΙ χωρίς να το αγγίξω καθόλου. Σε άλλους πάλι βγάζει μια εβδομάδα με χρήση κιόλας, ανοιχτό ολο το 24ωρο.

 

Τα ίδια τώρα και με το iphone? Μόνο εγώ το διαπιστώνω?

Μήπως έχει το σπίτι μου διάφορα πνεύματα?

Να φωνάξω παπά? Εξορκιστή?

 

Να είστε αντικειμενικοί κριτές.

Σας είπα, κι εγώ έσκασα 660 ζεστά και ποτέ δεν είχα αντίστοιχης αξίας κινητό, οπότε θα έπρεπε να με συνεπάρει η χαρά και να ζητωκραυγάζω.

 

Γαμάτο, θεικό, έχω πάθει την πλάκα μου, αλλά αν το σήμα στο χώρο σου είναι οριακό όπως σε μένα, πρέπει να προσέχεις απο πού το πιάνεις.

 

Ένα κομματάκι πλαστικό όσο μια κάρτα σιμ στο σημείο λύνει το πρόβλημα.

Γελοίο? Κομματάκι ναι.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις καταστηματα που εχουν θηκες για το 4? θεσσαλονικη?

 

 

 

Πλαισιο Καλαμαριας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις καταστηματα που εχουν θηκες για το 4? θεσσαλονικη?

 

αντε εδω να το ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙΣ free!

 

https://input.media.euro.apple.com/gr/programmes/bumper/

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όποιον ξέρει

Εχω εξαντλήσει το περιθώριο των 5 Authorize που δινει η apple

για κάθε λογαριασμό sto itunes.Δεν μαφήνει πλεον ,εχουμε καμμια

λύση εκτος απο το να κάνω νεο λογαριασμό(αν κανω νεο λογικα χανς τα apps που εχω αγοράσει)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...