Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στη παρέα και από μένα! Είμαι εδώ και κάνα χρόνο κάτοχος ενός iPhone 4, αγορασμένο "από χέρι" και το χρησιμοποιώ σαν δεύτερη συσκευή. Έχω παρατηρήσει κάτι και εκεί ζητάω κάποιες τοποθετήσεις σας.

Δεν μου τρέχουν γρήγορα εφαρμογές τύπου fb, messenger. Εννοώ πως πατάω το εικονίδιο, μπαίνω στο περιβάλλον του fb και μένω εκεί χωρίς γράμματα κλπ για τουλάχιστον 10-15δευτερα. Ομοίως και σε άλλες εφαρμογές.

Είδα κάποια βίντεο στο you tube για τυχόν ελάττωσης μνήμης κτλ αλλά το πρόβλημα υφίσταται και είναι ενοχλητικό. Βεβαίως και έκανα εργοστασιακες ρυθμίσεις αλλά τίποτα. Με βλέπω να το φουνταρω στον απέναντι τοίχο (χαχαχα)

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι τοποθετήσεις; Είναι συσκευή του 2010 οπότε λογικό να κολλάει έτσι. Με 512 RAM και επεξεργαστή 800 λογικό να δείχνει τα χρόνια του. Κάνε ένα restore και setup as new και δοκίμασε να περάσεις ξανά τις εφαρμογές που δουλεύεις πιο πολύ. Αλλά μην περιμένεις θαύματα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα και από μένα! Είμαι εδώ και κάνα χρόνο κάτοχος ενός iPhone 4, αγορασμένο "από χέρι" και το χρησιμοποιώ σαν δεύτερη συσκευή. Έχω παρατηρήσει κάτι και εκεί ζητάω κάποιες τοποθετήσεις σας.

Δεν μου τρέχουν γρήγορα εφαρμογές τύπου fb, messenger. Εννοώ πως πατάω το εικονίδιο, μπαίνω στο περιβάλλον του fb και μένω εκεί χωρίς γράμματα κλπ για τουλάχιστον 10-15δευτερα. Ομοίως και σε άλλες εφαρμογές.

Είδα κάποια βίντεο στο you tube για τυχόν ελάττωσης μνήμης κτλ αλλά το πρόβλημα υφίσταται και είναι ενοχλητικό. Βεβαίως και έκανα εργοστασιακες ρυθμίσεις αλλά τίποτα. Με βλέπω να το φουνταρω στον απέναντι τοίχο (χαχαχα)

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Δεν θα κερδίσεις τίποτα με το να πειράξεις κάτι.

Δεν την παλεύει άλλο η συσκευή.

Οι εφαρμογές έχουν γίνει πολύ βαριές που δεν μπορεί να τις τρέξει.

Και το iOS σκέτο του πέφτει βαρύ

Μόνο αν πας σε iOS 6 με downgrade θα μπορέσεις να δουλέψεις την συσκευή αλλά εφαρμογές κάποιες δεν θα κατεβαίνουν καθόλου και κάποιες θα κατεβαίνει η τελευταία υποστηριζόμενη έκδοση.

Δεν κάνει το τηλέφωνο για πολλά πολλά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κερδίσεις τίποτα με το να πειράξεις κάτι.

Δεν την παλεύει άλλο η συσκευή.

Οι εφαρμογές έχουν γίνει πολύ βαριές που δεν μπορεί να τις τρέξει.

Και το iOS σκέτο του πέφτει βαρύ

Μόνο αν πας σε iOS 6 με downgrade θα μπορέσεις να δουλέψεις την συσκευή αλλά εφαρμογές κάποιες δεν θα κατεβαίνουν καθόλου και κάποιες θα κατεβαίνει η τελευταία υποστηριζόμενη έκδοση.

Δεν κάνει το τηλέφωνο για πολλά πολλά

Άψογος. Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σε μακ με itunes 9 θα δει το iphone 4;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Iphone 4 του πατέρα μου. Χωρίς shsh blobs σε έκδοση ios 4.3.

 

ifaith και 4.3 custom ispw και restore και jb ή 7.1.2 και jb? Οτι και να γίνει θα το κάνω τζου μπου. Το 6αρη μου και το 6s δεν θα τα κάνω ποτέ jb.

Link to comment
Share on other sites

4.3 ή 7.1.2? Κανείς?

 

Για μενα αμα θελεις συμβατοτητα με τις περισσοτερες εφαρμογες και το UI του ios 7 με συμβιβασμο στην αποδοση της συσκευης πανε.Αμα θελεις να κανεις τα βασικα,δεν σε ενδιαφερουν οι εφαρμογες και το κινητο να ειναι γρηγορο μεινε στην 4.3.Επισης Instagram,Snapchat,Viber ζητανε τουλαχιστον ios 8 νομιζω για να εχεις τις τελευταιες αναβαθμισεις στις εφαρμογες τους.Αλλα για τον πατερα σου μια χαρα θα ειναι.Το instagram η μονη διαφορα ειναι το νεο UI και το Instagram Stories που ειναι σαν το snapchat.Επισης καλο ειναι αμα το πας στην 7.1.2 να απενεργοποιησεις το background app refresh,reduce motion,απενεργοποισε το spotlight search και την siri ωστε να τρεχει λιγο καλυτερα.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Θα κανω erase all content. Δεν εχει jailbreak αρα θα καθαρισει. Θα δω τι παιζει με τα tweaks. Εαν υπαρχει συμβατοτητα το κραταω ετσι αν οχι παω σε 7.1.2 αν και τα στοιχεια που δινει ειναι εκπληκτικα. Θα το κρατησω για εμενα για δευτερη συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Θα κανω erase all content. Δεν εχει jailbreak αρα θα καθαρισει. Θα δω τι παιζει με τα tweaks. Εαν υπαρχει συμβατοτητα το κραταω ετσι αν οχι παω σε 7.1.2 αν και τα στοιχεια που δινει ειναι εκπληκτικα. Θα το κρατησω για εμενα για δευτερη συσκευη.

 

Τελικα τι εκανες; Την πηγες 7.1.2? Απο αποκριση πως ειναι; Σκεφτομαι

για 2η συσκευη ενα 4αρι ή 4s.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι εκανες; Την πηγες 7.1.2? Απο αποκριση πως ειναι; Σκεφτομαι

για 2η συσκευη ενα 4αρι ή 4s.

 

Περιμενω να μου το στειλει ο τεχνικος. Ηταν να μου το στειλει σημερα αλλα ζητησα να μου το στειλει αυριο και να παραλαβω μεθαυριο γιατι ειμαι Χαλκιδικουμπα για μια μερα. Λογικα μεχρι Παρασκευη θα σου απαντησω. Προτιμησε 4s ειναι σφαιρατο μοναδικο μειον το wifi που εβγαλε μερικα προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να μου το στειλει ο τεχνικος. Ηταν να μου το στειλει σημερα αλλα ζητησα να μου το στειλει αυριο και να παραλαβω μεθαυριο γιατι ειμαι Χαλκιδικουμπα για μια μερα. Λογικα μεχρι Παρασκευη θα σου απαντησω. Προτιμησε 4s ειναι σφαιρατο μοναδικο μειον το wifi που εβγαλε μερικα προβληματα

 

Περιμενω να απαντησεις.Οντως ειναι μια χαρα το 4s και βασταει ακομα...εχω φιλο με το συγκεκριμενο στην 8.4.1 και παρολα αυτα στεκεται αξιοπρεπως.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, όντας άσχετος από ios. Το 4αρι που έχουμε, δεν κατεβάζει καμία εφαρμογή γιατί λέει πρέπει να υποστηρίζει ios 8 και νεώτερο. Αναβάθμιση όμως του ios δε μου βγάζει να κάνω. Καμία ιδέα; Ευχαριστώ!

Το "καμία" είναι χάριν λόγου!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, όντας άσχετος από ios. Το 4αρι που έχουμε, δεν κατεβάζει καμία εφαρμογή γιατί λέει πρέπει να υποστηρίζει ios 8 και νεώτερο. Αναβάθμιση όμως του ios δε μου βγάζει να κάνω. Καμία ιδέα; Ευχαριστώ!

Το "καμία" είναι χάριν λόγου!

 

Δεν μπορείς να κανείς κάτι. Είναι αρκετά παλιά η συσκευή. Σταμάτησε η αναβάθμιση της άρα και η υποστήριξη της στο θέμα εφαρμογών.

Αυτή είναι η φιλοσοφία της εταιρείας. Ότι μπορείς να κατεβάσεις. Δεν υπάρχει κάτι άλλο να κανείς.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κανείς κάτι. Είναι αρκετά παλιά η συσκευή. Σταμάτησε η αναβάθμιση της άρα και η υποστήριξη της στο θέμα εφαρμογών.

Αυτή είναι η φιλοσοφία της εταιρείας. Ότι μπορείς να κατεβάσεις. Δεν υπάρχει κάτι άλλο να κανείς.

 

Τάσο δεν είχε δοθεί μια αναβάθμιση που σου επέτρεπε να βάλεις την τελευταία παλαιότερη υποστηριζόμενη έκδοση;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Τάσο δεν είχε δοθεί μια αναβάθμιση που σου επέτρεπε να βάλεις την τελευταία παλαιότερη υποστηριζόμενη έκδοση;

 

Μπορείς να κατεβάσεις την τελευταία υποστηριζόμενη έκδοση κάποιας εφαρμογής αλλά όχι σε όλες.

Κάποιες εφαρμογές μάλλον τις έχουν αφαιρέσει επίτηδες δεν κατεβάζει τίποτα.

Έχω καιρό να ασχοληθώ κιόλας αλλά θυμάμαι κάποιες δεν μου κατέβαιναν καθόλου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μια ερώτηση, όντας άσχετος από ios. Το 4αρι που έχουμε, δεν κατεβάζει καμία εφαρμογή γιατί λέει πρέπει να υποστηρίζει ios 8 και νεώτερο. Αναβάθμιση όμως του ios δε μου βγάζει να κάνω. Καμία ιδέα; Ευχαριστώ!

Το "καμία" είναι χάριν λόγου!

Συνδεσου με τον υπολογιστή σου στο iTunes κατέβασε την εφαρμογή που θες στο account σου.Στη συνέχεια συνδεσου στο app store με τη συσκευή για να κατεβάσεις την εφαρμογή στην έκδοση ios που έχεις, εάν υπάρχει διαθέσιμη θα σε αφήσει να την κατεβάσεις. Φαντάσου ότι έπιασε σε κάτι εφαρμογές για το iPad1 ios 5 που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,σκεφτομαι να αγορασω ενα 16αρι ή 32αρι αμα βρω για να εχω μουσικη κυριως και σαν 2ο για messenger/instagram/snapchat.Δουλευει αξιοπρεπως ωστε να το παρω;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,σκεφτομαι να αγορασω ενα 16αρι ή 32αρι αμα βρω για να εχω μουσικη κυριως και σαν 2ο για messenger/instagram/snapchat.Δουλευει αξιοπρεπως ωστε να το παρω;

 

Δουλεύει αλλα facebook και instagram νομίζω δεν μπορείς να κατεβάσεις.

Δεν θα σ αφήσει. Δεν είμαι σίγουρος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει αλλα facebook και instagram νομίζω δεν μπορείς να κατεβάσεις.

Δεν θα σ αφήσει. Δεν είμαι σίγουρος

Messenger δεν νομιζω αλλα και instagram επισης.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

σε τι τιμη το βρισκεις?? εξαρταται ποσα λεφτα θες να δωσεις βεβαια...ενα 4s ή 5αρι ( με την 9.3.5 παει ακομπλεξαριστα και λειτουργουν ολα τελεια )... ειναι καλυτερα απο 4αρι...μικρες διαφορες χρηματικα!
Link to comment
Share on other sites

σε τι τιμη το βρισκεις?? εξαρταται ποσα λεφτα θες να δωσεις βεβαια...ενα 4s ή 5αρι ( με την 9.3.5 παει ακομπλεξαριστα και λειτουργουν ολα τελεια )... ειναι καλυτερα απο 4αρι...μικρες διαφορες χρηματικα!

 

Ενα 4s ας πουμε θα το αγοραζα αλλα οταν βλεπω 100-120€ για 8αρια τρελαινομαι.Θα εδινα ας πουμε ενα 80αρι αντε 90€ για 16αρι αρκει να ηταν ξεκλειδωτο και να ειχε κουτι και φορτιστη.Δευτερον εχω 5s με 10.0.2 αλλα ο χωρος μου δεν μου φτανει(εχω 2GB φωτο+βιντεο,135 τραγουδια και τα βασικα apps.Ο χωρος που εχω ειναι 6,7GB.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...