Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μιας και εφτασε προσφατα στα χέρια μου ενα iphone 4 απο ενα ξαδερφο τσαμπα θελω να σας ρωτήσω αν έχει ασχοληθει κανεις με το να αλλαξει το digiter και το κουμπι μονος του αν τα κατάφερε ; ειχε καποιον οδηγο που συμβουλευτηκε και απο που παραγγειλε τα ανταλακτικα ?? Απο καποια video που εχω παρακολουθησει δεν φαινεται αρκετα δυσκολο τι λετε ??

 

Digitizer μόνο δεν αλλάζει. Πάει μαζί με την οθόνη.

Δύσκολο ή εύκολο εξαρτάται. Εγώ θα έλεγα ότι είναι δύσκολο. Το κουμπί και ή οθόνη βγαίνουν τελευταία. Πρέπει να ανοίξει όλο το κινητό μέχρι και την τελευταία βίδα. Αν νομίζεις ότι μπορείς καλώς.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μιας και εφτασε προσφατα στα χέρια μου ενα iphone 4 απο ενα ξαδερφο τσαμπα θελω να σας ρωτήσω αν έχει ασχοληθει κανεις με το να αλλαξει το digiter και το κουμπι μονος του αν τα κατάφερε ; ειχε καποιον οδηγο που συμβουλευτηκε και απο που παραγγειλε τα ανταλακτικα ?? Απο καποια video που εχω παρακολουθησει δεν φαινεται αρκετα δυσκολο τι λετε ??

 

Να σε ενημερώσω, πως η αντικατάσταση digitizer απαιτεί πλήρη αποσυναρμολόγηση της συσκευής. Εάν πιάνει το χέρι σου, μπορείς να προχωρήσεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεις αν υπαρχει κατι συγκεκριμενο που πρεπει να ελεγξω για το ανταλακτικο που θα παραγγειλω για να μην εχω προβλημα συμβατοτητας .

ΖΤΕ v967s

ONDA V975M rozak v 2.0.1

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεις αν υπαρχει κατι συγκεκριμενο που πρεπει να ελεγξω για το ανταλακτικο που θα παραγγειλω για να μην εχω προβλημα συμβατοτητας .

 

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα συμβατότητας, μόνο ποιότητας. Θα πρέπει να αναφέρεται ως OEM ανταλλακτικό, και να αγοράσεις παράλληλα και τα κατάλληλα κστσαβιδάκια. Το iPhone 4 κυκλοφόρησε στην αγορά με Phillips #00 screws στο κάτω μέρος οι οποίες αντικαταστάθηκαν στη συνέχεια με pentalobe screws.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι η αναβάθμιση για το iphone 4 σταματάει στην έκδοση 7 η πρέπει να κάνω κάτι άλλο για να αναβαθμιστεί παραπέρα ??

ΖΤΕ v967s

ONDA V975M rozak v 2.0.1

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση για το iPhone 4 είναι η 7.1.2.

Δεν μπορείς να εγκαταστήσεις μεταγενέστερη έκδοση του iOS.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρι που ρωτάω κάτι ίσως βαρετό σε πολλούς εδώ αλλά είμαι άσχετος με την Apple. Πώς μπορώ να κάνω downgrade το iphone 4 από το λειτουργικό ios 7 στο ios 6; Γιατί το τηλέφωνο σέρνεται...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το yahoo καιρός μου δείχνει άλλη μέρα εδώ και 2 μέρες τι έχει γίνει ?

 

Και άλλος αναφέρει μου έχει αναφέρει το ίδιο πρόβλημα η προεγκατεστημένη εφαρμογή τι σου δείχνει; ( στοιχεία αντλεί από το yahoo και αυτή).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρι που ρωτάω κάτι ίσως βαρετό σε πολλούς εδώ αλλά είμαι άσχετος με την Apple. Πώς μπορώ να κάνω downgrade το iphone 4 από το λειτουργικό ios 7 στο ios 6; Γιατί το τηλέφωνο σέρνεται...

 

 

Sorry αλλα δεν γινεται...!

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Υπάσχει κάποιος οδηγός; Tutorial κάτι;;;;

 

Υπάρχει. Γράψε στο Google iPhone Odysseus και θα βρεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε iphone 4 ios 7.1.2 jailbreaked υπάρχει η δυνατότητα να κρατήσουμε ένα image του λογισμικού ακριβώς όπως είναι στημένο με όλες τις εφαρμογές από appstore & cydia? (κάτι σαν nandroid backup όπως στο Android)
Link to comment
Share on other sites

Σε iphone 4 ios 7.1.2 jailbreaked υπάρχει η δυνατότητα να κρατήσουμε ένα image του λογισμικού ακριβώς όπως είναι στημένο με όλες τις εφαρμογές από appstore & cydia? (κάτι σαν nandroid backup όπως στο Android)

 

Στο περίπου ναι, κι εξηγούμαι. Θα πρέπει να κρατήσεις αντίγραφο ξεχωριστά τις εφαρμογές του Cydia, και ξεχωριστά τις εφαρμογές του App Store.

 

Υπάρχουν κατάλληλες εφαρμογές γι' αυτό το σκοπό για παράδειγμα Openbackup, PKGBackup, xBackup και λοιπά. Ο καλύτερος για μένα είναι το Cydia store και manage account.

 

Ενιαίο αντίγραφο ασφαλείας δεν είναι δυνατό να διατηρήσεις σε μία jailbroken συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

λογω οτι το meizu m1 μου εφυγε για κινα και ο θεος βοηθος σε λιγο παιρνω απο φιλο ενα iphone 4 για να την βγαλω.σερνεται ξεσερνεται χαιρομαι που μετα απο καιρο θα επιστρεψω στα παλια λημερια!να ξαναβαλω τον λογαριασμο μου τις παλες εφαρμογες αγορασμενες και μη!ποσταρα απο νοσταλγια πιο πολυ!αυτο το μεταλλο με το γυαλι δεν το ξεχνας ευκολα!
Link to comment
Share on other sites

λογω οτι το meizu m1 μου εφυγε για κινα και ο θεος βοηθος σε λιγο παιρνω απο φιλο ενα iphone 4 για να την βγαλω.σερνεται ξεσερνεται χαιρομαι που μετα απο καιρο θα επιστρεψω στα παλια λημερια!να ξαναβαλω τον λογαριασμο μου τις παλες εφαρμογες αγορασμενες και μη!ποσταρα απο νοσταλγια πιο πολυ!αυτο το μεταλλο με το γυαλι δεν το ξεχνας ευκολα!

 

Ναι λίγο με iOS 7 δείχνει βαρύ. Όμως όπως λες ποιότητα κατασκευής μοναδική

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι λίγο με iOS 7 δείχνει βαρύ. Όμως όπως λες ποιότητα κατασκευής μοναδική

 

το εχω στα χερια μου.το πεθυμησα το ατιμο!το ξαναειχα παλια...η οθονη πολυ μικρη :lol: πλεον!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας!μου έδωσαν ένα iphone4 από Αμερική με at&t νομίζω ότι ήταν και μου ζηταει ένα τετραψήφιο κωδικό για να το χρησιμοποιησω.πως το ξεκλειδωνω?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!μου έδωσαν ένα iphone4 από Αμερική με at&t νομίζω ότι ήταν και μου ζηταει ένα τετραψήφιο κωδικό για να το χρησιμοποιησω.πως το ξεκλειδωνω?

 

Με επικοινωνια πρωτα στην AT&T!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Και τι να τους πω δηλαδή;;

 

Ότι επιθυμείς να ξεκλειδωσεις την συσκευή με ελληνική κάρτα sim

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν έχω imei και χαρτιά του κινητού..δώρο μ το έδωσαν.τι κάνω σε αυτή την περίπτωση?

 

Το imei το λέει μέσα στις ρυθμίσεις γενικά πληροφορίες. Κάτι άλλο δεν χρειάζεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...