Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν πατήσω το restore στο itunes θα γίνει και update στην 4.0.2 Ειμαι στην 4.0.1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν πατήσω το restore στο itunes θα γίνει και update στην 4.0.2 Ειμαι στην 4.0.1

 

ναι... εκτως εαν εχεις κατεβασει την 4.0.1 και με πατημενο το shift μπορεις να διαλεξεις εσυ πιο αρχειο θελεις να ανοιξεις.

 

 

@embrime78 - θα πας itunes - store - view my account.. και θα κανεις deauthorize all.. μετα θα βγεις εξω και θα κανεις authorize computer.. προφανως εχεις κανει αρκευτα formats.. στον υπολογιστη σου.. ή εχεις κανει authorize σε 5 υπολογιστες... το deauthorize all εχεις δικαιωμα να το κανεις 1 φορα το χρονο.. γι αυτο εαν χρειαστει να ξανακανεις format.. το πρωτο που θα κανεις ειναι deauthorize computer.. πριν το format.. :)

Link to comment
Share on other sites

ναι... εκτως εαν εχεις κατεβασει την 4.0.1 και με πατημενο το shift μπορεις να διαλεξεις εσυ πιο αρχειο θελεις να ανοιξεις.

 

 

@embrime78 - θα πας itunes - store - view my account.. και θα κανεις deauthorize all.. μετα θα βγεις εξω και θα κανεις authorize computer.. προφανως εχεις κανει αρκευτα formats.. στον υπολογιστη σου.. ή εχεις κανει authorize σε 5 υπολογιστες... το deauthorize all εχεις δικαιωμα να το κανεις 1 φορα το χρονο.. γι αυτο εαν χρειαστει να ξανακανεις format.. το πρωτο που θα κανεις ειναι deauthorize computer.. πριν το format.. :)

 

Ναι την έχω κατεβάσει αλλά πατώντας το shift+restore δεν εμφανίζεται κανένα αρχειο ipsw του φακέλλου που την αποθήκευσα .Καμμιά ιδέα........

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ακομα δεν εχω το κινητο στην κατοχη μου ωστε να εχω τους κωδικους... Και απλα το ειδα και μου φανηκε πολυ καλη λυση. Αυτες οι θηκες που δινει η apple, υπαρχουν καπου ωστε να τις δει ο καταναλωτης; Σε καποια σελιδα δλδ;

 

Στην ίδια κατάσταση είμαστε:lol:

 

 

Καλημέρα

Τα bumbers που δίνει η apple πού μπορούμε να τα δούμε πριν τα παραγγείλουμε? Έχει διάφορα που προσφέρει αλλά εικονίδιο δίπλα στην παραγγελία δεν έχει.

Μπορείς να δείς εδώ,που παρουσιάζει κάποιες .

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα με το Iphone 4 και μπορώ να πω ότι σε σχέση με το σήμα ναι μεν δείχνει κάτι λιγότερο σε σχέση με το Nokia 5800 το οποίο έδειχνε συνήθως φουλ μέσα στο σπίτι αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα επικοινωνίας. Όλες οι κλήσεις που έκανα δεν είχαν κανένα πρόβλημα. Και ούτε έχω παρατηρήσει αυτό που βάζεις το δάχτυλο και χάνεται το σήμα. Και χούφτωμα του έχω κάνει και πολλά άλλα και το σήμα άντε να πέσει μια γραμμή ακόμα, όχι να χαθεί.

Η οθόνη εξαιρετική όπως και η ποιότητα κατασκευής. Αυτό που με έχει χαλάσει λίγο είναι ότι δε μπορώ να επιλέξω τραγούδια δικά μου για ήχους κλήσης καθώς και ότι δυσκολεύομαι να συγχρονίσω φωτογραφίες από τον υπολογιστή στο iphone. Μου γράφει εάν παω να περάσω νέες φωτό ότι θα χαθούν οι παλιές.

Αλλά σαν πρώτη εντύπωση θετική από το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνουν εντύπωση πάντως όσοι τα πήραν καi τα πουλάνε στο buy&sell! Ανεξαρτήτου τιμής...Ας τα αφήνατε βρε παιδιά...τόσοι ζητάνε...και το να ανοίξεις τη ζελατίνα είναι μια ιεροτελεστία...γιατί να το στερήσεις από κάποιον στην ίδια τιμή?
"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα ότι κατα τη διάρκεια της νύχτας έχασε γύρω στο 10% η μπαταρία. Άρα νομίζω πως και σε sleep mode το wifi μου τραβούσε μπαταρία. Είναι έτσι όπως το λέω ή έχει πρόβλημα η μπαταρία μου; Έχετε κάποιο tip για διατήρηση της μπαταρίας στην ios 4 πέρα των γνωστών κλειστό 3G push και gps?
Link to comment
Share on other sites

παιδια για το iphone 4 για καθε firmware υπαρχει διαφορετικο unlock?υπαρχει καποια καρτα απο ebay για να ξεκλειδωνω καθε φορα οταν χρειαζεται?
Link to comment
Share on other sites

Nαι για καθε firmware υπαρχει διαφορετικο unlock.

 

Aυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως καποιοι δεν εχουν προβλημα με το σημα και αλλοι εχουν.

Λαχειο ειναι ?

Δεν ειναι ο ιδιος σχεδιασμος ?

 

Αν μπορειτε παρακαλω δωστε μου μια απαντηση

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

Τελικα υπαρχη unlock για το 4αρι?

 

Εάν είσαι στην 4.0.1 κανε jailbreak μπαίνοντας στο http://jailbreakme.com και μετά εγκατέστησε το ultrasn0w μέσα από το cydia

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Nαι για καθε firmware υπαρχει διαφορετικο unlock.

 

ευχαριστω φιλε μου. μηπως υαπαρχει καποια καρτα για unlock σε ολα τα firmware apo ebay?η μαλλον λεω βλακειες?

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν μου απαντησε κανεις. πως μπορω να κανω να χρησημοποιω την ογκοχρεωση? δεν εχω μεσα στο συμβολαιο καποιο προγραμμα αλλα απλα θελω να ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Εάν είσαι στην 4.0.1 κανε jailbreak μπαίνοντας στο http://jailbreakme.com και μετά εγκατέστησε το ultrasn0w μέσα από το cydia

 

Φιλε μου παιζει να μου το φερουν απο usa κλειδωμενο και ρωταω αν μπορω μην το παρω τσαμπα!ειναι με επιδοτηση απο τον εκει παροχεα:confused:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου παιζει να μου το φερουν απο usa κλειδωμενο και ρωταω αν μπορω μην το παρω τσαμπα!ειναι με επιδοτηση απο τον εκει παροχεα:confused:

 

Εξαρτάται φίλε μου από την έκδοση software που θα φοράει. Η τελευταία έκδοση 4.0.2 δεν γίνεται JB και κατ΄επέκταση unlock οπότε θα πρέπει να διασφαλίσεις πρώτα ότι θα φοράει την 4.0.1 ή την 4.0.

 

Αλλιώς θα πρέπει να περιμένεις για την 4.1 και το πότε και εάν θα κυκλοφορήσει JB και Unlock εργαλείο. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου. μηπως υαπαρχει καποια καρτα για unlock σε ολα τα firmware apo ebay?η μαλλον λεω βλακειες?

 

Καλα τα γραφεις.

Υπηρχαν ανταπτορες στα παλιοτερα μοντελα 2g & 3g.

Τωρα αναλογα το firmware version που φοραει και την baseband γινετε software unlock η οχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα γραφεις.

Υπηρχαν ανταπτορες στα παλιοτερα μοντελα 2g & 3g.

Τωρα αναλογα το firmware version που φοραει και την baseband γινετε software unlock η οχι.

 

ευχαριστω...θα ειμαι δηλαδη συνεχεια με το αγχος αν γινει κατι αν θα μπορω να το κανω μετα unlock η οχι:cry:

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται φίλε μου από την έκδοση software που θα φοράει. Η τελευταία έκδοση 4.0.2 δεν γίνεται JB και κατ΄επέκταση unlock οπότε θα πρέπει να διασφαλίσεις πρώτα ότι θα φοράει την 4.0.1 ή την 4.0.

 

Αλλιώς θα πρέπει να περιμένεις για την 4.1 και το πότε και εάν θα κυκλοφορήσει JB και Unlock εργαλείο. ;)

 

Σ ευχαριστω ανθρωπε θα το προσπαθησω!!!:rolleyes:

 

Πως θα μπορει να γνωριζει πριν το παρει πια εκδοση φοραει ,ειναι εφικτο?

Edited by NTROPIC
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι εύκολο,δεν υπάρχει π.χ κάποια σύνδεση με την εβδομάδα παραγωγής.Πιθανότατα όμως να τύχει στην 4.0.1
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου. μηπως υαπαρχει καποια καρτα για unlock σε ολα τα firmware apo ebay?η μαλλον λεω βλακειες?

 

 

Ένα είναι το εργαλείο και υπάρχει στο cydia (ultrasn0w) μετά από jb της συσκευής..

 

Αυτά ανήκουν στο παρελθόν δεν παίζουν αυτές οι κάρτες..:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι εύκολο,δεν υπάρχει π.χ κάποια σύνδεση με την εβδομάδα παραγωγής.Πιθανότατα όμως να τύχει στην 4.0.1

 

Αρα οσο πιο συντομα τοσο περισοτερες οι πιθανοτητες :cool

Σ ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμάσει κανείς να το συνδέσει με bluetooth σε car audio? δεν μου δουλευουν τα next και previous,υπαρχει καμιά λύση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα ότι κατα τη διάρκεια της νύχτας έχασε γύρω στο 10% η μπαταρία. Άρα νομίζω πως και σε sleep mode το wifi μου τραβούσε μπαταρία. Είναι έτσι όπως το λέω ή έχει πρόβλημα η μπαταρία μου; Έχετε κάποιο tip για διατήρηση της μπαταρίας στην ios 4 πέρα των γνωστών κλειστό 3G push και gps?

Αυτό δεν είναι καθόλου φυσιολογικό.Μήπως κάνεις κάποιο λάθος.Εμένα το βράδυ άντε να χασει 1 % τίποτα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...