Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισκέπτης
Αυτό δεν είναι καθόλου φυσιολογικό.Μήπως κάνεις κάποιο λάθος.Εμένα το βράδυ άντε να χασει 1 % τίποτα παραπάνω

 

Όλο το βράδυ μόνο 1% δεν υπάρχει περίπτωση να χάσει ακόμη και αν το δικό σου έχει μπαταρία με πυρηνικό αντιδραστήρα μέσα!

:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχει δοκιμάσει κανείς να το συνδέσει με bluetooth σε car audio? δεν μου δουλευουν τα next και previous,υπαρχει καμιά λύση?

Προς το παρον δεν γινεται να αλλαξεις τραγουδια απο το ηχοστημα του αυτοκινητου στο οποιο συνδεεις νεσω bluetooth το μηλο. Θα γινει δυνατο ομως απο οτι φημολογειται σε καποιο update.

 

@ BillDanos: μη το γελας. Εμενα μου χει τυχει να το χω βγαλει απο φορτιση να πεσω για υπνο και το πρωι μου εδειχνε μπαταρια 99%. ομως ειχα απενεργοποιηση το 3g και τα δεδομενα. Διαπιστωμενα η μπαταρια εχει καλυτερη αυτονομια απο τον προκατοχο του. Συγκεκριμενα απο το πρωι 7:00 χτες ειδα 2 ταινιες συνολο 3 ωρες περιπου, 1 1/2 ωρα μουσικη, μια ωρα ιντερνετ με 3g κ wifi , 30 ωρα ομιλια περιπου, βαλε κ αναμονη με προβληματικο σημα. Το βραδυ που γυρισα σπιτι ειχα 16% μπαταρια.

 

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Εγινε χθες/προχθες λογος για τις θηκες και τα bumper, οτι με τη σκονη μπορει να γρατζουνισουν την κεραια του κινητου. Νομιζω βρηκα, αν οχι την τελεια, μια παρα πολυ καλη λυση... Ιδου:

 

http://cgi.ebay.co.uk/iPhone-4-iColor-Wrap-ORANGE-alternative-bumper-/220656411648?pt=PDA_Accessories#ht_4805wt_1137

 

Αυτό προστατεύει το αλουμίνιο μόνο.

 

Τα bumpers δίνουν λίγο πάχος στο κινητό (μερικά χιλιοστά) στην άκρη για να προστατεύουν την οθόνη και το πίσω μέρος αν δεν κάνω λάθος.

 

Το αλουμίνιο δεν έχει ανάγκη, η δουλειά είναι να μην σπάσει το γυαλί ... κατα την γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όποιον ξέρει

Εχω εξαντλήσει το περιθώριο των 5 Authorize που δινει η apple

για κάθε λογαριασμό sto itunes.Δεν μαφήνει πλεον ,εχουμε καμμια

λύση εκτος απο το να κάνω νεο λογαριασμό(αν κανω νεο λογικα χανς τα apps που εχω αγοράσει)

 

Μπορείς να μπεις στον λογαριασμό σου και να διαγράψεις όλους τους υπολογιστές που έχεις κάνει authorize. Μετά κάνεις ξανά authorize αυτόν που έχεις και σου μένουν άλλοι 4. Νομίζω ότι αυτή η δυνατότητα υπάρχει μόνο όταν σου βγάζει το μήνυμα ότι έχεις ξεπεράσει τα 5 aythorize

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Προς το παρον δεν γινεται να αλλαξεις τραγουδια απο το ηχοστημα του αυτοκινητου στο οποιο συνδεεις νεσω bluetooth το μηλο. Θα γινει δυνατο ομως απο οτι φημολογειται σε καποιο update.

 

@ BillDanos: μη το γελας. Εμενα μου χει τυχει να το χω βγαλει απο φορτιση να πεσω για υπνο και το πρωι μου εδειχνε μπαταρια 99%. ομως ειχα απενεργοποιηση το 3g και τα δεδομενα. Διαπιστωμενα η μπαταρια εχει καλυτερη αυτονομια απο τον προκατοχο του. Συγκεκριμενα απο το πρωι 7:00 χτες ειδα 2 ταινιες συνολο 3 ωρες περιπου, 1 1/2 ωρα μουσικη, μια ωρα ιντερνετ με 3g κ wifi , 30 ωρα ομιλια περιπου, βαλε κ αναμονη με προβληματικο σημα. Το βραδυ που γυρισα σπιτι ειχα 16% μπαταρια.

 

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

 

Προφανώς και η μπαταρία είναι καλύτερη από το 3gs αλλά όχι και 1% όλο το βραδυ! Το πιο πιθανό είναι να μην μετρούσε απόλυτα την ένδειξη όσο ήταν σε sleep mode! Σε μένα που το τσεκάρα σήμερα το πρωί από το 65% περίπου που ήταν το βράδυ, το πρωί 9 ώρες μετά ήταν στο 52% με όλα ανοιχτά (3g, wifi και εφαρμογές όπως το im+ , fb κλπ συνεχώς ανοιχτά).

:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προστατεύει το αλουμίνιο μόνο.

 

Τα bumpers δίνουν λίγο πάχος στο κινητό (μερικά χιλιοστά) στην άκρη για να προστατεύουν την οθόνη και το πίσω μέρος αν δεν κάνω λάθος.

 

Το αλουμίνιο δεν έχει ανάγκη, η δουλειά είναι να μην σπάσει το γυαλί ... κατα την γνώμη μου.

Ναι μονο γι αυτο ειναι, αλλα οπως λενε, επειδη τα bumper αφηνουν ενα κενο, η σκονη που μπαινει αναμεσα ειναι ικανη να το γρατζουνισει οπως φαινεται στην εικονα. Οποτε καλο ειναι να εχει και ενα τετοιο. Και ας εχει και bumper απο πανω. Ειναι τοσο λεπτο που δεν αναιρει το ενα το αλλο...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες από διαθεσημότητα πως παει η συσκευή? Υπαρχουν για αγορα?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ναι μονο γι αυτο ειναι, αλλα οπως λενε, επειδη τα bumper αφηνουν ενα κενο, η σκονη που μπαινει αναμεσα ειναι ικανη να το γρατζουνισει οπως φαινεται στην εικονα. Οποτε καλο ειναι να εχει και ενα τετοιο. Και ας εχει και bumper απο πανω. Ειναι τοσο λεπτο που δεν αναιρει το ενα το αλλο...

 

ειναι μονταζ η εικονα.

Ουτε μαρμαροσκονη δεν το κανει ετσι.

Bumber και εγω προτεινω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω...θα ειμαι δηλαδη συνεχεια με το αγχος αν γινει κατι αν θα μπορω να το κανω μετα unlock η οχι:cry:

 

Οχι απλα αν δεν εχει βγει unlock δεν θα κάνεις update και θα περιμένεις να βγει.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έπεσα για ύπνο ήταν γύρω στο 82-83 δεν θυμάμαι ακριβώς. Τώρα "ειναι στο" 64 μονο με wifi και κάποιες εφαρμογές να τρέχουν. Σας ακούγεται καλο? Ρωτάω γιατί για το 3g μου είναι παρα πολύ καλο αλλα για το 4 δεν ξέρω γιατί δεν είχα και την εμπεiρία του 3gs
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.

 

Για να κανεις facetime πρεπει να σαι σε wifi δικτυο.

 

 

Εχθες ο φιλος μου πηγε να με κανει facetime κατευθειαν χωρις να κανει κληση κανονικη πρωτα αλλα εγω δεν ημουν σε wifi δικτυο, αλλά είδα οτι μου εκανε αναπάντητη και απο κατω εγραφε facetime.

 

Αυτο πως εγινε; Που καταλαβε μεσω κινητης οτι πηγε να με κανει facetime απευθειας και το εδειξε κιολας σαν αναπαντητη;

 

Θα τρελαθουμε; :Ρ

 

Όσοι σου κάνουν κλήσεις μέσω Face με κάποιο τρόπο το ξέρει το iPhone.

Όσες κλήσεις έχω κάνει, και μου έχουν κάνει φαίνεται από κάτω ο όρος Face Time.

Tώρα από την στιγμή φαντάζομαι που σου έκανε ο φίλος σου κλήση και δεν βρήκε wifi το τηλέφωνο σου, τότε το γύρισε αυτόματα σε απλή και έτσι το είδες σαν αναπάντητη..

 

Μην ξεχνάς προς το παρών η κλήσεις γίνονται με το νούμερο μας..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Όσοι σου κάνουν κλήσεις μέσω Face με κάποιο τρόπο το ξέρει το iPhone.

Όσες κλήσεις έχω κάνει, και μου έχουν κάνει φαίνεται από κάτω ο όρος Face Time.

Tώρα από την στιγμή φαντάζομαι που σου έκανε ο φίλος σου κλήση και δεν βρήκε wifi το τηλέφωνο σου, τότε το γύρισε αυτόματα σε απλή και έτσι το είδες σαν αναπάντητη..

 

Μην ξεχνάς προς το παρών η κλήσεις γίνονται με το νούμερο μας..

 

Ναι αλλα στην αναπαντητη του φιλου μου εγραφε οτι εγινε απο facetime (Δηλαδη προσπαθησε να με κανει facetime) και την εκανε κατευθειαν. Δεν νομιζω να γυρναει σε κανονικη κληση :wacko:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα στην αναπαντητη του φιλου μου εγραφε οτι εγινε απο facetime (Δηλαδη προσπαθησε να με κανει facetime) και την εκανε κατευθειαν. Δεν νομιζω να γυρναει σε κανονικη κληση :wacko:

 

Εσυ σαν κατοχος και του iphone4 και του galaxy s πια η γνωμη σου?

Link to comment
Share on other sites

Σκευτομαι να παρω το iphone4 στην θεση του samsung galqxy αλλα δεν ξερω αν αξιζει και ειναι καλη ιδεα. Τα περισσοτερα reviews που διαβαζω βγαζουν το galaxy s καλυτερο... Αλλα ειμαι iphonakias
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σκευτομαι να παρω το iphone4 στην θεση του samsung galqxy αλλα δεν ξερω αν αξιζει και ειναι καλη ιδεα. Τα περισσοτερα reviews που διαβαζω βγαζουν το galaxy s καλυτερο... Αλλα ειμαι iphonakias

 

Και γω πιστευω πως ο γαλαξιας ειναι καλυτερος το κακο με την samsung ειναι οτι καθε λιγο και λιγακι βγαζει καινουργια τηλ σε εξι μηνες κανεις δεν θα θυμαται το galaxy s ενω το iphone4 .........:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εσυ σαν κατοχος και του iphone4 και του galaxy s πια η γνωμη σου?

 

Κοιτα και τα 2 ειναι πολυ καλα σαν τηλεφωνα. Το θεμα ειναι πλεον ποιες ειναι οι αναγκες σου και τι ακριβως θελεις να κανεις.

 

Εγω απο αυτα τα 2 μαλλον γερνω προς το iPhone. Επειδη ειχα συνηθίσει με το 3GS πριν παρω το galaxy s μαλλον.

 

Απλως το android ειναι πολυ καλο αλλα θελει δουλεια ακομα. Θελει να το ψαξεις πολυ, να αλλαζεις firmware πχ στο galaxy s μεχρι να βρεις κατι καλυτερο (να πηγαινει πιο γρηγορα να μην κολλαει κτλ) αλλα και το market που δεν ειναι διαθεσιμο για Ελλαδα επισημα και πιο πολυ οι εφαρμογες του Android που ειναι μεν αρκετες αλλα οχι τοσο καλογραμενες εαν μπορω να το πω οπως του iPhone.

 

Ε εγω "καλοεμαθα" με το iPhone (3GS και τωρα στο 4αρι) που ολα δουλεουν οπως πρεπει χωρις να πρεπει να κανω καθε λιγο firmware update και να πειραματίζομαι.

 

Επισης δεν μου αρεσε η μπαταρια στο galaxy s που καταναλωνεται πολυ γρηγορα. Παντως ολα αυτα που γραφω σχεδον με την εκδοση froyo 2.2 θα λυθουν.

 

Οπως καταλαβαινεις οπως βολεύεται ο καθενας και οπως εχει συνηθίσει :cool:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ωραια συσκευη κορυφαιας ποιοτητας το μονο αρνητικο για μενα ειναι οτι μολις ξεπερασεις την εξωτερικη εμφανιση, εχεις την αισθηση οτι κρατας το GS σου

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ωραια συσκευη κορυφαιας ποιοτητας το μονο αρνητικο για μενα ειναι οτι μολις ξεπερασεις την εξωτερικη εμφανιση, εχεις την αισθηση οτι κρατας το GS σου

 

 

Γιατι; Συγκρινεις την οθονη του 3gs με του 4; :confused:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Και γω πιστευω πως ο γαλαξιας ειναι καλυτερος το κακο με την samsung ειναι οτι καθε λιγο και λιγακι βγαζει καινουργια τηλ σε εξι μηνες κανεις δεν θα θυμαται το galaxy s ενω το iphone4 .........:shifty:

 

...σε μερικούς μήνες θα το έχουν όλοι και σε 10 θα ανακοινωθεί νέο μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια συσκευη κορυφαιας ποιοτητας το μονο αρνητικο για μενα ειναι οτι μολις ξεπερασεις την εξωτερικη εμφανιση, εχεις την αισθηση οτι κρατας το GS σου

 

Και γιατί είναι κακό αυτό; Δεν αλλάζεις το ποιό επιτυχημένο μέχρι σήμερα concept κινητού, ούτε οι εκ βάθρων αλλαγές είναι κάτι που συνηθίζει η Apple αλλά και κάθε μεγάλη εταιρεία. :)

 

Πάντως πέρα από αυτά, οι αλλαγές στο iPhone 4 είναι τόσο μεγάλες και ριζικές που δεν νομίζω πως αφήνουν περιθώριο ανάμνησης του 3GS. Τι να πρωτοαναφέρουμε, την εντελώς αναβαθμισμένη ποιότητα κατασκευής, την εντελώς διαφορετικής τεχνολογίας, ανάλυσης και ποιότητας οθόνης, το γενικά αναβαθμισμένο σε ποιότητα και ταχύτητα hardware (CPU, διπλάσια μνήμη, N Wireless, κλπ) ή το iOS 4 που αναβαθμίζει σχεδόν κάθε πτυχή και εφαρμογή της συσκευής;

 

Πάνω από 250,000 εφαρμογές στο App Store

Για να πούμε την μαύρη αλήθεια, ζήτημα είναι αν το 1% από αυτές (λίαν επιεικώς) θα έπρεπε να υπάρχει και να πωλείται. Αλλά ακόμα και αυτό το 1% είναι πολλές, μα πάρα πολλές. :)

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...